Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms?!

От: От: От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със го

Разбира се, ако ще говорим за Българската академия на науките, следва да употребим главна буква. Но ако просто си говорим за българския език и граматиката му (както в това изречение) - главна буква е грешно да се пише.

Тиси некомпеНтентен Буквояд,,, нарочно написах с главно Бе, шото исках да натъртя на думата„ па ише си пиша къкто сакам,,, кома разбираш
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

А защо никой не се радва на такива "предприемачи", които си поръчват такава "пълна леш". Недей така да тролиш, все пак доста хора с това си изкарваме парите :)

Защото е пълно с готови системи за по $40-$50 с редовни ъпдейти и безплатен съпорт, които в повечето случаи са в пъти по-добри от къстъми за по 500-1000 лв. Доколкото знам в codecanyon и themeforest девелопърите трябва да покрият някакви изисквания, което те прави една идея по-сигурен, че продукта, който купуваш не е "пълен леш". :)
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

А защо никой не се радва на такива "предприемачи", които си поръчват такава "пълна леш". Недей така да тролиш, все пак доста хора с това си изкарваме парите :)

Да перифразирам тогава. Всяка готова система за управление на съдържанието е в пъти по-добра, по-евтина и по-поддържана от всеки напън на самоук писач.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Да перифразирам тогава. Всяка готова система за управление на съдържанието е в пъти по-добра, по-евтина и по-поддържана от всеки напън на самоук писач.

Така е, тия от големите сайтове като фейсбук и т.н. не го разбират това. Вместо да сложат един сигурен и евтин wordpress, тръгнали сами да пишат кодове.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Да перифразирам тогава. Всяка готова система за управление на съдържанието е в пъти по-добра, по-евтина и по-поддържана от всеки напън на самоук писач.

Това от опит ли го казваш? Така като гледам сайта от подписа ти, мисля че е Joomla, не съм сигурен. Е да ти кажа, ако е джумла, никак не е леш, само ми зарежда за 11 секунди...
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Това от опит ли го казваш? Така като гледам сайта от подписа ти, мисля че е Joomla, не съм сигурен. Е да ти кажа, ако е джумла, никак не е леш, само ми зарежда за 11 секунди...
Няма точно правило и е много глупаво всичко да се слага под общ знаменател. Зависи каква е конкретната ситуация и какво се търси. Няма такова нещо като най-добро.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Няма точно правило и е много глупаво всичко да се слага под общ знаменател. Зависи каква е конкретната ситуация и какво се търси. Няма такова нещо като най-добро.

Ами няма, да. Както съм написал по-напред в темата, всичко зависи. Не казвам че готовите системи са леш, за разлика от колегата, който казва, че всички къстъм са леш... Всичко зависи от нуждите ти.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Защо никой не се кефи на лично писани системи - защото обикновено са пълна леш. И както каза един колега още в предната страница ако писача е отишъл да пасе охльови в Папуа Нова Гвинея увисваш....

Да перифразирам тогава. Всяка готова система за управление на съдържанието е в пъти по-добра, по-евтина и по-поддържана от всеки напън на самоук писач.

Ахаа твоя бизнес не се срамиш дасиго оцениш високо, а програмистити оше малко и уфчари шиги изкараш,,, ае молятиса неса излагаи
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

@Krumov Приятельо, много програмисти обиждаш с изказванията си.
Това, че има некадърни не значи, че всички са такива. За това има договори, неустойки и преговор. А и ако ги нямаше тези хора. Нямаше да има кой да оправя бакиите на готовите решения. Щото като инсталираш и настроиш с 1 клик някоя от известните системи и клиента каже, да ама аз искам тук да прави това, а не това и увисват всички правячи на сайтове с 1 клик. И пак се търсят тези "самоуки писачи" да оправят нещата.
И още нещо къстъм не е равно на скъпо и готово не е равно на евтино. Голяма част от фирмите предлагат изработка на основа на готова система и офертите им почват от 2к лв.

Тук е момента и да напиша, че предлагам къстъм разработени уеб сайтове, които превъзхождат в много отношения готовите системи. Няма 100-ци излишни неща, няма безкрайни настройки в контрол панела. Наблягам на персоналните изисквания на клиентите.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Така е, тия от големите сайтове като фейсбук и т.н. не го разбират това. Вместо да сложат един сигурен и евтин wordpress, тръгнали сами да пишат кодове.

Все едно да сравняващ черешово топче с осемцевно оръдие Вулкан. Така и Фейсбук с бг писачи.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Това от опит ли го казваш? Така като гледам сайта от подписа ти, мисля че е Joomla, не съм сигурен. Е да ти кажа, ако е джумла, никак не е леш, само ми зарежда за 11 секунди...


Но работи нали, и не е необходимо да давам по 20-50 лв за всяка промяна при наличието модули за акквот се сетиш.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

@Krumov Приятельо, много програмисти обиждаш с изказванията си.
Това, че има некадърни не значи, че всички са такива. За това има договори, неустойки и преговор. А и ако ги нямаше тези хора. Нямаше да има кой да оправя бакиите на готовите решения. Щото като инсталираш и настроиш с 1 клик някоя от известните системи и клиента каже, да ама аз искам тук да прави това, а не това и увисват всички правячи на сайтове с 1 клик. И пак се търсят тези "самоуки писачи" да оправят нещата.
И още нещо къстъм не е равно на скъпо и готово не е равно на евтино. Голяма част от фирмите предлагат изработка на основа на готова система и офертите им почват от 2к лв.

Тук е момента и да напиша, че предлагам къстъм разработени уеб сайтове, които превъзхождат в много отношения готовите системи. Няма 100-ци излишни неща, няма безкрайни настройки в контрол панела. Наблягам на персоналните изисквания на клиентите.



Програмисти в БГ които биха са обидили от този пост не би трябвало да ги смяташ за такива. Ако наистина разбира какво прави и го прави качествено не би обърнал внимание.


А не помня да има забрана за мненеия не съвпадащи с това на другите? Готови системи мога да си едитвам и аз, но това не ме прави програмист. Както и всеки друг който може само това да прави.
 
Последно редактирано:
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

CMS-ите са за бърза работа :) Винаги времето е най-ценното, с което разполагаме. Ако дойде някой за сайтче с 5 страници, наистина WP е едно от най-добрите решения, в случай, че след време иска да се добави някакъв модул. Иначе за 5 страници сайт може да го напишеш и на HTML + CSS. И се надяваш сървъра да ти е стабилен :) И няма бутане :)
Собствена система - да, но ако правиш проект за 20-30 хиляди лева или ако имаш in-house екип. За малък сайт много малко хора ще си играят да ти го правят на ръка. Освен ако не си готов да платиш 5-6 хиляди за нещо, което можеш да получиш за 1000, базирано на CMS.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

CMS са си е CMS независимо дали е готова система или е писана. Щом има възможност за управление на съдържанието е CMS - Content Management System. Не бъркайте понятията, това не е термин за готова система.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Но работи нали, и не е необходимо да давам по 20-50 лв за всяка промяна при наличието модули за акквот се сетиш.

Ти сериозно ли говориш, човек? Искаш да изкарваш, ама не искаш да инвестираш, как ще стане? Такива сайтове, като твоя погубват бизнеси... Едва ли има 5 човека онлайн, по едно и също време, а зарежда все едно има хиляди...
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Ти сериозно ли говориш, човек? Искаш да изкарваш, ама не искаш да инвестираш, как ще стане? Такива сайтове, като твоя погубват бизнеси... Едва ли има 5 човека онлайн, по едно и също време, а зарежда все едно има хиляди...


Коректирането на системи не програмиране, нито наемането на коректор е инвестиция. Къде видя погубен бизнес поради употребата на готова система? Един бизнес се проваля само пордаи една причина - лошо управление. А дали сайта му струва 3 лв или 30 000 за изработка е поседния проблем.

В България с магазин изграден върху готова система ( без знаечение коя ) с базова тема, без реклама и с почти никакво сео може да имаш от 3 до 5 к месечна печалба. А който има нужда да се набутва с пари за къстъм системи и мега "програмисти" му желая успех
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Има неща, които е невъзможно да се направят с готови системи. Аз наскоро си направих едно приложение за игра на дартс. В него може да се играе срещу компютъра и той има собствен интелект. Водят се различни статистики и т.н. Давам го като пример, защото точно такова приложение няма никъде. Не може да се направи с готова система. Има неща, които и да искаш не можеш да ги намериш наготово. Ако целта е да се прави блог или онлайн магазин, тогава решения много, но за специфични нужди няма как да стане.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Има неща, които е невъзможно да се направят с готови системи. Аз наскоро си направих едно приложение за игра на дартс. В него може да се играе срещу компютъра и той има собствен интелект. Водят се различни статистики и т.н. Давам го като пример, защото точно такова приложение няма никъде. Не може да се направи с готова система. Има неща, които и да искаш не можеш да ги намериш наготово. Ако целта е да се прави блог или онлайн магазин, тогава решения много, но за специфични нужди няма как да стане.

Така е! Има неща, които просто няма как да станат с готова система. Имаш идея за сайт, трябва да прави това, това и това. Няма как да намериш нещо готово, освен ако вече няма хиляди такива сайтове. Просто няма смисъл да харчиш хиляди левове по къстъм неща за да имаш добре изглеждащ и напълно функционален магазин, фирмен или информационен сайт. Поне това е моето мнение.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Има неща, които е невъзможно да се направят с готови системи. Аз наскоро си направих едно приложение за игра на дартс. В него може да се играе срещу компютъра и той има собствен интелект. Водят се различни статистики и т.н. Давам го като пример, защото точно такова приложение няма никъде. Не може да се направи с готова система. Има неща, които и да искаш не можеш да ги намериш наготово. Ако целта е да се прави блог или онлайн магазин, тогава решения много, но за специфични нужди няма как да стане.



За подобни неща да, но за други стандартни цели е безсмислено и излишно скъпо. Да не говорим отново за съмнителния краен резултат :)
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

За подобни неща да, но за други стандартни цели е безсмислено и излишно скъпо. Да не говорим отново за съмнителния краен резултат :)
От думите ти разбирам, че нямаш нищо общо с програмирането и говориш само от гледната точка на човек, който има два варианта пред себе си за направата на сайт - да използва безплатна/евтина готова система или да плаща на програмисти. Естествено, че ще решиш да не се набутваш, особено за сайтове, които няма да ти докарват сериозни приходи. Не знам с колко програмисти си работил и на какво "съмнително качество" си попадал досега, защото аз съм работил с доста и съм бил доволен в повечето случаи. И аз преди време ползвах само готови системи, докато не започнах да имам идеи, които не могат да се осъществят с тях. Занимавам се със сайтове от почти 15 години, така че съм пробвал и сравнявал какви ли не варианти. Нямам нищо против готовите системи, защото с тях могат да се направят много добри неща и съм ги ползвал доста. Въпреки това, смятам че за да се дават обективни оценки, човек трябва да е бил и на двата бряга. Готовите системи стигат само за по-елементарните и масови неща. Когато човек иска да направи нещо, което го няма, не може да ги ползва или поне не и без значителна преработка. А колкото до това, че е скъпо - може и без пари, но просто трябва да се научиш да си правиш нещата сам. Аз преди плащах на програмисти, но от известно време съм се захванал доста сериозно с PHP и съм доволен от нещата, които сам си правя за момента.
 

Горе