Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

shopping-sceptic.jpg
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Aко сумата на сделката надвишава 50$ не се покрива, НО за сметка на това ако те измамят няколко пъти месечно за по 10$ примерно, ще ти бъдат покрити всичките пъри, които си бил измамен.

Това е много добре. Само да потвърдя - покрива се всяка сделка в рамките на съответната сума за пакета (примерно 20 долара). Независимо дали става въпрос за 3 сделки този месец или за 100 сделки (сумарно 2000 долара за месеца)?

Ако правилно съм разбрал, това е отлично за клиентите, но има някакъв гигантски кратер в сигурността и стабилността на застрахователния модел. Дефакто притеснението ми е да не плащам аз редовно а някакъв тарикат да издумка с току що регистрирани другарчета няколко хиляди долара застраховка и да свалиш услугата от продажба точно, когато и при мен е настъпило застрахователно събитие. Най-простият пример - един автор може да пише да речем сто статии месечно. Според условията в първото мнение реално е възможно да се напрваи следната схема:

Лицето Х регистрира 50 акаунта. Пет от тях започват да продават статии по пет лв бройката. Останалите 45 "купуват" статии. Като цялата схема се следи сделката между с един акаунт да не надвишава 20 долара. Реално имаш пет застраховани (разход 50 долара) и 45 клиента по 20 долара (приход 900 долара). Твърде изкушаващо за всеки средностатистически тарикат, особено предвид факта, че могат да се включат произволен брой акаунти като продавачи и купувачи. Скрийновете за комуникацията са детска игра - дори лаик ще нарегистрира 50 акаунта в скайп или с някакви измислени мейли и ще си размени малко съобщения. После просто ще нацъка малко скрийнове. Няма нужда от фотошоп дори. В края на месеца петте клиента ти представят "сметката" като на всеки от тях дължиш по близо 200 долара обезщетение.

За схемата горе не са необходими орди измамници - трябва ти един. Ти не предвиждаш начин да проверяваш валидността на акаунтите в предприемач а и няма как да го правиш. Дори блинки и кулайс да се ангажират с някакво съдействие то се ограничава до айпи и юзър агент, които са елементарни за манипулиране. Въпросът е, че какъвто и да ти е бюджета при един упорит измамник просто в някакъв момент ще клекнеш. Сега ще ме контрираш ама пейпала. За пейпала си има начин също и дори няма да разбереш, че превеждаш на един и същи човек.

Защо толкова пространно ти го пиша? Защото ако аз си плащам редовно осем месаца и на деветия ме бухнат с 50 долара ще очаквам да си получа обезщетението. Въпросът е, че в рамките на тези осем месеца теб толкова редовно ще са те точили по схемата горе, че едва ли ще поддържаш още услугата или в най-добрия случай - реално моите вноски не са натрупали при теб капитал за покритие на измами а са изплатени на измамници.

Пак питам - аз ли не разбирам модела?
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

beact, защо да не е възможно? Блинки не може да ти каже кой кой е, аз мога да пиша (ако поискам) от всякакви ip-та, как по-точно ще ми хване дирите? Замисли се над думите на Булблогър и ако наистина тръгнеш да предлагаш такава услуга, то трябва да я изпипаш наистина добре, включително юридически. И още нещо, неприятно впечатление ми правят правописните ти грешки, например в едно от мненията си си написал "пЪри". Ако искаш да те вземат на сериозно, обърни внимание И на това.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

beact, защо да не е възможно? Блинки не може да ти каже кой кой е, аз мога да пиша (ако поискам) от всякакви ip-та, как по-точно ще ми хване дирите? Замисли се над думите на Булблогър и ако наистина тръгнеш да предлагаш такава услуга, то трябва да я изпипаш наистина добре, включително юридически. И още нещо, неприятно впечатление ми правят правописните ти грешки, например в едно от мненията си си написал "пЪри". Ако искаш да те вземат на сериозно, обърни внимание И на това.

+1 и не е само това. Да ме прощаваш beact, но е несериозно да нямаш 2 долара да платиш на някой да ти направи картинка с оферта като хората, а не да предлагаш трито с пейнта нещо като оферта, краднато от някой сайт. Размяната на пари тук е чувствителна тема и нещата трябва да се прецизират.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

На мен пък ми прилича нещо от сорта на недомислена пирамида. Защитата клони към 0, няма АД, няма нещо стабилно, което да гарантира. Докато има нови хора и да си плащат всичко ще върви може би. Даже и снимкитата с офертите е некаърдно направена - предполагам с пейнт си трил стария текст и си нагласял новия. Като цяло услугата клони към Скам.

ПП Той Тео вече е писал за снимката
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Измамник от 1 човек е невъзможно, тъй като съм потърсил сидействие от блинки.

гарантирам ти, че е абсолютно възможно. Не на 100 а на 1000 процента. Качествено прокси струва два-три долара от разнообразни точки на света. юзър агента е детска игра да се манипулира - дори има плъгин за мозилата за това. Не се изисква и грам техническа грамотност над средната. Всичките ми 50, 100, 1000 потребителя, които ще регистрирам ще са абсолютно уникални. Форумът е достатъчно голям за да се регистрират стотина потребителя месечно без изобщо на някого да направи това впечатление.

Ако искам нещата да изглеждат естествено просто ще ми отнеме малко повече време и усилия. Ще има и известни разходи за проксита, но това е всичко. Вкарвам 25 долара в проксита и имам един потребител и девет клиента. 9*20 = 180 долара обезщетение. Дори да ти танцувам малко с обезщетенията за да не са всички по 20 долара пак със сигурност ще имам чиста печалба поне по сто долара на "продавачески акаунт".

Ако разчиташ, че блинки и кулайс ще ловят измамниците в схемата и ще го играят firewall безплатно и 24/7 то според мен трябва много детайлно да преразгледаш схемата - те си имат достатъчно друга работа.

Знам, че вече се чудиш що ти "провалям" темата. Не ти я провалям - просто не мога да проумея, че сам не вижаш как можеш да затънеш с неограничена сума само в рамките на месец. Виж ми калкулациите: вкарвам 25 долара в проксита и десет за най-малкия пакет - ти си вътре с +150 долара. После просто завъртам колелото. Вкарвам сто долара - ти си вътре с 600 долара. Вкарвам 200 - ти гориш с 1200. До кога да продължавам за да разбереш, че рискът е ОГРОМЕН
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Да не кажеш, че нещо се ебавам

проксита: 130 парчета за 40 долара общо http://proxybonanza.com/signup/form?selected=bonanza&set=shared

ся ще ме контрираш ма ц класовете - ето ти избор какъвто ти кефне от коя да е популярна точка на света

http://www.anonymous-proxies.net/ - разликата е, че цената е 2,5 долара на парче ама кеф ти Берлин, кеф ти Ню Йорк, кеф ти Прага - има

За закъсалите спамери ето нещо почти фри:

http://webproxylist.com/ - зза пет долара месечно пакет от 400 публични проксита проверявани през 15 минути. Вярно, трябава да се дообработват с това онова но ти гарантирам, че има абсолютно годни за регистрация на акаунти в Предприемач и включително има и проксита от България.

ето ти го и плъгина за юзър агентите

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/user-agent-switcher/

Не знам в края на краищата аз ли не схващам нещо в модела за застраховане или действително имаш още много за доизчистване на правилата и начина на работа. Ако приемеш съвет от мен - посоката за работа изобщо не е в застраховката а в ескроу акаунтите. Там шанс да те измамят просто няма.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Няма как да платя на неграмотен пишман застраховател с нулева репутация за съмнителна услуга.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Никога не съм харесвал застрахователните услуги. Ако искам сигурност, ползвам посредници, работя с доверени хора (т.е. такива, с които съм работил вече успешно) и такива, при които рискът е малък (поръчващият вдъхва доверие, а работата е за по-малко пари).
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Никога не съм харесвал застрахователните услуги.

Най-добрата застраховка е авансовото плащане, Mr.Unwise. :wink:
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Най-добрата застраховка е авансовото плащане, Mr.Unwise. :wink:
Авансовото плащане не гарантира на клиента качество на работата ти, така че не е на далавера. Предварително повече от 50% (дори и това е много) от сигурен клиент не бива да се иска. Отделно, че крайното плащане те мотивира допълнително.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Авансовото плащане не гарантира на клиента качество на работата ти, така че не е на далавера. Предварително повече от 50% (дори и това е много) от сигурен клиент не бива да се иска. Отделно, че крайното плащане те мотивира допълнително.

Авансовото плащане не е нужно да е по някакъв начин свързано с качеството на услугата. Ако клиентът е сигурен, авансовото плащане се обезсмисля, така че е ненужно да го коментираш в случай на сигурен клиент.
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

Тя проста работата...Първо и основно - за да предлагаш подобна услуга, трябва да си изградил респект и уважение, както и да си доказал, че ти самият си честен и коректен.
След като ми пишеш със седмият ник, явно реално не разполагаш с такива качества!
 
От: От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

След като ми пишеш със седмият ник, явно реално не разполагаш с такива качества!

Като настъпят застрахователните събития и станат дължимите суми по полиците (не, че има такива) повече от вноските, нали трябва да има алтернативни решения? :twisted:
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

ахах може да е дребен тарикат и да се надява да прави хиляди.. схемата на мислене му е такава, ще се застраховат примерно 100 човека по 10 долара това са 1000 долара месечно нали? от тия 100 да измамят 1 с 50 долара, какъв ще му е дерта да върне тия 50 нали другите му плащат.. ахах схема си е , измислил го е тарикатчето.. предполагам няма фирми, документи , договори.. просто иска да точи
 
От: Застраховай се срещу некоректни фрийленсъри или работодатели!

ахах може да е дребен тарикат и да се надява да прави хиляди.. схемата на мислене му е такава, ще се застраховат примерно 100 човека по 10 долара това са 1000 долара месечно нали? от тия 100 да измамят 1 с 50 долара, какъв ще му е дерта да върне тия 50 нали другите му плащат.. ахах схема си е , измислил го е тарикатчето.. предполагам няма фирми, документи , договори.. просто иска да точи

Само че, има един малък проблем с тази схема. Няма как да му се вържат и 10 души на тази оферта, освен ако нямат собствени схеми, целящи да го "набутат". :)
 
Последно редактирано:

Горе