Защо толкова нагло бе адаш?

Статус
Not open for further replies.

Sky

Well-Known Member
От известно време забелязвам много кофти тенденция да се копират статии от http://spodeli.eu/ във http://bgkef.com/. И то без линк и 1:1 с оригинала.
Е @Ivo_ защо толкова нагло бе човек? Не ти ли е малко неудобоно да крадеш така и то от колега от форума??
8299933X.png
 
От: Защо толкова нагло бе адаш?

Нема да му търся нищо, но за последното изтръпнах нещо с което съм си играл сума и време да го изрязвам и нагласям като видео да се крадне толкова нагло и то с баш същото заглавие.
Някак ми идва в повече, да не говорим за статии писани и платени.
Оригинал: http://spodeli.eu/emil-cholakov-pas...-shaybata-na-vsichki-video-articles-1365.html
Копие: http://bgkef.com/Emil-Cholakov-past...nozata-po-Alfa-skri-shaybata-na-vsichki-VIDEO

Поне да се беше сетил един източник да кажеш или линк да сложиш.
 
От: Защо толкова нагло бе адаш?

Боже, ама ти си бил много нагъл бре, чакаш само да му дойде на някой на ума нещо и копи веднага. Баси човека...
До тука само от първата страница и преведени и какво ли още не от мен...
Да ги нареждам ли, че взе да ми писва. Знаеш ли колко труд е хвърлен за издирване и всичко за да се здобиеш наготово с това което си качвал от сайта???
Пък аз си викам що ми пада трафика.
 
От: Защо толкова нагло бе адаш?

Една част е крадена от мен друга от един друг колега на който няма да му казвам името.
 
От: Защо толкова нагло бе адаш?

Колега не му мисли, а направо http://www.google.com/transparencyreport/removals/copyright/

Майната им на всички които копират съдържание от други БГ колеги без линк!
 
От: Защо толкова нагло бе адаш?

Една част е крадена от мен друга от един друг колега на който няма да му казвам името.

Що ве, Уни?! Дай името ѝ на втория "Спонсор"! То момчето и от мен е искало линк, за да разгледа имената на мойте статии, за което му "благодаря за проявения интерес"... Но се надявам да излезе и да "обори" всичките ви твърдения! :)
 
От: Защо толкова нагло бе адаш?

Какво се палите толкова като всички кръшкаме? Типично по нашенски - ако можем да краднем от някой друг е ок, ама краднат ли от нас ...

Само за информация, снимката на Емо Чолаков е от БТВ. ПИК не знам дали имат някакви права да я ползват, да не говорим че са си я маркирали дори. След това пък адаша я взима от ПИК. Ако погледнете footera на ПИК ще видите че снимките са включени като част от тяхното авторско съдържание и могат да се ползват само след писмено разрешение от ПИК.

Та, с две думи - пийте по една бира и се радвайте на топлото време защото... winter is coming

;)
 
От: Защо толкова нагло бе адаш?

Ами не съм говорил с него няма го в скайпа явно нали днес е празник и почива. Не мога да го кажа без да съм говорил с него.
Що ве, Уни?! Дай името ѝ на втория "Спонсор"! То момчето и от мен е искало линк, за да разгледа имената на мойте статии, за което му "благодаря за проявения интерес"... Но се надявам да излезе и да "обори" всичките ви твърдения! :)
 
Момчета, моля ви, не се цакайте. Това е грубо, ако е истина. Само си създавате лош имидж и петните професионалното си лице тук и в слята сфера. Иво, ако е така, моля те бъди колегиален по въпроса. Не искам да взимам страна, то е ясно каква е случката, но сме толкова сплотени тук като общество, че всичко такова обезверява нови и стари потребители. Не е добре, наистина. ;)
 
От: Защо толкова нагло бе адаш?

Снимката е от клип не е от БТВ репортер или нещо подобно. Влизаш в подробности които са много криви. Не говорим за снимки, а за копиране на идея, а този фен постоянно следи да пусна нещо и копира.
Ти вместо да си с мен един вид против мен.
Какво се палите толкова като всички кръшкаме? Типично по нашенски - ако можем да краднем от някой друг е ок, ама краднат ли от нас ...

Само за информация, снимката на Емо Чолаков е от БТВ. ПИК не знам дали имат някакви права да я ползват, да не говорим че са си я маркирали дори. След това пък адаша я взима от ПИК. Ако погледнете footera на ПИК ще видите че снимките са включени като част от тяхното авторско съдържание и могат да се ползват само след писмено разрешение от ПИК.

Та, с две думи - пийте по една бира и се радвайте на топлото време защото... winter is coming

;)
 
От: Защо толкова нагло бе адаш?

Здравейте на всички, първо искам да кажа, че сайта не е на @Ivo_, а е мой.

Вярно е, че вчера си позволих да копирам пет имена от сайта http://spodeli.eu/, без да добавя линк към оригинала. Знам, че не е правилно и точно за това ще ги изтрия още сега.

Знам че не е оправдание, но мен също ме копират десетки сайтове. Някой от тях даже се водят за много големи тук в предприемач

Ще помоля някой администратор да махне името на иво и снимката, защото той няма нищо общо. Сайта е продаден на мен.
 
Последно редактирано:
От: Защо толкова нагло бе адаш?

Колега не му мисли, а направо http://www.google.com/transparencyreport/removals/copyright/

Майната им на всички които копират съдържание от други БГ колеги без линк!

Пак ще повторя! Давайте един репорт и това е, щом няма линк си е жива КРАЖБА! https://www.google.com/webmasters/tools/dmca-notice?rd=1

Да не говорим че много големи медии го правят това - КРАДАТ НАГЛО! И тях Трябва да НАКАЖЕМ!
 
От: От: Защо толкова нагло бе адаш?

Нали се сещаш, че дори и да ги изтриеш вече си ме ухапал с трафика достатъчно.
Нужно е малко да се интересуваш от нещо и да пишеш. Нищо повече, когато искаш видео или мидео просто търси, и не е само от сподели има и от друг колега копирани, познавам начина му на писане.

Здравейте на всички, първо искам да кажа, че сайта не е на @Ivo_, а е мой.

Вярно е, че вчера си позволих да копирам пет имена от сайта http://spodeli.eu/, без да добавя линк към оригинала. Знам, че не е правилно и точно за това ще ги изтрия още сега.

Знам че не е оправдание, но мен също ме копират десетки сайтове. Някой от тях даже се водят за много големи тук в предприемач

Ще помоля някой администратор да махне името на иво и снимката, защото той няма нищо общо. Сайта е продаден на мен.
 
От: От: Защо толкова нагло бе адаш?

Нали се сещаш, че дори и да ги изтриеш вече си ме ухапал с трафика достатъчно.
Нужно е малко да се интересуваш от нещо и да пишеш. Нищо повече, когато искаш видео или мидео просто търси, и не е само от сподели има и от друг колега копирани, познавам начина му на писане.
Сайта има над 2000 публикации и 95% от тях са уникално съдържание.

Още от самото начало мен ме копират поне 10 сайта, и мога да ги посоча всичките тук. Този твой колега, от който съм копирал около 10 публикации, ме копира също, (ако говорим за същият).

Не обичам да влизам в спорове с който и да било, не обичам и да ме копират и да копирам, но гнева който изпитвам когато вида, че някой е гепил нещо от сайта понякога ме кара да правя такива неща.

Лично на теб се извинявам, защото ти не си взимал нищо от сайта. Бих ти пратил 10 интересни публикации като един вид извинение.
 
От: От: От: Защо толкова нагло бе адаш?

Извинение не искам интересни неща също, че аз едвам смогвам с моите. Искам само да не си пречим...
Сайта има над 2000 публикации и 95% от тях са уникално съдържание.

Още от самото начало мен ме копират поне 10 сайта, и мога да ги посоча всичките тук. Този твой колега, от който съм копирал около 10 публикации, ме копира също, (ако говорим за същият).

Не обичам да влизам в спорове с който и да било, не обичам и да ме копират и да копирам, но гнева който изпитвам когато вида, че някой е гепил нещо от сайта понякога ме кара да правя такива неща.

Лично на теб се извинявам, защото ти не си взимал нищо от сайта. Бих ти пратил 10 интересни публикации като един вид извинение.
 
От: От: От: Защо толкова нагло бе адаш?

Извинение не искам интересни неща също, че аз едвам смогвам с моите. Искам само да не си пречим...
Ок, разбирам...

Моля администратора отново да махне Иво от първият пост, той няма нищо общо с това.
 
От: От: От: Защо толкова нагло бе адаш?

Сайта има над 2000 публикации и 95% от тях са уникално съдържание.

Още от самото начало мен ме копират поне 10 сайта, и мога да ги посоча всичките тук. Този твой колега, от който съм копирал около 10 публикации, ме копира също, (ако говорим за същият).

Не обичам да влизам в спорове с който и да било, не обичам и да ме копират и да копирам, но гнева който изпитвам когато вида, че някой е гепил нещо от сайта понякога ме кара да правя такива неща.

Лично на теб се извинявам, защото ти не си взимал нищо от сайта. Бих ти пратил 10 интересни публикации като един вид извинение.

Хм значи ако ти окрадат къщата ще тръгнеш да крадеш по чуждите къщи?!
 
От: Защо толкова нагло бе адаш?

В България масово се използват неправомерно за комерсиални цели текстове, снимки и видеоклипове. В останалата част на света не е много по-различно. У нас дори големи медийни сайтове и вестници крадат яко от по-малките производители на уникално съдържание. Тук във форума имаме теми за кражбите на медии като "24 часа", "Монитор" и т.н. Решението е да се действа грубо и безжалостно с всички позволени от закона средства. Жалби в полицията, до прокуратурата, съдебни дела, очерняне в нета и т.н. Всичко най-гадно и законно, за което можеш да се сетиш. Не трябва да се проявява добра воля и не трябва да им се молиш да престанат.
 
От: Защо толкова нагло бе адаш?

Бате голяма логика ... Имаш статии от коч.бг и опозиция също. Пак са на човек от форума..
Само в секцията Видео имащ 90% копи.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе