Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

Тъй като и аз съм нов и искам да попитам опитните в този бизнес за колко време са направили първите си 100 долара
Не си много нов. Гледам ти регистрацията. :)

Както се казваше в един филл, броенето започва от събитие. Или с други думи - зависи от кога ги броиш. Но да речем от когато си започнал да се занимаваш. Аз след като навлязах и започнах сериозно да се занимавам....не ми отне повече от два месеца. Но говорим с яко четене и учене. Както и практика. Някои го правят за година-две, други за по-малко от месец. Зависи какво знаеш, можеш и от какво ниво почваш. Но ако си от АБВ....ще си мине време....но все по-близо си с всяко разлистване на страницата....с всяко публикуване на блога си...с всяко питане по форуми и социални мрежи.
 
От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

ОК, ако е за начина - махаме бъксовете, тук спор няма.

Повтарям въпроса:
За колко време би било нормално (според вас) да се правят 100 долара? И заплата ли броите или рисковете от частен бизнес?
 
От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

Дано съветът да е адресиран към г-н Воденчев. Мен лично мъките на redrum през 2002 година ме натъжават.
 
От: Re: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

Специално към него. Но всеки, който му се вижда добър - нека се възползва. :) Ще се радвам и други да питат или да споделят. Ще се получи добра дискусия. :)

Не искам да ви прецакам англоезичния раздел, надявам се да бъда разбран правилно. Просто смятам, че българите могат да изразяват мислите си на български по тези важни теми.
Когато дебелобузестите буди дадат реколта, ок, нека се включат всички. Но да се полва българоезичната почва с цел "международен" излаз не е добра идея (imho).

Будите (чрез сео) -> англоезичност, привличаща българите.
А не българи, забравили "как се казуаше на куавата дететоу", да привличат пакистанци.
 
Re: От: Re: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

Не искам да ви прецакам англоезичния раздел, надявам се да бъда разбран правилно. Просто смятам, че българите могат да изразяват мислите си на български по тези важни теми.
Когато дебелобузестите буди дадат реколта, ок, нека се включат всички. Но да се полва българоезичната почва с цел "международен" излаз не е добра идея (imho).

Будите (чрез сео) -> англоезичност, привличаща българите.
А не българи, забравили "как се казуаше на куавата дететоу", да привличат пакистанци.
Мерси за съвета. Ще го имаме в предвид.

Надявам се поне тук да сме по темата, а това да ми го пратиш на лично като съвет. Мерси за него и ще го имаме в предвид. ;)

Колкото до темата. Ако човека да има и други въпроси. ;)
 
От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

ОК, ако е за начина - махаме бъксовете, тук спор няма.

Повтарям въпроса:
За колко време би било нормално (според вас) да се правят 100 долара? И заплата ли броите или рисковете от частен бизнес?
От афилиейт - за максимум 24 ч.
 
От: От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

От афилиейт - за максимум 24 ч.

Един конкретен отговор най-накрая в таз тема, 10x.

22 работни дни по 100 = $2200 на месец. Че това си е заплата на служител в ЧЕЗ (примерно). Де чиновника, де предприемача?
 
От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

Ако имаш 5 проекта = $10к

Ето го предприемача. Не мисля, че е зле с по 1 ч. работа на ден да си правиш такава сума, но наистина може и по-добре :)
 
Re: От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

От афилиейт - за максимум 24 ч.

Това е сигурно при дадени обстоятелства, ресурси и средства. От нулата е трудничко. Но аз бих се съгласил с периода. Може в рамките на толкова време да ги направиш тези $100. :)
 
От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

Стига с това от нулата, понякога и 10 кинта да направиш си е трудно от нулата. Всички знаем, че от нулата е трудно, докато добиеш кинетична скорост. Но като добиеш тази скорост в какви летви опираш? Какви пазари търсиш, че да можеш да реализираш по-големи висоти?
 
От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

Когато добиеш скорост, трябва да развиваш бизнес идеите си. Най-логичното за човек печелещ от адсенс и афф е да помисли за това как може да мине от другата страна и да започне да се занимава с търговия :) Според мен, истинските печалби са именно там.
 
От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

Ако имаш 5 проекта = $10к

Ето го предприемача. Не мисля, че е зле с по 1 ч. работа на ден да си правиш такава сума, но наистина може и по-добре :)

$10к на час ми е множко (не че не мечтая, сравнително далеч съм и на месец). При мен има такъв потенциал като клиенти, но нямам физическата (организационна възможност) да им изпълня заявките на всичките. Все пак има допълнителен труд, а не просто да купуват акции. Та затова питам.

P.S. Прочетох за adsense. Не ми звучи сериозно спрямо показателите, които имам (за $10000 си трябват 13-15 милиона импресии). Не си струва труда.
 
От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

Хаха, не на час, а на месец. Единият час са за $100-те. И месеца за мен поне няма 22 работни дни, а 30-31 :)
 
Може да си сигурен, че този въпрос се задава и тук и по световните форуми в голяма част от хора, започващи от нулата. Няма да го зададе опримизатор с пет години опт, нали? :)

Май е най-точно да се напише така:

Маркетър с 2 години опит му отнема 2 дни да изкара $100.

Маркетър с 10 години опит му отнема 1 ден да изкара $100.

......и така. Това е правилната формулировка. С детайли ще се получи и по-добре. ;)
 
От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

И месеца за мен поне няма 22 работни дни, а 30-31 :)

Ясно, че всички сме маниаци и работохолици, не се и съмнявам. Но трябва да имаме жалони за сравнение.
 
От: Започнете Днес - Как Да Направя Първите Си $100?

Аз имах няколко безплатни блога в тъмблр и спамех във всеки пост с рекламата от канадската фирма Juicyads, те са сериозни и плащат за сега, но с този спам, тъмблр-а бързо се усещат и ти баннват блога и акаунта и постоянно наново и наново трябва да се почва, а още повече, че разпространението на съдържание за възрастни е въздигнато в престъпление от българския законодател в Наказателния кодекс, а пък и няма как като спамиш да натрупаш опит
 

Горе