Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Няма конкуренция над Епъл, толкова ли е трудно са проумяване.
Нарича се монополистична конкуренция - Епъл си прави софта и си прави най-добрия възможен хард към софта и това е. Никой друг не може да прави това като тях. Не е да има супронайсет хиляди стокови компютри и лаптопи - различни производители, които нямат контрол над ОС на МС. Както и няма как МС да направи оптимизиран софт за всички възможни хардуери. Епъл имат ОС и малък асортимент от хардуер - и не е чудно що е толкова стабилна машина. Имам Айфон 6, който е по-добър и от сегашните флагмани на Андроида за същата цена като тях ... но никога няма си барна прото или ейра или каквото и да е - да давам 100%-200% от горе на щайга която мога си конфигурирам със същата производителност - е мерси ...
 
От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Няма конкуренция над Епъл, толкова ли е трудно са проумяване.
Нарича се монополистична конкуренция - Епъл си прави софта и си прави най-добрия възможен хард към софта и това е. Никой друг не може да прави това като тях. Не е да има супронайсет хиляди стокови компютри и лаптопи - различни производители, които нямат контрол над ОС на МС. Както и няма как МС да направи оптимизиран софт за всички възможни хардуери. Епъл имат ОС и малък асортимент от хардуер - и не е чудно що е толкова стабилна машина. Имам Айфон 6, който е по-добър и от сегашните флагмани на Андроида за същата цена като тях ... но никога няма си барна прото или ейра или каквото и да е - да давам 100%-200% от горе на щайга която мога си конфигурирам със същата производителност - е мерси ...

Хабиш се. Темата приключи и вече премина във фаза обикновено беззъбо надприказване. Който ползва Apple, знае защо го прави. Който не ползва - също. Peace !
 
От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Teмата беше - всички искат Епълки дрънкулки, ама не могат да си го позволят. Беше също още, че съм в осми клас, "щото си прекалено ограничен да разбереш кво ти се казва!" "От толкова злоба на човек би му залютяло на очите край теб." "Не бих се засилил да задлъжнявам на институции с едничката цел да се сдобия с даден продукт, още по-малкото да плюя продукта който не мога да си позволя с единствена цел - лично успокоение. Ето затова презирам и се дразня на такова поведение. Защото това е поведение на дребни души.
Май бях споменавал - добре е всеки да се простира според чергата си и да постъпва разумно. Също така и с уважение към избора на останалите."

Бахти тъпанара съм, де не ги боготворя. Ако бях наблизо и на бой щеше да ми налети... Ей затова е темата. Религията е една, неверниците са горецитираното!
 
От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Темата е "Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB ".
Дежурните тролчета решиха да се включат и да я раздуят до 5 страници (скоро може и да станали повече).
Не знам къде са модераторите/администраторите на този форум, та оставиха воденето на безсмислени дебати толкова време, след като отговорите по темата присъстват в първата й страница, вярвам, задоволявайки любопитството на авторката й.

Вярно, има нужда от чести публикации, но е по-редно да се запитаме с какво те допринасят развитието на форума и общността.
 
От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Никога няма разбера защо така се палят последователите на ябълковата секта. Единственото велико нещо в Епъл беше Стив Джобс. И не защото продукта му е по-по-най, а защото го е създал продаваем за манталитета реднеците
 
От: От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Темата е "Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB ".
Дежурните тролчета решиха да се включат и да я раздуят до 5 страници (скоро може и да станали повече).
Не знам къде са модераторите/администраторите на този форум, та оставиха воденето на безсмислени дебати толкова време, след като отговорите по темата присъстват в първата й страница, вярвам, задоволявайки любопитството на авторката й.

Вярно, има нужда от чести публикации, но е по-редно да се запитаме с какво те допринасят развитието на форума и общността.

Аз говоря с факти и цитати. Вие пишете "вярвай", "купи си" и т.н. Директните опити за обида - отделно. Tи изглежда не си от тролчетата, аз изглежда съм дребна душица, беден, злобен и ограничен. Че и за модерация ревеш, за капак. Явно друга истина няма извън твоята и на още няколко люде! С това ли допринесе за "развитието на форума и общността"?
Искаш някой да модерира темата като рекламна брошура на Епъл?
 
От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Никога няма разбера защо така се палят последователите на ябълковата секта. Единственото велико нещо в Епъл беше Стив Джобс. И не защото продукта му е по-по-най, а защото го е създал продаваем за манталитета реднеците

Приницпно продуктите им са по-по-най сравнение с аналози(а и няма как да е иначе при един и същ хардуер при Епъл нещата са по вода), проблема за да има раздори е цената. Стабилен ОС и машина трудно биха оправдали 2-3 пъти повече дадени пари.
Само при телефоните не е така - все още на 1 процесор няма какво да се окаже по-добро, бенчмарковте са ясни. А и няма как да е иначе андроидските флагмани взимат стоковият ОС и си слагат техни неща отгоре изгъзици, които са написани да не казвам как и за да вървят що-горе имат нужда от много ресурс то не случайно има и 8 ядрени процесори и Епъл с 2 където ги сгъва както и всичко флагманско. И то по характеристики няма смисъл се сравнява, а на базата на цялостното усещане и как си върши работите телефона. Смешното при телефоните, е че има много по скъпи от Епъл продукти и с по-кофти производителност - пълно противоречие спрямо ПС/Лаптопите.
 
От: От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Приницпно продуктите им са по-по-най сравнение с аналози(а и няма как да е иначе при един и същ хардуер при Епъл нещата са по вода), проблема за да има раздори е цената. ...
Стига с тия внушения вече, Епъл има 100 ограничения, не е само до цената. За инженерни разработки рядко има поддръжка за Епъл. 1 на 10 от по-изчанчения софт, да речем. Дори за Линукс по - често има поддръжка.
Откъм стабилност също много се спекулира. Има и друг стабилен софт. Епъл също имат много проблеми, лично бях свидетел как Айфон 4 не показва последния SMS. И се оказа често разпространен проблем, и не им дреме с години.
А да пишеш Епълски софт си е приключение, и им даваш пари за което, таксичка 100-тина $ на година, по спомен. Прибират 30 ли 50 % от приходите от софта ти... Ако те одобрят - чак тогава може да те пуснат в прословутото им репо, Вай-стор. Ако Голямата Глава не хареса шапката ти - оставаш с пръст в ГЗ, и много хиляди загуба за разработката. Тая фирма има най-безумния бизнес модел, от гледна точка на разработчик.
Мизерниците още не са позволили Флаш за мобилните си, а 10 % от страниците в Нета имат Флаш.
"На потребителите не им е работа да знаят какво искат" - туй са думи на св. Стиви Жобс. Ако ме напсува на майка - няма да се засегна толкова, колкото от цитираното! Смятай за кви идиоти има клиентите си. Пробвай да кажеш на твой клиент това, ще ми е интересна реакцията му! Не, че ме бърка мен, просто е една от многото причини - само да ходя да ги ебавам по Вай-корнерите. За задължителните 2 г. договори към оператор вече писах!

п.с. http://gatakka.eu/?p=639

п.с.2 http://www.vbox7.com/play:1f2033d9&pos=vr
 
Последно редактирано:
От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Аз коментирам Айфон - именно заради всички тези ограничения, няма равен в момента на него с дадените характеристики и като потребителско усещане и качество - виж който искаш сравнителен бенчмарк и сам ще достигнеш до извода.
Именно защото всичко е строго регулирано от тях няма шитни в Апстора и всичко е оптимизирано за телефоните им. А това със СМС не е нетипично все пак е 5 годишен телефон и си му сложил най-новата система. Виждал ли си Самсунг, Леново, HTC примерно от 2012 какво му се случва ако му сложиш новата система, като цяло това е ужаса на всички с по стари телефони. Преди няколко месеца забравих след кой ъпдейт на Андроида едно ХТС от 2014 на един познат му клекна нон стоп забивания и дори при най-малоумните операции. А да не си говорим за телефон от преди 5 години ...

Флаш нямат от години и като гледам не е проблем - аз нямам проблем с това до сега.

А до думите му знаеш ли какво е казал Форд? Ако слушах хорските искания щях да създам по-бърз кон. Та в този ред на мисли, те знаят какво искат като благо, просто предоставят това, което мислят, че е най-добре, а не каквото мислят хората! Всички постижения на човечеството са следствие на индивидуални виждания задоволяващи проблемите на масата.

Моделът им е именно следствие на визията на Джобс, а той не си пада душата на купона има много "странни" виждания - всичко е маса контрол за качество, пак казвам говоря за Айфон. За другите продукти е подобно, но с 200-300% надценка.
 
От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Именно защото всичко е строго регулирано от тях няма шитни в Апстора и всичко е оптимизирано за телефоните им.
Моят софт де си вадя хляба е шитни за теб! Не говоря за мобилните.
А това със СМС не е нетипично все пак е 5 годишен телефон и си му сложил най-новата система.
Не, не е брайкван, флашкан с нови версии и т.н.
А до думите му знаеш ли какво е казал Форд? Ако слушах хорските искания щях да създам по-бърз кон.
Като как си представяш Форд да създаде кон? :lol:
Флаш нямат от години и като гледам не е проблем - аз нямам проблем с това до сега.
Абе сума ти сървъри има де рендват Флаш и ги стриймват към Епълски у-ва срещу заплащане, явно има търсене.

П.с. За София и конкретно в IT-то заплати колкото нов Мак не са рядкост. Ако бяха хубави - на Макове щяхме да работим, не е проблемът с парите. Аз Java програмист с Мак съм видял само един за цял живот.
 
От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Не знам софта ти, просто казвам за Апстора стриктно се проверява всичко. Няма да видиш супронайст аппове, които правят едно и също и над 90% да са пълен боклук както например в Гугъл Плей.
Е щом ти е с оригналата версия, което силно ме съмнява трябва да видим и страната на оператора и неговия стандарт, ако са обновили мрежите си нищо чудно да има такива неща.
Именно няма как да създаде кон, а хората просто искат по-добър кон да стигат по-бързо - нуждата е времевият фактор, благото е транспорт и ето ти Форд Т.

Като цяло аз ти говоря само и единствено за телефоните, че нямат равни.
 
От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

От този месец: Adobe се отказва от Flash
Oт преди 4 години: Защо Adobe се отказва от Flash за мобилни устройства?

"На потребителите не им е работа да знаят какво искат" - попитай 100 човека какво искат и ще получиш 100 различни мнения. Създаването на добър продукт не може да разчита единствено на твърде разнообразното хорско мнение. Жалко, че трябва да се обясняват толкова лесно смилаеми твърдения.

AppStore отхвърлят софтуер, който не е написан професионално и води до прекалено потребяване на ресурси, което от своя страна води до нарушения в правилното функциониране на устройствата, на които ще се ползва. Друга основна причина е софтуер с критични уязвимости, софтуер с отвратителен UI - или накратко приложения с крайно аматьорски изпълнения и визия.
Точно затова и в Google Play Store-a е пълно с долнопробни приложения с отвратителен UI, крашващи, а не малко от тях и с adware, spyware, вируси.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Пак ще повторя сравнението м/у скъпа лъскава курва - и бедно, но гордо и хубаво момиче. Всеки си прави избора, това по въпроса как трябвало някой да преценява трябва ли да мога да ползвам тоя софт. "Най много мразя някой да мисли да мен", особено на правителствено или корпоративно ниво! Чух слухове, че М$ дори торент клиентите искат да бастисват от клиентските компове, не знам вярно ли е. Те ти стриктен контрол, тряя да ми плащат да ползвам тия помии, не аз да изрина 6 бинки.
По въпроса с Флаша - 10% от сайтовете в Нета имат Флаш, по официални статистики. Има огромна инерция, след 10 години пак ще ми говорите как бил мъртъв, само дето процентите ще са 8, да речем.
"На потребителите не им е работа да знаят какво искат" - попитай 100 човека какво искат и ще получиш 100 различни мнения. Създаването на добър продукт не може да разчита единствено на твърде разнообразното хорско мнение. Жалко, че трябва да се обясняват толкова лесно смилаеми твърдения.
Ти ако не знаеш какво искаш - не ми обяснявай на мен колко съм тъп. Нямам против да съм такъв, но мразя някой да ми се кара кое било правилно и хубаво да купя с моите пари. Особено важи с размера на паметта, дето не ми бил нужен! 1 кирлива виртуалка не може да запали, бах тоя Еър златен!
 
От: От: От: Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Ей затуй не робувам на марки, всичко се прави като еднодневка. Ей затова избягвам такива като тебе, с меки глави.
Ми пич ако имаше пари да си го купиш щеше да го видиш и на живо това явление. Опитавам се от 10 поста да ти го обясня но ти си твърда глава. Които може да кара S класа си я кара, които не може обяснява колко му е икономична и хубава тойоката! Ем брат не ми се обяснява купи си го и ще разбераш и S класа имам и като минавам през дупките нито шум има нито осещам нещо, зимата не се въртя а 5 мин преди да тръгна за работа си я паля диспанционно и като отида хем размразена, хем топличко хем на кръстовището път ми правят ...
http://fakti.bg/avto/156283-razaren-klient-razbi-nov-mercedes-benz-s63-amg
[video=youtube;Du003tnXxHI]https://www.youtube.com/watch?v=Du003tnXxHI[/video]

п.с. Няма вече марки, всичко е Бай Китай...
https://www.youtube.com/watch?t=67&v=NNSYZ5BDBc4
 
Последно редактирано:
Общо взето Apple разчитат на бранда и техните продукти не са нещо кой знае какво, други производители предлага повече за същата цена. Конкретно за паметта тя е тип SSD, която е доста по-скъпа от HDD, но е доста по-бърза. Но цената не е оправдана за техническите параметри.
 
Една новина от декември. Нямам нищо против ейпъл, ама малко надценени са им продуктите и с много надути цени. Ама на който си му харесват да си ги ползва.

Тази година Xiaomi представи своя първи лаптоп Mi Notebook Air, който много прилича на MacBook Air. В края на тази седмица, на 23-ти декември компанията официално ще анонсира своя нов портативен компютър Xiaomi Mi Notebook Pro. Вече се знае, че една от основните черти на новия лаптоп е интегрирания LTE модул. Сега се появиха още подробности.
Разликите между Mi Notebook Pro от предишния Mi Notebook Air са доста по-големи, отколкото се очакваше. Новият лаптоп има 12,5 или 13,5-инчов дисплей с 4К резолюция и по-мощен хардуер.

Използва се процесора Intel i7-6700HQ с 4 физически ядра, които могат да работят като 8 логически с тактова честота 2,6-3,5 GHz. Този процесор се произвежда чрез 14 нанометров технологичен процес и има TDP едва до 45 W. Графиката се осигурява от видеокартата GTX 960M. Поставени са 16 GB оперативна памет тип LPDDR4 и до 512 GB флаш-диск.

Xiaomi Mi Notebook Pro е позициониран като лаптоп от висок клас и съответно, цената му не е много ниска – 6000 китайски юана или около $863.

Ако сравним новия лаптоп с 13-инчовия MacBook Pro 2016 с цена от $1500 и нагоре, ще забележим, че в лаптопа на Apple няма LTE модем дори и в топ-конфигурацията с цена $2800.

Статията е от: https://www.kaldata.com/хардуер/част-от-техническите-характеристики-233749.html
 
Една новина от декември. Нямам нищо против ейпъл, ама малко надценени са им продуктите и с много надути цени. Ама на който си му харесват да си ги ползва.
Как изобщо събра в една тема китайка сапунерка и малбук?!?
 
Как изобщо събра в една тема китайка сапунерка и малбук?!?
Те ейпъл във Франция ли ги сглобяват бре :)
Прочети малко за Xiaomi като фирма.
 
Те ейпъл във Франция ли ги сглобяват бре :)
Прочети малко за Xiaomi като фирма.
Чел съм, ползват същата тактика да си зомбират последователи и копират яко всичко от епъл.
Презентации, идеи, начини на зомбиране ....
 
(Аз имам телефон на Xiaomi и тяхната операционна система MIUI изградена върху Андроид (вече и на български с последния ъпдейт). Страхотна машинка.
Копирам набързо от Уикипедия 2-3 работи:

Някои от устройствата Xiaomi се произвеждат в заводите на Foxconn, където се произвеждат iPhone и iPad на Apple.
През април 2014 г. компанията обявява началото на експанзията си на международните пазари на 10 страни, включително Русия. За отговорен за това е назначен един от бившите сътрудници на Google Хюго Бара.
По резултатите от първо тримесечие на 2014 г. компанията заема 3-то място по обем на продажбите на смартфони на китайския пазар (11 %), изпреватвайки Apple (10 %). В света компанията заема 6-та позиция (3,8 %), показва обаче устойчива тенденция на растеж.
Милиардерът Лей Цзюн, съосновател на компанията, заемащ позицията CEO, често е наричан китайският Стив Джобс. Той притежава над 30% от акциите на Xiaomi Tech.
На който му е интересно: https://bg.wikipedia.org/wiki/Xiaomi
 

Горе