За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Кое не е вярно?
Мани го! Как да му обясниш, че преобразувайки болниците в търговски дружества, ти превръщаш лекарите в търгаши, които гледат само печалбата. Пациентът за тях е просто досадно препятствие пред яката пара. Това е капиталистическото здравеопазване.

В Швеция прилагат социалния модел на безплатно здравеопазване и там лекарите си вършат работата, а не ти зяпат в ръцете. Преди седмици ми трябваше Доксициклин - личната и фелдшерката в селото ни се счупиха да ме прехвърлят една към друга, заради пустите 3 лева потребителска такса, понеже звънях по телефона - пътувах. 3 лева, мама му стара..
 
Кое искате ? Разделай и владей - валути, държави и тн
Кое му е лошото на отделните валути и държави и защо този модел да е ''разделяй и владей''? Кой дели и владее при тва положение???

Виж, при глобализацията имаме един властови център (абревиатура от 3 букви), който владее, експлоатира, унищожава и подчинява. Криви са ти представите за света, Мите. ;)
 
"Глобализацията експлоатира унищожава и подчинява:". Обърка думата със социализъм. Иран Северна Корея и Русийка изобщо не са такива.

Благодарение на таз глобализация, сега ти четем диариите в интернет форуми. Така, че ето и някои лоши неща.
 
"Глобализацията експлоатира унищожава и подчинява:". Обърка думата със социализъм. Иран Северна Корея и Русийка изобщо не са такива.

Благодарение на таз глобализация, сега ти четем диариите в интернет форуми. Така, че ето и някои лоши неща.
Изясни си първо понятията. Каква е връзката на форумите с глобализацията? Интернет и форуми имаше и преди ЕС, че даже бяха по-добри ;)
 
Така е, другия път си сложи триъгълници вместо гуми с формата на колело - все някога ще стигнеш където си тръгнал.
 
при глобализацията имаме един властови център (абревиатура от 3 букви), който владее, експлоатира, унищожава и подчинява.
Минато през пропаганден бот, казаното се тълкува така:

"Глобализацията експлоатира унищожава и подчинява:"

И в крайна сметка, кое не е така?
 
Отиди прочети какво е глобализация, стига се излагахте.



Нали си наясно, че ако нямаше глобализация тук - щеше да обсъждаш в кръчмата на село глупостите си по цял ден, а не да ги споделяш в интернет?

В интернет има педофили, това означава ли, че целия интернет трябва да се забрани?
 
В преследването на ненужните удобства родителите забравят, че са такива. Забравят и, че имат отговорности към обществото.

И това е защото постянно са облъчвани с думичките: трябва, имаш, сега, вземи, не чакай и още и още. Едневно в телефона, пощата, на входа на блока, на улицата, в транспорта, в офиса, повреме на почивка и т.н. Един на десет е в състояние да се отърси от розовата мъгла на имането и да запази що годе в нормално състояние мисловната си дейност.

И не само в Българие така. Това е стандарт наложен от власт имащите на малките термити ;)

More money = more attitude.....само, че към по-лошо...
Не знам какво забравят, но тотално наблюдавам пълна летаргия измежду родителите на нашето поколение, като много от тях са със супер различи доводи. От имам да мисля за други неща, до едно време ги гледаха бабите и дядовците, сега няма кой да ми удари рамо. И така едно поколение, а може би и следващите започват лека полека да се отдалечават от нормалното възпитание и отговорности към себе си и към околните.

Пак ти казвам, няма как държавата да поеме 100% от вината. Тя е в много малък % в сформирането на характер, възпитание и възприятие за правилно и неправилно.
 
Отиди прочети какво е глобализация, стига се излагахте.



Нали си наясно, че ако нямаше глобализация тук - щеше да обсъждаш в кръчмата на село глупостите си по цял ден, а не да ги споделяш в интернет?

В интернет има педофили, това означава ли, че целия интернет трябва да се забрани?
Интернет е един от малкото плюсове на глобализацията, но и той ще отпадне полека-лека като другите - свободно придвижване на стоки и хора и др.

Един пример за кофти аспект на глобализацията: държавата ни няма никакъв контрол върху въздушното ни пространство. Питаме ЕК дали да пуснем самолета на Лавров. Това е пълна липса на суверинитет. Характеристика на всяка колония.
 
Не знам какво забравят, но тотално наблюдавам пълна летаргия измежду родителите на нашето поколение, като много от тях са със супер различи доводи. От имам да мисля за други неща, до едно време ги гледаха бабите и дядовците, сега няма кой да ми удари рамо. И така едно поколение, а може би и следващите започват лека полека да се отдалечават от нормалното възпитание и отговорности към себе си и към околните.

Пак ти казвам, няма как държавата да поеме 100% от вината. Тя е в много малък % в сформирането на характер, възпитание и възприятие за правилно и неправилно.

Видиш Крум с повече от 2 реда - изобщо не чети, аз така правя. Губиш много време с тея комундрели.
 
Кое му е лошото на отделните валути и държави и защо този модел да е ''разделяй и владей''? Кой дели и владее при тва положение???

Виж, при глобализацията имаме един властови център (абревиатура от 3 букви), който владее, експлоатира, унищожава и подчинява. Криви са ти представите за света, Мите. ;)
Защото има една теория че хората са хора докато не са се появили - държави, валути и всички останали неща които ни разделят. За какво се караме в момента - еврото, за какво се карат Русия и Украйна и тн
 
Интернет е един от малкото плюсове на глобализацията, но и той ще отпадне полека-лека като другите - свободно придвижване на стоки и хора и др.

Един пример за кофти аспект на глобализацията: държавата ни няма никакъв контрол върху въздушното ни пространство. Питаме ЕК дали да пуснем самолета на Лавров. Това е пълна липса на суверинитет. Характеристика на всяка колония.
GettyImages-511465176.jpg
 
Един пример за кофти аспект на глобализацията: държавата ни няма никакъв контрол върху въздушното ни пространство. Питаме ЕК дали да пуснем самолета на Лавров. Това е пълна липса на суверинитет. Характеристика на всяка колония.

Лавров винаги е свободен да премине с гумена лодка, или да обикаля по 4000км за да отиде в съседна руска Страна. Иначе ясно - търсим какво ни изнася, и ще храним глобализацията, като че ли глобализацията е някакъв човек или организация, ясно изобщо не си отворила линка от уикипедия.


Това за самолета на Лавров - русофилите си го тълкувате както ви е изгодно. Не съм попадал дори на новината, но България и въздушното и пространство, не се третира от ЕК, нищо общо със суверенитет няма това. Последно като гледах - руснаците си пътуваха до съседни страни в Европа - с обиколки по 4000км.
 
И много готино даваш някакъв пример, с цел да видим колко е лоша глобализацията - само, че искаш ли да търсиш подобни - че то целият ти живот зависи от неща, които не са от тук, и има търговия, обмен, комуникация, отношения.
Глобализацията си е процес, който не е свързан със САЩ, ама кво ли си губя времето. Естествено, че и помага на САЩ, след като 92% от търговията е в долари, и икономиката им е гигантска - това не е причинно следствена връзка.


Забравих, че вие харесвате всичко западно, но не харесвате някои определени неща от запада. Винаги има решение - той света си върви - можете да се обърнете към другата посока. В пещера няма да имаш проблеми с глобализацията ;)
 
Защото има една теория че хората са хора докато не са се появили - държави, валути и всички останали неща които ни разделят.
Тая теория - в кенефа и пускай водата. Хората винаги са се биели за територия. Преди да започнат да се делят по националност, са се разграничавали на племенен принцип. Суверенните държави могат да противостоят на хегемона. В противен случай имаме пълен протекторат и диктат. Дали всички държави щяха да са в локдаун, ако безумията не идваха от един властови център?

п.с. тук отново Швеция е приятното изключение.
 
  • Like
Реакции: OSH
Не съм попадал дори на новината, но България и въздушното и пространство, не се третира от ЕК,
Е, то е видно, че ни си чул новината, нито схващаш за какво се говори. Питали сме ЕК дали да го пуснем - факт. И в случая по-добре, щото наште комсомолци-натегачи щяха да откажат. :)
 

Горе