Застраховка Живот

adi

Well-Known Member
Данъците ги обсъдихме вече но за тези които смятат да ги плащат искам да кажа че според българското законодателство до 10% от годишната данъчна основа на физически лица може да бъде намалена със заплатените премии по застраховка Живот.
Мислили ли сте да се застраховате не само заради данъците разбира се.


пп Не искам да ви застраховам само питам.
 
да знаех си че нямате мнения по темата като не е за жени или бизнес
 
Застраховката е хубаво нещо. Това означава че играеш един вид на сигурно ако ти се случи нещо. Но най-често това се прави при хора <поне в бг> занимаващи се с работа в която има много риск - полищай, пожарникар, спортисти и т.н. На обикновеният човек прекарваш по-голямата част от деня си на бюро е малко вероятно да му се случи нещо - но е хубаво всеки да има.

На запад това е доста разпространено. Така се чувстваш по-спокоен и знаеш при евентуални инциденти ще можеш да получиш "награда" за това че си помислил за себе си в преспектива. Но тук не е такъв манталитета. :wink:

А отностно това че говориме за бизнес и жени - е нормално е, според мен. но ето и отговор от моя страна. :wink:

Успехи. :wink:
 
Blinky каза:
На обикновеният човек прекарваш по-голямата част от деня си на бюро е малко вероятно да му се случи нещо - но е хубаво всеки да има.


А отностно това че говориме за бизнес и жени - е нормално е, според мен. но ето и отговор от моя страна. :wink:

Успехи. :wink:

Благодаря -хубав ти е отговора!
Аз лично смятам че е време и българина да си промени манталитета.А то ще стане няма връщане назад.
Всеки човек обикновен или необикновен кара кола или се вози в кола нали - ето ти го риска
Не съм казала че е ненормално напротив съвсем естественно е да говорите за бизнес и жени .
Точно така се прави бизнес като се рискува не като се играе на сигурно .Също така е хубаво обаче да се мисли в перспектива , т. е. човек трябва да се застрахова по някакъв начин.
 
Дам, нормално е - мъжете да говорят за жени и бизнес, при жените пък е - разговори за мъже и бизнес :p

Както каза Блинки - застраховката живот е право на личен избор и е хубаво да има такава, главно за хората с по-рискови професии. Мисля, че в България е по-добре всеки да има освен застраховка живот и КАСКО ;) ама пълно. Който е шофьор в България означава, че е фен на екстремните спортове.
 
angelovarna каза:
Дам, нормално е - мъжете да говорят за жени и бизнес, при жените пък е - разговори за мъже и бизнес :p

при жените -по скоро за мъже и пазаруване . Бизнеса не е сред основните неща за които мислят жените.
 
angelovarna каза:
пък и пазаруването е вид бизнес... или греша :lol:

Пазаруването е харчене на пари а не правене на пари доста голяма е разликата според мен.
 
adelina каза:
angelovarna каза:
Дам, нормално е - мъжете да говорят за жени и бизнес, при жените пък е - разговори за мъже и бизнес :p

при жените -по скоро за мъже и пазаруване . Бизнеса не е сред основните неща за които мислят жените.
Да, това е "G" точката на жените - в края на думата "Shopping" - лошо няма. Даже някои така се лекуват от депресията, други има за най-добър приятел - хладилника.

А за застраховането само да допълня че българина застрахова колата си, а себе си не. Това пак е странно, но никой не му обръща внимани. Да избереш колата пред себе си - така излиза като се замислиме. :wink:
 
Искам да Ви кажа, че по принцип не е нужно да се сбъднат рисковете, който покрива застрахователния договор, за да получите парите по полицата.
Това е така, защото при животозастраховането самата застраховка има спестовен елемент като сумата се получава при преживяване от самия застрахован.
 
Blinky каза:
"G" точката на жените e в края на думата "Shopping" :wink:

Ей това ми хареса :) Иначе българина найстина много малко се застрахова. Аз от скоро се занимавам активно със застраховане и от личен опит мога да кажа, че най-малко 60-70% от застрахователните премии идват от автомобилното застраховане. Само за справка за каско през миналата година през застрахователните брокери са минали около 116 милион, за ГО- 45 милионна, за живот- около 50 милиона. Това разбира се е статистика за брокери, но дава ясна представа за застрахователния пазар у нас.
 
Tsanko каза:
Blinky каза:
"G" точката на жените e в края на думата "Shopping" :wink:

Ей това ми хареса :) Иначе българина найстина много малко се застрахова. Аз от скоро се занимавам активно със застраховане и от личен опит мога да кажа, че най-малко 60-70% от застрахователните премии идват от автомобилното застраховане. Само за справка за каско през миналата година през застрахователните брокери са минали около 116 милион, за ГО- 45 милионна, за живот- около 50 милиона. Това разбира се е статистика за брокери, но дава ясна представа за застрахователния пазар у нас.

"G" точката на жените e в края на думата "Shopping - да ама най вече на тези които мъжете им са бизнесмени.
Що се отнася до статистиката мисля че тя ще се промени с годините и в България в полза на застраховка живот . Аз лично мисля да се застраховам още по вече че има възможност да се избира между различни застрахователи, а не както беше преди само един ДЗИ и толкова.
 
Всеки теглил по голям кредит получава и по една застраховка живот за стоиноста на кредита банката иска да е сигурна че ще с получи парите. Иначе да застраховката е необходима ако имаш жена и деца и искаш да си сигурен че дори и да се случи нещо с теб ще са осигурени донакъде... Обаче преди време бях чел по вестниците че обичаина сума била 10 000-20 000 лв и самата мисъл че някои някаде е написал на хартия че живота ми стува толкова ми е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО неприятна
 
coolice каза:
Всеки теглил по голям кредит получава и по една застраховка живот за стоиноста на кредита банката иска да е сигурна че ще с получи парите. Иначе да застраховката е необходима ако имаш жена и деца и искаш да си сигурен че дори и да се случи нещо с теб ще са осигурени донакъде... Обаче преди време бях чел по вестниците че обичаина сума била 10 000-20 000 лв и самата мисъл че някои някаде е написал на хартия че живота ми стува толкова ми е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО неприятна

Един човек не е кола или какъвто и да е предмет за да се оценява . Човешкия живот е безценен разбира се! На застраховката живот трябва да се гледа по скоро като на спестовен влог или както се казва бели пари за черни дни отколкото като на оценка колко струва нечий живот.
 
мдам но точно така ми звучеше предполагам и на доста от братята българи....

Има по добри начини за инвестиране с по висока доходност аз затова не бих се насочил към застряховка.

Мен по скоро ми е страно защо хората не си застраховат къщите срещу природни бедствия ? Доколкот съм чувал за 50 лева на година имаш покрите до 50 бона (не съ сигурен за това) но ако стане бедствие (последните години зачесиха в бг защото такава ние държавата) директно си ремонтираш къщата а не да чакаш за някакви помощи от държавата....
 
coolice каза:
мдам но точно така ми звучеше предполагам и на доста от братята българи....

Има по добри начини за инвестиране с по висока доходност аз затова не бих се насочил към застряховка.

Мен по скоро ми е страно защо хората не си застраховат къщите срещу природни бедствия ? Доколкот съм чувал за 50 лева на година имаш покрите до 50 бона (не съ сигурен за това) но ако стане бедствие (последните години зачесиха в бг защото такава ние държавата) директно си ремонтираш къщата а не да чакаш за някакви помощи от държавата....

защото им е такова мисленето на хората...
 
От: Застраховка Живот

Аз искам да кажа, че застраховка живот е повече за семейни хора, които издържат семейството си. Защото застраховката е предназначена да обезпечи хората, които обичате ако нещо се случи с вас. И съответно най - голям смисъл от застраховка живот има ако имате семейство.

Освен това по повод мнението, че застраховка живот си правят предимно хора с рискови професии - пожарникарите имат задължителни застраховки живот и ако се опит да си направят допълнителна застраховка живот, застрахователите им се изсмяват мазно и казват някакъв огромен процент на година.
__________________
Застраховка Живот
Застраховка
 

Горе