Защо да се развиваш в България е трудно?!?

От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Мотористът неправилно изправарваше на забранено място, само отбелязвам. Иначе, нещата ще се стабилизират единствено, ако хората започнат на място да линчуват виновните. Аз гледах някакво друго клипче, където някакъв "прокурор" беше ударил велосипедисти. Бяха 10 човека и вместо да му разкажат играта, само мърмореха и ония си отпраши.

Така е, изпревари неправилно. Няма спор. Но не видях да застрашава живота на някой друг на пътя.

В тая държава всеки си прави каквото си иска. Пълно беззаконни, морал и толерантност -∞, полицаи бият невинни хора, СОТ убива старци, роми крадат колкоТ може, опиташ се да си защитиш имуществото от градеца, а после му плащаш обезщетение, шепа хора издържат останалата сган, депутати лъжат-мажат за да бъдат избрани после и те крадат... една истинска Жунгла! Всеки се оправя както може и както знае.

Ето го шофьора който се опита да премаже 2-ма моторист! ( снимки и видео ) http://webnovinar.com/2015/04/12/ето-го-шофьора-който-се-опита-да-премаж/
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Az idvam v Bulgariq, vie se mahate.

Danuci v BG=10%
Danuci na drugi mesta v EU=25% minimum

Ako pravish milioni ot neta, nqmash problem v BG.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Аз си мисля, че в България е по - лесно да се развиваш. Верно е има един тумор, който трябва да се храни, но пък има доста свободни от конкуренция пазарни ниши ( не само в ИТ сектора). Относно джигита с голфа - откриха го и ще си понесе наказанието (надявам се).
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Има много административни неуредици тук, НО данъците са 10 %, Като почнете с това взимали в Германия по 3000-4000 евро. Сложоете сега 40 % удръжки и си направете сметката. Останаха 1800-2400 евро. Дали са по-добре от хора тук с 2000-3000 лв заплата, - едва ли. Храната може да е по-евтина, но ако живеете само за да произвеждате лайна.. с извинение....
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Данъците са 10% долу-горе само на хартия. И аз се "върнах" така веднъж и ето какво ми се случи преди да си поправя грешката - обраха ме докато си спях в къщи, на едно от най-лъскавите места в Сф, колата ми я драха сигурно 250 хиляди пъти, пукаха ми гуми, откраднаха ми чистачки и машинката за миене на фаровете. Пукнах няколко гуми в дупки по пътя, веднъж дори две наведнъж. Всеки навсякъде те гледа в ръцете. Мръсотия до шия, криви плочки, хора, обезумели от мизерия. За съжаление, и милиони да правиш, няма как да избегнеш картинката на улицата. Пък ако наистина правиш милиони, има си доста цивилизовани държави, в които не се плаща данък върху приходите получени зад граница.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Данъците са 10% долу-горе само на хартия. И аз се "върнах" така веднъж и ето какво ми се случи преди да си поправя грешката - обраха ме докато си спях в къщи, на едно от най-лъскавите места в Сф, колата ми я драха сигурно 250 хиляди пъти, пукаха ми гуми, откраднаха ми чистачки и машинката за миене на фаровете. Пукнах няколко гуми в дупки по пътя, веднъж дори две наведнъж. Всеки навсякъде те гледа в ръцете. Мръсотия до шия, криви плочки, хора, обезумели от мизерия. За съжаление, и милиони да правиш, няма как да избегнеш картинката на улицата. Пък ако наистина правиш милиони, има си доста цивилизовани държави, в които не се плаща данък върху приходите получени зад граница.
Аз живея в София вече над 10 години и нито веднъж не ми се е случвало такова нещо. Разбира се, ако си оставиш колата на улицата, могат да я осерат. Но пък може да падне и градушка като миналата година и да я направи на решето. Мръсотия има, съгласен съм, но това е защото сме в етап на развитие и много се строи. А и отделно има още докато се научат властите на това или онова.
Пък ако наистина правиш милиони, има си доста цивилизовани държави, в които не се плаща данък върху приходите получени зад граница.
Дай пример?
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Изпускате една много голяма подробност! Покупателната способност на българина и на европееца. Европееца дето взима 3-4к евро влиза в магазина и си купува качество. Без да се пазари за 5 цента, без да се прави на голям разбирач и да си губи времето. Българина дето получава 500 лв. влиза в магазина (в който така или иначе вече има боклуци за да може цената да е по-ниска, изпилена до последната стотинка) вижда цената и казва "О-о-о, ма защо толкова скъпо? Не може ли по-евтино?"; Производителя намаля цената за да не изпусне клиента, а той: "Е пак е много скъпо, не може ли без ДДС?". Накрая се договорят нещо, клиента се подготвя да плаща и пита учудено: "Е вие не доставяте ли безплатно до адрес?". Ако мисленето на българина се промени, тогава глупостите на управляващите ще са малко по-поносими. Защото не са само тия 10%. Имаш още сумати други таксички, депозитчета, сметчици който са напълно безсмислени. Пример: Лиценз за транспорта дейност (същия като за спедиторски фирми) при положение, че имаш 1 камион който ползваш за собствени цели. Или фирма с 5 човека, обаче задължително договор с "трудова медицина" или като дойдем на проверка ще се заяждаме за каквото ни падне. Или договор с фирма за измерване на показателите за условия на работа, обаче ще се отбием за 5 мин. да не кажете, че не вършим нищо за тия пари. Пък протоколите ще си ги направим да отговарят на изискванията. И куп други бюрокращини който са измислени само за да може някой да прибере лесни пари.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Във Великобритания ако си non domicile, не плащаш данъци за печалби в друга държава.
Фантасамагории нещо. Хората с тоя статус са около 20 човека (Роман Абрамович?), отделно:

However from 6 April 2008, a (long term [resident 7 of previous 9 years]) non-dom wishing to retain the remittance basis is required to pay an annual tax of £30,000
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Не са 20, в момента са над 140 хиляди. Работи си чудесно - до 7мата година без никакви пречки, след 7мата година таксата е £30К, т.е. ако правиш и един милион само, таксата ти е 3%.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Ами то и в България можеш да не плащаш данъци. Дръж си парите в американска кредитна карта и си харчи.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

щото не може да си щастлив сред нещастни хора. за тва.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

щото не може да си щастлив сред нещастни хора. за тва.
Киви, живял съм в щатите сред бачкатори. Правихме по около 100 работни часа на седмица. Знаеш ли какво е да работиш тежка физическа работа по 100 ч. на седмица? Да се прибереш у вас и да не можеш обувките да си събуеш. Мислиш ли, че хората там са по-щастливи? Знаеш ли какво е да те боли зъб и да нямаш пари да го оправиш? Знаеш ли какво е да си затънал в дългове и с лоша кредитна история? Много близки за мен хора стояха там години, работиха на по 2-3 работи, за да могат да спестят пари, които вероятно ти правиш за 2-3 месеца ;) Ей такива неща съм виждал, а тук познатите и приятелите ми нямат такива проблеми.
 
От: От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Киви, живял съм в щатите сред бачкатори. Правихме по около 100 работни часа на седмица. Знаеш ли какво е да работиш тежка физическа работа по 100 ч. на седмица? Да се прибереш у вас и да не можеш обувките да си събуеш. Мислиш ли, че хората там са по-щастливи? Знаеш ли какво е да те боли зъб и да нямаш пари да го оправиш? Знаеш ли какво е да си затънал в дългове и с лоша кредитна история? Много близки за мен хора стояха там години, работиха на по 2-3 работи, за да могат да спестят пари, които вероятно ти правиш за 2-3 месеца ;) Ей такива неща съм виждал, а тук познатите и приятелите ми нямат такива проблеми.

На принципа "в къщи и стените помагат" - може би... Аз, след като поживях в Бг, не го вярвам този принцип. А и мисля, че ставаше въпрос за правене на милиони, т.е. качество на живот, когато можеш да си го позволиш навсякъде, дали би живял в бг. Не зная как можеш да сравняваш мизерият в Бг, която е абсолютно навсякъде, с мизерията в цивилизованите държави, която си е доста ограничена и имаш избор да не я виждаш, ако не желаеш :) В Бг как точно ще го направиш това? А хората в чужбина са по-щастливи, да. Лошата ти кредитна история си има начини да си я оправиш - най-много да теглиш 6 години и после край. А в Бг, без закон за персоналния фалит, единственият ти изход е да се гръмнеш.
 
От: От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

А в Бг, без закон за персоналния фалит, единственият ти изход е да се гръмнеш.

А бе... много лесно се гърмите. Какво се случва, в случай, че изтеглиш 100 - 200- 300 хиляд ...и 2-3 милиона 10- 20 и не ги върнеш? Какво ще ти се скарат ли? Ще те вкарат в затвора ли? Ще ги изработиш ли някога тези пари (легално с 500 лв. примерно заплата)... похарчете каквото можете и поживейте, където и да е по света. Ако в България ви е готино в България, ако ви е готина в Севенра Корея ... там, ако пък искате бъдете милионери и в САЩ... на Хавайските острови, кой където иска...

Работата си е работа, а ежедневието ежедневие. Всички имаме по един гол гъз и това е. Ако си нещастен ще си нещастен и с 50 ст. и с 50 милиона. Просто ако си с 50 милиона няма да имаш оправдание, че си беден и затова си нещастен. Клише е, ама: "... щастието с пари не се купува..."
 
От: От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

На принципа "в къщи и стените помагат" - може би... Аз, след като поживях в Бг, не го вярвам този принцип. А и мисля, че ставаше въпрос за правене на милиони, т.е. качество на живот, когато можеш да си го позволиш навсякъде, дали би живял в бг. Не зная как можеш да сравняваш мизерият в Бг, която е абсолютно навсякъде, с мизерията в цивилизованите държави, която си е доста ограничена и имаш избор да не я виждаш, ако не желаеш :) В Бг как точно ще го направиш това? А хората в чужбина са по-щастливи, да. Лошата ти кредитна история си има начини да си я оправиш - най-много да теглиш 6 години и после край. А в Бг, без закон за персоналния фалит, единственият ти изход е да се гръмнеш.
Аз качество на живот си имам и тук, не ми липсва нищо. Мизерия има, ама да ме прощаваш, като искам и тук не я виждам. Отделно, че ако искам мога да си хвана самолета и да си направя кефа навсякъде в Европа. Познавам доста щастливи хора и тук, дори и такива, за които щастието не се измерва в $. Колкото до персоналния фалит, това не ме вълнува.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

След като задоволиш нуждите си, дали ще правиш 5 к или 10 к удовлетворението и качеството на живот не се вдигат разко. Т.е в един момент парите не правят щастие, по-скоро липсата им прави нещастие.
А наистина е далеч по-изгодно да ходиш 4-5 пъти в годината в чужбина на почивка, отколкото да живееш постоянно там.
 
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Всъщност, аз се радвам, че все още има хора, които мислят като вас и на които им се живвее в Бг при тези условия. Дай боже да имат и добри покупателни възможности :wink:
 
Последно редактирано:
От: Защо да се развиваш в България е трудно?!?

Ако всички избягаме от БГ какво ще стане тук? Хубаво е човек ако иска да се развива, да е свободен и да отива другаде, но да е на по-високо стъпало в професионалното си развитие, иначе няма смисъл. За прехрана имаме толкова пустеещи земи(ако я закъсаме). А за покупателна способност, с намаляващо население как да е висока. За щастието - не е до парите само. А и като си стоим в БГ, като се развива нещо, като се бориме когато трябва с/у кривите закони, може и управниците да се пооправят, или поне за внуците ни да имаме читава държава.
 

Горе