За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Просто споделям някои неща с вас, които няма как да научите в университетите, още по малко от БиТиВи-ту (ако му казвате у вас "втора", трябва да наричате и работодателите "чорбаджии")
Искам да ви посоча някои грешки и разумни ходове.
Искам да съм полезен на тези 10% от този форум, които един ден ще създават нови работни места! Това че посочвам някои системи и похвати, не значи че е наложително да се използват, но все пак е здравословно да се знаят.
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Ама верно пак голямо го е направил :lol:
Чудя се съвсем сериозно: абе ти обрязан ли си че използваш толкова много... ъъ.ъ ..."чуждици" като: "чорбаджия", "ибрикчия", "ангария" за да подчертаеш аналните си словосъчетания? И ако не си, то значи би трябвало да познаваш Българския език по-добре и да не пишеш шлака като сказуемо - описващо съвокупление по вулгарен начин.
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Достоен Работодател е този който ако си позволи да кара Бентли или да си купи къща на Френската Ривиера то това означава че неговите подчинени (в зависимост от приноса им) трябва да могат да си купят поне S класа и едно апартаментче от 100 тина квадрата на българското черноморие или в Гърция.

По тази логика..
Ако господин Fatalnia е започнал бизнеса си, чрез финансиране от банка (кредит), все още няма собствен автомобил и живее при "тяхните" (примерно в къща с три етажа, от които един е негов) освен, че ще работя за него ще тряяяя и някой лев да му давам всеки месец...

Я кажи върви ли пазара на имоти и какви пари си докарваш месечно.
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Ти първо кажи кой беше Мърсола, този в горния ляв ъгъл на страницата с големите букви че аз виждам в момента едно име :p

А после Чорбаджи запомни едно от мен

Универсални похвати за управление на Хората и Бизнеса няма така като няма и Универсални хора и Универсален бизнес.

Трябва да създадеш не само похватите но и "Хората" върху които ще въздействаш с тези похвати, в противен случай твоите Похвати, Клишета и заучени фрази ще ти послужат само и единствено за моментите на осамотяване в Кенефа и най много да те доведат да така любимия ти Анален Оргазъм, само внимавай с простата че си на възраст.

Не всички Хора се подават на Въздействие и Модифициране за твое голямо Съжаление, а и резултата от това въздействие може да бъде такъв Франкенщайн че и в Задника на кучето си да се навреш няма да се спасиш

В следващите няколко години на "Криза" ще се УБЕДИШ в това, особенно в страната от където черпиш вдъхновението и похватите си - Чифуто-Хазарските Съединени Щати
 
Последно редактирано:
От: От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

..."чуждици" като: "чорбаджия", "ибрикчия", "ангария"

е за чорбаджиите аз го изсрах още в началото - той само го пое :)
навремето Сашо Диков обясняваше на ритнитопковците какво е Ибрикчия - тва било високоплатена служба при султана дето му миели дивия :)

абе майтап да става...
 
От: От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Универсално похвати за управление на Хората и Бизнеса няма така като няма и Универсални хора и Универсален бизнес.

е ти вече хептен бе човек - как така няма похвати за управление! 99% от хората се шаблонизират по един или друг критерий - как мислиш че решават от 1000 кандидатури кой да заеме вакантното място - да не мислиш че помнят кой как е изглеждал на интервюто?

анкетните листове кво са ако не шаблони?

има цели отдели в големите компании които правят такива шаблони - както за работниците - така и за клиентите, за партньори и тн

има още хляб да ядеш - познанията ти за живота са чисто теоретични...
 
От: От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Ти първо кажи кой беше Мърсола, този в горния ляв ъгъл на страницата с големите букви че аз виждам в момента едно име :p

А после Чорбаджи запомни едно от мен

Универсално похвати за управление на Хората и Бизнеса няма така като няма и Универсални хора и Универсален бизнес.

1. Ти как предположи че говоря за теб? Не мисля че съм ти посочил името или прякора.
2. Ако към мен се обръщаш с "чорбаджи" и да предположим че на Български означава работодател - в грешка си моето момче при мен няма работа за такива като теб, никога не е имало и никога няма да има.
3. "Универсални похвати за управление на Хората" има. Не изпитвам възторг от факта, но е така.
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

1. Нито пък аз съм посочил твоето име или прякор за да предполагаш че се отнася за теб.

2. Някой е в грешка но не съм аз. Чорбаджи си за твоите прогресивно намаляващи Роби, за мен си .... избери си един от епитетите които съм използвал за 90 % от "Работодателите" в България, все ще ти отива.

Не е въпроса че при теб няма работа за мен , а че АЗ нямам работа с Деменции с наготово написани правила за въздействие върху масите и няма и да имам.

3. Надявам се за теб самия да си прав че 2 метра под земята е студено и влажно, ако ли не в близко бъдеще ще разберем как ще овладеете тези с Преференциалните КРЕДИТИ.

Но нещо много взеха да се Самокредитират с ОЛОВО в Чифуто-Хазария не само себе си но и целите си семейства, роднини та дори и непознати взеха по един Оловен Кредит.

А голямото Оловно Кредитиране тепърва предстои и то ще засегне не само Консуматорите на Кредитите но преди всичко Дотаторите
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

----------------------------
banana.jpg
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Добре niks виждам, че имаш някакъв комплекс (може и бивш твой шеф да те е изнасилил, незнам), но ми обясни защо пишеш всяко второ съществително с главна буква от 10 страници насам гледам и се чуда. Сичко ти е с главни букви.
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Благодаря но сега ям Печена Тиква пък и е време и да отида да видя какво правят моите в Нюза....
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Благодаря но сега ям Печена Тиква пък и е време и да отида да видя какво правят моите в Нюза....
Да ти е сладко! :)
Какво да правят твоите в Нюза? Сигурно и те ядат печени тикви...
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Вецков

Отговора е за да се отличавам от другите и за да им покажа къде не само да гледат но и да виждат, но ако те дразни или се чустваш комплексиран или изнасилен от това повече няма да го правя но тогава ще измисля нов белег които може би отново ще те подразни.

Така е за съжаление стадния инстинкт е много силно развит в България а и не само тук.

Ако някой се отдели от стадото или започне да блее на друг глас веднага става черната овца, но за да бъде квалифициран някой за бял или черен първо трябва да има утвърдени критерии за това , а такива няма и няма и да има защото моите критерии се отличават от твоите, твоите се отличават от неговите

PS

Такамато ми ела да видиш след малко става интересно
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Ако някой се отдели от стадото или започне да блее на друг глас веднага става черната овца, но за да бъде квалифициран някой за бял или черен първо трябва да има утвърдени критерии за това , а такива няма и няма и да има защото моите критерии се отличават от твоите, твоите се отличават от неговите

По принцип говоренето на глупости, поради липса на опит не е най-добрия начин да се отличиш от стадото :)

В бг има супер много сериозни фирми, които буквално облизват гъзЪ на сериозните си служители, само и само да си ги запазят.
Ти явно нямаш допир с тая част, затова стига си си пробутвал богатия житейски опит и философия.
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Ти се радвай че си имал честа да прочетеш моите "Глупости", които едва ли ще намериш някъде другаде или чуеш от някой поради простата причина че моите "Глупости" имат едно име и то е:

ИСТИНАТА

Друг е въпроса ако тя не ти изнася или се чувстваш по добре паразитирайки а не съществувайки във Фалшивата действителност в България която смятате за Реалност.

А що се отнася до моят опит вярно е че тои е малък но той е ОПИТ придобит от досега си с ХОРА а не с РОБИ какъвто опит не искам и да придобивам
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Добре, ЧОВЕКО, все пак какво би ни посъветвал нас Вегетиращите РОБИ да направим, че да станем и Ние ХОРА?


Иначе това, което явно още не си схванал, е че при тая пазарна икономика Твоята цена се определя от Трудовия пазар, а не от това Ти колко си мислиш че заслужаваш.
Може да е кофти, ама в дългосрочен план това поражда конкуренция на пазара и тласка към прогрес, от който в крайна сметка цялата държава печели.
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Ако някой се отдели от стадото или започне да блее на друг глас веднага става черната овца, но за да бъде квалифициран някой за бял или черен първо трябва да има утвърдени критерии за това , а такива няма и няма и да има....
В този форум сме се събрали поради няколко причини:
-Да работим
-Да си помагаме
-Да се учим
-Да обменяме опит
-Да се забавляваме
Критерий за присъствие тук е заинтересоваността на даден индивид от поне 4 от горните причини. Кои са твоите 4?
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Вецков

Отговора е за да се отличавам от другите и за да им покажа къде не само да гледат но и да виждат, но ако те дразни или се чустваш комплексиран или изнасилен от това повече няма да го правя но тогава ще измисля нов белег които може би отново ще те подразни.

Така е за съжаление стадния инстинкт е много силно развит в България а и не само тук.

Значи за теб правописът е стаден инстинкт? Ти сигурно не си бършеш гъза за да се отличаваш от тълпата а?
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

според мен стана добра тема като за Офтопик :)
може пък Никс да е вкачил малко професионален акъл - като не е задължително сега да си го признае - той си знае кво откъде е научил и как ще го ползва

пък и в спора се раждала истината - след години дяцата ша кажат ква сме га родили с тая тема!

ай наздраве на всички и Никс - вдругиден недей да спориш и да се караш за да не получиш празнична лична обида :)

ае наздраве на всички!
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Такамато

Ти първо погледни темата в която пишем, раздела в която е поместена и самото и съдържание и ако не си сляп ще видиш не само 4 а 44 критерия на които отговарям и въз основа на които пиша именно в тази тема и този форум, който е един от малкото в нета където можеш да срешнеш на едно място както Чуковете така и Наковалните.

А за моя радост Чуковете тук преобладават и с тяхна помощ част от Наковалните се Шлифоват и се превръщат в по-големи Тесли и от и от баш форумните Чукове.

Колкото и да не ти се вярва за оформянето на моя мироглед през последните 1-2 години не малка роля изигра и този форум и ХОРАТА споделящи своя опит в него и продължава да играе.

PS

А ти на кои критерии с изключение на четвъртия отговаряш защото това което изрази в тази тема го има във всеки средностистически учебник за управление и подбор на масите, само че в тези учебници не пише какво да правите когато "Масата" се счупи и останат само ДЕБЕЛИТЕ дървени крака с които да ви погалят "Умните" главички така че да не отстане нищо от тях.
 

Горе