За и Против nofollow

AxCx каза:
В единия случай имам 100 изходящи линка, а в другия 50. Това е разликата. Със или без "nofollow" линка си е линк. За мен няма никакво значение дали линкваната страница ще хване нещо, интересува ме моята.

Аз горното не го разбрах точно така. Сега ще изчакам и някой друг да изрази мнение, щото вече почвам да се съмнявам в себе си. Дай да видим и другите какво ще кажат :p
 
Аз пък имам чувството, че тази тема много се разводни. Нека някой мод или админ да направи тема за и против nofollow и там да си пишем.
 
Аз съм против масовото ползване на нофолоу и настина го има този ефект да избягваш да линкваш някои защото има нофолоу говоря за блогове както и обратния ефект. Ако си свестен човек ти е куцо да не линкнеш някои които ти е дал истинско линкче... коментиралите по блогове могат да бъдат награждавани с махането на нофолоу след определен брои удобрени коментари коментари

http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=1611

страница от рода на contacts.php на която има адрес, телефон и мейл и към нея има линкове на всички страници от сайта.

AxCx ти си свикнал да оптимизарш големи сайтове с много пеижове затова така... Иначе ако се налага да се оптимизираш малък сайт например на счетоводна агенция да видим дали от 4 пеиджа ще наравиш единия с нофолоу :) Или и за тях ще измислим начин да им добави още 20 000 педижа контент за по лесно :)

ПП Бутоните за букмарк на форума се показват само като си логнат нелогнати ги няма така че все тая как са ....
 
Аз също съм против nofollow ето статийка за тоя процес от мен SEO и Големия G По принцип този таг аз го разбирам, че са искали да е за друго, а в крайна сметка Гугъл си го преубразуваха в тяхни си приумици. Идеята му е била предполагам да не се проследява линка,а не да не се предава ПР, а сега линка се проследява, но гугъл уж не го забелязва като линк. В моя блог отдавна съм пуснал след 10 коментар на регистрираните потребители получават линковете си в подписа като реални, освен че статиите с линкове вътре са с нормални линкове.
 
coolice каза:
... AxCx ти си свикнал да оптимизарш големи сайтове с много пеижове затова така... Иначе ако се налага да се оптимизираш малък сайт например на счетоводна агенция да видим дали от 4 пеиджа ще наравиш единия с нофолоу :) ....

Аз писах че не ползвам "nofollow" и ненужните линкове ги правя с JS. Ако има варианти за сайт с 4 страници да бъде всичките страници с ПР4 или три страници с ПР5 и една с ПР0 сигурно всеки доста ще се замисли.
 
coolice каза:
AxCx ти си свикнал да оптимизарш големи сайтове с много пеижове затова така... Иначе ако се налага да се оптимизираш малък сайт например на счетоводна агенция да видим дали от 4 пеиджа ще наравиш единия с нофолоу :) Или и за тях ще измислим начин да им добави още 20 000 педижа контент за по лесно :)


Това с многото контент в момента ми е много голям проблем... имам 1 сайт на който му трябва много контент и линкове... в момента правя какви ли не хакове за да му налеея малко ранкинг. Сега мисля как без да засера външния вид да добавя малко динамичен контент и тн...
 
Ами Мастер и това е част от "тайната", прецени си сам това колко може да ти носи на теб и за колко би го предложил. ;)
 
AxCx каза:
Ами Мастер и това е част от "тайната", прецени си сам това колко може да ти носи на теб и за колко би го предложил. ;)

А? Ква тайна кви 5 леа?
 
Колко пари ще искаш за да добавиш 20 000 страници ? Ами 200 000 ? Ако цената е разумна бих се замислил. Но на твое място бих предпочел тези страници да ми носят редовни доходи, вместо да ги продавам.
 
AxCx каза:
coolice каза:
... AxCx ти си свикнал да оптимизарш големи сайтове с много пеижове затова така... Иначе ако се налага да се оптимизираш малък сайт например на счетоводна агенция да видим дали от 4 пеиджа ще наравиш единия с нофолоу :) ....

Аз писах че не ползвам "nofollow" и ненужните линкове ги правя с JS. Ако има варианти за сайт с 4 страници да бъде всичките страници с ПР4 или три страници с ПР5 и една с ПР0 сигурно всеки доста ще се замисли.

Ако уебмасър може и да се замисли ама иначе се испуска възможност да се ранкнеш за "как да се свъжа със счетоводна агенция" например ( не много търсена дума няма да докара много трафик но ако някои влезе на сайта ще е супер таргетиран посетител -)(юзерите като търсят ползват много по странни словосъчетания) И допълнително ако саита излезе със Site Links - Свържете се с нас няма да е в тях защото не е индексирана а може да им е полезно :)
 
@coolice, май-почти нищо не каза :) А знаеш ли колко е разликата между ПР4 и ПР5 ?

Едит:
Не съм казвал че страницата не трябва да е индексирана, просто не е нужно да и се дава висок PR.
 
Най-първият ми афилиейт сайт беше петица след четити месеца "къртовски труд" сега е с по-малко но една голяма част от първите ми линк партньори и дирекории с които съм работил не са във бизнеса вече...

От много време не гледам колко е пр а как се ранквам и колко таргетирани посетители ми идват нали това е важното за да се прави кеш :) А и нали съм се задържал за разлика от тях :)

Иначе да бг сайтовете с 5 и нагоре са рядкост...
 
coolice каза:
Най-първият ми афилиейт сайт беше петица след четити месеца "къртовски труд" сега е с по-малко но една голяма част от първите ми линк партньори и дирекории с които съм работил не са във бизнеса вече...

От много време не гледам колко е пр а как се ранквам и колко таргетирани посетители ми идват нали това е важното за да се прави кеш :) А и нали съм се задържал за разлика от тях :)

Иначе да бг сайтовете с 5 и нагоре са рядкост...

Сега пък изместихте темата от ноу фолоу на ПР :)

Никой не каза не го ползвам защото първо, второ, трето, а само "аз си ранквам и без да го ползвам що да се главоболя ..."
 
MacTeP каза:
nofollow == EVIL

НЕ ГО ИЗПОЛЗВАЙТЕ, НИКОГА
Използвайки nofollow нарушавате препоръките на Google

Ееееее айде сега ... как сме с английския? Защо ми се струва, че тази дискусия погрешно е тръгнала от началото?

@MacTeP: Тук за справка!

А дали за или против, ами зависи, лично аз на места го използвам на места не, преценявам според случая дали би ми навредило заради гугъл или не.

Истината е, че лично за мен това е излишно занимание. Само дето от гугъл понеже немогат да се справят със спама и решиха да задължат всички да го слагат, а който не се подчини ... наказание ... и го направиха видях сайтове с PR4, които точно защото отказаха да се подчинят вече са 0. Ни така, ни иначе :?

Гугъл е фактор няма какво да се залъгваме, и последните години взеха да определят сами правилата, това си има и добрите страни разбира се, но поне от моята камбанария все още вредата напоследък е по-малка отколкото ползата.

А това, че гугъл почва да променя правилата се дължи на всички дето искат за 1 ден да си купят остров, е да ама не. Всички останали страдаме от това, но понеже гугъл са ни пред очите тях сочим с пръст и псуваме. А простата истина е, че те си пазят бизнеса, както и всеки от нас би направил ако беше на тяхно място.

Малко се увлякох, но исках застана от двете страни на барикадата, никога не съм обичал сляпото поклонничество на една единствена идея.
 
dtodorova каза:
Ama kvi puk sa teq Seomoz, i Rand Fishkin i dryn-dryn ...

Тия първите двама само съм ги чувал тука във форума, ама тоя dryn-dryn не съм, да не е някой китаец или виетнамец ? :D
 

Горе