Заливане лаптоп с вода

Re: От: Заливане лаптоп с вода

Вакуумната помпичка не върши работа, ниско ѝ е налягането. Но прахосмукачката, както и сешоара, но отдалеч вършат чудесна работа. А в много от случаите дори няма нужда - повечето клавиатури са достатъчно защитени от влага, а обикновено разливането е върху тях. Драма е, ако не е вода, а нещо лепкаво или разяждащо.
Вариантите са:
Ако е в гаранция - носиш го при купувача.
Ако не е и си достатъчно наясно с техниката - отваряш го, избърсваш видимото, издухваш добре, оставяш за половин ден на топло и проветриво и до тук.
Ако не е в гаранция и не си наясно с техниката - водиш го на такъв, дето е.

Идеята с ориз, силика гел и подобни е леко казано.. екзотична.

Писах ти лс, но нямаш място да го получиш. Разчисти и ми пиши да препратя.
 
От: Заливане лаптоп с вода

Вакуумната помпичка не върши работа, ниско ѝ е налягането.

Има такива помпички които се включват към прахосмукачка и правят добър вакуум. Прахосмукачката няма достатъчно малък накрайник сама по себе си за да изсмуче добре от тесни труднодостъпни места.
 
От: Заливане лаптоп с вода

Има такива помпички които се включват към прахосмукачка и правят добър вакуум.

И тва ако е с цел да се изтеглят бебешки сополки - мъка ми е за дечицата .:lol:
 
От: Заливане лаптоп с вода

Слажай го в една торба с ориз, той ще изсумче влагата.

Слагаш го в чувал с ориз. Оризът ще привлече китайци, които ще дойдат да ти оправят лаптопа :)
 
От: Заливане лаптоп с вода

Слагаш го в чувал с ориз. Оризът ще привлече китайци, който ще дойдат да ти оправят лаптопа :)

А ако вместо китайци дойдат индийци - и те привлечени от ориза, работата ще се разсъхне, но не по желания начин.:D:lol: Иначе добра идея, Ани.:)
 
Re: От: Заливане лаптоп с вода

А ако вместо китайци дойдат индийци - и те привлечени от ориза, работата ще се разсъхне, но не по желания начин.:D:lol: Иначе добра идея, Ани.:)

Дънна платка в сладък кисел сос. :)

Но, аз залагам на някаква духалка (да се разбира уред) и слънце, макар че ако си от София, за това се дебне. :)
 
От: Заливане лаптоп с вода

Сетих се, че по логиката на uphero могат да се ползват и стафиди - така ще имате готови набъбнали стафиди за сладкиш.:) За това дали ще се оправи лаптопа, обаче не гарантирам.
 
От: Заливане лаптоп с вода

Има такива помпички които се включват към прахосмукачка и правят добър вакуум. Прахосмукачката няма достатъчно малък накрайник сама по себе си за да изсмуче добре от тесни труднодостъпни места.


Факт, има такива, но не са за сополи :)
Иначе, накрайникът за сополи върши чудесна работа в някои случаи при децата, но не е това темата, не, че не е интересна...
Вятър и слънце, двете в комбинация гарантират максимално изпарение по физиката от 6ти клас. Останалите варианти са от неработещи до вредни.
 
От: Заливане лаптоп с вода

Вятър и слънце, двете в комбинация гарантират максимално изпарение по физиката от 6ти клас. Останалите варианти са от неработещи до вредни.

Вятър и слънце в комбинация не създават ли топла струя, каквато създава сешоарът? :wink:

аз залагам на някаква духалка (да се разбира уред)
Една позната ( с не много мозъчни гънки) на тоя принцип беше гасила газов котлон. Когато след 10 мин. се разсмърдяло яко шефката на ресторанта я попитала ''Кате, ти спря ли газовия котлон?'' - тя естествено казала, че да и обяснила как - още и се смеят хората.:)
 
От: Заливане лаптоп с вода

Факт, има такива, но не са за сополи :)
Иначе, накрайникът за сополи върши чудесна работа в някои случаи при децата, но не е това темата, не, че не е интересна...
Вятър и слънце, двете в комбинация гарантират максимално изпарение по физиката от 6ти клас. Останалите варианти са от неработещи до вредни.

Точно такава за сополи ползвам и я включвам към прахосмукачката: http://apteka.framar.bg/30019610/аспиратор-детски-baby-vac

Само с прахосмукачка не успявам да изсмуча толкова изпод копчетата без разглобяване. По-скоро сухо и проветриво място където да си изсъхне на спокойствие е по-добре отколкото директно слънчево нагряване.
 
От: Заливане лаптоп с вода

Щом работи - екстра. Тя принципно има редуктор на налягането, за да е слаба, нали е за бебета :) Препоръчвам ти специализиран накрайник, смуче повече. За компютър де, не за бебе :D

За слънчевото нагряване си прав, казах го така смело единствени заради нефелното слънце тия дни.
Нанди, и сешоар и слънце изсушават чудесно. Въпросът е и да не стопят нещо, щото е тъпо да имаш сух, но разтопен лаптоп :D
 
От: Заливане лаптоп с вода

Нанди, и сешоар и слънце изсушават чудесно. Въпросът е и да не стопят нещо, щото е тъпо да имаш сух, но разтопен лаптоп :D


Естествено, че имам предвид да се прави внимателно от нужното разстояние. Просто търсех по-бърз метод, като алтернатива на ''сложи го в торба с нещо и след 3 дни...'' - Нали все пак спешната помощ спасява живота?:wink:
 
От: Заливане лаптоп с вода

Чудех се... Фурна с вентилатор имаш ли? Не бих го направил с моя, но нямам нищо против да експериментираш с твоя и да споделиш после :D
 
От: Заливане лаптоп с вода

Да обобщим: Залееш ли лаптопа с вода - запичаш с ориз във фурната. По желание може да се добави...пиле.:)
 
Много съвет, много нещо, ама всички забравяте физиката и химията :)

Забравете за сешоарите освен ако не искате да изхвърлите "ремонтираната" си машинка след още месец, два, ако не и веднага. Нишките по дължина на цялата дънна платка са толкова тънки, че температура над нормалната може да доведе до късо. Освен това от водата и топлината ще се получи конденз, който в последствие ще се превърне окисляване, което също може да доведе до преждевременна смърт на уреда.

Ориза върши работа, само ако си решил 2 седмици да седиш без машинката. За няколко дни, нищо няма да се случи, а ще си живеете с внушението, че е изсмукано всичко. Да ориза попива влага и вода, но не чак толкова бързо колкото си мислите.

Ако мислите, че може да се справите сами с ремонтната дейност, най-добрият вариант е да го разглобите на съставните му части и да го ИЗМИЕТЕ с дестилирана вода (да, отново вода, но електронепроводима). След това го оставете на проветрявано място без много слънчева светлина.

А най-добрият съвет - ако цените уредите си, носете ги на ремонт. Не си заслужава да спестите 50 лева за сервизно обслужване, при риск да изхвърлите лаптоп за 1000 лева, няколко дни след евентуалните ви ремонтни дейности.
 
От: Заливане лаптоп с вода

Хм... принципно, за сешоара още в началото се уточнихме, че говорим само със степен на студено, та риска от прегаряне на пътечка ми се струва преувеличен. Между другото, конденз се получава при студена повърхност, а не при топла, а пък водата принципно е неутрална и не окислява. Това го прави кислорода от въздуха. С една дума - не съм съгласен със становището ти. Поне така казват и химията и физиката. :)

За да сме честни, ако ще говорим за миене, най-добрия съвет за измиване е с чист спирт и мека, много мека четка за зъби. Миенето с вода не е вариант, в случаи, в които имаме нужда от подсушаване. :wink:
 
От: Заливане лаптоп с вода

Фолклора е голямо изкуство. :D
 
Мнението ти е правилно, но не изцяло :)

Явно съм пропуснал уточнението за сешоара, за което се извинявам, мое недоглеждане.

Що се отнася до конденза - хем си прав, хем не напълно. Конденз се получава не само от температурата на повърхността, а и от влажността на въздуха, температурата на въздуха, а и на повърхността. Т.е. съвкупност от фактори е, който във всички случаи е ниска температура на повърхността и висока влажност, но при нагряване на повърхността се получават пари, които при изстудяване се превръщат в капчици и прочие и прочие :)

Що се отнася до водата - тук си с голяма грешка. Питейната вода е електролит, т.е. провежда електричество. Може електропроводимостта и да е ниска, но въпреки всичко я има. Не случайно в трилърите, доста убийства стават благодарение на сешоар във ваната :)
Дестилираната вода за разлика от питейната е пречистена от всякакъв вид соли и има неутрална киселинност. Също така електропроводимостта и е почти нулева.

И да, прав си, че водата не окислява, но всеки съвременен лаптоп разполага с достатъчно вентилатори и пространство в шасито за да проникне нужният кислород в него. Идеята е да измиеш водата с вода :)
 
От: Заливане лаптоп с вода

Не знам аз ли бъркам, ама нали говорим за изключен лаптоп и вода, която искаме да изсушим напълно, та нейната електропроводимост да не ни интересува изобщо?:rolleyes:
 
Говорим за изключен лаптоп с премахната батерия, да. Но в същото време говорим и за последвалата стъпка - включването му. Така съм горил машина, за това говоря от опит. Предполагам си наясно, че мнозина биха си помислили, че лаптопа им отново ще е готов за употреба след няколко часа чакане, а това ще е пагубно за машината? Аз го направих след 28 час и ефекта беше забавен - безпроблемна работа в продължение на цели 50 минути :D

Старая се да обхвана общият случай в който могат да се допуснат грешни стъпки и последвала повреда.
 

Горе