Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Предполагам че слагат царевица вместо жито, защото е по-евтино.....
Няма какво друго да е..
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Абе в загорка ретро има ли нещо нередно, че сега съм почнал една :D
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Абе в загорка ретро има ли нещо нередно, че сега съм почнал една :D

Aбе мен не ме кефи нещо. Странен ми е вкусът, много странен дори... А не е като да не съм пил различни бири от други страни (Германия и Белгия) - нищо общо!
 
Re: От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Aбе мен не ме кефи нещо. Странен ми е вкусът, много странен дори... А не е като да не съм пил различни бири от други страни (Германия и Белгия) - нищо общо!

Водят го от едно време вкуса. ;) Без химии и други шитове, ама не знам колко е така. ;) И на мен не ми допадна. :)
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Аз само загорка ретро почнах да пия.. Каментицата ми е супер спирт..
Пиринското ме кефи, ама ми е много лекичко..

Най-добрата бира е студената бира.. тва е :lol:

В Чехия пих най-яката бира.. Манастирска 19 градуса.. 2 бири и не мога се прибера :lol:
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Ретрото е много приятна и по заведенията гледам, че се котира повече от добре. Казват, че разликата идвала от това, че е непастьоризирана.
А иначе най-яката бира пих в Кьолн - Kolsch, няма такава бира, честно, по-добра е дори от Stella-та. (в Белгия пробвах някаква местна бира, някаква блудкава пикня беше).
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

старопрамен е истината :)
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Аз ползвам дядо ми за тестер - рече и отсече, че загорка ретро е като едно време и му хареса :DS
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Ретро-то засега държи класацията при мен. Чувства се като по-леко газирана и от там засиления аромат. Стелата ми е другият фаворит от бутилираните.
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Маани го това ретро от три бири ме скъса главата направо, Загорка са известни с прекаляването със спирта и аз си мислех, че в ретрото са го спестили ама само така съм си мислел, който е пил бира през 90-те знае, че загорката тогава беше перфектна, ама я развалиха, както и с всичко останало де:)
 
Re: От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Маани го това ретро от три бири ме скъса главата направо, Загорка са известни с прекаляването със спирта и аз си мислех, че в ретрото са го спестили ама само така съм си мислел, който е пил бира през 90-те знае, че загорката тогава беше перфектна, ама я развалиха, както и с всичко останало де:)

Да, с това за известни. Аз лично не ги харесвам точно поради тази причина. Ако искаха толкова спирт да вкарат, поне да го докарат на вкус да не се усеща. ;)

За съжаление малко са бирите, които бих пил. Имам няколко любими и въпреки агресивните реклами и маркетинга - Туборг и Хайникен тотално са ми извън листа. Пия ги само в дискотеките, защото нямат други - там нали са парти хора.
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Общо взето с пия бири според заведението. Поне в нашия град много трудно се намират заведения, в които да има бири от различен производител.
Или са на загорка, или на каменица или на Пиринско.
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Общо взето с пия бири според заведението. Поне в нашия град много трудно се намират заведения, в които да има бири от различен производител.
Или са на загорка, или на каменица или на Пиринско.
Кой град е това?!?
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Моите фаворит е ГРОЛШ и наливна когато ми се пие повечко водниста и лека бира

zx620y348_400787.jpg
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Последно време тази бира ми стана фаворит и все нея търся по магазините :)

timthumb.php
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

В Благоевград. И остави, ами в града трудно се намират заведения в които да пиеш Пиринско. Повечето заведения са на загорка
 
От: От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Това е новото ми изобретение Снимка 1 , снимка 2 и снимка 3

Работи от около месец, вече пия само наливна бира. Няма консерванти, мусове и боклуци. Не е евтино но пък качеството си заслужава.
Това контейнер за боклук ли е?
 
Re: От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

В Благоевград. И остави, ами в града трудно се намират заведения в които да пиеш Пиринско. Повечето заведения са на загорка

Да, и не само...и Каменица е позавладяла заведенията. Естествено регионално (ако си имат представител) си е друго - Бургаско, Болярка и т.н. :)
 
От: Защо има царевичен грис в бирата, в коя няма и коя пиете

Ам.. със Загорка не вървят ли също.. Ариана, Амстел, Хайнекен.. както с Каменица - Астика, Стела, Бекс, Старопрамен. Тоест не вярвам да предлагат само Загорка или само Каменица. :)
 

Горе