Заслужава ли си online магазин?

От: Заслужава ли си online магазин?

Аз бих започнал с продавалниците (olx, bazar...). Безплатно е, населено е, можеш да започнеш всичко за минути. За онлайн магазин ще ти трябва време, пари и усилие да го направиш, а после и да го поддържаш. Не че пречи, но аз не виждам смисъл на настоящия етап.
Не ги гледай тия магазини дето са под наем. Както казаха и по-нагоре, има си безплатни платформи. Версия 2 на OpenCart не бих я препоръчал много, че тъкмо се занимаваме с магазина на една приятелка и възникнаха доста проблеми от липсващи плугини за тази версия.
 
Re: От: Заслужава ли си online магазин?

Няма да е по-добра, защото като си само в олкс и фацата нямаш самоличност. Ти си поредния лъжец, измамник и др. А като имаш магазин е ясно (на по-образованките), че ползваш тези канали за допълнителни печалби и си сериозен. Вече и това се гледа, малко но се гледа...

за 50 чифта очила, най-вероятно, не'кви за метросекс момченца да се фукат на сънито друго освен олх не е нужно.
сезона ще им е 3-4 месеца и после чао.
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Значи да се ориентирам към това да чета за Opencart, или да се свържа с човек. Също така да наблегна на Olx/bazar + социалки. Superhosting-а остава назад май май
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Супера може да го ползваш за хост, ако ще ползваш Опенкарт.

Ако ще ползваш по-тежка платформа с повече гъзарийки ти трябва по-бърз хост.

Един магазин никога не е излишен. Днес 50 чифта, утре 550 ако потръгне...
 
От: Заслужава ли си online магазин?

За малък магазин Quick Cart до 1000 продукта няма грешка. Бърз и лек. Не е ограничен с база данни и може да се мести от домейн на домейн само с копиране. При интерес драсни ще ти покажа готов магазин на тази система и евентуална цена ако ти хареса и искаш такъв сайт
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Не е задължително да са само 3-4 месеца, може да добави зимни очила, очила за плуване, шпионски очила, очила за нощно виждане :shock:

Dessislawa, само защото си дама ще ти предложа, ако решиш да се пробваш с OpenCart да ти го сложа. Така де... инсталирам :roll: For free. Не съм фрийлансер и не правя неща срещу заплащане, но понякога обичам да помагам с дребни неща на новобранци :)
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Не е задължително да са само 3-4 месеца, може да добави зимни очила, очила за плуване, шпионски очила, очила за нощно виждане :shock:

Dessislawa, само защото си дама ще ти предложа, ако решиш да се пробваш с OpenCart да ти го сложа. Така де... инсталирам :roll: For free. Не съм фрийлансер и не правя неща срещу заплащане, но понякога обичам да помагам с дребни неща на новобранци :)

Благодаря, ще ти пиша на лично - когато го реша официално :p
 
От: Заслужава ли си online магазин?

За малък магазин Quick Cart до 1000 продукта няма грешка. Бърз и лек. Не е ограничен с база данни и може да се мести от домейн на домейн само с копиране. При интерес драсни ще ти покажа готов магазин на тази система и евентуална цена ако ти хареса и искаш такъв сайт
Ако може на лично да го изпратиш
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Отвориш ли онлайн магазин ти трябва фирма+осигуровки+счетоводител=на около 200лв месечен разход, което за толкова малко артикули просто не си заслужава.
Оелекса и базра въпреки, че втория е голямо дърво и фейса и това е, реклама за 5 лв на седмица, а по-нататък като вкараш повече артикули си заслужава и магазин, аз така бих направил:).
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Най важното е дали имаш опит с продажбата на очила! Ако нямаш и просто искаш да опиташ, то тогава най добре са сайтовете за обяви. След като видиш как се развиват нещата може да предприемеш по сериозни стъпки и да си направиш магазин.
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Баси за 25 продукта опенкарт? Ай по-сериозно, не пълнете главите на хората с глупости.
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Бих предложил на авторката на темата , да се пробва в olx и bazar...и ако от там намери успех , тогава да се ориентира към по-сериозен магазин със сайт , фейсбук и всичко останало.
 
Последно редактирано:
От: Заслужава ли си online магазин?

Значи последно WP + olx + FB - това ли е формулата за старт на търговия с малко артикули?
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Значи последно WP + olx + FB - това ли е формулата за старт на търговия с малко артикули?
Продаваш през оелекс и базар.бг и правиш един сайт на WP+WooCommerce.
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Баси за 25 продукта опенкарт? Ай по-сериозно, не пълнете главите на хората с глупости.

Предложих OpenCart защото е безплатен, не особено труден за модификация и определено по-лек от Magento, имайки предвид че авторката се беше насочила към варианта 70 лв. месечно от суперхостинг (отново за 25 продукта) мисля че е по-добре това. Разбира се не се сетих, че за толкова малко и WP ще и свърши работа :)
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Да продаваш само във Фейса е тъпо, изпускаш страшно много. Първо онлайн магазин и после няколко акаунта в социалните мрежи, това е правилния подход. Добър контент, добри снимки, добри описания, социалните мрежи са само капка в морето, освен ако нямаш достатъчно последователи в тях (тогава те може да са движещата сила).

Тук изобщо не съм съгласен. Съвсем скоро ще можем да създаваме пълнофункционални магазини във фейсбук и имайки предвид, че целия трафик е там, просто е безсмислено да се инвестира в собствен ресурс, особено ако се планира дългосрочна търговия.
 
От: Заслужава ли си online магазин?

Предложих OpenCart защото е безплатен, не особено труден за модификация и определено по-лек от Magento, имайки предвид че авторката се беше насочила към варианта 70 лв. месечно от суперхостинг (отново за 25 продукта) мисля че е по-добре това. Разбира се не се сетих, че за толкова малко и WP ще и свърши работа :)
Значи четете и мислете преди да давате съвети.
 
От: От: Заслужава ли си online магазин?

Тук изобщо не съм съгласен. Съвсем скоро ще можем да създаваме пълнофункционални магазини във фейсбук и имайки предвид, че целия трафик е там, просто е безсмислено да се инвестира в собствен ресурс, особено ако се планира дългосрочна търговия.

Той Фейсбук нека си дава, ама без страничен сайт му трепериш всеки ден. Ако си послушен пък- ще ти сложат такси. Ако някой си мисли че ще остане ей така даром...
 

Горе