Закупуване на Уиндоус

От: Закупуване на Уиндоус

@vbTK
На домашното PC имам инсталиран WinXP SP2 от ноември 2005 г.!
Това и да го видя няма да го повярвам. Проблема не ми е хардуерен, защото и на компютъра съм изкарвал максимум 3 месеца.
Идеята ми беше, че с оригиналния ще се получават последните ъпдейти моментално.
С две думи - търси си проблема другаде, най-вероятно в задклавиатурното устройство.
Със сигурност ! Ще се опитам да се въздържам, ама .. Обикновенно преди да купя някой софтуер, си свалям кракнати алтернативи и др., които няма начин да не са "заразени".
 
От: Закупуване на Уиндоус

Да бе, недей да даваш пари на вятъра.
Мойта боза 7 е инсталирана на:
Original Install Date: 21/07/09, 20:32:26
Отначалото бях с касперски, то тогава май само те поддържаха боза7. Никакви ядове не съм имал. На лаптопа съм с боза хикс-пе от 3-4 години вече. Пак с касперски от началото. Никакви ядове.

Намери си проблема, не е от бозата.
 
От: Закупуване на Уиндоус

Не мога да разбера какво толкова им правите на тия Windows-и че да ги скапвате. Аз имам 2 компютъра и 2 лаптопа и от както съм ги инсталирал не съм се занимавал и всичко си работи.
 
От: Закупуване на Уиндоус

Де да знам .. кара кара и се скапе. Почне да товари чудовищно, нот респондинг и прочие. Въпреки че не го щадя откъм инсталация на "рискови" програми, пак бързо се скапва. Антивирусната си трае, ама знае ли човек.
Идеята без антивирусна не ми допада много :)

П.П. Заеби го, ще си купя хоум версията тия дни и некоя свестна антивирусна. Мерси

Като видиш че бъгясваш пускаш тези програми и Джама винаги ще ти е с нова дограма (е няма да е като възстановяване след бекъп или имидж на C-то)

Advanced System Care Pro
Uniblue PowerSuite 2010
RegTool

За антивирусна ако ти е слаб компютъра си свали от замундата последната версия на Malwarebytes.Anti-Malware освен че е най добрата чистачка от всякакви твари има и защита в реално време и блокиране на IP

PS

TuneUp си е знаете всички но нещо последните версии ме дразнят за това е изключих от списъка
 
  • Like
Реакции: Viko
Re: От: Закупуване на Уиндоус

@vbTK
Това и да го видя няма да го повярвам.
Е, ела да видиш де. :)
Не че скрийншота е голямо доказателство, ама ако искаш вярвай.untitled.JPG




Проблема не ми е хардуерен, защото и на компютъра съм изкарвал максимум 3 месеца.
Може да имаш проблем с рам паметта или с хард диска, например и от там да се скапват файлове и регистри на windows-a. Има вероятност да имаш хардуерен проблем, макар и малка.

Обикновенно преди да купя някой софтуер, си свалям кракнати алтернативи и др., които няма начин да не са "заразени".
И аз доста често я правя тая процедура... да не ти давам шот от start menu > programs, че ще се уплашиш (по принцип не ползвам старт менюто и не се занимавам да го чистя от стотиците инсталирани програмки...).


Ако наистима мислиш, че проблемът ти е в windows-a, вземи си свали някоя друга версия, а не инсталирай от един и същ диск.
 
От: Закупуване на Уиндоус

Така,да се включа и аз по темата:

В твоя случай,заради приложенията Уиндоус 7 ултимейт х64 или х86 каквато ти е конфигурацията.
Искаш да си го купиш?Tова ще са най безцелно дадените пари.
По-добре ги дари за някоя благотворителна кампания.

Аргументи:

Едно към едно ги има всички релийзи по торентите.
Мислиш за проблеми с ъпдейтите затова искаш оригинален?
Проблеми никакви,ъпдейтваш без грижи всичко.
Антивирусна?Eто тук може да си платиш и то с кеф,но само ако ще купуваш Касперски.
Другото не си струва,по-добре си стой само зад защитната стена.

Какво бих направил аз:

Тегля чист уиндоус 7 ултимейт х86 задължително MSDN.
Авсолютно чист,без никакви ъпдейти и сервизни пакети.
Не ми трябват никакви активатори които ровят по биоса.
Тегля си remove wat за лицензирането и съм готов.
Инсталирвам премахвам валидацията с remove wat.
Сега вече ако искам,мога да си ъпдейтвам всичко.
Но не го правя,напротив забранявам всички ъпдейти абсолютно всички.
Идва ред на драйверите,задължително подготвени предварително на диск или флашка.
Колкото по малко инсталираш през автоматичното търсене по-добре,ако може и изобщо не го ползвай.
Стигаме до антивирусната,пари да ми дават не слагам Microsoft Security Essentials.
Безплатна лека глупости на чичко Бил.Както писах по горе или Касперски или само зад стената.
Това е накратко,незнам дали е позволено да се дават линкове към уина и валидатора,затова и не слагам.
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Закупуване на Уиндоус

Окей !!! Благодаря на всички които се включиха в темата. Засега ме отказахте от купуването на уиндоус.
Ще изчакам да замине този и ще си сваля чиста седмица и ще и турна антивирусна - касперски (бях в аваст досега).
Железни сте, де да се получаваха такива дискусии и в раздела за СЕО :)
Лека нощ
 
От: Закупуване на Уиндоус

@vbTK
Това и да го видя няма да го повярвам. Проблема не ми е хардуерен, защото и на компютъра съм изкарвал максимум 3 месеца.
Идеята ми беше, че с оригиналния ще се получават последните ъпдейти моментално.

Със сигурност ! Ще се опитам да се въздържам, ама .. Обикновенно преди да купя някой софтуер, си свалям кракнати алтернативи и др., които няма начин да не са "заразени".

Ако не вярваш ела да видиш на живо как платен win 97 работи вече повече от 10 години без никакви проблеми! :)
 
От: Закупуване на Уиндоус

Аз съм виждал и по стари инсталации на хикс пе бозата, все още работещи безпроблемно. Малко тромаво, ама безпроблемно, с инсталиран касперски, апач, оракъл, ес кю ел сървър, май ес кю ел, постгре ес кю ел, разни дже ес пи-та, еклипсове, зенд приложения, фотошоп, драйвер кита на майкрософт, и куп други глупости :)

Ако не вярваш ела да видиш на живо как платен win 97 работи вече повече от 10 години без никакви проблеми! :)
хахаха, :lol: win97 :lol:
 
От: Закупуване на Уиндоус

грешка, за изтриване
 
От: Закупуване на Уиндоус

хубаво сте споменали доста програми за чистене на вируси ама забравяте че те се стартират в паметта.ама ако в паметта преди това има злодейче..хмм може и да се скрие..
за чистене винаги стартирам лаив сд - alkid-live-cd-usb-02-02-2010-multiboot-1-28gb - усб версията че по бързо стартира..пускаш касперски и всичко що е лошо го маха..
ако преинсталваш доста нещо може и да заминава..не е нормално да гърми толкова често windows естесвено ако някой не го кара да гърми принудително.
Тествай памет..хдд...виж за ново биосче ако се налага и т.н.
 
От: Закупуване на Уиндоус

За чистене най-доброто е Kaspersky Rescue Disk и е безплатна.
Стартира се като буут диск,може да се запише и на флашка.
Това животно трепе всичко наред,идва си и с линуксче така че дoри уина да е тотално заминал,докато се чисти може да си цакате в нета ето и описание
 
Re: От: Re: Закупуване на Уиндоус

Миналата година ползвах линукс убунту няколко месеца, и накрая не издържах и го смених. Повечето от програмите, които ползвам ги няма за линукс, а wine тръгват само 2-3. Иначе е готин, но малко са разбработчиците, които правят и линукс версии. Игри не играя
Ти на лаптопите коя версия ползваш ?

Пробва ли нещо като VirtualBox и да си инсталираш един в уиндоус в линукса :)
иначе аз не бих правил плащания и влизал в електронно банкиране от кракнат уиндоус защитен с кракнат секурити софтуер както предлагат някои че даже преди няколко години ме достраша и от легален да го правя с платен антивирус.... освен това бих разчитал повече защитата на данните в енкриптед фолдър под линукс отколкото да се ползва вградената в уина :)
 
От: Закупуване на Уиндоус

Повече Windows не си купувам. Пълен формат, инсталация пускане, рестартиране - DON'T SEND на explorer ....
 
От: Закупуване на Уиндоус

и аз на лаптопа съм с оригинален, ама много ме дразни че е на български, не знам как да го сменя щото като трябва да търся някаква настройка се чудя как са го превели от английски и е много тъпо :D
иначе проблеми нямам
 
От: Закупуване на Уиндоус

не знам как да го сменя щото като трябва да търся някаква настройка се чудя как са го превели от английски и е много тъпо :D
Това няма общо с оригиналността на windows-a ти.

Сменя се от: Control Panel -> Region and Language -> Choose a display language
 
От: Re: От: Re: Закупуване на Уиндоус

Пробва ли нещо като VirtualBox и да си инсталираш един в уиндоус в линукса :)
и аз тва щях да му препоръчам само че аз сам ползвал VMware (има я в замунда) , инсталваш си един уин в вмуарето и във него уин си тестваш програми с кракове и т.н. , хубавото на виртуалния уин е че ако се зарази с нещо , не може да ти зарази главния уин
 

Горе