За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Еми дишай бе човек, пречи ли ти нещо Наков
Добре ся, що реши че ми пречи, и защо изобщо се обаждаш?
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Добре бе човек, ако искаш да ти се извиня, че се намесих в тема, която оплювате Наков, така ли?
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Къде видя да сме го оплюли? Айде поне едно конкретно нещо напиши, с цитат!
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Еее и за кво беше тази тема, аз да не съм малоумен
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Еее и за кво беше тази тема, аз да не съм малоумен
За софтуерните курсове на Наков. За обида ли го имаш това?
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Има новини около Софтуерния университет и аз като автор на темата се чувствам длъжен да ви информирам.
От 10 до 14 април се проведоха приемните изпити - решават се 5 задачи за 6 часа с помощта на Сишарп и още 2-3 програмни езика (не ги знам точно).
Всичко се точкува автоматично. Следва се модела на Телерик и както се оказа голяма част от кандидатите са минали преди оттам.
За изпитите се бяха записали над 1400 души ( по думите на Наков ), но се явиха малко над 900 и от тях около 100 души имат 0 точки.
Средният резултат е около 215 точки при максимум 500! Доста слабичко според мен. Аз не съм се явявал и записвал, но цялата информация е достъпна на сайта и форума на Университета -
там спокойно се чете всичко без регистрация. Странно беше, че до последно нямаше ясен правилник на Университета. Никъде черно на бяло не е написано колко души ще се приемат и
по какви критерии. И в момента назря скандал и във форума им има доста негативизъм спрямо Наков. Защо ли?
Ами тъй като явно не достигат качествени студенти, сега се предлага (уж проучвателно ) от СофтУни да се проведе още един изпит за 200 души в края на април.
Обяснението е - да дадем възможност на още подготвени хора да се явят. За да докажат, че са сериозни, то ще им се наложи да се бръкнат за 50лв. (досега изпитите бяха безплатни).
50 по 200 - ето ти 10к за нула време. И това не ти гарантира прием - ако не решиш задачките си аут. Но това отприщи недоволство и полемика и сами можете да видите какви крайни мнения има.
Основната теза е - това не е Университет, а частна фирма, която търси начин да печели пари от курсове и изпити. Това май и аз го бях написал тук в началото, но малцина го въприеха.
Пак казвам - нямам нищо против Наков и дори ми е симпатичен, защото е надъхан ентусиаст! Обаче доста форсира нещата. Трябваше да си подготви и изпипа всичко. Все пак, Светът не свършва през 2014 година!
Сега и той е разочарован и притеснен, а и идеята за Софт. Университет много се компрометира и тепърва ще му трябват средства и време, за да чисти реноме.
Но Народът добре го е казал - "Бързата кучка .....с двата крака!":lol:
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Имаше едни тестове за интелигентност онлайн. Безплатни, всичко точно. Пънеш се половин - един час. Като приключи теста - изненада! Дай едни парици, за да си видиш резултата. Не е казано, че той е безплатен 8)
Сещаш се що го казвам?

И друго ми е странно. Да те изпитват за нещо, каквото тепърва си отишъл да учиш? MCSE Certification - Microsoft не щат ли?
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Аз пък на тебе нещо ако не ти е странно ще е наистина странно
 
От: За и против Софтуерния университет (петъчната раздумка)

Аз пък на тебе нещо ако не ти е странно ще е наистина странно
Ти си уникален. Направи над 1000 поста с по едно изречение. Дали каза нещо е едно на ръка. Ако някой ме пита за теб бих отговорил така:
"Този сам не разбра за какво е дошъл във форума!" Има платени форуми, където би направил пари с този стил, но тук само си губиш времето и се пречкаш.
С последния глагол деликатно ти намеквам да избягваш да пишеш в моите теми. Напълно безполезен си. Изобщо не ме интересува с какво се занимаваш.
Някъде беше писал, че си богат. Ха ха ха ха. Точно с това сиромахомилско подпичкосване из форума едва ли. :lol:
 
Тази година се записах в цялостната програма на СофтУни. Страхотни лектори, с малки изключения. Понеже искат да приберат парите на повече хора, но лекторите не могат да проверят толкова много курсови работи, от тази година оценяването е от колегите ти студенти. Смешка.
Хубава работа, ама българска
 
То го има и момента, в който състудент ти оценява твоята, а ти неговата. Което малко странно ми се видя. Но що пък не, все пак говорим за еднакво ниво, но по логика не трябва да е така. Идеята е да се учи и прави всичко, като успоредно с това се работи нещо в тази област. Защото последно време доста св-та има пълни с това, че е бил на курс в СофтУни, но повечето въобще не стъпват на знанията, които очакват работодателите. Това няма как да се случи с нещо практическо в реалността. ;)
 
Супер е да те оценява някой по-прост от теб и този тъпанар решава дали да вземеш сертификат, които за нищо не става. Много ме изкефи да получа рецензия с правописни грешки.
 
Супер е да те оценява някой по-прост от теб и този тъпанар решава дали да вземеш сертификат, които за нищо не става. Много ме изкефи да получа рецензия с правописни грешки.
Да, това не е готино. Според мен боя се учи на фронта, на скамейката само някакви базови неща....но пък целия нет в пълен с тях. Аз лично в момента съм си взел 2 курса, които мисля да изкарам от сайтове. ;) Сертификата си е за теб, на работа гледат да си им полезен. :)
 

Горе