За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Нова анкета - За колко пари работите дневно

  • до 10 лева

    Votes: 45 14.5%
  • от 10 до 24 лв.

    Votes: 34 11.0%
  • от 25 до 49 лв.

    Votes: 83 26.8%
  • от 50 до 99 лв.

    Votes: 58 18.7%
  • от 100 до 199 лв.

    Votes: 41 13.2%
  • над 200 лв.

    Votes: 49 15.8%

  • Общо гласове
    310
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Вие за пари ли работите?аз си мислех че заради тръпката!!!
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

"200лв е много ниска граница"

Границата не е 200 лв., а "над 200 лв.". Така, че ако печелите 1 000 000 лв. на ден може спокойно да се разпишете в анкетата. А ако държите да се похвалите с точната сума може да го направите в темата.
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Има по важен въпрос от това колко взимаш на ден и той е "Колко пари ти трябват на ден, за да живееш нормално?". Под нормално не разбираме да си купуваш нов телефон през ден, да караш кола за 100 000 лв. и т.н... Та колко ви трябват на ден за да живеете нормално?
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Не е важно колко печелим на ден важно е колко ще можем да харчим на ден когато спрем да работим. Та според мен по-важният въпрос е: Кое е по добра опция за бъдещето, спестяването или инвестирането и кое от двете ще ни подсигури по-добър живот!

Иначе ако не се отклонявам от темата - гласувал съм.
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Много ме кефи темата, да си кажем резмера на пишките. Всички еййй такъв е. :)
Понеже видях как много хора имаха предвид че вадят по 50 бона месечно левове, паунди кот ще да е.
Доста са гласували за над 200 лева на ден.
Поне един във форума има който не е стиснат и да си ги рови в гроба. Да покаже снимка на новия си мерцедес, новата къща, новите разходки по света.
Колеги не ми казвайте че от 33 човека с над 200 лева всички пъхат в банките.

Айде аз съм журналиста правим forbes предприемач на форума. Топ 10.
Искам интервю. :)

Аз да кажа също за гласуването, няма го отговора "Достатъчно" иначе бих гласувал с него.

Тук е хубавото на тези анкети е че ги ползваш като обяви за работа. Тъй че да се възползвам и аз сега.

Колегите с до 10 лева на ден които изкарват. Ако имат интерес да изкарват още 10-15 лева на ден. Да ми пишат
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Работните дни в България са средно 21 на месец. При петдесет бона месечно се пада 2380 на ден, ако го изчислим при 30 дена е 1666, което е доста повече от 200 лв. на ден. А 200 лв. на ден за София не е нещо нечувано, аз поне познавам доста хора които печелят около тази сума (за съжаление са малка част от работещите). За хората които работят извън България е нормално да взимат такива суми и доста над нея и да не са никакви баровци. Така че не виждам какви точно коли, къщи, яхти и т.н. трябва да показва някой за да зарадва някой.

Лично мен много повече ме притеснява високия процент хора които са писали, че печелят до 10 лв. на ден (33 човека до сега), силно се надявам, че те са предимно ученици и това за тях е само помощен доход. Въпреки че реалността в България показва, че "работещите бедни" постоянно се увеличават.
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Лично аз съм експерт по комуникации от 13 години в София, та не мисля, че съм излъгал с нещо :D Даже напротив!
Колкото до това, да снимаме мерцедеси и апартаменти, не мисля, че е сериозно! Карам BMW доста старо, въпреки, че имам пари в кеш, да си купя доста по-ново!
А карам БМВ 5-та серия, защото пътувам доста. 200 000 км. за последните 5 години и поради това ми трябва голяма и удобна кола. Няма как!!!
Но няма да го направя!!! Това би било най-голямата глупост! Вместо да инвестирам парите си, да ги харча за коли и т.н.
Това е и основния проблем в България! Парите не се инвестират в проиводство и подобряване на процесите и т.н. а в коли, вили, жени и т.н. Как да се оправим?
Снощи обсъждахме бизнеса на едни италианци в пловдивско, които дават работа на 150 човека! Работят на супер малка печалба и всичко реинвестират.
За последната година са наели 50 нови работника!!! Ето така се прави, а не мезонет, Бентли и после фалит...

Лично аз в момента обмислям да инвестирам в трайни насаждения, което е нещо доста различно от комуникациите и Интернет бизнеса, но не мисля, че е лошо.
Също така обмислям биопроизводство, но първо ще проуча много добре как мога да изнасям в чужбина. Имам и още идеи, но както и да е!

Важно е като печелиш, да свършиш нещо полезно с парите. Иначе не си предприемач, а поредния БГ тарикат с Мерцедес, в който вместо Вивалди, слушаш Сашка Васева.....
 
Последно редактирано:
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Смешно е да чета как хора вземащи с хиляди на месец киснат по форумите и само си чешат езиците. Вземете поработете малко, пък може наистина да изкарате нещо...
заб. който наистина е предприемач, няма как да се почувства обиден
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Инвестирайте :D Не си харчете парите за глупости. Така някой ден ще печелите достатъчно, че тия същите глупости да са толкова евтини за вас, че да си ги купувате между другото :D
 
Последно редактирано:
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Лично аз съм експерт по комуникации от 13 години в София, та не мисля, че съм излъгал с нещо :D Даже напротив!
Колкото до това, да снимаме мерцедеси и апартаменти, не мисля, че е сериозно! Карам BMW доста старо, въпреки, че имам пари в кеш, да си купя доста по-ново!
А карам БМВ 5-та серия, защото пътувам доста. 200 000 км. за последните 5 години и поради това ми трябва голяма и удобна кола. Няма как!!!
Но няма да го направя!!! Това би било най-голямата глупост! Вместо да инвестирам парите си, да ги харча за коли и т.н.
Това е и основния проблем в България! Парите не се инвестират в проиводство и подобряване на процесите и т.н. а в коли, вили, жени и т.н. Как да се оправим?
Снощи обсъждахме бизнеса на едни италианци в пловдивско, които дават работа на 150 човека! Работят на супер малка печалба и всичко реинвестират.
За последната година са наели 50 нови работника!!! Ето така се прави, а не мезонет, Бентли и после фалит...

Лично аз в момента обмислям да инвестирам в трайни насаждения, което е нещо доста различно от комуникациите и Интернет бизнеса, но не мисля, че е лошо.
Също така обмислям биопроизводство, но първо ще проуча много добре как мога да изнасям в чужбина. Имам и още идеи, но както и да е!

Важно е като печелиш, да свършиш нещо полезно с парите. Иначе не си предприемач, а поредния БГ тарикат с Мерцедес, в който вместо Вивалди, слушаш Сашка Васева.....

Много хубави думи.
На 23 години съм и лично инвстирам в курсове по китайски. От почти година имам малко складче под наем във Шанхай + 1 момче работещо за мен. Проблема е да намериш свестен човек, първия ми крадеше от стоката, и е много трудно да контролираш някой от другия край на света. За сега от втория ми склададжия нямам оплаквания.
За последните 3 години не съм пил капка алкохол и не съм стъпвал в чалготека, но и няма как да стъпя - от 2 години не съм ходил до България, a и не ме липсва пиенето. По добре 1 разходка до Лондон, или пък до Париж от време на време.
Единствената "играчка", която съм купил последната година е един хубав фотоапарат и обектив, и от време на време чета за фотография, но някак си нямам време да си играя с камерата.
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

zack хубу казано, но е банално да го чуваме вече, както написах поне от тези 33-мата има един който ще е тарикат. Мнението ми не беше да се изтъкваме кой колко правилно прави като харчи разумно. :)
Относно с модела ти - поздравления. Относно Пловдивския италианец.. ако говориш за мазния наполитанец Мирольо, той не е по различен от цар Киро взел китайския народа да произвежда вино и ракия, печелещ милиони и търсещ евтина работна ръка.
Давам ти пример в подобен бизнес когато се реинвестира. 50 българина на месечни заплати 400 лева са 20 000 лева месечно. 1 Винар от Фиренце, Болония, Милано, Торино, Марсилия, би му взел 50 000 евро.
Вече е ясно, няма нужда да пиша... когато дойдат избори. "А у за мен работят еди си колко хора, аз заставам с името си зад на..." Видяхме го този модел.

Ако говориш за друг, моя грешка.

Но колега един съвет от мен, понеже хвалиш жабарите а аз живея при тях.
Замисли се, те по умен народ ли са от нас? Ние правим бизнес в тяхната държава, която като стандарт е по добра от нашата. Бягаме от бизнеса в България, а някакъв жабар дошъл в България и прави честен бизнес и богатее. :) И то в Пловдив. :) И работят на супер малка печалба? В Милано заплата е 5000 евро. колега. Неговия бизнес какъвто и да е в Италия с 20 работника ще печели повече.

Да не излезе някой работник от фирмата сред време че имал 150 БГ камиона в Италия на негово име и плащал редовно граждански и данъци?

Успех колега.
Понеже нямам твоя опит 13 годишен, пак ще ти дам един жокер от моя опит.
Когато инвестираш, когато изобщо искаш да се покажеш като инвеститор, ти трябва хубава кола и хубави дрехи, защото и милиони да имаш в България ти затварят вратите като си ходиш като дрипльо.
Просто такъв е живота в България нали? или още гледаме телевизия СКАТ?
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Не смятам да споря с теб. И не, не е Миролио. Произвеждат части за ел. табла хората, но както и да е. Може би съм прост инженер и не ги разбирам...
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Не е важно колко печелим на ден важно е колко ще можем да харчим на ден когато спрем да работим. Та според мен по-важният въпрос е: Кое е по добра опция за бъдещето, спестяването или инвестирането и кое от двете ще ни подсигури по-добър живот!


Иначе ако не се отклонявам от темата - гласувал съм.




пуу че е вярно това чак ме е яд,
и мен това ме притеснява,
не колко печеля днес, а с колко ше разполагам когато спра да работя...
Не е важно колко печелим на ден важно е колко ще можем да харчим на ден когато спрем да работим. Та според мен по-важният въпрос е: Кое е по добра опция за бъдещето, спестяването или инвестирането и кое от двете ще ни подсигури по-добър живот!

Иначе ако не се отклонявам от темата - гласувал съм.
 
От: От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

пуу че е вярно това чак ме е яд,
и мен това ме притеснява,
не колко печеля днес, а с колко ше разполагам когато спра да работя...


Защото всички ще живеем с орлите:lol:
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета


Важно е като печелиш, да свършиш нещо полезно с парите. Иначе не си предприемач, а поредния БГ тарикат с Мерцедес, в който вместо Вивалди, слушаш Сашка Васева.....

аз си пускам стари градски песни и ми е едно такова убаво!

А по темата
един познат напоследък му тръгна бизнеса и ми споделя след като си купи Vertu
не изпитвам изобщо никакво удоволствие от тази покупка.Преди се радвах, когато купих първия си цветен телевизор след демокрацията. Каква радост и какво щастие беше да имаш такава придобивка.
Сега може би ще се зарадвам само на кола към 100 хилки
ех времена ех нрави

но както каза @зак слушаш Сашка Васева.....:p и чукаш филтъро!
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Аз бачкам за 60-100 лева, но мога и за повечко да бачкам...
 
Извинявам се, ама тука виждам тази мания за още и още и още, и всичко коетомсе изкара да се реинвестира обратно, ама хора я си помислете! Един живот живеем и ние решаваме как да го живеем! В момента вадя точно толкова колкото харча. Ни повече , ни по малко. Или Вадиш и наливаш обратно, за да вадиш още за да наливаш обратно, ама за какво? Да работиш цял живот за да се кефиш на постигнатото? Или за да си позволиш да ЖИВЕЕШ с изкараното? Според мен баланса е някъде по средата, и докато мислим в двете крайности няма да се оправим.
Не живея ден за ден, но в нашата реалност аз не мога и да си позволя да мисля за 1 година напред.
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

Не обичам парите, но удоволствията много :mrgreen:
Значи работя за многото си удоволствия с голям кеф
:lol: :lol:
Някой мАмун сигурно ще пита как не съм си насмогнал на масрафа,
ама масрафа като ми е голям, няма влизам в обяснителен режим :-o
 
От: За колко пари работите дневно ? с нова анкета

за без пари за удоволствие, с след време удоволствието ще носи пари, само дето сам не си вярвам :D
 

Горе