Започване на бизнес- Рекламна Агенция

manqga

Member
Обмислям да отворя рекламна агенция,имам някакви наблюдения,но ще са ми нужни съвети от хора с повече опит в сферата.
Като например какви са основните машини които ми трябват,какви са надценките,какво се търси най-много и от кое се печели най-много.
Ще се радвам да споделите вашият опит.
 
От: Започване на бизнес- Рекламна Агенция

Зависи от подсегмента, в който ще се насочиш. В някои сфери на рекламата основните машини, които ще ти трябват са креативните хора. :)
 
От: Започване на бизнес- Рекламна Агенция

Ако си в областта на дигиталната реклама, както те съветвам, ще ти трябват: офис, секретарка, счетоводителка, търговски екип, програмист, SEO оптимизатор, копирайтъри, графичен дизайнер, както и мениджър - креативна личност с опит и визия за развитие на проектите, който да направлява процесите, ако ти не можеш или нямаш време :)

Най-много според мен може да се печели от новинарски сайт, в нашата агенция сега стартираме такъв проект, който го движа и началото е много оптимистично, но има много неуредици откъм търговската част. Съветвам те да бягаш от каталозите, започни някакви интересни, иновативни и полезни за хората и фирмите проекти. За външна реклама можеш да ползваш подизпълнители и да печелиш от комисионни.

Направи един хубав корпоративен сайт като за начало и опиши идеите си, популяризирай го, използвай социалните мрежи много и би трябвало да имаш успех, ако знаеш как да го направиш. Аз съм мислел да направя също, но нямам ресурса, иначе имам познанията, мисля, но без финанси няма как да стане :(

Успех в начинанието, дано съм помогнал с нещо :)
 
От: Започване на бизнес- Рекламна Агенция

Това на каква база го прецени? И как точно монетизираш новинарски сайт, че да е на печалба?
И под "новинарски", какво разбираш - собствен журналистически екип, собствен редакторски (преводачески) екип, или 1 човек за копи/пейст от блиц/пик и ФБ трафик?

Най-много според мен може да се печели от новинарски сайт
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Започване на бизнес- Рекламна Агенция

Това на каква база го прецени? И как точно монетизираш новинарски сайт, че да е на печалба?
И под "новинарски", какво разбираш - собствен журналистически екип, собствен редакторски (преводачески) екип, или 1 човек за копи/пейст от блиц/пик и ФБ трафик?

Собствени екипи - редакторски, преводачески, журналистически - без копи-пейст от други сайтове. Най-лесно се монетизира с търговски екип, който да се свързва с клиенти, трудното е да се намерят добри търговци с познания в тази сфера, които да го правят, но не и на принципа на каталозите, а с реална полза за съответните клиенти. Затова и сайтът трябва да е добре направен, да се пълни с кънтент, добра оптимизация, социални мрежи и т.н. Може и с бизнес насоченост да е, както ние го правим, за да е ориентиран и към фирмите, стартъп проекти, управление, наука, еврофондове, икономика, финанси и още много други категории, но това вече е до структура и начин на развитие.

При добра организация и силен търговски екип, възвръщаемостта може да е огромна, както споменах, това е по-трудната част, но може и през социалните мрежи или форуми да се търгува също доста силно.
 
От: Започване на бизнес- Рекламна Агенция

Аз имах предвид рекламна агенция в голям град,незнам какво общо има това с направата на норинарски сайт.
Със сайтове съм се занимавал иначе, и знам че можеш да спечелиш много. В моя град големите рекламни агенции в които работят екип от по 20 човека сайтовете им са кoлкото да отбият номера.
 
От: Започване на бизнес- Рекламна Агенция

Рекламната агенция трябва да предлага всички видове реклама - от пиле мляко, дет се вика. Банерната реклама, ПР статиите, партньорски линкове, платени интервюта и публикации, брандирането на страница и още видове интернет реклама могат да се имплементират в новинарски сайт, нали така? Аз по-скоро имах предвид да развиеш проекти във всички аспекти - реклама на клик, сайтове за обяви, видео портали, форуми, директории, много неща. Все пак ти си знаеш, аз просто опитвам да дам насока, след като работя от доста време в такава агенция и виждам кое е печелившо :)
 
От: Започване на бизнес- Рекламна Агенция

Рекламната агенция трябва да предлага всички видове реклама - от пиле мляко, дет се вика. Банерната реклама, ПР статиите, партньорски линкове, платени интервюта и публикации, брандирането на страница и още видове интернет реклама могат да се имплементират в новинарски сайт, нали така? Аз по-скоро имах предвид да развиеш проекти във всички аспекти - реклама на клик, сайтове за обяви, видео портали, форуми, директории, много неща. Все пак ти си знаеш, аз просто опитвам да дам насока, след като работя от доста време в такава агенция и виждам кое е печелившо :)
Според мен е много трудно, дори невъзможно да се развие във всички аспекти на рекламата, дори само дигиталната. Големите агенции са се профилирали само в определени неща. Също така според мен не се гледа с добро око на хората, които "разбират" от всичко.
Към колегата:
Преценете къде ви е силата и се насочете към дигиталния маркетинг. Примерно performance - PPC.
 
От: Започване на бизнес- Рекламна Агенция

Добре си се насочил
 
И аз споделям мнението на vasetokb.
От 1-2 г. се опитвам да вървя по този път по който и ти мислиш да тръгнеш. При положение че имам над 10г. опит.
Определено е много трудно и аз бих те посъветвал да се профилираш в определена ниша в която мисиш, че си най-добър. И да наблегнеш на нея.

Успех.
 
Явно автора на темата иска да прави външни реклами, щом пита за машини! Ама, като не си е задал правилно въпроса - ще има объркащи отговори
 
Явно автора на темата иска да прави външни реклами, щом пита за машини! Ама, като не си е задал правилно въпроса - ще има объркащи отговори

1. Не е явно, че иска да прави "външни реклами". Машини трябват за всяка печатна дейност и много други - флаери, индор, билбордове, рекламни тефтери, папки, химикалки, дори за брандирани бисквити или сладки. Външната реклама е мноооого малка част от всичко това.

2. Човекът явно търси варианти и затова му даваме различни опции и теми за размисъл. Не мисля, че е объркващо.

3. Дори и да е тръгнал с намерението да прави печатна реклама, не е изключено да прочете нещо тук и да си промени плановете.
 
за 2 години откакто е темата може и да е направил агенция, може и да не е
 
онлайн рекламните агенции имат една тънкост.. - трябва търсене
в бг няма още натрупан икономически потенциал за развитие на този тип бизнес :)))
 

Горе