Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Radost

Active Member
Здравейте,
ако трябва да защитавате офис/магазин, където няма ценни за похитители вещи, но пък не искате да ви правят мизерии и има важни документи и други ценни за нас вещи, кой начин ще изберете:

1. СОТ - около 430 лв./година + около 120-150 лв.инсталация. Дори "безплатната инсталация" на рекламиращи фирми не е безплатна - плаща се през втората година :)

2. IP камера - около 150-180 лв. от добър клас, свързана с компа.
И дали има нужда от "Gsm аларма" и какво е това - още не съм го проучила.

Може и други варианти, изключващи българска овчарка :)
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

GSM аларма са алармени системи или други устройства работещи и предаващи чрез сим карта.

Колкото до другото, аз залагам на СОТ. Как по-точно камерата ще спре крадците? Ще ги заснемеш, ок (да допуснем, че няма да я счупят или откраднат), ама ако са с маски или качулки? Мислиш ли, че на някой маскиран му пука, че ще бъде заснет? Или искаш да отидеш там, като камерата ти изпищи, че има движение?

Но все пак, само за протокола - ако някой е достатъчно мотивиран да влезе и да направи нещо и сота няма да го спре.
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Здравейте,
ако трябва да защитавате офис/магазин, където няма ценни за похитители вещи, но пък не искате да ви правят мизерии и има важни документи и други ценни за нас вещи, кой начин ще изберете:

1. СОТ - около 430 лв./година + около 120-150 лв.инсталация. Дори "безплатната инсталация" на рекламиращи фирми не е безплатна - плаща се през втората година :)

2. IP камера - около 150-180 лв. от добър клас, свързана с компа.
И дали има нужда от "Gsm аларма" и какво е това - още не съм го проучила.

Може и други варианти, изключващи българска овчарка :)
Наи-добре всичко. Камерата/камерите са еднократна инвестиция и ти е наи-малкия проблем.

В последно време слагаме камери, да кажем на "складови бази" и общо взето на собствениците винаги им е по евтино.
Защото другия вариант е жива охрана - примерно 1 пазач по 350 лв заплата на месец са 4200 на година, без осигуровки и тн...
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Камерите само констатират нарушението, а не могат да го спрат. Не виждам как биха заменили пазач или жива охрана.
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Камерите само констатират нарушението, а не могат да го спрат. Не виждам как биха заменили пазач или жива охрана.

Ако живееш на 5 минути от обекта и имаш настроени "аларми" които те предупреждават. Може да идеш и да спреш нарушителя.
Отделно при положение че обекта е под видеонаблюдение кара хората да се замислят.

Иначе пазача си е пазач, но 4500 лв не всяки може да си позволи...
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Аз си мисля, че СОТ-а е решението в случая. Това със ставането и спирането на нарушителя....по-скоро СОТ и камера, за да видиш какво става на обекта, без да се налага да ходиш там.
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

За съжаление СОТ-овете, също най-често само констатират проблема. В повечето случаи (да не кажа винаги) пристигат на аларма с време, но нарушителят вече е офейкал. Разбира се, не е лошо да има СОТ, но определено съм на мнение, че са ОК, само ако стоянката им е някъде много наблизо.

Мислили ли сте за вариант камери+застраховка. Освен това, IP камерата да НЕ записва на компютър в обекта!

Застраховката защо? Защото застрахователите изплащат обезщетенията много по лесно (и в по-големи размери) на база на записите. Казвам го от личен опит!

Надявам се да съм бил полезен. Поздрави.
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Мислили ли сте за вариант камери+застраховка. Освен това, IP камерата да НЕ записва на компютър в обекта!

.

Не е задължително. Има сеифове за охранителна техника. На които подготвен човек са му необходими поне 15 минути преди да успее да го вземе/разбие
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Наистина да, но ако е компютър, се подразбира, че се търси евтин вариант - хем да се работи на него, хем пък да записва. Тоест, ако ще се работи на компютъра, не е удобно да е в кутия.
Не говорим нищо за NVR или отделен компютър например. ;)
 
От: От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Наистина да, но ако е компютър, се подразбира, че се търси евтин вариант - хем да се работи на него, хем пък да записва. Тоест, ако ще се работи на компютъра, не е удобно да е в кутия.
Не говорим нищо за NVR или отделен компютър например. ;)

На компютъра нищо не му пречи да си седи в сейфа, освен ако не си любител на дисковете :)

Камера дето да записва на работен компютъра не е добра идея, освен ако не си готов да да дадеш пари за конфигурация с i7 примерно, като за същите пари може да си вземеш NVR + евтин компютър...
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Иначе пазача си е пазач, но 4500 лв не всяки може да си позволи...

Аз все си мисля, че бизнес, който не може да си позволи да наеме на работа пазачи... значи нещо не е наред.
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Аз все си мисля, че бизнес, който не може да си позволи да наеме на работа пазачи... значи нещо не е наред.

Абе дали не може, или не иска или собственика прецени, че не му е необходима, защото това което пази не си струва инвестиция в жива охрана са въпроси в страни от темата.
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Абе дали не може, или не иска или собственика прецени, че не му е необходима, защото това което пази не си струва инвестиция в жива охрана са въпроси в страни от темата.

Когато търсиш не най-ефективния а най-евтиния вариант, значи си идиот, а не бизнесмен!
 
От: От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Камера дето да записва на работен компютъра не е добра идея, освен ако не си готов да да дадеш пари за конфигурация с i7 примерно, като за същите пари може да си вземеш NVR + евтин компютър...

OFF на темата, съжалявам. Щом говорим за стандартна IP камера до 180 лева, се предполага, че няма да нещо по голямо от 2 мегапиксела, даже по вероятно да е 1.3 MP. на 960P (1280x960p при 30 фрейма). Това означава, че каквато и марка да е камерата (TVT, Dahua, Hikvision, Hunt, Axis ако ще(ма не за тез пари)), със собствения и софтуер ще върви съвсем спокойно, без никакво забавяне на страничната работа на компютър двуядрен с 2-4Gb Ram... - Може и употребяван...

Аз също никога не препоръчвам варианта работен PC пред NVR, но има и изключения... Най- често финансови.

Искам да кажа, че ако говорим за компютри с i7 CPU-та, става въпрос вече за сървъри, на които да обединяваш камерите със специален софтуер.

Например дори с безплатния софтуер на TVT, подкарвам 50бр 1.3Mpx камери на лаптоп с i5 и 8 гига рам.... Ако говорим за аналитични функции на камерите и софтура, тогава вече коравия сървър е задължителен.

Искам да кажа, че за една, две стандартни IP камери, може да се мине и с обикновен компютър, който се използва и за стандартна работа като например word, excel, някой локален складов софтуер и малко интернет..

Спирам с OFF - a :)
 
От: От: От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

OFF на темата, съжалявам. Щом говорим за стандартна IP камера до 180 лева, се предполага, че няма да нещо по голямо от 2 мегапиксела, даже по вероятно да е 1.3 MP. на 960P (1280x960p при 30 фрейма). Това означава, че каквато и марка да е камерата (TVT, Dahua, Hikvision, Hunt, Axis ако ще(ма не за тез пари)), със собствения и софтуер ще върви съвсем спокойно, без никакво забавяне на страничната работа на компютър двуядрен с 2-4Gb Ram... - Може и употребяван...

Аз също никога не препоръчвам варианта работен PC пред NVR, но има и изключения... Най- често финансови.

Искам да кажа, че ако говорим за компютри с i7 CPU-та, става въпрос вече за сървъри, на които да обединяваш камерите със специален софтуер.

Например дори с безплатния софтуер на TVT, подкарвам 50бр 1.3Mpx камери на лаптоп с i5 и 8 гига рам.... Ако говорим за аналитични функции на камерите и софтура, тогава вече коравия сървър е задължителен.

Искам да кажа, че за една, две стандартни IP камери, може да се мине и с обикновен компютър, който се използва и за стандартна работа като например word, excel, някой локален складов софтуер и малко интернет..

Спирам с OFF - a :)

Не става въпрос просто камерата да ви работи и ЗАПИСВА. Става въпрос за това работещия да работи спокойно на компютъра си без постоянно да му лагва, всичко да му се отваря с закъснение и т н.
Иначе, че може и на слаб компютър(недай си боже едноядрен) да инсталираш софтуера и да му зададеш да записва, може, друг е въпроса докога ще и издържат нервите на колежката и дали след 2-3 дена няма да го изхвърли през прозореца :lol:


Когато търсиш не най-ефективния а най-евтиния вариант, значи си идиот, а не бизнесмен!
На чужди бизнеси сметка не виждам смисъл да правим. От къде знаеш, че този вариант за тях не е най-ефективния?
 
От: От: От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

На чужди бизнеси сметка не виждам смисъл да правим. От къде знаеш, че този вариант за тях не е най-ефективния?

Сметка не правим, говорим принципно, за разни идиоти, които се наричат бизнесмени, но в действителност са далеч от това, и когато се налага да се направи това, но не се прави. Но ситуации има много различни, авторката на темата явно не и се налага това и не става въпрос за нея и конкретната тема. Репликата ми беше насочена към теб, щото написа, че някой не могат си позволят пазачи... ми като не могат или не искат, да не се хващат на бизнес!
 
От: От: От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Сметка не правим, говорим принципно, за разни идиоти, които се наричат бизнесмени, но в действителност са далеч от това, и когато се налага да се направи това, но не се прави. Но ситуации има много различни, авторката на темата явно не и се налага това и не става въпрос за нея и конкретната тема. Репликата ми беше насочена към теб, щото написа, че някой не могат си позволят пазачи... ми като не могат или не искат, да не се хващат на бизнес!
Това го написах, относно това, че това е еднократен разход, които колкото и голям да е, не може са се сравни с рахода за жива охрана...
 
От: От: От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Не става въпрос просто камерата да ви работи и ЗАПИСВА. Става въпрос за това работещия да работи спокойно на компютъра си без постоянно да му лагва, всичко да му се отваря с закъснение и т н.

Да, и ще записва и няма да лагва, и няма да има закъснение. Твърдението за лага не важи, когато ПЦ то се използва от casual users. Ако вече става въпрос за специализирани софтуери със специални изисквания, тогава вече е друго. Но...

Всъщност, повече няма да обяснявам.


Теория без практика е мъртва. Практика без теория е сляпа.

P.S. Искрено се извинявам на авторката на тема за офтопика.
 
От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

аз бих направил осветление което да се включва при движение + гласова сигнализация чрез която крадците да разберат, че биват записвани от камера и сигнал за взлома вече постъпва автоматично в полицията. След това може да се включи за известно време една силна сирена.

Всичко изброено по-горе ще ти излезе 100-200 лв. и е вечно.

разбира се нищо не ти пречи да направиш едно бързо търсене на security company logo в гугъл имагес и да лепнеш едно лого на вратата.
 
От: От: Защита/Превенция на офиса със СОТ или с IP камера и GSM аларама?

Аз питам конкретно за офис с почти нищо ценно като продаждна цена. Какво ще открадне - мостри, химикални, принтер и рутер? :)
 

Горе