Застраховани ли сте?

Имате ли застраховка?

  • Да - Живот

    Votes: 4 16.0%
  • Да - Имущество

    Votes: 6 24.0%
  • Не

    Votes: 10 40.0%
  • Не! И не мисля,че е нужно да плащам излищни пари!

    Votes: 6 24.0%

  • Общо гласове
    25
От: Застраховани ли сте?

Като имате бизнеси и солидни материални активи, тогава пак не плащайте! После що сме на това дередже, БГ всички мисля да се скатат някой леф и да не го дадът, на запад всичко живо застрахова ама ..... бе и тук ще дойде акъла!
Точно когато проимам по-големи активи няма да ги застраховам, а ще се погрижа за сигурността им. Това поне са смислено вложени пари. Другото е просто пари на вятъра заради модата.
 
От: Застраховани ли сте?

Единственото, което бих предприела като вид застраховка (освен туристическите) един ден е запазване на стволови клетки от пъпната връв ако се случи да имам деца. И то след добро проучване, дали наистина има смисъл.
 
От: Застраховани ли сте?

Това за запазване на клетки е изключително ценно, но на скоро чух от репортаж по някоя телевизия, за черен пазар на точно такива и историята на една наша сънародничка която вече не знае дали изобщо има такива съхранени. А това струва скъпо и самите клетки се пазят в чужбина, за Англия май ставаше дума.
 
От: От: Застраховани ли сте?

Това за запазване на клетки е изключително ценно, но на скоро чух от репортаж по някоя телевизия, за черен пазар на точно такива и историята на една наша сънародничка която вече не знае дали изобщо има такива съхранени. А това струва скъпо и самите клетки се пазят в чужбина, за Англия май ставаше дума.

Е това е най-лошото, дори да платиш хилядите и годишните такси след това пак не може да си сигурен дали ти ги пазят и дали някой не ги използва за собствени цели.
 
От: Застраховани ли сте?

Еми как мислят хора от този бранш: Да видим, то хората не се разболяват всеки ден от такива неща, няма да разберат ако техните клетки изчезнат ... ако някой ден се случи да си ги потърсят ще му мислим. Пък паричките да си вървят.
 
От: Застраховани ли сте?

Застрахователите по целия свят са мошеници. Ако не знаете, най-голямата застрахователна мафия е в САЩ и се грижи за тяхното здравеопазване. Цялата здравна система е само със застраховки и затова струва в пъти повече, отколкото навсякъде другаде. Имат модерни болници, но обикновен човек дотам дори не може да припари. Дори от нас са по-зле, смятайте за какви кражби става въпрос.
 
От: Застраховани ли сте?

Вие май се отдалечиихте доста от идеята застраховки, но както и да е.
Застраховките са чудесен хедж(застаховане) на риска, това че още не сте наясно със силата на застраховките не значи че е кофти :)
 
От: Застраховани ли сте?

Застрахователите по целия свят са мошеници. Ако не знаете, най-голямата застрахователна мафия е в САЩ и се грижи за тяхното здравеопазване. Цялата здравна система е само със застраховки и затова струва в пъти повече, отколкото навсякъде другаде. Имат модерни болници, но обикновен човек дотам дори не може да припари. Дори от нас са по-зле, смятайте за какви кражби става въпрос.

Имам позната, която замина със зелена карта за тъпата Америка, вече май 5-та година кара там. От нея знам, че там те смятат за човек ако си редовен кредитополучател и имаш застраховки. Нямаш ли ги тези неща просто няма как да живееш нормално. Отиваш в магазина и си пазаруваш с кредитната карта, прибираш се в къщи и връщаш с лихва, иначе не ставало. :evil:
 
От: Застраховани ли сте?

Вие май се отдалечиихте доста от идеята застраховки, но както и да е.
Застраховките са чудесен хедж(застаховане) на риска, това че още не сте наясно със силата на застраховките не значи че е кофти :)
Харесва ми,че си погледнал нещата от реалната им страна. Има доста видове застраховки и то за всеки джоб! Също има застраховка със спестовен фонд,един прост пример: В банката депозираш пари,Но ако се случи (не дай си боже) да катастрофираш и да изгубиш 50% или повече от работоспособноста си банката няма да ти изплати дадена сума,докато застрахователя може да ти гарантира,че ще ти се изплати обещетение.
 
От: Застраховани ли сте?

Имам позната, която замина със зелена карта за тъпата Америка, вече май 5-та година кара там. От нея знам, че там те смятат за човек ако си редовен кредитополучател и имаш застраховки. Нямаш ли ги тези неща просто няма как да живееш нормално. Отиваш в магазина и си пазаруваш с кредитната карта, прибираш се в къщи и връщаш с лихва, иначе не ставало. :evil:
Мани я тая Америка. По същия начин може да напишеш и как било в Зимбабве.
В една нормална държава отиваш, даваш парите или там с каквото се пазарува и получаваш стоката. Няма занимаване с никакви кредити и застраховки.
 
От: Застраховани ли сте?

Видове застраховки:
- Застраховки срещу ПТП
- Живото застраховане
- Медицински застраховки
- Застраховки срещу природни бедствия
- Застраховки срещу битови бедствия
- Застраховки срещу кражба
- Застраховки срещу лекарска небрежност
- Застраховки срещу съдебни искове
- Транспортни застраховки
- Застраховки срещу фалити
- Застраховки по фин. активи

Това са една основна част от бизнеса. Я да питам ако ви се случи Х събитие от гореспоменатите да не би да си кажете, ако сега си плащах нямаше да имам проблеми.
Застраховките са пасивно средство, може да не се случи събитието, но случи ли се вече е друго.

Да ми говорите, че глупости е типична наша черта - да не даваш пари и да мислиш всеки те минава просто сте ми много странни.

Вие що си мислите, че се плащат такива големи цени за хостинг? Да не би щото ги е кеф хостинг компаниите? Или просто ви правят бекъп с втори успореден хард и ако случайно нещо се осерете ви връщат бекъпа! Това си е чиста застраховка, която бездамислите я плащате. Както и доста други неща, трябва се мисли какво дават застраховките срещу премията :)
 
От: Застраховани ли сте?

Видове застраховки:
- Застраховки срещу ПТП
- Живото застраховане
- Медицински застраховки
- Застраховки срещу природни бедствия
- Застраховки срещу битови бедствия
- Застраховки срещу кражба
- Застраховки срещу лекарска небрежност
- Застраховки срещу съдебни искове
- Транспортни застраховки
- Застраховки срещу фалити
- Застраховки по фин. активи

Това са една основна част от бизнеса. Я да питам ако ви се случи Х събитие от гореспоменатите да не би да си кажете, ако сега си плащах нямаше да имам проблеми.
Застраховките са пасивно средство, може да не се случи събитието, но случи ли се вече е друго.

Да ми говорите, че глупости е типична наша черта - да не даваш пари и да мислиш всеки те минава просто сте ми много странни.

Вие що си мислите, че се плащат такива големи цени за хостинг? Да не би щото ги е кеф хостинг компаниите? Или просто ви правят бекъп с втори успореден хард и ако случайно нещо се осерете ви връщат бекъпа! Това си е чиста застраховка, която бездамислите я плащате. Както и доста други неща, трябва се мисли какво дават застраховките срещу премията :)

При мен се получи типичния нелеп случай за да си извадя поука. Преди години баща ми работеше в системата на МВР и беше застрахован (застр. живот),имаше също и малък кредит. Обаче не се беше застраховал извън работно време. В къщи почина от инфаркт в такъв момент си викаш майната им на парите,но след време се допитахме до застрахователите и се оказа,че той няма застраховка живот извън работа и семейството ми няма да получи никакво обещетение. Ходихме по адвокати,търсихме мнения на застрахователи,в крайна сметка нито една стотинка не получихме + връщахме кредита със собствени пари.

2-ри случай : Майката на приятелката ми е имала ипотека на апартамента,след като е изплатила ипотеката вече застраховката на имуществото и е изтекла и ни сполетя заметресението.Тя дори и не си е помислила да продължи застраховката си - вече обаче се застрахова.

Колеги,това е "къръка" в живота и ние малко или много трябва да се погрижим за бъдещето си!
 
От: Застраховани ли сте?

Застраховането днес няма нищо общо с преди години. Имам застраховка живот за срок от 20 години, пълно автокаско на автомобилите, без имуществено застраховане. Хубавото е, че вкарваш някаква сума всеки месец и ако не се случи нищо накрая ти ги връщат с малко отгоре заради лихвата. Преди да си направя застраховка живот разгледах доста компаниите и избрах най-доброто.

Ако нещо ми се случи и загубя трудоспособност над 30% ще спра да плащам и те ще ми изплатят цялата застрахователна сума. Ако нищо не се случи просто ще си получа всички пари с някаква лихва.
 
От: Застраховани ли сте?

Застраховането днес няма нищо общо с преди години. Имам застраховка живот за срок от 20 години, пълно автокаско на автомобилите, без имуществено застраховане. Хубавото е, че вкарваш някаква сума всеки месец и ако не се случи нищо накрая ти ги връщат с малко отгоре заради лихвата. Преди да си направя застраховка живот разгледах доста компаниите и избрах най-доброто.

Ако нещо ми се случи и загубя трудоспособност над 30% ще спра да плащам и те ще ми изплатят цялата застрахователна сума. Ако нищо не се случи просто ще си получа всички пари с някаква лихва.
Ето това не е ясно за повечето хора. При доживяване си взимаш дадена сума. Любопитно ми е къде си застрахован,можеш да ми напишеш на лс ;)
 
От: Застраховани ли сте?

Ето това не е ясно за повечето хора. При доживяване си взимаш дадена сума. Любопитно ми е къде си застрахован,можеш да ми напишеш на лс ;)

Гледай Алианца - това са допълнили условия и то на определени застаховки
 
Значи само едно нещо не ме кефи в бг че застраховката живот е подигравка като суми, в сащ към здравна застраховка (от $300 на месец с намалението) покрива 90% от всичко, плащаш само 10% от цената на каквото и да е лечение и към нея върви безплатно $2,5млн застраховка живот... тука ако искаш такава сума и ще те гледат като измамник не живота има цена ама застраховка за 10 000 лв си е подигравка - освен ако нямаш кредити тогава банката я прави на сумата на кредита


По принцип дали е полезна застраховката - значи застрахователната компания си е сметнала риска така че да не е на загуба освен ако наистина много голям катаклизъм не се случи

в дебелите книги по лични финанси казват, ако имаш доход от 100 000 и имаш собственост за 25 000 може да минеш и без застраховка загубата ще е неприятна но няма да те извади от равновесие


Обратното ако имаш имущество за 100000+ и 25 000 доход застраховката е задължителна... например това което се случи в перник можеше да мине много по леко за хората който имаха застраховки не е нужно даже пълно покритие (да кажем до 40,000 лв земетресение и природни бедствия е 4 вноски по 20 лв + други екстри като кражби до 2000лв итнт) само при много голям катаклизам цяла България да е разрушена и да се катурне застрахователя нямаше да е добре (ние имаме откакто с едно голямо прииждане на вода, една река взе да тече по улиците... ни се напълни механата) решихме че по добре да има
 
От: Застраховани ли сте?

Куул,
Винаги знаеш че има и застрохователен риск - в кратък момент да се случат много събития. Стил банк рън на банките. То и затова нашите кадърни Застрахователи отиват и при презастрахова телите.

Ей на що сме в тази рецесия щото редица играчи купиха застраховки срещу фалит(CDS) и AIG не издържа след като им свалиха рейтинга и се наложи допълнителен капитал. А като Леман си фалира стана голямо шоу.

Застрахователите само при много куцо инвестиционно управление може се затрият или след масово събитие. И те са направи яките стат. проучвания, че се случват Х процента събията за 1 година но не по едно и също място.
 
От: Re: От: Застраховани ли сте?

Глупости говориш. Веднъж ми се е налагало да ми плащат и платиха като попове. Дано да не се налага пак да се случва.

Радвай са че са ти платили. Следващия път може и да не ти платят и да видиш тогава какво е. Втори случай с застраховането. Блъска ме джип докато карам мотор в града. След катастрофата късам минискус. Операции и простотии. След това подавам иск и си вадя медицинско към застрахователя на джипа. Ето ви дословно действията:
1. При самото ПТП, ако няма убит се издава един фърчащ лист с подписа на полицаите дошли на място. При отиване при застрахователя ти искат печат на КАТ ?!?!?
2. Отивам в КАТ гр.Пловдив и ония ме гледат като изтървани какъв печат могат да искат.
3. Отивам при застрахователя и им обяснявам, че печат не се изисква по еди кой си член (казан ми от катаджиите) и ония ми приеха документите.
4. След 20 минутно чакане и т.н. ония ми съобщават, че шофьора на джипа няма застраховка или не е била при тях ?!?!?!
5. Обаждам се на човека и го питам има ли застраховка (беше ми дал телефона защото му беше станало гузно заради ПТП-то).
6. Човека казва, че има и аз пак влизам в офиса и казвам, че има застраховка и е при тях.
7. Продължава 30 минутно цъкане на компютъра и т.н.
8. Дават ми един хвърчащ лист на който да отбелязвам щетите по мотора. На листа е нарисуван ДЖИП и по него аз трябва да отбелязвам с Х къде има щети по мотора. Мотора е с счупени предни 2 кола, смачкан радиатор, ударена "звезда", счупен капак на двигателя, помляни всичките пластмаси, усукана рама и още много неща които нямат нищо общо с автомобил.
9 След задраскване с голям Х на целия джип, се уговаряме кога да дойдат да го снимат.
10. Идват след 1 седмица и го снимат. Отбелязваме на ново щетите.
11. След 2 месеца получавам около 1000 лв. за ремонт на мотора за материални щети.
12. Подавам иск с медицинското и всичките документи от операции и т.н. като този път предварително отиваме с адвокат който ги прави за 5 стотинки всички
13. Давам си банковата сметка и оставям копия от всички документи.
14. Получавам си исканата сума без повече разправии в 7 дневен срок.

Значи като отидеш с адвокат който знае кое как и какъв е срока почват да правят нещата по друг начин.
Имам каско на автомобила и то най вече заради клаузата за кражба. Ако не ми беше толкова нов нямаше и да си правя каско. Всеки си има глава на раменете и ако застраховането ни беше на нормално ниво бих си направил и застраховка живот и на имущество и на къщата и на апартамента и на всички което се сетя, но да знам, че като вкарам едни пари в нещо и недай си боже да се наложи да получа нещо накрая, ще го получа. В повечето случаи ще получиш усмивка по радиото заради някоя клауза от 10-те страници които и адвокат не би разбрал в повечето случаи. Да им сера на всички застрахователи.
 
От: Застраховани ли сте?

blackout8, абсолютно всички застраховки живот при доживяване си получаваш всички пари, които си внесъл + лихвата която се е натрупала. Вариант да изгубиш част от парите които си внесъл има само ако прекратиш застраховката си преди половиният срок, за който си застрахован.

dertre, уцелил си точната застрахователна компания. Моят съвет и следният към всички - за застраховки живот и имущество ползвайте Алианц България Холдинг, тъй като те са най-стабилни като финанси. За автомобилите има два варианта - единия е пак Алианц, но ако ви е страх, че може да ви откраднат колата ползвайте Армеец. Те са бивши автокрадци и знаят каналите за да върнат обратно автомобила. Ако не го направят изплащат застраховката.
 

Горе