Заливане лаптоп с вода

Колеги, да ви питам какви действия се предприемат след като лаптопа се залее с вода върху клавиатурата. Спирам го и го нося на поправка да му изсмучат влагата или да го отварям и суша с вентилатора. Ако имате опит, споделете, за да не присъствам на скъпоструващо погребение :)
 
От: Заливане лаптоп с вода

Най-важното е веднага да махнеш батерията и да разглобиш всичко, което можеш. Махаш всички платки, процесора, рам - а бе всичко. Намираш плътна чанта, намираш много силикагел (онова, където го слагат в обувките, против влага). РЪГАШ лептопа в чантата със силикагела, оставяш минимум 3 дена, след това сглобяваш, прекръстваш се, отиваш до църквата, целуваш ръката на попа, прибираш се, сипваш ракия и пускаш лаптопа. Ако не тръгне го затваряш наобратно и продължаваш да пиеш ракия :lol:
 
От: Заливане лаптоп с вода

Остави го достатъчно дълго време че да изсъхне (примерно на слънце за един ден) . Ако имаш късмет може да не е изгоряло нищо. Ако не тръгне - трябва сервиз за да ти кажат какво точно си е заминало и колко пари ще струва. При определени части по на сметка идва да си купиш нов лаптоп.
 
Да, и аз съм си го заливал. Често се случва с чаша вода, оставена небрежно до лаптопа и минавайки като вятъра, плес, вече е върху клавиатурата. изключва се веднага, да няма никакви токове и прочие. След това се остава да изсъхне. Ако може да се отвори и остави така, ще е супер. Но ако не може, и така става. Гледай да е на слънце, ама да не прецака нещо по лаптопа - или да изсветлее. Обаче, ако е със солена (морска вода), шанса му е малък. Пак от опит го казвам. :) Не с лаптоп, с телефон беше. ;)
 
От: Заливане лаптоп с вода

Слажай го в една торба с ориз, той ще изсумче влагата.
 
Re: От: Заливане лаптоп с вода

Слажай го в една торба с ориз, той ще изсумче влагата.

Хахаха. Това сериозно ли? :) Не честно, защото има логика, но някак си мислех, че само за готвенето се използва. :)
 
От: Re: От: Заливане лаптоп с вода

Хахаха. Това сериозно ли? :) Не честно, защото има логика, но някак си мислех, че само за готвенето се използва. :)
Напълно сериозно е това с ориза.
 
От: Заливане лаптоп с вода

А не е ли по-удачно да се реагира бързо, вместо да си отглеждаш кълнове в лаптопа в продължение на няколко дни? Въпросът ми може да е лаишки (вероятно), но не е ли най-добре да го изсушиш със сешоар веднага след заливането, вместо да чакаш няколко дни и да хабиш хранителни продукти. На мен ми се случи нещо подобно миналата година - климатикът направи конденз и потече върху телевизора и напълни приемника на Булсатком, който естествено запецна - веднага го изключих и го суших със сешоара и взе че тръгна, та въпросът ми е: няма ли да стане тоя метод и при лаптопа, поне е по-бързо и няма да се налага човека да чака с дни и да ходи да целува ръка на попа - все пак има и атеисти, за които тоя ритуал не е вариант.:)
 
От: Заливане лаптоп с вода

А не е ли по-удачно да се реагира бързо, вместо да си отглеждаш кълнове в лаптопа в продължение на няколко дни? Въпросът ми може да е лаишки (вероятно), но не е ли най-добре да го изсушиш със сешоар веднага след заливането, вместо да чакаш няколко дни и да хабиш хранителни продукти. На мен ми се случи нещо подобно миналата година - климатикът направи конденз и потече върху телевизора и напълни приемника на Булсатком, който естествено запецна - веднага го изключих и го суших със сешоара и взе че тръгна, та въпросът ми е: няма ли да стане тоя метод и при лаптопа, поне е по-бързо и няма да се налага човека да чака с дни и да ходи да целува ръка на попа - все пак има и атеисти, за които тоя ритуал не е вариант.:)
Разсъждаваш типично по женски, демек никак.
2 кила ориз да не струват повече от лаптопа!?!
 
От: Заливане лаптоп с вода

Разсъждаваш типично по женски, демек никак.
2 кила ориз да не струват повече от лаптопа!?!
А ти отговаряш типично по мъжки - демек грубо и надменно.
Две кила ориз и три дена загубено време да не са по-добър вариант ако може да стане и със сешоара? Не казваш, че не може и не казваш защо. Аз зададох въпрос, а ти вместо да отговориш бързаш да се правиш на мъж, без да е нужно. Аз предупредих, че въпросът ми е лаишки и затова го зададох - за да се отговори с ''да, може'', ''не, не може''. Ако ги чаткаш нещата обясни, ако просто искаш да се правиш на важен, разджиткай из центъра на Казънлък - мис роза може да се прехласне по тебе - на мене не ми действаш.:)
 
От: Заливане лаптоп с вода

Аз ориз не бих сложил защото почти сигурно има полепнал фин оризов прах по зърната (това е една от причините да се мие преди готвене) и има опасност този прах да полепне по фината електроника особено като е мокра. По-добре силикагел.
 
От: Заливане лаптоп с вода

А ти отговаряш типично по мъжки - грубо и надменно.
Две кила ориз и три дена загубено време да не са по-добър вариант ако може да стане и със сешоара? Не казваш, че не може и не казваш защо. Аз зададох въпрос, а ти вместо да отговориш бързаш да се правиш на мъж, без да е нужно. Аз предупредих, че въпросът ми е лаишки и затова го зададох - за да се отговори с ''да, може'', ''не, не може''. Ако ги чаткаш нещата обясни, ако просто искаш да се правиш на важен, разджиткай из центъра на Казънлък - мис роза може да се прехласне по тебе - на мене не ми действаш.:)
Тазгодишната царица роза бая грозна, инак щях да си опитам късмета специално заради теб.
И без лоши чувства :|
 
От: Заливане лаптоп с вода

Тазгодишната царица роза бая грозна, инак щях да си опитам късмета специално заради теб.
И без лоши чувства :|

Ма нямам лоши чувства, просто искам отговор: може ли със сешоара или не може? Аз съм с холеричен темперамент и нямам нерви да чакам, а и време за губене също. Ако има начин да стане по-бързо със сушене, защо да разхищавам варива, по които има толкова нишесте ( браво Пури!) и да чакам ? Питам, в случай, че се наложи, въпреки че рядко слагам чаши до моя лаптоп - виж храна и пепел от цигари под клавиятурата да искаш. Понякога някоя троха застава под някой клавиш и той не може да работи. Пробвах с прахосмукачката, но почти отлепих един клавиш и се отказах от тоя метод.:) Съвет за почистване на клавиатура също приемам - ако позволи колегата.
Па догодина дано изберат по-хубава царица, че да не се налага да се задоволяваш с подгласничките и да сваляш нивото.:wink:
 
От: Заливане лаптоп с вода

Колега, отвори го и го остави да седи няколко дена отворен. Няма нужда го пълниш с ориз или тия топчета дето ги слагат в обувките. Не го слагай на пряка слънчева светлина, не го суши със сешоар. Температурата може да доведе до проблеми. Ако имаш някакво обикновено стайно вентилаторче го пусни да духа срещу него.
 
От: Заливане лаптоп с вода

Със сешоар може ако има функция за студена струя въздух. Иначе влага+висока температура не е добра идея.

Цигареният дим е смърт за електрониката. Съдържа катрани и в комбинация с полепналия прах и пепел от цигари се превръща направо в лепило. По-добре да не се пуши в близост до компютри и лаптопи. Не е добра идея и да се яде. За да почистиш по-едри от прах остатъци трябва да махнеш клавиатурата в общия случай.
 
От: Заливане лаптоп с вода

Със сешоар може ако има функция за студена струя въздух. Иначе влага+висока температура не е добра идея.

Цигареният дим е смърт за електрониката. Съдържа катрани и в комбинация с полепналия прах и пепел от цигари се превръща направо в лепило. По-добре да не се пуши в близост до компютри и лаптопи. Не е добра идея и да се яде. За да почистиш по-едри от прах остатъци трябва да махнеш клавиатурата в общия случай.

Ееее, най-после отговор - мерси Аморе! Не може да се маха клавиатурата на моя лаптоп, пък и не се наемам, но всички разбирачи ми казват с компресор да се издуха или с прахосмукачка да опитам да изсмуча боклуците. За сега действам с една четчица с дълъг косъм и донякъде успявам, а че ще жуберкам разни бисквитки и ще пуша до лаптопа е ясно. Няма време за ставане от компа.:wink:
 
От: Заливане лаптоп с вода

Ееее, най-после отговор - мерси Аморе! Не може да се маха клавиатурата на моя лаптоп, пък и не се наемам, но всички разбирачи ми казват с компресор да се издуха или с прахосмукачка да опитам да изсмуча боклуците. За сега действам с една четчица с дълъг косъм и донякъде успявам, а че ще жуберкам разни бисквитки и ще пуша до лаптопа е ясно. Няма време за ставане от компа.:wink:

С вакуумна помпичка за нос пробвала ли си?
 
От: Заливане лаптоп с вода

С вакуумна помпичка за нос пробвала ли си?

Нямам такава, аморе - издухвам си носа по традиционния начин - в кърпичка.:) Ще питам някоя майка да ми услужи, май те ги ползват най-много.:)
 
От: Заливане лаптоп с вода

Вакуумната помпичка не върши работа, ниско ѝ е налягането. Но прахосмукачката, както и сешоара, но отдалеч вършат чудесна работа. А в много от случаите дори няма нужда - повечето клавиатури са достатъчно защитени от влага, а обикновено разливането е върху тях. Драма е, ако не е вода, а нещо лепкаво или разяждащо.
Вариантите са:
Ако е в гаранция - носиш го при купувача.
Ако не е и си достатъчно наясно с техниката - отваряш го, избърсваш видимото, издухваш добре, оставяш за половин ден на топло и проветриво и до тук.
Ако не е в гаранция и не си наясно с техниката - водиш го на такъв, дето е.

Идеята с ориз, силика гел и подобни е леко казано.. екзотична.
 

Горе