За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

Две блондинки разговарят и едната казва:
- Муцка, да знаеш днес какво ми се случи?! Заседнах в асансьора и стоях там 3 часа!
- А ти да знаеш на мен какво ми се случи!? Ескалаторът в мола спря и стоях там цяяял ден.


Между приятелки:
- Представи си, купих си нов шал от мола, а на мъжа ми не му хареса!?
- Ами смени го!
- Ама ти какво? Къде има такъв мол, дето да се смени мъжът?!


Кратък наръчник за свалки в мола
 
От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

кво се правите че не ходите и вие там :D аз на онлайн търговията, ще прощавате, ама доверие нямам никакво. повече от книга не бих си купил по нета. как ще си купя примерно дънки от онлайн магазин? без да ги видя или премеря, що за глупости. като си вадим парите от нета, не значи, че трябва да не ходим и по магазините. те парите са за да се изкарват в нета и да се харчат в мола - кръговрата а парите в днешни дни.
не може с някоя мацка да и кажеш - ще ти купя обувки - избери си от кокетна.ком :D друго си е от лъскавия магазин да ги купиш за 2-3 стотака и да ти е чак кеф да ги дадеш парите. те стоките там е струват и 1/3 ама това е търговията - да вземеш на клиента парите и да му е кеф да ги даде...
 
От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

не може с някоя мацка да и кажеш - ще ти купя обувки - избери си от кокетна.ком :D друго си е от лъскавия магазин да ги купиш за 2-3 стотака и да ти е чак кеф да ги дадеш парите. те стоките там е струват и 1/3 ама това е търговията - да вземеш на клиента парите и да му е кеф да ги даде...

Споко, желаещи мацки за "разходка" в мола винаги ще има. Мантамана го беше оцветил таман как си е. :wink:
 
От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

Споко, желаещи мацки за "разходка" в мола винаги ще има. Мантамана го беше оцветил таман как си е. :wink:

А, то по правило такива мацки след мола се "разхождат" и до леглото. :rolleyes:
 
От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

А, то по правило такива мацки след мола се "разхождат" и до леглото. :rolleyes:

Тъй де, безплатно нема никъде :roll:. Търгуват се всички екстри, иначе за какво ти е?
 
От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

кво се правите че не ходите и вие там :D аз на онлайн търговията, ще прощавате, ама доверие нямам никакво. повече от книга не бих си купил по нета. как ще си купя примерно дънки от онлайн магазин? без да ги видя или премеря, що за глупости. като си вадим парите от нета, не значи, че трябва да не ходим и по магазините. те парите са за да се изкарват в нета и да се харчат в мола - кръговрата а парите в днешни дни.
не може с някоя мацка да и кажеш - ще ти купя обувки - избери си от кокетна.ком :D друго си е от лъскавия магазин да ги купиш за 2-3 стотака и да ти е чак кеф да ги дадеш парите. те стоките там е струват и 1/3 ама това е търговията - да вземеш на клиента парите и да му е кеф да ги даде...

Предпочитам да си купя нещо от друго място където не е завишено до безумие.
В мола ходя да гледам кино когато излезе стойностен филм и това е.
На мацката ще и кажа да си изкара пари и да ги пръска където пръдливия и задник иска.
За тези мацки (кифли, миндили) където искат да пазаруват стока за 3 стотака от мола и малкият си пръст не мърдам.
Всяка втора селянка с въйфон 15, лъскави парцали и по възможност да не плаща за нищо докато си върти дрисливия гъз из лъскавия мол.
http://www.youtube.com/watch?v=IzIRd98VE40
Ай сиктир! Стойностните жени от друга страна заслужават моите адмирации. Те са рядкост за съжаление в тези времена и със сигурност няма да ги срещнеш всеки ден да се мотаят из моловете.
 
От: Re: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

ами ще се опразват като не сметнати като хората в ню юрк при малко над 8 милиона градско население 22,085,649 население в метополитана и само
17 мола http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Shopping_malls_in_New_York_City

това прави за софия с 1.6 милиона на преброяването преко сили макс 4 мола за да имаме същото съотношение ... или ние си имаме почти 100% отгоре нормално да се задъхват а до колкото си спомням 2007 се говореше за проекти за 12 или 14 мола в софия


@Блинки линка в първия пост не работи...
Бях горд участник в първия български мол, с два слепени търговски щанда на първа линия, близо до входа - сериозно постижение за онова време! Няколко десетки хиляди посещения на ден - цели семейства и родове, махленски банди, клубове по интереси, суинг общества, се тълпяха на входа, плащаха паркинг и входна такса. Изяждаше се тонове храна, изпиваше се тонове бира. Изхвърляха се два-три тира отпадъци след работа. Дневната печалба бе зашеметителна на фона на разходите по поддържане на търговската дейност - няколко хиляди процента ефективност! Работеше се с всякаква валута!
Така бе 5-6 години. После всичко това отиде в небитието. Доста години преди европарите за развитие на България и селското стопанство да се превърнат в молове и хотели по морето.
Винаги съм се чудел с кой акъл се построиха тези неща?
Но: лесни пари лесно се харчат. Резултатите са налице!
 
Хубави молове / мол Варна / мол Стара Загора / мол Бургас

Като ги погледнеш и сега, момовете, ще си кажеш, че наистина се правят пари. Поне тълпата в тях създава подобно усещане. Но уви, реалноста е съвсем друга. Повечето мои приятели ми обясняват, че хората масово ходят там, за да зяпат и купиването на нещо е доста инцидентно. Не говоря за храна и сядане на кафе, за да отбиеш няколко часа. По-скоро става дума за дрехи, аксесоари, бижута и подобни.

Най-силно посещение имали при гадно време, в почивните дни. Това ми разправят. Не съм имал възможност да го проверя лично, но има логика да е така. Аз лично на слънчаво време никога няма да се забия в някоя сграда, камоли мол. И предполагам доста хора са така. :-o
 
От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

Съотношение на моловете в България надминава всякакви очаквания..Да си призная,аз от време навреме посещавам някои мол и то за да гледам филм или заради намаленията,които правят.Предпочитам да пазарувам в други магазинчета.Все още не мога да се "приспособя" към онлайн пазаруването.Все не си улучвам размера на дрехите-все пак всяка дреха е различна,а и нали съм от женската част-това казва своята дума.Но се радвам,че има хора, които развиват този вид пазаруване :)
 
От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

Ако моловете фалират кифлите ще се пръснат навсякъде. Ще стане трета световна!! Ванга за това е говорела май :cry:

:lol: Култово :lol:
 
От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

:lol: Култово :lol:

Страхотно е да влезеш в мола и да видиш силиконените заспи как мъкнат торби с покупки към джипа, разказвайки една на друга колко му е малък на мъжа й, но все пак има пари. Да ги съжалиш ли, да им се смееш ли? Никой не може да ти каже това.

Както казах, за мен моловете са едно място, на което ходят зяпачи, кифли, дупенца и хора без никаква идея какво представлява истинския живот. Как ще се забия в мол, като в някой парк мога да се разходя. Да, няма китайски боклуци за много пари, но пък има нещо друго...живот.

И в този ред на мисли, днес ме питаха дали пазарувам онлайн. Отговорът ми бе "Предимно". И е истина. Първо вкарвам пари в джоба на някой колега, второ казвам на родните търговци, че нещо не е наред в цените им и трето - изпитвам доста по-голямо удобство при този вид пазаруване. Не бих сменил схемата, а и не виждам смисъл.
 
От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

Страхотно е да влезеш в мола и да видиш силиконените заспи как мъкнат торби с покупки към джипа, разказвайки една на друга колко му е малък на мъжа й, но все пак има пари. Да ги съжалиш ли, да им се смееш ли? Никой не може да ти каже това.
............
:roll:

Между другото рекламата на най-новия мол парадизето е ужасна и представя точно това, което си написал в първото изречение. Не знам защо не са подходили по-креативно към представянето. А в деня на отварянето е било като едно време с опашките за банани. Изглежда интересът е бил огромен. :shock:
 
От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

:roll:

Между другото рекламата на най-новия мол парадизето е ужасна и представя точно това, което си написал в първото изречение. Не знам защо не са подходили по-креативно към представянето. А в деня на отварянето е било като едно време с опашките за банани. Изглежда интересът е бил огромен. :shock:

Да, и аз я гледах. Поне едно е сигурно, не подвеждат потребителите. Интересът е огромен винаги в началото. После сюджета е ясен. Пълнене със зяпачи, слагане на такси за паркинга, бързо опразване на помещенията след бърза леквидация. Може ли при средна заплата 500-600 лева (800 лева опримистично), да продаваш дънки по 200 лева и горница. :) И да имаме дупета, колко продажби се предвиждат на месец? Нещо не ми е реално. :)
 
От: За моловете и онлайн магазините, С любов. :)

Интересно е, че в повечето молове, където съм влизал, има по една книжарница. И книгите са на съвсем нормални цени. Основната причина да посещавам молове е съществуването на книжарници (можеш да разлистиш книгата, да прегледаш какво пише на гърба, да прочетеш няколко реда от случайно избрана страница - за да прецениш дали си струва да се купува). В един варненски мол на подземния етаж има магазин за хранителни стоки, обувки, телевизори и т.н. (Карфур). Там даже на моменти цените на някои стоки са конкурентни спрямо магазини като Технополис и Техномаркет. От там съм си купувал евтини маратонки*, Blu-ray/DVD плеър, храна. В един друг варненски мол си купих телевизор (беше по-изгодно от Техномаркет и Технополис). Книжарниците обикновено се намират на най-горния етаж - за да стигнеш до там трябва да обиколиш другите етажи (или да ползваш асансьор - ако се сетиш).

Повечето неща в моловете (дрехи, обувки) са на абсурдни цени и не бих си ги купил от там. А цените на храната (купена не от магазините за храна, намиращите се на подземния етаж, а от заведенията за бързо хранене) са също абсурдни - ако се храниш там всеки ден няма да ти стигне една заплата само за храна.

* Аз скъпи маратонки не си купувам - не желая да извършвам демонстративно потребление.
 

Горе