Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Аз мислех да взема 4гб рам и 256 хард защото е 1999 във технополис, 8рам и 256 вече е 2600 което ми е доста. Въпроса ми е със тези 4гб рам дали ще се мъчи при нормално ползване (филми и интернет) няма да го ползвам за фотошопи и други тежки програми.
Не.
 
Ми то интернет като кажеш хората ползват Chrome, а тук ще ползваш Safari... абе малко си е. Затова заложи на 8.

Онез не ги гледай - разчистват складови наличности просто... онзи ден видях страхотен мак като цена Аир 11" за 450 лева и като Божинката си викам "тука има нещо...". И верно си беше - 2Г рам...
 
за 2000 лева от амазон си взех дел хпс 15 , с тъч скрийн , 4к дисплей, 16 gb ram , i7 процесор, 256 GB ssd ,явидео карта Ge Force GTX960 и Уиндоус 10 . Сега ако трябваше да си взимам , пак бих си взел същото само че без тъч скрийн и нормално Full HD , а не 4к.
Общо взето по всички параметри ще бие Епъла.
 
за 2000 лева от амазон си взех дел хпс 15 , с тъч скрийн , 4к дисплей, 16 gb ram , i7 процесор, 256 GB ssd ,явидео карта Ge Force GTX960 и Уиндоус 10 . Сега ако трябваше да си взимам , пак бих си взел същото само че без тъч скрийн и нормално Full HD , а не 4к.
Общо взето по всички параметри ще бие Епъла.
Поредния заблуден от гръмки цифрички....
 
Поредния заблуден от гръмки цифрички....
Нали го ползвам от половин година , говоря от опит - машината е стабилна и си заслужава. А цифричките са параметри, по които се купуват лаптопи.... за 2к дай по добра оферта от това дето съм написал? Такава машина в бг струва над 4к , аз я взех рефърбишед - като единствената следа от употреба е една драскотина на капака по малко от сантиметър.
 
Едва ли ще се мъчи, но отварянето на множество приложения наведнъж е възможно да се усети. :)
Apple компютъра, който ползвам е с 8GB RAM, преди това бях с MB Pro 8+2GB RAM, разлика не съм усетил. Натоварвам го малко повече, но е iMac и е с по-високи параметри спрямо Macbook, Macbook Air и дори Macbook Pro.
Air-а, за който говориш с 4GB е най-вероятно 2015г модел. След него през 2016г серията бе освежена, с добавянето на още 4GB RAM.
За "счетоводно ползване" ще си върши работата.
 
Ако се чудите дали да вземете Mac. Отговора е един - Взимайте!
Ползвам mac и не бих се върнал на друга ОС :)
 

Горе