Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

според мен това изписано по-горе а абсолютно невярно и дори няма да си губя времето да го чета
прегледах 2-3 точки и ми се стори, че това е написано с цел шега

А аз се чудя, има ли богати хора, ама наистина богати, в този форум или сите сме бедняци :lol:


какво разбираш под наистина богати ?
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

С много милиони евро в банката.
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

С много милиони евро в банката.

такива едва ли има тук.. те се занимават с други неща момента :)
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

не разбирам тази статия с каква цел е
Статията не беше публикувана с абсолютно никаква цел. По скоро - с причина. Беше първото, което прочетох тази сутрин, мотивира ме за деня, преведох я и реших да я пусна. Споделих я и сега чета коментарите.
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

И71, вземи Богат татко, бедем татко на Кийосаки и други интерсни неща ще прочетеш
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

И71, вземи Богат татко, бедем татко на Кийосаки и други интерсни неща ще прочетеш
Black, книгата ''Богат татко, беден татко'' тук стана като ''Под игото'' за средното образование. Всеки препоръчва четивото, но малко имат желание да го прочетат:)
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

Както писах в началото на темата, статията не е моя.

Моите лични коментари по точките на автора:

„Беден”, „Богат”, „Представител на средната класа” – тези понятия са субективни, според мен. Всеки сам да се постави в някоя от категориите. Беден е, който не е постигнал нивото на задоволяване на желанията си. Богатият е успял „да си надвие на масрафа”. Средната класа се чувства удобно в собствената си кожа до толкова, че е готов да се откаже от някои свръх глезотии на богатите, които не са му принципиални.

По т.1 – Няма такова нещо като „сребърен куршум” – нещо, което да те изстреля на върха за 1 ден. Няма такава идея, няма такъв продукт...За да спечелиш от лотарията и да извлечеш максимална полза от печалбата смятам, че е добре да си готов да те „сполети” такава печалба.

По т.2 – Втълпявано ни е, че богати са трудолюбивите, които работят много. Не трябва да се работи много, трябва да се работи умно. То и затова мързелът е двигател на прогреса.

По т.3 – гледай коментара ми към т.2.

По т.4 – много страшна за българите от по-старото поколение. Тотално изкоренен предприемачески дух! Това ми е обикновено „оправданието”, когато се налага да отговарям на въпроса: В България е толкова красиво, но защо някак си не е достатъчно развито, европейско, интересно и т.н.?

По т.5 – много съм „ЗА” споделянето, за подаряването, за безвъзмездното отдаване. Съвсем естествено всеки предприемач да желае и останалите предприемачи да са успешни поне колкото него, ако не и повече. Заинтересован е да способства тяхния успех...защото всеки от тях е негов потенциален клиент.

По т.6 – Мрънкането, вайкането и оправданията са пълна загуба на време. Ако вложат същите усилия, за да открият уникалния си талант, да планират реализацията си - чудеса от храброст ще сътворят с живота си.

По т.7 – Баща ми казва: „Деца и борчове най-лесно се правят!”. Кредит не се взема, защото ти го дават, а защото предварително знаеш как точно ще го вложиш.

По т.8 – При цялото ми преклонение пред българския фолклор и уважението ми към творенията на българския народен гений не се съгласявам с някой поговорки. Една от тях е: „За лудо работи, за лудо не стой”. Пак гледай коментара към т.2

По т.9 – Ако не си готов да „понесеш” богатството, по-добре да не ти се случва.

По т.10 – Не е толкова важно от къде идваш, а къде отиваш, към какви върхове си се запътил. Още една поговорка, с която си позволявам да не се съглася: „Простирай си краката според чергата”. Не е ли по-логично да си дотъка чергата, че да се простирам по-удобно и по-нашироко?! Бедният произход по-скоро би следвало да дари човек с един постоянен стремеж да се измъкне от ограничаващата го среда.

По т.11 – Разширяване на кръгозора. Постоянно придобиване на нови познания.

По т.12 – Без коментар, това е идеалният баланс, желан от мен.

Ще се радвам да прочета и други мнения и коментари.
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

Black, книгата ''Богат татко, беден татко'' тук стана като ''Под игото'' за средното образование. Всеки препоръчва четивото, но малко имат желание да го прочетат:)

Е за другите не знам, аз себе си отговарям, не само тази книга съм чел на Кийосаки, а и доста други с подобни тематики - така че ако има желание има и начини :)
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

Не всичко е пари приятелю...имаше една такава песен.Много е вярна,за мене поне.На 23 години разбрах,че най-хубавите неща не зависят от парите,роди ми се детенце.Положението,в което бях беше много зле,и все още е,най-трудното досега,но радостта е голяма :)
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

Не мислите ли, че преди да започнете да разсъждавате по написаното, трябва да се дефинира аджеба, що е то беден и що е то богат човек?

Като цяло има много неща, с които не съм съгласен, защото аз съм израснал в бедно семейство на роделите с държавна работа и все още не мога да се нарека дори човек от средната класа, т.е. спадам към бедните. Не мислите ли, че освен бедни и богати има и хора от т.нар. средна класа, т.е. нито бедни, нито богати? Бедните могат ли да станат такива?

Средна класа имаше през 80-те години по времето на комунизма. За сега тази класа е вече почти на изчезване, дори все повече се засилва контраста между много бедни и много богати...


ПАРИ СЕ ПРАВЯТ С ПАРИ, А МНОГО ПАРИ СЕ ПРАВЯТ С МНОГО ПАРИ



: )

Тук си много прав - иска се начален капитал, може и да е някакъв минимален, но все пак се иска някакъв финансов старт. Друг е въпроса че някои са започнали от нулата и са забогатяли като се изкачват стъпало по стъпало. Иначе забогатяване от раз е ясно как става магията: кражба-продажба. :wink:
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

Нищо случайно няма на този свят.От работа не съм видял човек да е забогатял поне тук във България,виждал съм да е стана гърбав.Много е важен гърба на един човек!!!
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

Нищо случайно няма на този свят.От работа не съм видял човек да е забогатял поне тук във България,виждал съм да е стана гърбав.Много е важен гърба на един човек!!!

Хубаво мнение.
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

Просто работете, за да се образовате, след като се образовате ще заработите за активи или цялостни бизнеси, който ще работят за вас - горе долу това е формулата в есенцията и, само дето има много разбивки докато се постигне, но се псотига с усърдност и желание
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

Нищо случайно няма на този свят.От работа не съм видял човек да е забогатял поне тук във България,виждал съм да е стана гърбав.Много е важен гърба на един човек!!!
Вярно че няма нищо случайно.
Къде ги гледаш забогателите? По кафенетата и барчетата ли? Смени си средата, щом не си виждал забогатял от работа. Белким ти светне.
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

It takes money to make money :)
Още едно тъпо мнение.
Тая мисъл верно създава душевен уют, ама нищо повече.
 
От: Защо на бедните им е толкова трудно да забогатеят?

В статията има верни неща, но в крайна сметка, всичко отново се свежда до споменатото в последното изречение и това винаги съм си го мислел - работата трябва да ти е хоби, иначе резултати ще има, но винаги ще са в графа '' незадоволителни''.
Грешно мислене.
Ако ми кажеш хобито си, ще ти обясня защо няма да пробачка тая идея.
 

Горе