Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms?!

От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Много се радвам че има големи хора които са точни , аз лично преди време чух как обиждат Българските програмисти в едно заведение и станах и отидох до въпросният човек и му казах , това че си срешнал няколко "разработчици" като тебе не ти дава право да обиждаш хората , нали те виждам колко знаеш щом си тръгнал да солиш някой та чак цял народ! И явно не съм се скарал на празно на този човек , аз лично ползвам wp от бая време за 3 сайта и един от тях беше хакнат няколко пъти с най-новите update писах до support той ми каза че не знаел от къде е проблема , и виках специалисти да проверяват сървъра дали има дупки и тем подобни , онези ми казаха проблема идва от няква добавка на wp и логовете показват че този "палячо" дето ме хаквал влизал като ми вземал cookie чрез xss! И се налагаше да влизам в файловете да се диря и да преправям тази добавка и бая зор видях тогава ама няма как хората ми платиха за сайта , а сайта беше на гимназия , сръбска гимназия. Инак като ползвам лични неща нямам проблеми , поне за сега да чукна на дърво както се казва :) , но не се знае нищо!

Пич, много дразнещо пишеш, сърбин ли си
Не ми е ясно защо си се захванал с WP, щом си държиш да си пишеш всичко сам, явно и ти си видял по бързата алтернатива и си заложил на нея, ама нещо може да не си наясно и затова да е станал гаф. Не знаем точно, но както пишеш, не мога генерално да заклеймя WP, ти ако можеш дай аргументи за това
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Много се радвам че има големи хора които са точни , аз лично преди време чух как обиждат Българските програмисти в едно заведение и станах и отидох до въпросният човек и му казах , това че си срешнал няколко "разработчици" като тебе не ти дава право да обиждаш хората , нали те виждам колко знаеш щом си тръгнал да солиш някой та чак цял народ! И явно не съм се скарал на празно на този човек , аз лично ползвам wp от бая време за 3 сайта и един от тях беше хакнат няколко пъти с най-новите update писах до support той ми каза че не знаел от къде е проблема , и виках специалисти да проверяват сървъра дали има дупки и тем подобни , онези ми казаха проблема идва от няква добавка на wp и логовете показват че този "палячо" дето ме хаквал влизал като ми вземал cookie чрез xss! И се налагаше да влизам в файловете да се диря и да преправям тази добавка и бая зор видях тогава ама няма как хората ми платиха за сайта , а сайта беше на гимназия , сръбска гимназия. Инак като ползвам лични неща нямам проблеми , поне за сега да чукна на дърво както се казва :) , но не се знае нищо!

Най-интересното е, че измежду всичкия бълвоч написа Български с главна буква, похвално. Инак аз не разбирам фронт-енд от 15 години, какво точно цели с тая тема :)
Ти с какво ще обориш точно опонента си, като си един фотошоп и хтмл-ец (по твои думи) - не разбрах? Дали точно заради такива псевдо-дев-ове, хората нямат такова мнение?
Аз също се случва да бълвам бълвоч за цяла нация, мразя да ми идват разни модули писани от индийци, мразя и да слушам как колега се е борил с нещо тяхно, и смятам че заслужено мога да си хейтя. Не че там си нямат добри девове, просто ... са си много хора, и не идва нищо хубаво оттам. Та, всеки наема (както казах) превдо-дев-ове. Е кой е виновен в случая?
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Чакаме македонски ЦМС да видиме исе откажуваме да пишеме системи
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Чакаме македонски ЦМС да видиме исе откажуваме да пишеме системи
Внимавай, че може да се окаже, че те са открили компютъра заедно с интернета.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Е ние си говорим с моят човек и му викам аве много хора днеска хвалят wp и joomla и правят сайтове и ползват "Artisteer" и се надуват че разбирали от правене на сайтове ... и той ми вика еми аз лично wp е добра система ама като говоря с тях те ми казват че по-добре да си ползваш готова система защото е по сигурна (правена е от гурута разбира се нормално.

Радват се че могат да прават нещо без да разбират какво точно прават. Това е цялата гъзария.Накарай ги да ти разработът нещо дет го няма готово на plugin и тяхната компетентност приключва.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

И моят човек вика аз бих ти казал че пълни лиохмани и просто това им е оправданието защото са ограничени и немога да научат един ред код , но питай в predpriemach.com там има голяма аудитория и много умни хора , но внимавай че има големи превърженици на готовите кодове и те са така като тези дето си говорил...

Единствения CMS при мен е phpBB форум, който е само страничен форум за support и в него разни хора ми задават технически въпроси относно ползването на сайта. Съществената част от сайта ми е уеб приложение, което няма как да бъде направено с CMS. Обвивката на сайта пак е ръчно писана, но тя е само за посрещане на посетителите, документация и примери.

Огледай се наоколо и виж какви сайтове се правят на CMS. Това са разни лични блогове, форуми, магазини. Това са бързо направени, но еднотипни сайтове. Различават се най-вече по дизайна, но откъм функционалност нямат големи разлики. Това е почти като ползването на facebook - разполагаш с една платформа и тя може да прави само това, онова и другото. Твоя човек просто е специализиран в "правенето" на лични еднотипни сайтове. На повечето хора не им трябва повече, така че всичко е ок.

Там дето се изискват специални функционалности, CMS няма много място. Но е по-трудно, да, всичко трябва да се напише от А до Я. Тия сайтове дето контролират света Не са на CMS-и :)
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

ох ебаси случая няма извинете за учителите по български а спрете се бе цяла страница ви чета глупостите а по темата почти нищо

По темата, при толкова много риби, които си мислят, че като пуснат сайт и сложат адсенс, рязко ще забогатеят, няма как да няма такива псевдо девелопъри. Нямам нищо против тях, намерили са начин и си изкарват парите с труд, все пак нямат право да се наричат девелопъри, ако не могат да пишат код. Готовите цмс системи са подходящи за по общи сайтове и вършат перфектна работа за това. На пример няма смисъл да губиш време и да пишеш форум система, при наличието на готови. Все пак тези така наречени девелопъри, убеждават технически неукия клиент, че такава готова система върши работа за всичко и едва ли не, ако не е готова система, а къстъм, сайта ти пропада...
Има и друга група индивиди, наричащи се девелопъри. Това са хората, които се учат да работят с определен фреймуърк, но стане ли дума за разработка на нещо извън фреймуърка, увисват. Няма как да се наричаш девелопър, да работиш с codeingiter и като ти трябва инструмент, които го няма във фреймуърка, да ми ревеш - ама то така, то онака...
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Офффффффффффффффффф
колко галфони имало тука....
Идиотите дето "не приемат" CMS-те нещо не им фащам логиката.
Може и да са едни и същи ама нали и потребителите имат изградени навици и търсят в всеки магазин количката горе в дясно?
Е аз за къв чеп да дам 10000000 лева за сайт с "авторски" кодове?
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Не видях накой да отрича CMS-те... Все пак темата не е за или против... Говорим, че не може да се наричаш девелопър, само с уменията да инсталираш уърдпрес или друго cms, или пък да можеш да кодираш само с определен фреймуърк.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Ако търсиш уникална логика, CMS не е достатъчен
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

giphy.gif
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Аз съм за ръчно писаните проекти и именно заради това започнах да се занимавам с програмиране. Навремето съм ползвал какви ли не CMS-и и никога не съм бил доволен от тях. Няма как да изпълнят всичките ми изисквания и не могат да работят по начина, по който искам, без да се модифицират сериозно. За хора с по-малки очаквания може и да работят добре, но ако някой иска конкретен проект, който е по-специфичен, той трябва да се напише специално.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

@ ilk92 / @Unwise / @blackout8 / @alphawow/ @otspace / @AseasRoa : Благодаря много , господа :) за точните и хубави отговори , и благодаря че не сте ми направили забележка на лошият Български, учил съм го сам без учители и от каквото чуя по градовете и селата , аз лично съм много доволен и ми стига :). А за младежа ням да кажа детето @uphero виж темата не е против cms аз лично много се радвам че има , нали cms за блог за сайт за продукти и тем подобни, така че не можеш да псуваш хората ТОВА Е ФОРУМ И ТЕЙ КАТО СИ МЛАД , трябва да ти кажа че форумите служат за СВОБОДНА ИНФОРМАЦИЯ И обсъждане - поне за това бяха създадени преди време! , и загубих баса и сега ще трябва да давам 100 лв на колегата :) :D. Така че хората които не ме харесват можете да спите спокоино аз ще загубя 100 лв. :) Но това не е важно , важното е че не мисля само аз така значи не съм луд , поне от към тази страна.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Както и за много други неща, тук също всичко е индивидуално. Ако трябва да се прави бърз блог, сайт с обяви или онлайн магазин, по-добре е да се ползва CMS. С него може да се направи и голям сериозен сайт. Ако обаче става въпрос за уникална идея, която я няма другаде и се търси функционалност, която няма как да се намери наготово, тогава се налага писане на код. Няма място за спор и е въпрос на лични предпочитания и нужди. Все едно да питате хората къде е по-добре да се живее - в апартамент или къща. Всеки има свои собствени цели, нужди, желания и очаквания, така че не може да има еднакви мнения.
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Най-интересното е, че измежду всичкия бълвоч написа Български с главна буква, похвално.

В българския език "български" се пише с малка буква. Много хора го бъркат и слагат голяма буква (в английския език в аналогични случаи се ползва голяма буква).
 
От: От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови

В българския език "български" се пише с малка буква. Много хора го бъркат и слагат голяма буква (в английския език в аналогични случаи се ползва голяма буква).

Не знам, според мен си е похвално, и вярно :/ И в двата случая си беше за хвалба, ако питат мен - разбира се.

пп
2. При сложни наименования
- при имена на географски обекти, както и названия на учреждения, дружества, институти, когато наименованието е сложно, с главна буква се пише само първата дума - Стара планина, Българска академия на науките, Велико народно събрание
...
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Защо никой не се кефи на лично писани системи - защото обикновено са пълна леш. И както каза един колега още в предната страница ако писача е отишъл да пасе охльови в Папуа Нова Гвинея увисваш....
 
От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със готови cms

Защо никой не се кефи на лично писани системи - защото обикновено са пълна леш. И както каза един колега още в предната страница ако писача е отишъл да пасе охльови в Папуа Нова Гвинея увисваш....

А защо никой не се радва на такива "предприемачи", които си поръчват такава "пълна леш". Недей така да тролиш, все пак доста хора с това си изкарваме парите :)
 
От: От: От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със го


Разбира се, ако ще говорим за Българската академия на науките, следва да употребим главна буква. Но ако просто си говорим за българския език и граматиката му (както в това изречение) - главна буква е грешно да се пише.
 
От: От: От: Защо никой не се кефи на лично писани системи и казва че е уеб dev със го

Разбира се, ако ще говорим за Българската академия на науките, следва да употребим главна буква. Но ако просто си говорим за българския език и граматиката му (както в това изречение) - главна буква е грешно да се пише.
Не схванах кое беше - "разбира се", имаш симпатии към БАН, или :D (това е в кръга на шегата, няма нужда да обясняваш).
Завидно е да се окажа с най-голяма нужда по ограмотяване, чувствам се ... не знам :-S
 

Горе