Защо няма да гласувам за БСП!

От: Защо няма да гласувам за БСП!

Предлага и обещава е едно, а изпълнява е друго.
Мързелът да се занимавам да проверявам кой какво обещал и кой какво изпълнил, ми спестява една купчина бъдещи псувни и разочарования.
Напротив, не ти ги спестява. Като не провериш внимателно кой колко (не)реалистични неща предлага можеш да пропуснеш лебеда сред патките. Ако целиш на сляпо, вероятността да сбъркаш е по-голяма (1 към 71, ако правилно съм разбрал точния брой на партиите). Ако гласуваш за досегашните, най-вероятно ще получиш досегашното. Ако не гласуваш, другите ще гласуват, т.е. ти подкрепяш това, което гласуват другите. Това в повечето случаи означава гласуване за досегашните, което пак води до получаване на досегашното.
Накрая пак псуваш и си разочарован от мизерията в нашата държава, което ще рече, че не си ги спестяваш, а си ги причиняваш.
Колкото и трудоекмо да изглежда, аз разглеждам това като патриотизъм и грижа за обществото и смятам сериозно (доколкото успея) да проуча кой какви неща обещава/предлага. Тъй като съм фен на Нютон, няма как да пропусна третия му закон - този за действието и противодействието или както си го казваме по народному: "Каквото повикало, такова се обадило". По библейски би звучало така: "Каквото посееш, това ще да пожънеш" (не цитирам точно). Варианти бол да се интерпретира същото, но обяснението е просто. Ако подходиш с безотговорност и непукизъм към политиката и политиците, ще получиш същото от тях.
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Ако пак ги изберем тия, значи си го заслужаваме. Аз ще гласувам за Светьо. Е*ал съм го...поне тоя изглежда позиривен и честен. Другите са явни, мутри, бивши доносници, корумпета, крадци. Абе боклук до боклук. Тия от БСП са същите лекета. Време е за чистка. На тези избори ще се вадят най-много пари. Ще питате защо. Защото са се осирали яко през годините. Много пари им трябват на милите.
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Ако пак ги изберем тия, значи си го заслужаваме. Аз ще гласувам за Светьо. Е*ал съм го...поне тоя изглежда позиривен и честен. Другите са явни, мутри, бивши доносници, корумпета, крадци. Абе боклук до боклук. Тия от БСП са същите лекета. Време е за чистка. На тези избори ще се вадят най-много пари. Ще питате защо. Защото са се осирали яко през годините. Много пари им трябват на милите.
Няма да крия, че един от моите варианти е Светльо Витков (обмисля се заедно с други варианти). Интелигентен и честен изглежда. При него конкретните идеи липсват, но май и при другите ги няма, така че поне интелигентност и честност можем да получим с него.
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Грешна тема :)
 
Последно редактирано:
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Unwise, това за момента ми е топ избора. Предпочитам го пред другите алчни нещастници, които всички знаем какво се случва като докопат властта. предпочитам идеите му да дойдат в последствие, отколкото да дойде някой с идея за източване на народа и крадене на милиони. То да си кажа в прав текст, по грозен план от този едва ли има. Освен, ако не ключи и някаква чистка на старите мутри, минали през парламента. Но като се замисля не е лошо и това. ;)

Станишката я видяхме и нея....кофти оферта е. Не искам да казвам голяма дума, но няма нещо, което да е мега оферта. За това гласуваме за най-честните, поне на външен вид. Другите им е изписано на лицата какви са мазни крадци. Като почнем от Костов и стигнем до сегашните паразити.

http://dnes.dir.bg/anketar.php?id=473&tag_id=122244 - Ето нещо, което да ни покаже и за какъв овчи народ говорим. :) Протести и пак ГЕРБ. :)
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

В нашите анкети атакистите са с по-висок процент, а сините с по-малък. Може би е въпрос до вкус на конкретното общество (част от голямото общество).
Иначе герберските гласове по камарата анкети ми се виждат нагласени (поръчково).
Само хора неживеещи в България (включително и тези живеещи пред телевизора) могат да гласуват за Бойко, тъй като според медиите той е супер.
За разлика от овчедушните, които смятат, че е нормално да мизерства народът, аз не смятам това за нормална политика. Ето защо за n-ти път заявявам, че не ми дреме за овчия вот, а ще дам своя по съвест, т.е. със сигурност няма да гласувам за досега управлявалите.
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

БСП ще въведе прогресивен данък, ако спечели изборите! Това ще доведе до намаляване на постъпленията от данъци.
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

То това да ти е проблема, аз очаквам обещаните от тях работи да дойдат от държавата и нови 200к служители ще ни върне яко на зад - това чудо как ще се изхранва? Държавата е паразит, който се храни от бизнеса!
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

То това да ти е проблема, аз очаквам обещаните от тях работи да дойдат от държавата и нови 200к служители ще ни върне яко на зад - това чудо как ще се изхранва? Държавата е паразит, който се храни от бизнеса!

А БСП се храни от държавата. :clap:
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Натискам ню постз и 4 теми една след друга, дано не свършат корите с яйца преди 12-ти:)
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Натискам ню постз и 4 теми една след друга, дано не свършат корите с яйца преди 12-ти:)

Няма, има за всички от сърце. ;) Мама им корумпирана. Иначе, избряхме си ги. ;)
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Май имаше доста разногласия коя партия е най-малкото зло (защото всички партии са вършили зли неща и предлагат в предизборните си програми също зли неща*).

Близо една трета от гласувалите (30.54%) смяташе, че най-малкото зло е ГЕРБ.

26,61% смятаха, че най-малкото зло е БСП.

11,3% смятаха, че това е ДПС.

7,3% бяха тези, които смятаха, че АТАКА е най-малкото зло.

Май ще стане "гласуваш за БСП - получаваш ДСП" и "гласуваш за ДПС - получаваш БСП". Интересно дали АТАКА ще се коалира с БСП/ДПС.

Резултатите от изборите.

Ще стане много интересно когато се гласува повишаването на данъците. ГЕРБ би трябвало да гласува "против", АТАКА и БСП ще гласуват "за", а ДПС вероятно ще гласува същото, което и коалиционния му партньор (защото в предизборната програма на ДПС не пише нищо за данъчните ставки).

* По принцип партиите би трябвало да предлагат в предизборните си програми добри неща, но в действителност не го правят, защото мнозинството от гражданите възприема някои зли неща като добри и/или обратно - някои добри неща като зли. По много въпроси мнението на някои граждани се различава от това на други граждани и в крайна сметка се получава, че всяка една партия предлага смес от добри и зли неща от всяка възможна гледна точка.
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Продължавам да отричам "гласуването за по-малкото зло". Аз проверявам повече партии коя какво предлага и гласувам за тази, която ми изглежда най-читава (доколкото може да бъде читава една партия). Дори да ми подменят вота с противодемократичната 4%-товата бариера, на мен не ми пука. Ще си гласувам за който ми харесва, а не за който ми пробутват като "най-малкото зло".
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

След всеки избор, се убеждавам все повече, че държавта трябва се намали със закон(от върховния закон - Конституцията) и да и се ограничат много от сегашните правомощия и разпоредби.
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Депутатите не гласуват по съвест, а по партийни интереси. Това е най-големият проблем за България и затова който и да ни управлява, никога няма да се оправим.. Трябва да разчитаме единствено на себе си в тоя живот - с труд и мозък всичко се постига. При повечето липсва едно от тези неща и затова предпочитат да се оплакват. Ако тези народни представители дават добри предложения, обосновават ги икономически изгодни на национално ниво и ги гласуват по съвест, защото ще са правилните за страната, а не в ущърб на дадени задкулисни бизнес интереси... Ако... Ама, едва ли..
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Депутатите не гласуват по съвест, а по партийни интереси. Това е най-големият проблем за България и затова който и да ни управлява, никога няма да се оправим.. Трябва да разчитаме единствено на себе си в тоя живот - с труд и мозък всичко се постига. При повечето липсва едно от тези неща и затова предпочитат да се оплакват. Ако тези народни представители дават добри предложения, обосновават ги икономически изгодни на национално ниво и ги гласуват по съвест, защото ще са правилните за страната, а не в ущърб на дадени задкулисни бизнес интереси... Ако... Ама, едва ли..

Малко да "надградя" това мнение. Досега се гласуваха закони, които облагодетелстваха фирмите близки до ГЕРБ, се просто ще започнат да се гласуват закони облагодетелстващи фирмите близки до - избирай: БСП, ДПС, или Атака, зависи кой, как се пребори.
И понеже сега комунистическите привържаници ще скочат с думите: "Ама той Сергейчо честен, той мисли за народа" и т.н. ще им припомня за видния хидролог на републиката Доган, който лансира проект, от който взе тлъста комисиона, когато беше в коалиция с БСП. Сергейчо не направи нищо.

Очаквайте още такива закони и проекти за милиарди от държавния бюджет (разбирайте, вашия джоб).
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

@ TheCrazyBastard, така е. Трябва да разчиташ единствено и само на себе си. Да, ще е нечестно някой с връзки и политически чедър да му се случват нещата по-лесно, но хубавото е, че това важи за тук, в чужбина, всички сме с еднакъв стар. Там където нашата власт не може да стъпи, реално е доста по-благоприятна среда за развиване на бизнес. То оплакването ОК, ама все пак и ние си имаме цели за гонене, за това майната им и напред. За тях няма какво да се притесняваме, те ще се оправят, в това няма спор. :)
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Продължавам да отричам "гласуването за по-малкото зло". Аз проверявам повече партии коя какво предлага и гласувам за тази, която ми изглежда най-читава (доколкото може да бъде читава една партия). Дори да ми подменят вота с противодемократичната 4%-товата бариера, на мен не ми пука. Ще си гласувам за който ми харесва, а не за който ми пробутват като "най-малкото зло".

Къде ги видя тези партии с добра предизборна програма? Имаше някои, които бяха с почти празни предизборни програми. Там наистина нямаше нищо зло, обаче липсата на позиция по важните въпроси (данъчно облагане, намаляване на бюрократичните пречки и др.) само по себе си е зло, защото дава възможност на партията да гласува каквито си иска данъчни закони и да се въздържи от намаляване на бюрократичните пречки (и даже да ги увеличи) - разбира се всичко това под предтекст, че било в интерес на държавата (наистина може да е в интерес на държавата, но не и в интерес на всички отделни граждани на тази държава).
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

"Ама той Сергейчо честен, той мисли за народа"

Той ако можеше да мисли, при по-предишното Народно събрание БСП нямаше да си изтърве мандата.
Той ако можеше да мисли, нямаше да приеме да му дава хляба турчин. България 500 години е давала хляб на Турция. А СС прие турчин да му дава хляб.
И това е "лидера" на претендиращата за най-влиятелна партия в България! Продаде се на една етническа партия!
 
От: Защо няма да гласувам за БСП!

Мазникът пак ще играе по свирката на ДПС. Баси и лидера, немам думи. :)
 

Горе