Започване на сайт от 0 знания

Здравейте на всички.
Отскоро съм член на форума и повече чета от колкото пиша.
Целта на регистрацията ми и на моята първа тема беше да получа идеи за бизнес инвестиции.
Сега,след доста четене реших да пробвам с направата на сайт.
Такива теми като моята във форума колкото искаш,затова веднага пояснявам:
-Знам че няма да забогатея бързо
-Знам че от първия направен сайт няма да изкарам пари(както и от втория,третия и т.н),защото едва ли ще стана толкова добър
-Целта на занятието е да придобия базови знания с които да мога евентуално да се оправя с готов сайт какъвто смятам да закупя.(Тази идея дойде след първата ми тема.
Държа да подчертая че до преди 10-тина дни нямах абсолютно никаква представа с какво се захващам(то не че сега имам),затова въпросите и изказванията ми ще са супер аматьорски-предварително се извинявам на хората които се дразнят от такива.
Накратко какво съм направил до тук(най простото възможно)
-Имам домейн
-имам хостинг
-инсталирах wordpress
-запознах се с оновите,публикуване на страница/публикация,редакция, начална страница и др.
Идеята е сайта да е за вицове-не че не е пълно с такива,но друго за сега не се сещам
Почвам с тъпите въпроси
-инсталирал съм wordpress на сайта.трябва ли да имам и на компютъра
-какво се случва със съдържанието на сайта при спиране на хостинга,може ли да се мести от хостинг на хостинг или пък да се запази на компа.
-въпросните вицове мисля,че е най-добре да се публикуват като публикации,но как да ги направя да се виждат целите вицове без да се цъка върху тях за да се отварят на нова страница
-как да махна лентата с джаджите на страницата на категорията в която са вицивете,няма такава опция като при другите редакции на страници и публикации.
за сега това,че дотук съм спрял,после ще има още (ако се намери някои дето да се занимава да ми отговаря)
Благодаря предварително.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Проба грешка, това е решението ти. Чупи, оправяй после пак чупи и така. За всичко останало питай google.

пс. Горко на клетия хостинг. :D
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Доста проби грешки направих два пъти трих и преинсталирах wordpress.Питах гугъл но от отговорите му тези неща не ми станаха ясни.Пак казвам,далеч съм от мисълта за професионално развитие в тази сфера,просто искам да имам базови познания за да мога евентуално да се оправя с закупен работещ вече сайт-за какъвто се оглеждам но ме е страх да се впусна.Иначе на драго сърце бих възложил на някой да направи това с което съм се захванал, но не смятам че има бъдеще в тази ниша с вицовете и ще ползвам този домейн само за експеримент и самоубочение,
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Дай линк към сайта , да видим какво си сътворил :D
 
От: Започване на сайт от 0 знания

то нищо още не съм направил няма съдържание.Чак ме е срам,сайта е usmivkibg.com (нямам право още да поствам линкове)
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Аз си направих сайтовете гледайки туториали - YouTube, Lynda, Udemy etc.

Обясняват ти всичко като за олигофрен и те държат за ръчичка през цялото време.

Помагат, както при правенете на сайт, така и при популяризирането му след това - SEO, PPC, социален трафик и т.н.

Ако имаш ограничено време (и нерви) за проба грешка, то заложи на съответните туториали.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Благодаря за отговорите.изгледах доста видеа и изчетох доста теми най-вече на български,защото английския ми куца.Все още не можах да разбера как публикациите в дадена категория да ми се показват в пълен размер без да се клика на всяка по отделно.На страницата посочена за публикуване на новите публикации са в пълен размер,а като ги избереш от категории са само цитати.
Благодаря предварително за вниманието.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

С врътпрес няма да се научиш да правиш сайтове.
Все едно да попълваш лексикон и да очакваш да станеш писател.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

може и да стане но не и с тази тема, има примери за сайтове за вицове и можеш да видиш те какво са направили, това засега не става
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Точно пък ти да даваш акъл.........

Ти па кога си правил сайтове, та се буташ в тази тема? :lol:
 
От: От: Започване на сайт от 0 знания

то нищо още не съм направил няма съдържание.Чак ме е срам,сайта е usmivkibg.com (нямам право още да поствам линкове)

Свали си тема или теми за wordpress и ги използвай.

Ако не ти върви с wordpress, можеш от http://www.wix.com/website/templates/ и от други подобни сайтове на тоя можеш да направиш нещо, което да изглежда добре без да разбираш от почти нищо.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Старши

ти нали нямаше да влизаш повече тук?!?!?! :shock:

Прочети внимателно какво съм писал. :wink:
Днес е Благовец, и като видях какво пита младежа и къде се е насочил, реших да уважа празника. Както и всеки, който ще прочете темата.

Дядка като ти гледам красотите тука:
http://xn--b1amgyd9f.com/
чак те съжалявам.

Благодаря за социалния линкбилдинг.

И за да не се прави още някой на разбирач.
При използване на УП имаме:
a+b+c=сайт
Където:
a - УП двигател (CMS)
b - тема (визуализация)
c - текст, etc

УП сайтовете са предварително направени (малцина преработват теми). Както и всеки сайт, който ползва CMS. Този/тези, които пишат текста, не правят сайта. Те само го запълват със съдържание.

Темата е "Започване на сайт от 0 знания".

Отивам да си правя салата с неща от Градина Вискяр.
На пазаруващите в "CMS" - Била, Кауфланд и подобни, съболезнования. :beer:
 
От: От: Започване на сайт от 0 знания

Прочети внимателно какво съм писал. :wink:
Днес е Благовец, и като видях какво пита младежа и къде се е насочил, реших да уважа празника. Както и всеки, който ще прочете темата.



Благодаря за социалния линкбилдинг.

И за да не се прави още някой на разбирач.
При използване на УП имаме:
a+b+c=сайт
Където:
a - УП двигател (CMS)
b - тема (визуализация)
c - текст, etc

УП сайтовете са предварително направени (малцина преработват теми). Както и всеки сайт, който ползва CMS. Този/тези, които пишат текста, не правят сайта. Те само го запълват със съдържание.

Темата е "Започване на сайт от 0 знания".

Отивам да си правя салата с неща от Градина Вискяр.
На пазаруващите в "CMS" - Била, Кауфланд и подобни, съболезнования. :beer:

Ти верно си изкукал,,,,
 
От: Започване на сайт от 0 знания

С врътпрес няма да се научиш да правиш сайтове.
Все едно да попълваш лексикон и да очакваш да станеш писател.

Знам,но целта ми е да добия основна представа за нещата и евентуално да мога да поддържам съществуващи сайтове каквито смятам в последствие да закупя.


Темата не е подходяща,използвах нея защото беше дадена за пример в видеоъроците които изгледах.

Накрая май ще е по-добре да изкарам някой платен онлайн курс,за да не занимавам всички с тъпите си въпроси,или пък да приема че това не е моята сфера и да се откажа и без това от всичко прочетено в главата ми е каша и има много термини и неща които изобщо не разбирам.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

...-Знам че от първия направен сайт няма да изкарам пари(както и от втория,третия и т.н),защото едва ли ще стана толкова добър...

И от някой от първите ти сайтове можеш да изкараш пари ако имаш твой продукт.Ако продукта ти е подходящ сайта може да не е супер.Аз съм изкарвал по няколко стотин лева на месец от супер семпъл блог.Дори да нямаш твой продукт,сайта пак не е нужно да е супер,за да изкарва пари.Примерно масата хора не разбират от дизайн.Просто сайта трябва да работи и да изглежда що годе добре.Но според мен човек трябва да се стреми постоянно да става все по-добър и по-добър в това което прави.В случая със сайтовете-да прави все по-качествени и по качествени.
 
От: Започване на сайт от 0 знания

Както казаха колегите в предни постове принципът на проба грешка ще те научи най-много как стават нещата в началото. Препоръчвам ти всичко, което прочетеш да го направиш и на практика на сайта и да видиш какво се случва и така ще видиш кое действие какво предизвиква какво изисква и какво води след себе си.

И най-важното не си вдигай нервите нещо като не става от първият път, бъди упорит, не се отказвай и ще видиш, че накрая ще стане работата.
 

Горе