Защо в техномаркет продават печките без кабелите

leonssss

Well-Known Member
Купувам печка на промоция и отново 20
кабела не е вързан
трябва да поканя оторизирана
фирма на която да платя да ми прикачи кабела и да лепне печат на гaрацията
егаси!
 
Последно редактирано:
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Всички го правят. Ами в Киров знаеш ли какво е- купуваш инверторен електрожен за 1000 лв, прибираш се, разопаковаш го да го пробваш и хоп, изненада-няма кабели. Връщаш се да питаш за кабели и ти казват- " Аааа, те са отделно, пише го най-отдолу с дребен шрифт. Кабелите се купуват отделно и струват 200 лв."
П.С. Промоциите не са това, което бяха...
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Купувам печка на промоция и отново 20
кабела не е вързан
трябва да поканя оторизирана
фирма на която да платя да ми прикачи кабела и да лепне печат на гaрацията
егаси!

Ако става въпрос за мощна готварска печка, то тя се свързва към мрежата постоянно. А не с щепсел както си свикнал през комунизъма.
Естествено, че трябва да повикаш специалист, тази дейност не е за идиоти. Знам, че ти се иска само да ръгнеш щепсала у контакта...но хората вече мислят повече за сигурността.

Всички го правят. Ами в Киров знаеш ли какво е- купуваш инверторен електрожен за 1000 лв, прибираш се, разопаковаш го да го пробваш и хоп, изненада-няма кабели. Връщаш се да питаш за кабели и ти казват- " Аааа, те са отделно, пише го най-отдолу с дребен шрифт. Кабелите се купуват отделно и струват 200 лв."
П.С. Промоциите не са това, което бяха...

И по-добре, че ги продават отделно! Иначе цената щеше да е с 200 лв. по-висока.
Освен това ако преди си имал същата техника и се е развалила, защо да купуваш кабели отново? т.е. у дома ще имаш кабели за 400 лв. което е малоумно :)
за телефоните трябва да се направи също - зарядните устройства да се продават отделно
 
От: От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Ако става въпрос за мощна готварска печка, то тя се свързва към мрежата постоянно. А не с щепсел както си свикнал през комунизъма.
Естествено, че трябва да повикаш специалист, тази дейност не е за идиоти. Знам, че ти се иска само да ръгнеш щепсала у контакта...но хората вече мислят повече за сигурността.
абе нотре разликата е че по време на комунизма си бил прав под масата
а всички апартаменти мястото на контаците за печката бяха с тройки контаци.Специално за печки и не се връзваха директно.А чоджум кат си окумуш , ако не и сложат обикновен щепсел и контакт имаш реп!
Единсвеното полезно нещо от теб тук!
 
От: От: От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

абе нотре разликата е че по време на комунизма си бил прав под масата
а всички апартаменти мястото на контаците за печката бяха с тройки контаци.Специално за печки и не се връзваха директно.А чоджум кат си окумуш защо тази печка и слагат в момента обикновен контакт?

То по неговата логика: Трябва да си купуваш кола без акумулатор, защото имаш такъв от старата кола- ще я вземеш със 150 лв. по-евтино. :lol:
 
От: От: От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

То по неговата логика: Трябва да си купуваш кола без акумулатор, защото имаш такъв от старата кола- ще я вземеш със 150 лв. по-евтино. :lol:

тогава защо се жалваш, че кабелите съставляват такава голяма част от крайната цена? (едното е 1000, а другото 200). Аз не коментирам това, че са написала тази подробност с дребен шрифт(доверявам ти се и не знам колко е дребен), но хората към които е насочена тази скъпа техника може би са наясно и не се нуждаят от едър шрифт за такива неща.
и щом сравняваш това с акумулаторите (където едното струва 20к, а другото 150 лв.) ми става ясно, че нищо не си разбрал...
 
От: От: От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

То по неговата логика: Трябва да си купуваш кола без акумулатор, защото имаш такъв от старата кола- ще я вземеш със 150 лв. по-евтино. :lol:

мда от старата какво можем да вземем
карбуратор
кормило седалки джам
резервоара
крушки лапки фарове
ако може и жабката
ама не може да бъдем всички умни кат нотра
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Аз за това не пазарувам бяла техника от такива магазини. Пазарувам си от един търговец тук в Пловдив, няколко апартамента съм обзавел от него. Никой не ми се е оплакал и всичко което ми е казал за техниката се е оказало вярно. За нищо не ме подвел. Препоръчал ми е (и на приятелите ми) точно каквото ми трябва, оптимални параметри за оптимална цена. Печките са си били с кабели, както и останалите уреди. И цените винаги са били под пазарните. Ако някой иска мога да му съдействам за добра цена.
 
Контактите, които имаш в къщи са за 15/16 Ампера максимален ток. Печката обикновено изисква повече. За това печката не се включва с щепсъл в контакт а се свързва с "твърда връзка". Това трябва да се направи от специалист от съображения за безопасност.
Бойлерът ти също идва без кабели и не се включва в контакта, нали?
 
От: Re: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Контактите, които имаш в къщи са за 15/16 Ампера максимален ток. Печката обикновено изисква повече. За това печката не се включва с щепсъл в контакт а се свързва с "твърда връзка". Това трябва да се направи от специалист от съображения за безопасност.
Бойлерът ти също идва без кабели и не се включва в контакта, нали?

Това не означава, че трябва да използваш старите си кабели, които си използвал 3, 5 или 10 години. Самите кабели, щепсели и проводници, и те си имат срок на годност (живот) и няма никаква логика да си сложиш нова печка със старите кабели, най-малкото защото рискът от късо и пожар е много по-голям.
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Чакайте сега да се разясним, за готварска печка ли става въпрос и от печката не излиза кабел или просто на кабела няма вързан щепсел.

Норта е прав - готварска печка се връзва в тръвда връзка, порари ред причини който няма да изброявам сега.
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

И аз съм купувал печка без щепсел. Даже преди няколко години бяха отделно - котлони и фурна за вграждане. Имаха кабели, но нямаха щепсели накрая.
 
От: Re: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Това не означава, че трябва да използваш старите си кабели, които си използвал 3, 5 или 10 години. Самите кабели, щепсели и проводници, и те си имат срок на годност (живот) и няма никаква логика да си сложиш нова печка със старите кабели, най-малкото защото рискът от късо и пожар е много по-голям.

Не ставай смешен :mrgreen: печките се продават без кабел главно по две причини:
- свързват се без щепсел (т.е. "твърда връзка" както каза колегата)
- не се знае каква дължина ще ти е необходима - с колко метра искаш да продават печките? твоята кухня може да е метър на метър и половин метър кабел да ти е предостатъчен. Но моята ако е по-голяма, същия кабел няма да свърши работа. Трябва да се изхвърли (защото свързването е непрепоръчително) и отново да купя. Тогава отново те питам - защо е необходимо да върви с кабел> просто е малоумно и за съжаление ти не може да го разбереш

Чакайте сега да се разясним, за готварска печка ли става въпрос и от печката не излиза кабел или просто на кабела няма вързан щепсел.

което и да се окаже - едно е сигурно: готварски печки НЕ се свързват посредством щепсел
Разбира се има и фенове на конспиративни теории които си мислят, че са ги прецакали като не са им сложили щепсел или кабел :lol: ако имам право на избор, не бих искал и кабел, защото може да се окаже къс. Най-лесно е да си купиш печка, монтираш я където ти е удобно и купуваш необходимата дължина кабел.

Печките са си били с кабели, както и останалите уреди. И цените винаги са били под пазарните.
това е абсурдно.. особено второто :)
нови ли са печките? колко киловата са? кабелите нови ли са? (кой ги е монтирал?) със щепсел ли са?
идея за нов виц: купил си бойлер с кабел и щепсел :lol:
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

да печката е готварска
с 4 котлона
и фурна
нема никакъв кабел
нотре прав си , но и колегата е прав кт каза за стари кабели с нови уреди
 
От: От: Re: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

това е абсурдно.. особено второто :)
нови ли са печките? колко киловата са? кабелите нови ли са? (кой ги е монтирал?) със щепсел ли са?
идея за нов виц: купил си бойлер с кабел и щепсел :lol:

Да, всички уреди са нови. Печката е за вграждане и си беше с кабел, накрая си имаше и щепсел. Котлоните - същата работа. И на мен ми беше странно тъй като бяхме подготвили твърда връзка. Но така идват от производителя. Монтира ги майстора който ми прави кухнята. А цената на всичките уреди беше по-ниска просто защото се договорихме за много уреди накуп. След това като разказах на приятелите и те така направиха. Едва ли всеки който отиде ще получи такава цена защото аз купих уреди за 3 апартамента в рамките на 2 месеца. След това и за единични бройки цената беше супер.
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

. Тогава отново те питам - защо е необходимо да върви с кабел> просто е малоумно и за съжаление ти не може да го разбереш

Кой е малоумен и кой не може да разбере, не знам в случая, но не мисля, че е в мен проблема. За разлика от бойлера, който се монтира в банята(или в близост до нея), печката може да си я държиш в кухнята през зимата и на терасата през лятото(примерно). Каква е логиката да ти е свързана директно със ел.инсталацията? Или, хайде, да не е примерно да я местиш на терасата. Жена ти примерно решава, че иска да пренареди обзавеждането в кухнята и за печката трябва да викаш и да си плащаш да ти я разкачат от едната стена и да ти я закачат на другата ли? В това няма никаква логика. Има логика за такива държави, където и за обикновена крушка викат техник да я смени и му плащат, както правят и за патрон на брава и за гумичка или кранче на чешмата. За мен няма никаква логика да ми продават ел. уред ( без бойлер разбира се) без кабел с щепсел. Ами той и щепсела е един вид предпазител. Случвало ми се е-токов удар, идва силен ток и изгаря щепсела. Ако го нямаше щепсела, щеше да изгори печката...
 
От: От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Кой е малоумен и кой не може да разбере, не знам в случая, но не мисля, че е в мен проблема. За разлика от бойлера, който се монтира в банята(или в близост до нея), печката може да си я държиш в кухнята през зимата и на терасата през лятото(примерно). Каква е логиката да ти е свързана директно със ел.инсталацията? Или, хайде, да не е примерно да я местиш на терасата. Жена ти примерно решава, че иска да пренареди обзавеждането в кухнята и за печката трябва да викаш и да си плащаш да ти я разкачат от едната стена и да ти я закачат на другата ли? В това няма никаква логика. Има логика за такива държави, където и за обикновена крушка викат техник да я смени и му плащат, както правят и за патрон на брава и за гумичка или кранче на чешмата. За мен няма никаква логика да ми продават ел. уред ( без бойлер разбира се) без кабел с щепсел. Ами той и щепсела е един вид предпазител. Случвало ми се е-токов удар, идва силен ток и изгаря щепсела. Ако го нямаше щепсела, щеше да изгори печката...

Твърда връзка се прави когато има голяма консумация и има възможност от прегряване/стопяване на щепсела. Тъй като там е най-слаба връзката. Обикновено се прави така при уреди от 2kw. И такива който се предполага, че ще работят дълго време. А колкото за демонтажа и монтажа на ново място не е голяма философия, всеки с минимални познания по електротехника (който е учил навремето по трудово) може да се справи.
 
От: От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

Маверик, навремето като играехме футбол, в съблекалнята имахме един 6 kw калорифер и правеше баня вътре. Доколкото си спомням беше включен или на контакт в стената, или на разклонител. Дядо ми, лека му пръст, имаше една машинка за мелене с голям ел.мотор 3kw и с 15-20 метров разклонител си я ползва над 20г. Това с тия твърди връзки ми е супер нелогично. Като няма щепсел за стапяне, какво остава- или ел.инсталацията, или печката да ти изгърмят?!.. Само за бойлера съм съгласен и то не за друго, ами заради влагата, която би проникнала в един контакт.Те баните основно ги правят без контакти, само оставят 2 кабела за бойлер и 1 кабелче за крушка горе. Честно ти казвам- никаква логика не виждам.
 
От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

с не всичката бяла техника е така :)
 
От: От: От: Защо в техномаркет продават печките без кабелите

да печката е готварска
с 4 котлона
и фурна
нема никакъв кабел
нотре прав си , но и колегата е прав кт каза за стари кабели с нови уреди

тук не става въпрос за стари кабели, а вървят ли с печката и защо не вървят
иначе кабелите са проектирани да издържат доста повече от няколко години

Кой е малоумен и кой не може да разбере, не знам в случая, но не мисля, че е в мен проблема. За разлика от бойлера, който се монтира в банята(или в близост до нея), печката може да си я държиш в кухнята през зимата и на терасата през лятото(примерно). Каква е логиката да ти е свързана директно със ел.инсталацията? Или, хайде, да не е примерно да я местиш на терасата. Жена ти примерно решава, че иска да пренареди обзавеждането в кухнята и за печката трябва да викаш и да си плащаш да ти я разкачат от едната стена и да ти я закачат на другата ли? В това няма никаква логика. Има логика за такива държави, където и за обикновена крушка викат техник да я смени и му плащат, както правят и за патрон на брава и за гумичка или кранче на чешмата. За мен няма никаква логика да ми продават ел. уред ( без бойлер разбира се) без кабел с щепсел. Ами той и щепсела е един вид предпазител. Случвало ми се е-токов удар, идва силен ток и изгаря щепсела. Ако го нямаше щепсела, щеше да изгори печката...

защо за разлика от бойлера? виждал съм бойлери със щепсели и то вътре в банята
всичко това е от Татово време :mrgreen:

Маверик, навремето като играехме футбол, в съблекалнята имахме един 6 kw калорифер и правеше баня вътре. Доколкото си спомням беше включен или на контакт в стената, или на разклонител. Дядо ми, лека му пръст, имаше една машинка за мелене с голям ел.мотор 3kw и с 15-20 метров разклонител си я ползва над 20г. Това с тия твърди връзки ми е супер нелогично. Като няма щепсел за стапяне, какво остава- или ел.инсталацията, или печката да ти изгърмят?!.. Само за бойлера съм съгласен и то не за друго, ами заради влагата, която би проникнала в един контакт.Те баните основно ги правят без контакти, само оставят 2 кабела за бойлер и 1 кабелче за крушка горе. Честно ти казвам- никаква логика не виждам.

не е много коректно да сравняваш печка с калорифер защото едното е направено да бъде местено постоянно - тогава може да се използва разклонител
виждал съм доста калорифери и електрически печки с "усилени" щепсели - ето такъв - http://www.elektrakonsult.com/images/stories/food/shtepsel7.jpg
не съм казал, че ще изгори/запали веднага - но когато монтираш печка, не мислиш да я местиш постоянно. Щепсела ще нагаря с времето и може да се запали след 10 години когато си отишъл до магазина буквално за 5 мин. и кухнята ти ще стане на пепел.
п.п. ако използваш печката един път в месеца, може да използваш и обикновен щепсел - дори да нагрява (а то е нормално при 3-6 квта), няма да се запали в близките години ако щепсела е от добрите

Като няма щепсел за стапяне, какво остава- или ел.инсталацията, или печката да ти изгърмят?!..
В такива ситуации обикновено изгаря предпазителя (или си изключва ако не си още със старите).
 

Горе