"За" и "Против" домейн с много тирета?

"За" и "Против" многото тирета в домейна?

  • Колкото повече тирета има - толкова по-добре

    Votes: 4 5.4%
  • Твърдо "Против" всякакви тирета в домейна

    Votes: 18 24.3%
  • Може да има тире, но не повече от 1

    Votes: 41 55.4%
  • Не ми пука, какъв е домейна, аз съм сео специалист :)

    Votes: 11 14.9%

  • Общо гласове
    74
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Аз използвам чат пат домейни с тиренца. Не е срамно, има си някои критерии по които избираш домейн. Ако си държиш на .com домейните и искаш непремено да е, както и да хванеш не лоша думичка, ще се съобразиш с тиренцата. Освен ако не избереш нещо "уникално" с думичката, която ти трябва в него. Каквото и да си говорим без тире си е по-красиво, поне лично за мен. ;)
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Както казва един мой познат: На кривия оптимизатор тирето му е виновно :D :D
Според мен няма лошо да има едно тире, но както споменават по-горе да е на правилното лесно запомнящо се място :)
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Принципно: Тире се турга само ако разделя ключови думи, на които държите да присъстват в името.

Сметнах за излишно да изитам цялата тема, ако повтарям нечия друга мисъл, моля да бъда извинен.

Дали лесно може да минеш предприемач.ком в Гугъля? Ми не, няма да е лесно. Понеже и на него не му е било лесно да ръси време и пари за СЕО като гледам така..
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Доколкото съм запознат, на Гугъл не му е проблем да различи ключови думи в домейна, дори да няма тире.
Ама замислете се малко, Гугъл това, Гугъл онова, потребителят ще щракне на резултата, дали от интерес от тирето или поради друго не знам, но не вярвам да се наложи такъв домейн.
Аз като си влизам в пощата, не търся всеки път в гугъл абв.бг нали?
Ами знаете ли колко е неудобно за потребителят да пише тирета?
Представям си ако трябва да пиша п-р-е-д-п-р-и-е-м-а-ч.ком
Луда работа.

Същата работа като вида на домейна. Най доброто си е COM. Всеки пробва първо COM, което ще рече че ако регистрирате НЕТ домейн, СОМ-а ще ви краде трафика.
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Я напишете carlos в google :)

Вярно, на първо място излиза c-a-r-l-o-s.com.
Значи е време да направя p-r-e-d-p-r-i-e-m-a-c-h.com и да видим, кой ще бъде най-горе :)
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Да си кажа моите наблюдения. Масовия потребител въобще не си прави труда да запомни домейна на сайта. Помни името му и набира в гугъл и обикновенно влиза в най-горния резултат :)
Други си пазят сайтовете на отметки.
а От гледна точка на СЕО , дума1-дума2.цом е по-добре от дума1дума2.цом ( поне това съм чел по разните форуми)
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Домейн с "-" само в случай, че домейна който искам е купен вече.
Иначе твърдо против!!!
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Моята практика пък е да вземам само ком без тирета. Ако има свободен нет - не вземам, търся нов домейн. Винаги съм вземал първо ком! Само един път взех един нет без да имам ком
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Когато тиретата разделят ключови думи и думите са на БГ задължително с тирета. Колкото и да е умен Г. по-добре да не го затормозявам и да му ги дам разделени наготово. А ако домейна ще се развива повече и има вероятност някой да гепи варианта без тирета, то тогава купувам и него.
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Когато тиретата разделят ключови думи и думите са на БГ задължително с тирета. Колкото и да е умен Г. по-добре да не го затормозявам и да му ги дам разделени наготово. А ако домейна ще се развива повече и има вероятност някой да гепи варианта без тирета, то тогава купувам и него.


Ааа, така. Хубавото е че повечето хора купуват само този без... а аз разчитам само на гугъл и фейсбук трафик... така че другия не ми и трябва.
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

От потребителска гледна точка повече от едно тире в домейна ми идва в повече.
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Аз бих предпочел дълъг домейн без тирета.
Като например:
sedalkizatirove.com, вместо sedalki-za-tirove.com
И както изтъкна @vagon, ако търсиш някой домейн или обясняваш на даден потребител името на сайта, ще е по-удобно без тирета.
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Най-големият недостатък на тиретата,е че са трудни за запомняне от хората,къде точно се слагат,къде бяха...:) кофти е и е изключително много неудобно,ако има повече от едно тире.

Иначе е по-нагледно до 3 тирета,ако има за някой сайт.Но ако има повече от 3 тирета си изглежда супер спамерско.

Относно оптимизацията Гугъл въобще отдавна различава различните думи,отделните думи в домейните,така че тиретата въобще не играят вече никаква роля.Играеха преди няколко години ама вече не.
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

До сега не съм си взимал домейни без тире, някакси странно ми се струва, но все пак не трябва да има повече от едно тире, защото се забравя самото име на сайта. С такова впечатление ли съм останал - не знам. :D
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

До сега не съм си взимал домейни без тире, някакси странно ми се струва, но все пак не трябва да има повече от едно тире, защото се забравя самото име на сайта. С такова впечатление ли съм останал - не знам. :D

Не обобщавайте - всичко е относително.
dress-for-less.com прави огромни обороти и тиретата хич не им пречат...
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Домейн с "-" само в случай, че домейна който искам е купен вече.
Иначе твърдо против!!!

И аз съм на това мнение.
 

Горе