Заслужават ли си Article Directories?

Maji92

Active Member
Здравейте,
Искам да питам заслужават ли си да се събмитва в Article Directories?
Защото до колкото прочетох след Пингвина, не се толерират толкова много колкото преди.
Ако не дайте алтернативен вариант.

Също ето и едно кратко видео от г-м Matt Cutt

Код:
https://www.youtube.com/watch?v=Bo75Og4M34Q

Благодаря предварително
М!
 
От: Заслужават ли си Article Directories?

Здравейте,
Искам да питам заслужават ли си да се събмитва в Article Directories?
Защото до колкото прочетох след Пингвина, не се толерират толкова много колкото преди.
Ако не дайте алтернативен вариант.

Също ето и едно кратко видео от г-м Matt Cutt

Код:
https://www.youtube.com/watch?v=Bo75Og4M34Q

Благодаря предварително
М!

Зависи как ще си изиграеш картите. :)
 
От: Заслужават ли си Article Directories?

По принцип на 1 ауторити линк от реален сайт, може да правиш по 30-40 директори събмита. Важното е да е линкваш с бранд текст, не с ключови думи, т.е с урл-то. Също така зависи от директориите, Dmoz примерно има адски много тежест на база на останалите. И пак разгледай директорията, дали има платени линкове, дали са подредени както трябва или всичко е хаотично и примерно в раздела за хостинг има сайтове за рецепти и също така дали директорията се поддържа, т.е да няма умрели линкове. Аз примерно съм виждал в резултати business.com и joeant, така че зависи от директорията.
 
Колкото по-тръстед е директорията, толкова по-добре. Гледам, че някои са:

https://www.google.com/search?q=ezinearticles.com&gws_rd=ssl

и

https://www.google.com/search?q=goarticles.com&gws_rd=ssl

Самата идея, че Google им е дал този сърч бокс говори, че сайтът е ценен за резултатите и силно се търси по бранда на директорията + кл. фраза / дума. И определено го забравете номера с анкорите. ;) Ако ще водите към сайта си, постарайте се на не се набивате на очи, тъй като това е силен линк, поне гледайки как го възприема Google в резултатите си, не се дънете там. ;)

А за директории, не само dmoz, yahoo direcotry също е с доста сила. Вижте този списък: http://www.seoco.co.uk/web-directories/ - там пак е добре тайтъла да е бранд или нещо, което няма да накара Google да ви помисли за долен SEO манипулатор. :)
 
Re: От: Заслужават ли си Article Directories?

GeorgeG & Blinky, има разлика между web directory и article directory. ;-)
Е, това ясно, Просто аз казвам и за директориите и за артикъл директориите. За това съм ги отделил едно от друго в мнението си. Просто видях, че стана дума за директории, та реших да драсна и за това нещо. :)
 
От: Заслужават ли си Article Directories?

GeorgeG & Blinky, има разлика между web directory и article directory. ;-)

Спор няма. Само че, споменатите от мен dmoz, business.com и joeant са си чисти директории, не артикър директории. Но Blinky добре се е сетил, защото артикъл директориите могат доста да ти помогнат. И по мое мнение са доста по-силни от обикновените директории, поне читавите де. А в директории само free. Платените според мен не си заслужават. За тия пари дето ги искат можеш спокойно да си купиш домейн и да си линкваш от него към себе си, че можеш и да си контролираш и анкора :)
 
От: Заслужават ли си Article Directories?

Оп, то това било темата.... Заслужават ли си Article Directories. Извинявам се :)
 
Re: От: Заслужават ли си Article Directories?

Спор няма. Само че, споменатите от мен dmoz, business.com и joeant са си чисти директории, не артикър директории. Но Blinky добре се е сетил, защото артикъл директориите могат доста да ти помогнат. И по мое мнение са доста по-силни от обикновените директории, поне читавите де. А в директории само free. Платените според мен не си заслужават. За тия пари дето ги искат можеш спокойно да си купиш домейн и да си линкваш от него към себе си, че можеш и да си контролираш и анкора :)

Да, така е. Преди време, не знам сега, но предполагам и сега, пускаш една добре написана статия в някоя голяма артикъл директория с добро изложение и малко селс нотка и идват няколко продажби. Не печелиш само линк, но и клиенти, както и SE трафик, защото добрите заглавия и добре оптимизираната статия пробива добре в класирането.

Платените....за артикъл директории, почти не се сещам за нещо, което да си заслужава, но това, което е близко до този модел са подобни на prweb и такива, които при добра новина и от там дистрибуция - определено това харчене на $300 ще се оправдае на 100%.

А как се вижда читава артикъл директория. Просто потърсете как се ранква, какво съдържание си позволява да публикува (има и такива, които всеки шит блъскат, за да има обновяващо се съдържание, но се сещате какво качество е цялата артикъл директория) и какви автори, на какви сайтове пишат там. :)
 
От: Заслужават ли си Article Directories?

Заслужава си, стига да знаеш как да ги използваш. Примерно, от не до там авторитетни и нетематични директории - линкваш към лични ресурси (помощни сайтове), от които линкваш към money сайта, а от авторитетни и тематични - линкваш директно към money сайта. Това е само пример, възможности много. Както fifi каза, зависи как си изиграеш картите.
 
От: Заслужават ли си Article Directories?

Само че, споменатите от мен dmoz, business.com и joeant са си чисти директории, не артикър директории.

Business.com е article directory.

Ето един пример за статия в тази артикъл директория, която е направена добре и линкът изглежда „натурален“: Personality Disorders that Get You Hired.

Пример за страница, която е абсурдно грозна и вероятно нарушава правилата на Google: Framing contractors for residential and commercial clients, обаче е с реклами на Google (защото големите могат да правят подобни грозни сайтове, претрупани с реклами, без да ги баннат).
 

Горе