Закупуване на Уиндоус

Viko

Well-Known Member
Някой тук да ползва оригинален уиндоус ?
Интересува ме струва ли си да се закупи, по-стабилен ли е, защитен ?
Спрял съм се на 7-цата - Ultimate, Professional или Home Premium. Гледам че ултимейт има доста повече "екстрички", но едва ли ще ги ползвам някога. Профешънал или Хоум ?
 
От: Закупуване на Уиндоус

аз полвам седмицата, до сега проблеми със сигурността не съм имал...
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Закупуване на Уиндоус

Дали ще е купен или свален от замунда, е едно и също, просто с единия си законен, с другия НЕ !
По тракерите съм намирал мн чисти копия, сваляни директно от диска.
 
хубавото на такъв уиндоус е че всичко му работи уиндоуско убдеитва се като хората помпам се на седн ерор репорт редовно и от няколко месеца ползвам техния антивирус които е безплатен за тези с легални уиндоуси не е пускал нищо засега пупу позлвам вин за игри се ползва за игри гледане на онлайн телевизия филми аз имам към лапопите вече два легални за работа задълже линукс...

само дизайнерите нямат избор заради софтуера с които се работи щом не правиш дизайни хвърляи се на линукс
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Re: Закупуване на Уиндоус

хубавото на такъв уиндоус е че всичко му работи уиндоуско убдеитва се като хората помпам се на седн ерор репорт редовно и от няколко месеца ползвам техния антивирус които е безплатен за тези с легални уиндоуси не е пускал нищо засега пупу позлвам вин за игри се ползва за игри гледане на онлайн телевизия филми аз имам към лапопите вече два легални за работа задълже линукс...

само дизайнерите нямат избор заради софтуера с които се работи щом не правиш дизайни хвърляи се на линукс

Миналата година ползвах линукс убунту няколко месеца, и накрая не издържах и го смених. Повечето от програмите, които ползвам ги няма за линукс, а wine тръгват само 2-3. Иначе е готин, но малко са разбработчиците, които правят и линукс версии. Игри не играя
Ти на лаптопите коя версия ползваш ?
 
От: Re: Закупуване на Уиндоус

Хубаво е да е оригинален да. Това, че от торентите е чист и колко е чист никой не знае ... :)
 
От: Закупуване на Уиндоус

Някой тук да ползва оригинален уиндоус ?
Интересува ме струва ли си да се закупи, по-стабилен ли е, защитен ?
Спрял съм се на 7-цата - Ultimate, Professional или Home Premium. Гледам че ултимейт има доста повече "екстрички", но едва ли ще ги ползвам някога. Профешънал или Хоум ?
В замунда го има същия. Разликата е че вместо сериен номер има активейшън крак или каквото се водеше там.
Купена или некупена, бозата се ъпдейтва няма никакви проблеми. Аз лично не виждам никаква разлика. Тествал съм купената и некупената версия на боза7 х86 и х64. х64 гълта памет ама върви като ракия със сърмички :)
Откакто излезе съм със 64-ката на едно амд 6000+ двуядрено с 4гб памет. По добре си купи kaspersky като толкоз ти се дават пари.
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Закупуване на Уиндоус

Глей са, не ми се дават, ама ми омръзна всеки месец да преинсталирам. Доколкото знам тези от замунда с активейшън кодовете не можеш да им инсталираш добавки от майкрософт ъпдейтс. Процесора ми е по-слаб и в момента съм с 32-ката, дали ще е 3.2 или 4 гб не усещам голяма разлика.
 
От: Закупуване на Уиндоус

Home Premium, не ти трябват екстрички... :).
Само гледай да е на английски, че ако купиш бг windows не може да сменяш на английски, даже от диска...
Или двоен пакет още по-добре :).
Вече 4 години си купувам и ползвам легален Windows и Антивирусна(nod32), след като започнаха да продават 7мица си я купих и сега съм с тяхната защита. Нямам никакви дертища, само от време на време си изисква хайванчето да го поглеждаш...
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Закупуване на Уиндоус

Защо преинсталираш? Какъв е проблема?
 
От: Закупуване на Уиндоус

имам един пиратски XP!, които не съм барал от години и една оригинална виста, която е на около две години. Не е мръднала.
Не знам как ги ползвате тия уиндоуси че ги чупете толкоз много. :)
 
От: Закупуване на Уиндоус

По-добре си купи кило развалено сирене...
А сега сериозно, не вярвам купуването на лиценз да спре прецакването на Уин-а. По начало си е калпав и иска да му се угажда.
От личен опит мога да кажа, че без антивирусен софтуер е най-добре. Когато си закупих първия компютър, нямаше никакъв антивирус и изкара около година и половина без да го преинсталирам.
После започнах да слагам Kaspersky, NOD32, Avast, Avira и т.н. Тогава се скапваше на 4-5 месеца.
След като сложих Ubuntu, забравих що е преинсталация, но ти споменаваш, че използваш несъвместим с него софтуер.

Съветът ми е да си ръгаш на аванта, да щадиш малко Прозорчето, а то ще се старая да не се открехва толкова бързо. :)
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Закупуване на Уиндоус

Ако ще пробваш линукс, недей слага убунтута, сложи си нещо като Debian.
 
От: Закупуване на Уиндоус

Защо преинсталираш? Какъв е проблема?
Де да знам .. кара кара и се скапе. Почне да товари чудовищно, нот респондинг и прочие. Въпреки че не го щадя откъм инсталация на "рискови" програми, пак бързо се скапва. Антивирусната си трае, ама знае ли човек.
Идеята без антивирусна не ми допада много :)

П.П. Заеби го, ще си купя хоум версията тия дни и некоя свестна антивирусна. Мерси
 
От: Закупуване на Уиндоус

Вико, съмнявам се проблемът да се окаже в липсата на лиценз за Уиндоуса ти :) По-добре инсталирай в хардуеър. Защо наистина не установиш точно от какво се получава проблемът?
 
Re: От: Закупуване на Уиндоус

Глей са, не ми се дават, ама ми омръзна всеки месец да преинсталирам. Доколкото знам тези от замунда с активейшън кодовете не можеш да им инсталираш добавки от майкрософт ъпдейтс. Процесора ми е по-слаб и в момента съм с 32-ката, дали ще е 3.2 или 4 гб не усещам голяма разлика.
Оригиналния диск изобщо няма да ти реши тоя проблем! :shock: Изобщо не знам как извади такава логика, че като си купиш оригинален диск и ще спреш да преинсталираш. Възможно е да имаш проблеми от хардуерен характер, които да скапват Windows-а или по-вероятно - да човъркаш където не ти е работа, да инсталираш несъвместим софтуер, да нямаш подходящ firewall+antivirus и да се пълниш с гадинки...
На домашното PC имам инсталиран WinXP SP2 от ноември 2005 г.! Върху него са инсталирани какви ли не програмки - знайни и незнайни (защото като ми потрябва софтуер за нещо - свалям наред и тествам, после забравям да ънинстална), през годините два пъти е ъпгейдван компютъра като е сменян хардуера почти изцяло, вкл. минаване от 32-bit AMD платформа с nForce чипсет и AGP видео на nVidia към 64-bit Intel платформа с PCI-E видео на Ati и win-a си работи като пушка!
Ползва се непрекъснато, машината не се гаси, вързана е 24/7 към интернет. Не смятам и да го преинсталирам win-a, първо защото няма проблеми, второ защото ме мързи. 8)
Ъпдейти на тоя win не са качвани, свалян е от торент или от дата.бг, не помня. :lol:

С две думи - търси си проблема другаде, най-вероятно в задклавиатурното устройство. :)
 
От: Закупуване на Уиндоус

Прави си и Backup-и и повечко Restore point-и, ако нещо се скапе да го оправиш с връщане назад.
 
От: Закупуване на Уиндоус

дублирало се е мнението..
 
Последно редактирано:
От: Закупуване на Уиндоус

Home Premium, не ти трябват екстрички... :).
Само гледай да е на английски, че ако купиш бг windows не може да сменяш на английски, даже от диска...
Или двоен пакет още по-добре :).
Вече 4 години си купувам и ползвам легален Windows и Антивирусна(nod32), след като започнаха да продават 7мица си я купих и сега съм с тяхната защита. Нямам никакви дертища, само от време на време си изисква хайванчето да го поглеждаш...
В голяма грешка си с тоя НОД . Много се излагат напоследък и новите "заплахи" не само че не ги засичат ами си ги пропуска да се рънват като стой та гледай .

От личен опит мога да кажа, че без антивирусен софтуер е най-добре. Когато си закупих първия компютър, нямаше никакъв антивирус и изкара около година и половина без да го преинсталирам.
После започнах да слагам Kaspersky, NOD32, Avast, Avira и т.н. Тогава се скапваше на 4-5 месеца.
След като сложих Ubuntu, забравих що е преинсталация, но ти споменаваш, че използваш несъвместим с него софтуер.

Ако си взел първия си компютър през 1992 (моя първия 486 е от тогава) , нормално е да си нямал нужда от антивирусна . От 2000 нагоре останеш ли без антивирусна , ъпдейт на ОС-то на щайгата , евентуално някой firewall ( уиндолския е боза) си заминал като стой та гледай . Помня през 2001 година пуснах една машина в нета да и се свалят драйвери и точно след 5 минути беше експлойтната и беше набъкана с бацили . Положението е такова ,че всяко 15 годишно лапе с лаптоп/компютър и линукс (дори да е качен от приятел) може да пусне програма да сканира мрежа клас A B C и автоматично да екплойтва с определен брой експлойти . Или в момента машината ти е заразена ако си без антивирусна , или си толкова голям късметлия ,че трябва да пуснеш тото .
 
Последно редактирано:
От: Закупуване на Уиндоус

Аз си карам с winXP и Avast и няма ядове. От няколко години не съм преинсталирал и не виждам смисъл, всичко си е ОК. За да преинсталирате толкова често значи има друг проблем, едва ли е от Windows.
 

Горе