За Епълджиите :-)

Само едно ще постна:

8798202D.jpg
 
От: Re: За Епълджиите :)

Само едно ще постна:

8798202D.jpg

Хаха, не си прав. Вземи някоя друга бутилка и се разкарай до офиса ти покажа как се гърчи Mac :)
 
От: За Епълджиите :)

Разбира се, че не можеш да ъпдейтваш iOS до безкрай. Няколко версии и след това ако искаш да си актуален ти трябват нов хардуер.
Това са факти и всеки го знае, не че с андроид у-вата ситуацията не е такава де ;)
Точно за това говоря. Ъпдейтваш максимум 2 версии. Ако си го взел с 5 ъпдейтваш до 7 и толкова. После хардуера ти става 'бавен'. Бях се заиграл преди 2-3 години на стар модел сложих последната версия поддържан iOS. После бая псувах докато успея да си върна старата. Която също не беше особенно бърза...
Нещата са направени така, че да трябва да обновяваш/купуваш новия хардуер....

Пример с андройда. Вземаш с 4.1 и ъпдеитеаш до 4.4. Макар, че доста устройства ще тръгнат и с 5 по един или друг начин..,
 
От: За Епълджиите :)

Точно за това говоря. Ъпдейтваш максимум 2 версии. Ако си го взел с 5 ъпдейтваш до 7 и толкова. После хардуера ти става 'бавен'. Бях се заиграл преди 2-3 години на стар модел сложих последната версия поддържан iOS. После бая псувах докато успея да си върна старата. Която също не беше особенно бърза...
Нещата са направени така, че да трябва да обновяваш/купуваш новия хардуер....

Пример с андройда. Вземаш с 4.1 и ъпдеитеаш до 4.4. Макар, че доста устройства ще тръгнат и с 5 по един или друг начин..,

Или в моя случай = вземаш с 4.4 и си оставаш с 4.4?
 
От: За Епълджиите :)

Или в моя случай = вземаш с 4.4 и си оставаш с 4.4?
Ти сигурен ли си, че с 5 телефонът ти ще работи добре/коректно. Както казах винаги има начин да се обнови по един или друг начин...
В твоя случаи виновен, че няма ъпдеит е производителя Huawei не андроид....
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: За Епълджиите :)

Хаха, не си прав. Вземи някоя друга бутилка и се разкарай до офиса ти покажа как се гърчи Mac :)

Да, аз теб има доста бутилки да ти нося. :) За това ме спечели. Какво пием сега? :)

Но картинката ми е доста реалистична...може би се отнася по-скоро за обикновените юзъри. :)
 
От: За Епълджиите :)

Моя го взех с 4.4 и сега е със 6. Фабричен ъпдейт. Не съм го напъвал.
 
От: От: За Епълджиите :)

Не се кахъри, като си вземеш ипхон за 1200 наи вероятно и него няма да можеш да го ъпдейтнеш с новия iOS, щотo ще иска да си купиш следващия модел :)

Странно, защо като си взех iPad- a бях с иос8, а сега съм с 9,3 и не е станал бавен от ъпдейтите, дори напротив -много нови опции има и не съм усетил да върви по-зле, докато на самсунга си останах с 4,0,4, навсичкото отгоре с времето стана бавен като за световно. И то не само бавен, ами редовно забиващ от липса на достатъчно рам. Да не говорим че фабричните приложения на Гугъл и самсунг ми изяждат нон стоп от паметта с глупави ъпдейти, от които няма отърване и от тях самите приложения от които използвам 5% стават още по-неизползваеми. Смятай, ако имаше ъпдейт с някой по-нов и тежък андроид какво щеше да стане. За него има ъпдейти писани от потребители, но нито един не работи коректно доколкото съм чел. Нито пък се чувствам длъжен да се занимавам с ръчен ъпдейт на телефона, след като е редно този ъпдейт да ми се предостави от производителя. На андроид таблета същата история - само minor ъпдейти - версията - същата. Пък нали уж Епъл цедяха хората за пари и нови устройства. Предпочитам да плащам ама да получавам нещо ново. А не да плащам и да не получавам нищо.

Този ти пост ясно говори, че не си ползвал устройство на Епъл в последните 10 години, което те прави неподготвен в спора. Просто редиш на общо основание.
 
От: От: От: За Епълджиите :)

... И то не само бавен, ами редовно забиващ от липса на достатъчно рам. Да не говорим че фабричните приложения на Гугъл и самсунг ми изяждат нон стоп от паметта с глупави ъпдейти, от които няма отърване ...
Ааааааа.... !!!
Досвидяло ви е за устройство с поне 2 Г памет, после ревете що не вървяло.
Ъпдейтите верно са връла досада, направо съсипват хубавата работа. Ама може да се спрат!
 
От: От: От: За Епълджиите :)

Този ти пост ясно говори, че не си ползвал устройство на Епъл в последните 10 години, което те прави неподготвен в спора. Просто редиш на общо основание.

Казах 2 версии напред. Така, че ако ъпгрейднеш до 10 ще е максимума...

Иначе, нито ползвам нито имам намерение да ползвам Ейпъл устройства, но понеже работата ми е такава, постоянно ми дават да се занимавам с такива, но в последно време директно ги отсвирвам. Пресен пример преди 3 дена...

Накратко, еипълите са устройства за хора с $$$. Като дадеш 1200 за устройство, ще трябва да плащаш и за приложения. Проблема идва като си намерил на далавера такова устройство за 200-300 лв и не искаш/не можеш да плащаш за приложения.

Ейпъла го мразя, щото обикновено, аз съм този от които искат "да може да работи ама без да плащаш" - та съм запознат с най-гадната му страна....
 
Re: От: За Епълджиите :)

Моя го взех с 4.4 и сега е със 6. Фабричен ъпдейт. Не съм го напъвал.

Абе още скъпи бе да му се не види. :) Обаче една от най-мощните ти машини ли е...в смисъл, разчиташ ли на нея при някакви по-работни ситуации. Мислех, че си на дестктоп основно.
 
От: От: От: За Епълджиите :)

Казах 2 версии напред. Така, че ако ъпгрейднеш до 10 ще е максимума...

Иначе, нито ползвам нито имам намерение да ползвам Ейпъл устройства, но понеже работата ми е такава, постоянно ми дават да се занимавам с такива, но в последно време директно ги отсвирвам. Пресен пример преди 3 дена...

Накратко, еипълите са устройства за хора с $$$. Като дадеш 1200 за устройство, ще трябва да плащаш и за приложения. Проблема идва като си намерил на далавера такова устройство за 200-300 лв и не искаш/не можеш да плащаш за приложения.

Ейпъла го мразя, щото обикновено, аз съм този от които искат "да може да работи ама без да плащаш" - та съм запознат с най-гадната му страна....

Да бе много гадни са тези дивелъпъри да искат пари за апп-те си, същото като MS искат как може да искат пари за операционната си си система!
 
От: За Епълджиите :)

Типично просто... всеки си хвали това, което си ползва (и съответно това с което се е набутал)
Прекалено внимание отдавате на някакви си джаджи.
 
От: За Епълджиите :)

Точно обратното е. Хеле пък за веб предприемачи.

Пък и епълски хардуер би издържал доста повече телесна маса отгоре си.
 
От: Re: От: За Епълджиите :)

Абе още скъпи бе да му се не види. :) Обаче една от най-мощните ти машини ли е...в смисъл, разчиташ ли на нея при някакви по-работни ситуации. Мислех, че си на дестктоп основно.

Това се отнася до телефона ми. За мобилни устройства не разчитам на iOS, защото не ми върши работа. Иначе laptop-ите са си с OSX. Ако ми трябва друга OS си пускам VirtualBox-а и пей сърце. А за работа през телефона ползвам много и различни приложения. С новия малко се прекарах, с този Edge дисплей, малко трудно му свиквам.
 
От: За Епълджиите :)

И как моето старо S5 има легитимен ъпдейт пуснат от производителя и в мометна е с 6.0 ?!? BTW в статията нищо не пишат за Provider-ите, защото една и съща марка и един и същ модел получават major upgrade-а по различно време. Примерно в БГ Теленор пуснаха ъпдейта най-рано, а Мтел най-късно. говорим за един и същи модел на телефон с един и същи софтуер: Samsung Galaxy S5 , за S7 си идва с новата версия при всички.
 
Re: От: Re: От: За Епълджиите :)

Това се отнася до телефона ми. За мобилни устройства не разчитам на iOS, защото не ми върши работа. Иначе laptop-ите са си с OSX. Ако ми трябва друга OS си пускам VirtualBox-а и пей сърце. А за работа през телефона ползвам много и различни приложения. С новия малко се прекарах, с този Edge дисплей, малко трудно му свиквам.

Не съм имал контакт с каквито и да е продукти на Епъл, освен само да съм джиткал някой друг телефон и една поща добавях в един iphone. Впечатлен бях от бързината, ако е така и на PC-тата, няма да имат грешка. :)
 
От: За Епълджиите :)

общо взето е така и с лаптопите епъл :)

моя опит:
имам 4s купен когато излезе модела, телефона работи до ден днешен без забележки, а е с най новия софт вече.
като излезе SE взех веднага 64г. просто защото паметта не ми достигаше в 4ката(16гб). моята работа върша основно на телефона, така че той ми изкарва парите. а новият е бърз.
не мисля че някой очаква телефон на 4години да работи със скоростта на последния при приложения които се ъпдейтват постоянно, даже и някои приложения не искат да работят с версия на ОС преди 8.


на приятелката ми в продължение на 4г всяка година за рождения й ден и подарявах телефони с андройд. и всеки имаше някакви проблеми. купувал съм сони, самсунг и какво ли не още само премиум марки. всичките висяха по сервизите. последния който й взех беше LG и изкара най дълго - вече 2ра година е с него...
 
Re: От: За Епълджиите :)

Насрахте темата. Тука не е коя ос е по по. Тука е, че иос трие, ТРИЕ, вашите файлове.
Днеска музика утре квото си реши.
 

Горе