Защо всички линкове към моя сайт изчезнаха?

alexlazarov

New Member
Здравейте,
Ще ви помоля за малко помощ или поне разяснение по един проблем.
Един от моите сайтове - autopazar. bg съществува от близо 3 години, като под този домейн е от година. През това време са се натрупали доста линкове към него, голяма част от които съм пуснал и самият аз. Целта ми е да се издигна по-високо в резултатите на гугъл и да задмина мобиле .бг, за да може хората отново да гледат обяви за коли, без да пускат sms-и за това :)) Но както и да е. Въпросът ми е следният:
Преди няколко дни забелязах, че в гугъл уебмастър тулс, на страницата с външни линкове към сайта няма нищо. Преди се виждаха доста страници, които сочат към мен, но сега всички са изчезнали. Когато опитах да изпиша link: autopazar. bg отново не открих нищо!... В същото време, самите линкове са си на мястото или поне повечето от тях, тъй като аз сам ги проверих веднага. Един още по-обезпокояващ проблем е, че само преди седмица направих ръчно регистрация на сайта в над 30 нови търсачки, като използвах един и същи текст. Няколко дни след това, в менюто "какво вижда гугъл във външните линкове" почти всички ключови думи от този текст бяха изчезнали...

Знае ли някой на какво се дължи този обратен ефект, който постигнах???
 
От: Защо всички линкове към моя сайт изчезнаха?

Силно вероятно е Гугъл да си е избрал един random сайт, попрекалил с линковете и да му е цапнал наказание.

Слабо вероятно е да е бъг и да се появи всичко след време пак, но и това не е изключено.

Където имаш възможност за редакция на регистрациите, промени инфотата.
Няма да е излишно.

иначе... виж си трафика как е намаля ли, не намаля ли
имаш ли спад в позиции на ключови думи
такива по-важни неща
 
От: Защо всички линкове към моя сайт изчезнаха?

Ако има някакво наказание, не трябва ли да ме уведомят? Преди време ме отрязаха от адуърдс и ми изпратиха един куп писма с обяснения.
 
От: Защо всички линкове към моя сайт изчезнаха?

Не уведомяват за наказания, поне не съм чувал за такава практика. Ако говориме за наказания в ранкирането, а за адсенс - мисля че предопреьдават, ако не се издъниш много. Тогава пъво го правят и после казват защо.

Спокойно, може да е нещо като пренамиране на връзките, и аз съм имал такова нещо. По едно време нямах нищо и си викам, чакай бе аз бравя линк билдинг от няколко месеца, и след време като ми ги отчете всичко си дойде на мястото. А отколко време е така? Ако се само за седмица (не повече от месец), нещата би трябвало да се оправят.

Иначе е прав, радев. Провери как си по класациите за думичките си. ;)
 
От: Защо всички линкове към моя сайт изчезнаха?

Някъде от около седмица е. А що се отнася до ключовите думи, гугъл сякаш избутва по-важните от тях назад. Винаги до сега "автомобили" е било на първо място. Но от скоро е на 19-то... А думата я има и в заглавието и в метатаговете и в текста и на 100 места. Да не говорим, че а има във всички линкове към сайта, а г там изобщо не я вижда. Как може да вижда в линковете дума като "авточасти", която я има в 1-2 линка, а да не вижда "автомобили", която е във всички?.... И в съдържанието да вижда "бусове, джипове, камиони, каравани", а "автомобили" - не....??? Възможно ли е някой да прави нещо от вън, което така да ми повлияе резултатите? Питам, защото имам основателна причина да подозирам небезизвестния сайт мобиле бг, особено след срещата с шефът им, на която той се направи на много велик.....
 
От: Защо всички линкове към моя сайт изчезнаха?

за пеналти на сайт можеш да си чакаш оведомление с години и да не го дочакаш, така че почвай да мислиш не дали, а защо си наказан. външно влияние е допустимо но все пак трябва да имат основание да те накажат дори и да са те репортвали от вън.
 
От: Защо всички линкове към моя сайт изчезнаха?

А думата я има и в заглавието и в метатаговете и в текста и на 100 места. Да не говорим, че а има във всички линкове към сайта

Обвинението:
- Нямам повече въпроси!

Съдията GoogleBot:
- Guilty!

wasntme.gif
 
в началото на месеца доста сайтове отнесоха пеналти г прави промени можеби може да пробваш да олекотиш саита от към натоварване с киурди да се спомената няколко пъти е напълно достатъчно . Пемналти се маха автоматично известно време след като махнеш това заради което е въпроса е че трябва да гадаеш за какво е :( Това което може да направи някои конкурен е да те рипортне на Г за това което е нередно по саита ти ако няма нищо нередно си нп
 
Последно редактирано от модератор:
От: Защо всички линкове към моя сайт изчезнаха?

Да ти кажа при мен на link: autopazar.bg ти излизат 658 линка, имаш си пр2. Лошото е обаче, че по ключови думи нещо хич те няма

проверих сайта ти в google, yahoo и live по автомобили, бусове, камиони, мотопеди и авточасти


лошото е че само по "бусове" излиза в гугъл на 188 страница и на 41 в live

другите ключови думи те няма никакъв

не знам дали това помага по някакъв начин т к просто набучих няколко произволни кл думи
 
Последно редактирано:
От: Защо всички линкове към моя сайт изчезнаха?

Смятам, че е добра идея да си направиш динамичен <title> на страниците - т.е. всяка страница да има <title> в зависимост от контекста - напр. ако в някоя страница става въпрос за "Mercedes C220" е добра идея този текст да присъства в <title>.
 
От: Защо всички линкове към моя сайт изчезнаха?

Блатодаря! Последните няколко съвета ми звучат доста добре, още повече, че и аз стигнах до някои от тези изводи. Захващам се за работа, пък да видим какво ще излезе. Ако ме видите нагоре в г скоро, значи съм успял :) Работя по този сайт от почти 3 години и започвам да си мисля, че май щеше да е по-добре да играя тото.... Но, постоянстовто е майка на успеха, казват някои...
 

Горе