Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Това е като да питаш дали като си вземеш скъп фотоапарат ще можеш да станеш веднага моден фотограф и колко пари ще изкараш. За тая работа си иска знания, опит, също и талант, инвестицията в техника е само малък процент от целия набор умения, които трябва да притежаваш. И според мен целия номер беше заради афф линка.
 
От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Има обаче доста по евтини варианти тоя ми се вижда сериозна машина:) само прикачваш едно херо 3 и готово

http://www.ebay.com/itm/Large-size-...Camera-2014-Best-gift-us-seller-/201007363811

[video=youtube;OUCknfapt-c]http://www.youtube.com/watch?v=OUCknfapt-c[/video]
 
Идеална инвестиция, ако мислиш да продаваш видеата. :) Собственици на хотели, вестници за снимки от горе и подобн кадри недостъпни за останалите.

Ако смяташ да правиш пари с това, действай. Ако мислиш да снимаш как се съблича съседката, зарежи, по-добре я заведи с тия пари някъде и си легни с нея. :)
 
От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Според мен си има хляб в това нещо, дори съм навит да развием с някого от тук подобно нещо в няколко града в БГ. Друг е въпроса че не знам как стоят нещата в тази нища, има ли конкуренция, цените какви са и т.н.
 
От: Re: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Идеална инвестиция, ако мислиш да продаваш видеата. :) Собственици на хотели, вестници за снимки от горе и подобн кадри недостъпни за останалите.

Ако смяташ да правиш пари с това, действай. Ако мислиш да снимаш как се съблича съседката, зарежи, по-добре я заведи с тия пари някъде и си легни с нея. :)
Чак пък съседки да снимам не мисля :) , отдавна не сме на 15 :) . По евтини модели също са вариант ако са с добра камера и устойчиви във въздуха.
Jair сигурно и на будката когато си купуваш цигари им натякваш по няколко пъти, че вземат процент от продажбите ... дръжте се като големи хора :)
 
Re: От: Re: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Чак пък съседки да снимам не мисля :) , отдавна не сме на 15 :) . По евтини модели също са вариант ако са с добра камера и устойчиви във въздуха.
Jair сигурно и на будката когато си купуваш цигари им натякваш по няколко пъти, че вземат процент от продажбите ... дръжте се като големи хора :)

И аз не съм на толкова, ама нагон, брат. ;) Може дори да си от тези модерните дедективи, които имат цели филми. :)

Но най-добре е да снимаш едно яко клипче с монтаж и т.н. и да го продадеш на собствнеика на бизнеса. ;)
 
От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Виж още една идея за летящата камера - детективски услуги :)
 
Re: От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Виж още една идея за летящата камера - детективски услуги :)
Най-добрата е да си направиш едни сайт за задръстванията в София и имаш сигурни едно 2 милиона, че и повече онлайн, нон стоп около 7:30 и 10:30, както и около 17:00 и 20:30 часа. :)

Но май ще ти трябват повече от едно. Май си си за екип тук. ;)
 
От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Трафик сайт за София :) още една добра идея :) възловите булеварди са кошмар за всички :)
 
От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Проблема с батерията остава обаче трябва ти със слънчева и с вятърна централа:) за да си нон стоп он еър:)
Хаха, да, май идеята за няколко камери е най-добрия вариант за трафик сайт ... но инвестицията ще е наистина голяма тогава, но пък няма да има аналог, добра идея на $INeed$
 
Мисля, че не само хората ще те следят, но и доста медии.

Инвестицията е сериозна, но ще е по-голям хит дори и от БГмапс и Даливали. Може да си сигурен в това. Така се правят новите големи сайтове - с пари и идея. Не е изключено след време да се продаде на някоя медия. 100% BTV ще искат да имат такова нещо в портфолиото си. ;) Доста по-добре от скучното им радио и женския сайт. :)
 
От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Eто тук един юнак прави такива снимки но лети с мото-делтаплнер или с парапланер - несравнимо по неудобно и скъпо.
Но го прави от 7-800 метра височина.
За това пък това вентилаторче с камера може да се вмъкне на местенца, където за планер е немислимо.

Например : Чудните Мостове, Деветашката пещера, Дяволското гърло, Крушунските водопади, Пръскалото, пък и всички други водопади , Перперикон, Дяволския мост , Проходната пещера 'Божиите очи' Царевец , всички планински манастири и крепости.
Значи из България има милиони местенца които плачат за такова заснемане.

Но както колегата спомена то трябва да имаш и фотографски и кино-познания или време да се самообучиш.


Друга идея за монетизиране е заснемане на имоти за продажба. Има стотици фирми за имоти , ако направиш един рекламен клип на една добре заснета красива къща и го разпратиш до 100 фирми ще са достатъчни да избиеш инвестицията за седмици.

И после да почерпиш :)
 
Последно редактирано:
От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Ето вече идеи много :) остава само сам да се убедя да направя следващата стъпка към покупката :)
 
От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Като платиш мито и ддс ще дойде дебело май нали е от Америка тва чудо?
Гледах го преди малко и в Амазон.co.uk. Могат да се избегнат някои такси а и приятели има навсякъде, може да се изпратят по друг начин стига да се вземе крайното решение.
 
От: От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Друга идея за монетизиране е заснемане на имоти за продажба. Има стотици фирми за имоти , ако направиш един рекламен клип на една добре заснета красива къща и го разпратиш до 100 фирми ще са достатъчни да избиеш инвестицията за седмици.

И после да почерпиш :)
Тая идея не става. Опитавал съм преди години да правя подобни неща - 360 градусови панорамни снимки на имоти и прочее. На никой не му се дават пари за подобни благинки.
 
Re: От: От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Тая идея не става. Опитавал съм преди години да правя подобни неща - 360 градусови панорамни снимки на имоти и прочее. На никой не му се дават пари за подобни благинки.

Да, така е. По-добре да си вземе селяка Йафон и Ауди, се с А, да си остави бизнеса кретащ там. И без това по-добре няма да му стане. ;)

Апп също може да се направи. ;)
 
От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Селянина си остава селянин и с Айфон и Ауди и без тях :) да не ги коментираме тук селските пръчки :)
 
От: От: Заслужава ли си според вас тази инвестиция?

Тая идея не става. Опитавал съм преди години да правя подобни неща - 360 градусови панорамни снимки на имоти и прочее. На никой не му се дават пари за подобни благинки.

Разбираемо е.
Панорамна снимка е ефектна ако си застанал на високо място и 360 градуса около теб е пейзаж или си в средата на огромна красива зала.
Къща няма как да я покажеш ефектно с панорамна снимка защото апарата задължително трябва да е застопорен в една точка.
Точно тук обаче е коренната разлика с летящата камера.
Ето :

[video=youtube;8ncX7t3aF8w]https://www.youtube.com/watch?v=8ncX7t3aF8w[/video]
 

Горе