Защо Google не индексира?

stiflar

Member
Здравейте всички. Нов съм (форума чета от повече от 2 месеца ), както във форума, така и в афф. предлагането. Записах се преди малко повече от месец в няколко програми, предложени от сайта и активно се захванах с GenBucks продукти. Направих няколко сайта, но..... засечка. Google така и не ме индексира :cry: :arrow: няма трафик и продажби. Може би аз съм си виновен.
Въпросът ми е: Възможни ли са като причина изброените по-долу действия за неиндексирането ми?
1. Има dublicate content
2. Submit в няколко дир. за много кратко време (ден два - около 15 дир.). Съответно няма натурал линкинг.
3. Проблем Google - Genbucks (четох из форума)
4. Събмитване в Google.

Единия от сайтовете е с Genbucks hosting, един в Blogger, един в GenBlogger (отначало доста бързо индексиран, после не), общо взето само фрее (поне за сега, преди да се обедя, че Google индексира)
Айде, че стана много дълго.
 
iNDESiGN каза:
stiflar каза:
2. Submit в няколко дир. за много кратко време (ден два - около 15 дир.). Съответно няма натурал линкинг.

Незнам, но не ми се вярва, аз за 1-2 дена събмитнах в десетки директории... :)

Мерси за отговора - чел съм по форумите, че Google не гледа с добро око на прекалено бърз link building и е препоръчително да се пръкват до 3-5 линка на седмица !?.
Беше ли вече индексиран, когато събмитна в десетките дирс?
Успех в продажбите.
 
Имам сайт, който не е свързан по никакъв начин с интернет продажби и т.н. и не е индексиран в гуугъл... Имам няколко еднопосочни линка от "силни" сайтове от няколко дни, както и 1000 импресии дневно (видео сайт) и никакво раздвижване в гуугъл... дори съм го верифицирал в уебмастер програмата им... Просто не е*ава :)
 
ototoster каза:
Имам сайт, който не е свързан по никакъв начин с интернет продажби и т.н. и не е индексиран в гуугъл... Имам няколко еднопосочни линка от "силни" сайтове от няколко дни, както и 1000 импресии дневно (видео сайт) и никакво раздвижване в гуугъл... дори съм го верифицирал в уебмастер програмата им... Просто не е*ава :)

Първият ми сайт направи вече месец и Google не ще да захапе, затова се обръщам за съвет. С Yahoo не е така - там но проблем.
 
със сигурност не е заради линковете, давай смело с тях :) иначе от 1 месец насам и аз имам проблем с индексирането при гугъл, постояно се увеличава броя на страниците ми а броя на индексираните спада, преди 20 дена бяха 186 сега са едва 104 и падат...докато при яху всичко е 6 постояно се покачва броя на индексираните ако можеше да е обратното :(
 
ОК. смел съм, но Google убива всякаква смелост в мен. Изобщо не си и помислям за Guerilla marketing и искам с white seo да продавам, ама...
М/у другото stancho1234 прати малко инфо за теб - и аз съм от Плн.
Успех. Форума е страшен има всичко за online business, online marketing, seo, affiliate programs и adsense.
 
Я кажете къде проверявате колко страници ви е индексирал Гоогле?
Иначе по темата, аз май нямам такъв проблем (като по чудо) Преди 2-3 седмици пуснах сайт (поддомейн на основния ми), който гоогле индексира буквално за дни. Естествено не е още в челните позиции, но все пак е добавен...
Успех!
 
Бате, здрасти и добре дошъл. Еми какво да ти кажа. Често ще се натъкваш на готини хора тук, свиквай :) А за индексирането - изчакай. И аз си мисля че ти трябва няколко линка в повече, както и не събмитвай по търсачки - с пуснати линкове пак ще те намерят. Лично мнение. :)
 
При мен индексирането никога не е отнемало повече от 24 - 36 часа ... малко уникално съдържание 3-4-5 еднопосочни линка и толкова ... след това вече иде ред на директории и всякви други дивотии

Едит:
Blinky каза:
Бате, здрасти и добре дошъл. Еми какво да ти кажа. Често ще се натъкваш на готини хора тук, свиквай :) А за индексирането - изчакай. И аз си мисля че ти трябва няколко линка в повече, както и не събмитвай по търсачки - с пуснати линкове пак ще те намерят. Лично мнение. :)

Това със събмитването по търсачки даже и не знам от къде става :?: не виждам смисъл да ходя да чукам на врата на гугъл ( "събмитване по търсачки" ) и да чакам да ми отворят ( индексират ) при положение че аверчето ( разбирай посещаван индексиран сайт ) до мен вече го познава и е нужно само да му подшушне : " ей шшш ало виж там има нещо интересни иди и виж
 
@Blinky. Ще изчакам. Мерси за отговора. И линкове ще пусна и ще видим :)
@cybervn. Явно сте и двамата на едно мнение, което накланя везните в полза на "пасивния събмит", ако може така да се каже (напише). Много точен отговор ми даде. 10х
 
Frik каза:
Я кажете къде проверявате колко страници ви е индексирал Гоогле?
Иначе по темата, аз май нямам такъв проблем (като по чудо) Преди 2-3 седмици пуснах сайт (поддомейн на основния ми), който гоогле индексира буквално за дни. Естествено не е още в челните позиции, но все пак е добавен...
Успех!

В Google напиши:
site:ТВОЯСАЙТ (трябва да го напишеш така както си му "казал" да те представя - с www или без!) или:

https://www.google.com/webmasters/tools/siteoverview?hl=en :arrow: Statistics :arrow: Index stats :arrow: link:сайт

Мисля, че беше така :)
Успех в online business
 
Обърни внимание на кантента той е най-важното или сърцето на сайта другото е тунинг, иначе като цяло Г. май са си променили критерия от месец два за индексирането :?
 
stiflar каза:
4. Събмитване в Google.
ОПРЕДЕЛЕНО!!! Винаги казвам - НИКОГА не събмитвай в Гугъл!!! Вероятността да попаднеш в сендбокса е огромна! Добавянето в директории е достатъчно.

Имам сайт, който преседя 6 месеца в него. Дори се сдоби с ПР5 на началана страница, докато си "отлежаваше".

Скоро след карантината ПР падна на 4, но пък посещенията скочиха.
 
bgkulinar каза:
stiflar каза:
4. Събмитване в Google.
ОПРЕДЕЛЕНО!!! Винаги казвам - НИКОГА не събмитвай в Гугъл!!! Вероятността да попаднеш в сендбокса е огромна! Добавянето в директории е достатъчно.

Имам сайт, който преседя 6 месеца в него. Дори се сдоби с ПР5 на началана страница, докато си "отлежаваше".

Скоро след карантината ПР падна на 4, но пък посещенията скочиха.
Защо сте против събмит в Гоогле? Винаги когато съм правел даден сайт, съм "почуквал на вратата" на Гоогле и той винаги ми е отварял...
 
Frik каза:
bgkulinar каза:
stiflar каза:
4. Събмитване в Google.
ОПРЕДЕЛЕНО!!! Винаги казвам - НИКОГА не събмитвай в Гугъл!!! Вероятността да попаднеш в сендбокса е огромна! Добавянето в директории е достатъчно.

Имам сайт, който преседя 6 месеца в него. Дори се сдоби с ПР5 на началана страница, докато си "отлежаваше".

Скоро след карантината ПР падна на 4, но пък посещенията скочиха.
Защо сте против събмит в Гоогле? Винаги когато съм правел даден сайт, съм "почуквал на вратата" на Гоогле и той винаги ми е отварял...

Те са любезни нали все пак утре ще им носиш парички освен ако не си си сложил маската на някои от предните почукали на вратата ( въпреки че малко грим оправя нещата ) . Но когато чукаш на тяхната врата те знаят, че си там а не пред вратата на Яхууу, че ти имаш по-голям интерес да си пред вратата отколкото те следователно можеш малко да поизчакаш, докато когато някои друг им е подшушнал просто бързат нещата да станат малко по-бързо ( нямам си работа и почнах вече да пиша глупости ... абе повечето СЕО-та казват че е по-добре бота да те намери сам отколкото ти да се регваш )
 
Добре, лошо ли е че съм си добавил сайтовете в Гоогле и ги е индексирал по този начин? Гледа ли Г. на такива сайтове с друго око?
 

Горе