Защо пишете във форума?

happyslacker

New Member
Забелязвам, че много хора си правят труда да отговарят на тъпи въпроси (понякога и на умни или не чак толкова умни).

Защо? Така не си ли губите само времето?

Вместо да правите пари вие висите във форума и помагате безвъзмездно на хора, които не познавате и някои от тях вероятно не заслужават да им се помага.

Като им помагате се прецаквате и по друг начин - помагате на конкурентите си. Всеки е потенциален конкурент.

На практика всички пишещи/четящи във форума (които са пълнолетни) са отговорни за безумните закони, които лобистите плащат, а депутатите послушно гласуват. Заради вашето бездействие се гласуват тези закони. Това, че не познавате законите не ви оправдава.

Когато помагате на някого като пишете във форума вие помагате на виновниците за законите (касови апарати, задължителни застраховки, климатиците в редица, остъклените тераси нелегални, безсмислени декларации и регистрации, издателски права и т.н.).
 
От: Защо пишете във форума?

Аз писането в интернет го приемам като публична маструбация :) - затова и ми е кеф да пиша.
 
От: Защо пишете във форума?

Като ти гледам мненията си в топ 6-7 на форума за най-много постове. Вероятно можеш сам да си отговориш на въпроса :)
Аз лично с радост бих помогнал на някого тъй като са ми помагали и на мен доста.
Ако всеки е на мнение, че не трябва да си помагаме давайте тогава да затваряме този форум.
 
От: Защо пишете във форума?

Защо пишете във форума?

Защото трябва да си помагаме, да имаме общност, да сме едно цяло иначе точно тогава ще ни мачкат по-лесно.
 
От: Защо пишете във форума?

Какъв е смисъла да има форум, ако никой не пита и никой не му отговаря. Поддържам и участвам във форум на съвсем друга тематика и повярвай ми, смисъла на един форум е точно във взаимопомощта. Никой не се е родил научен. Аз например пиша и чета с удоволствие и двата форума. И още няколко на друга тематика. Въпрос на личен избор.
 
От: Защо пишете във форума?

Затуй:

azCbd.gif
 
От: Защо пишете във форума?

Защото всеки е научил нещо от форума, малко или много. И е напълно нормално да дава обратно на общността, когато има възможност. Така работят форумите в световен мащаб и това е цялата има красота. Лошото е, че последно време форумът е залят с купувам/продавам и разни смешни офтопик теми, които нямат нищо общо с правенето на пари. Съжалявам само, че не съм бил регистриран в периода 2007-2010, когато ситуацията е била много по различна.
 
Забелязвам, че много хора си правят труда да отговарят на тъпи въпроси (понякога и на умни или не чак толкова умни).

Защо? Така не си ли губите само времето?

Вместо да правите пари вие висите във форума и помагате безвъзмездно на хора, които не познавате и някои от тях вероятно не заслужават да им се помага.

Като им помагате се прецаквате и по друг начин - помагате на конкурентите си. Всеки е потенциален конкурент.

На практика всички пишещи/четящи във форума (които са пълнолетни) са отговорни за безумните закони, които лобистите плащат, а депутатите послушно гласуват. Заради вашето бездействие се гласуват тези закони. Това, че не познавате законите не ви оправдава.

Когато помагате на някого като пишете във форума вие помагате на виновниците за законите (касови апарати, задължителни застраховки, климатиците в редица, остъклените тераси нелегални, безсмислени декларации и регистрации, издателски права и т.н.).

България сме земя като една човешка длан, отделно занимаващите се уеб сме съвсем малко, а интернет пазара в световен мащаб е толкова голям че дори и целия форум и другия форум (Уебмсъра), и още няколко други ИТ форума близа до Интернет бизнеса тематика (като Уеб туриста и донякъде БГдев) дори и да се уторим пак ще сме доста по малко отколкото само в един от световните форуми... а уебмасърите в световните форуми всъщност са истинската конкуренция...

ако гледаме само нашата си паничка ни е сме 10 000 не всичките активни (но и в световните форуми не всички са активни) и не всичките са уебмастъри някой ме резочароваха в последните дни с постовете си след две годни престои не са научили нищо (но това е друга тема)... та

затова ще подбера 10 големи (всъшност са 9 защото най стария такъв форум webmasterworld.com не предоставя публични данни за потребителите си)


  1. forums.digitalpoint.com 532,802 потребители
  2. warriorforum.com 446,458
  3. sitepoint.com/forums/ 420,084
  4. blackhatworld.com 267,547 поребители
  5. tycoontalk.freelancer.com 201,740 (бившия уебмасър-толк фрилансър ком ги купиха)
  6. v7n.com/forums/ 189,745 потребители
  7. wickedfire.com 135,932
  8. blackhatteam.com 91,329
  9. .affiliates4u.com/forums/ 70,486


----------------------------------------------------------------

Общо 2,356,123 регистрирани потребители

или ние тук представляваме приблизително 0,4 процента от световните регистрирани уебмастъри (даже сме по-малко защото това са само англоезичните форуми и то не всички), ако ние не си помогнем взаимно да драпаме напред, а се смятаме за конкуренция, незнам как ще преборим останалите 99.6 процента

а те нито са по умни от нас нито са по красвиви :D за да печелят повече от нас... нито това има толкова голямо значение в интернет... единственото им предимство е при локалните продажби ама те не са толкова много на фона на размера на интернет
 
Последно редактирано от модератор:
От: Защо пишете във форума?

Забелязвам, че много хора си правят труда да отговарят на тъпи въпроси (понякога и на умни или не чак толкова умни).

Защо? Така не си ли губите само времето?

Смехът е важен фактор в ежедневието на човека. :)
 
От: Защо пишете във форума?

Струва си да помогнеш на някого .. дори и да делите "едно парче хляб" ... защо не ?!?!

А и не смятам че помоща към правилното решение на човек би ми навредило .. чкам всички да се оправиме и да сме добре ... и да останат само общите приказки да обсъждаме...

някъде го бях чел ...
ако двамина се срещнат и имат по една ябълка и си ги разменат - и двамата ще имат по една ябълко. А ако двамат имат по една идея и си ги разменат, тогава и двамата ще имат по две идеи

:roll:
 
От: Защо пишете във форума?

ако двамина се срещнат и имат по една ябълка и си ги разменат - и двамата ще имат по една ябълко. А ако двамат имат по една идея и си ги разменат, тогава и двамата ще имат по две идеи

Но идеите ще бъдат по-малко ценни, а ябълките ще запазят стойността си.
 
От: Защо пишете във форума?

Но идеите ще бъдат по-малко ценни, а ябълките ще запазят стойността си.

Виж не е точно така ... ябълките ще изгният или ще ги хапнат за изпът ... утре помен няма от тях :p

А виж , идеите ... те се надграждат ... и още нещо , моята идея може да страхотна за някого другиго .. а аз да нямам призвание да я реализирам...

Идеята на друг може да роди надграждане и успех на твоята идея ... но двете идеи сами по себе си да не са с тежеста взети заедно..

много философски взех да приказвам .. за това ще дам друг пример от реалния живот .. ама не на хората а на пчелите ...

Медът който могат да съберът едно пчелите е пропорционално на квадрата общото им тегло ... или иначе казано ако имаш два кошера с по два килограма пчели, ще съберат 2*2 на квадрат кг мед или обяо 8 .. обаче ако ги обединиш и станат 4 кг заедно .. ще съберат 4 на квадрат .. т.е. 16 кг ...

Така че да бъдем като пчеличките ефективни обединени заедно ... хаха .. много глупости написах ...ама нали за тва драскаме щото ни е кефф

:D
 
От: Защо пишете във форума?

Виж не е точно така ... ябълките ще изгният или ще ги хапнат за изпът ... утре помен няма от тях :p

Не знаех, че ти ги ядеш ябълките гнили. :)

А виж , идеите ... те се надграждат

Надграждат се пачките на някой друг, с твоите идеи. :)
 
От: Защо пишете във форума?

Преди време тук ми бяха интересни SEO темите. На принципа на пробата и грешката бях открил немалко неща и затова ми беше интересно да видя как се справят другите. Преди няколко месеца мой бивш колега сподели, че от това, което е научил от мен за SEO-то, е почнал да изкарва немалко пари с очакване за по-големи печалби. Бихте си помислили, че съм се почувствал използван или ограбен, но ще сгрешите. Радвам се на успехите на хората, за които поне малко вина имам аз. Това да мерим времето в пари е американски приом, който не споделям. Не всичко в този свят е пари и не може всичките ти занимания да са с единствената насоченост изкарване на пари. Форумът е за предприемачи, а не за тъгаши на дребно. Истинските предприемачи освен да изкарват пари, трябва да имат и отговорно отношение към обществото. Не може да си слагаме капаци по подобие на конете с направление печалби. Изкарваме пари, но трябва да мислим и за тези около нас, защото е възможно от много грижа единствено за себе си да останем сами за себе си на този свят (без близки/приятели). Това да си помагаме взаимно не е изграждане на конкуренция, а изграждане на приятелства и партньорства. Няма бизнес сам за себе си. Винаги са ти нужни партньори.
За добро или за зло през последните няколко години малко еволюирах. В момента темите, които ме привличат са точно споменатите офтопични (подобно на мнението на AMOUN) и пазара (в него се появяват интересни оферти). Каквото се търси, това трябва и да се предлага. Това е бизнес закон.
 
От: Защо пишете във форума?

Защо пишете във форума?

Защо ходите по кафенета? Знаете ли колко време се губи в безмисленни говорни на безполезни теми, че понякога даже и тема няма, просто бърборене. Ако използвате това време, за да прочетете една книга, можете да си повишите квалификацията, а и заплата евентуално (малко вероятно) или да се роди идея, която да ви направи милонери...

Не се ли страхувате, че това което кажете на майтап в кафенето, може да бъде използвано от вашите конкуренти, и дори против вас? Можете да бъдете осъден за обида... клевета...

И не на последно място ходенето по кафенета ви коства пари, с който можете да си купите храна, за вас или за някой беден, или за дете...

В този ред на мисли... защо спите? защо си почивате? защо гледате телевизия? защо, защо защо???


Хората са социални същества и имат нужда да общуват и споделят. Форума е начин това да стане между хора, които няма как да се видят на живо, или поне излиза по икономично да пратиш лично съобщение, от колкото да звъннеш по телефона.

Форума е място за отмора, забавление, обучение, формиране на нови контакти. Много неща.

Ей за това някой пишат, други само запат.... трети се заяждат... а други им се чудят на акъла... :)
 
От: Защо пишете във форума?

Някой да пусне една тема "Защо НЕ пишете във форума?".

Форумът се явява нещо като ЖП гара.
Слизаш, оглеждаш се, виждаш една тумба циганчета играят на "Тука има - тука нема",...
Джойнваш, понапсувате се, обмените малко джебчийски експирънс..

По някое време пристига по-лъскав влак от тоя дет си слязал, па се качиш и заминеш...

По някое време ти омръзне цивилизацията и културата,
та се върнеш да изпуснеш малко простотия и натрупано напрежение.
Аудиторията се обновява постепенно, но си остава еднотипна.
Едни и същи теми се въртят до безкрай.
Ако не е офтопика, не знам за къде сме....
 
От: Защо пишете във форума?

На практика всички пишещи/четящи във форума (които са пълнолетни) са отговорни за безумните закони, които лобистите плащат, а депутатите послушно гласуват. Заради вашето бездействие се гласуват тези закони. Това, че не познавате законите не ви оправдава.

Когато помагате на някого като пишете във форума вие помагате на виновниците за законите (касови апарати, задължителни застраховки, климатиците в редица, остъклените тераси нелегални, безсмислени декларации и регистрации, издателски права и т.н.).

Хайде пак говориш наизуст, подобно на комсомолски секратар който си е написал на листче речта.

Аз се забавлявам списвайки в този форум защото тък надуших себеподобни (колкото и малко да са), както и доволно количество склавянска рая копаща на заплата за култивиране или гаврене ако не подадат на първото.

Винаги съм помагал на хората от бялата раса учейки ги че : ПАРИТЕ СА ПАРИ КОГАТО СА ПОЛУЧЕНИ ИЛИ ДАДЕНИ КЕШ

ИМА ЛИ НАМЕСЕНИ, ДОГОВОРИ, ФАКТУРИ, КАСОВИ БЕЛЕЖКИ И ПРОЧИЕ ПРОСТОТИИ ТОВА СА РОБСКИ, СЛАВЯНСКИ ПАРИ ОТ КОИТО НИЕ БЕЛИТЕ ХОРА ПОТОМЦИ НА БУЛГ-АРИИТЕ ТРЯБВА ДА БЯГАМЕ КАТО ДЯВОЛ ОТ ТАМЯН
 
Ще си призная, че наистина ме домързя да прочета мненията по-горе. Изпих няколко напитки и хич не ми е до писане, камо ли до четене, ама темата определено си заслужава да се отбележа :)

Пиша - защото ми е кеф. По някой път го правя за да помогна, в друг за да си загубя времето - да имам такова което предпочитам да го губя тук от колкото във фейсбук да речем.

Що се отнася до конкурентите - малко са нишите, малък е света, малки са възможностите на хората ли? Защо да не отговориш на ясно зададен въпрос, след като имаш тази възможност и познания? Конкурент или не, на мен не ми коства абсолютно нищо да отговоря на въпрос за който поне аз имам някакви познания. Дали ще дам пълен отговор или ще си запазя едни 20% като преимущество за мен е съвсем друга тема :)

А според мен форума не е да се конкурираме един друг, а да си помагаме да конкурираме англоезичния пазар. Така всички ще сме доволни, а и няма да си пречим.
 
От: Защо пишете във форума?

Щот ми е кеф да се правя на добрия самарянин хахахаха
Сега сериозно : Много са ми помагали и се чуства длъжен да го правя. Няма начин
 
От: Защо пишете във форума?

Пишем щото още не са ни изгонили админите. :mrgreen:

На практика всички пишещи/четящи във форума (които са пълнолетни) са отговорни за безумните закони, които лобистите плащат, а депутатите послушно гласуват. Заради вашето бездействие се гласуват тези закони.

Ти пък какво толкова си свършил, че тръгна нашето бездействие да съдиш? :)
 

Горе