За нужните инвестиции при интернет бизнес

От: За нужните инвестиции

А ревюто на продукта, съпътствано с резултати и т.н. не е ли стремеж към продажба?
 
От: За нужните инвестиции

Стремеж е, но не разбрах логиката на въпроса :)
 
От: За нужните инвестиции

Логиката е, че независимо какви методи прилагаш, ти се стремиш към продажба. Щом имаш клиенти, методите ти са добри, независимо какви са ;)
 
От: За нужните инвестиции

С това вече съм съгласен щом реализираш продажби значи метода си заслужава
 
От: За нужните инвестиции

Правете не толкова директна реклама от сорта на - МНОГО ЯК ПРОДЪКТ ТОВА Е НАЙ-ДОБРО а го давай по-полека примерно - МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН ОТ НЕГО БИХ ГО ПРОБВАЛ ОТНОВО ... и така малко по-скрита реклама :)
 
От: За нужните инвестиции

Може ли да се присъединя към въпроса на netsurfer относно info домейните (въпреки, че е отдавна, не видях отговор) - какво му е толкова лошото да си с info домейн?
 
От: За нужните инвестиции

Това, че струват жълти стотинки. То не е лошо, обаче супер много ги ползват поради тоя факт. Обикновено за CS сайтове и куп подобни булшитове и спам сайтове.
Пък и освен това TLD-a е с 4-буквено разширение, което е доста.
 
От: За нужните инвестиции

След толкова време гледам пак активна тази тема. Само едно не разбрах. Кога домейнът и хостингът са се водили някакви сериозни инвестиции? Та това са 20лв за домейн или 60лв за домейн+хостинг и това са цени за година. Абе, вие наред ли сте това да го водите за инвестиции? Ако ви е толкова "сериозен" бизнесът се съмнявам да стигнете по-далече от приходи за година от същия порядък. Аз с тези пари по баничка на ден не мога да си купя.

П.П.:
А това за хит-а идва от това, че от много накачурени сайтове там е станал много рангван (доверен). Това се е случило и се случва благодарение на много оптимизатори, които освен на своите сайтове, оптимизират и на другите си другари от хит-а, но основно - на самия hit.bg. Бих казал, че хит-ът е идеално място за сателитки.
 
  • Like
Реакции: adi
От: За нужните инвестиции при интернет бизнес

старо и нерелативно, моля извинете.
 
Последно редактирано:
От: За нужните инвестиции при интернет бизнес

Според мен цаката е с минимални вложени пари да изкараш максимално, определено не е лесно, но не е невъзможно, като разбира се ще трябва да се вложи и доста труд, а често не оценяваме собствения си труд. Сега съм замислил една схема в която инвестициите са минимални, а при 10-15 сайта трябва да се достигне поне средната заплата за бг, пускам 2 сайта в момента и им давам тестов период 3 месеца да видя дали има хляб в цялата схема, ще пиша като видя, по-скоро съм заблуден, ама кой знае :)
 
От: За нужните инвестиции при интернет бизнес

Според мен цаката е с минимални вложени пари да изкараш максимално, определено не е лесно, но не е невъзможно, като разбира се ще трябва да се вложи и доста труд, а често не оценяваме собствения си труд. Сега съм замислил една схема в която инвестициите са минимални, а при 10-15 сайта трябва да се достигне поне средната заплата за бг, пускам 2 сайта в момента и им давам тестов период 3 месеца да видя дали има хляб в цялата схема, ще пиша като видя, по-скоро съм заблуден, ама кой знае :)
Аз бих добавил и, че сладкият бизнес е с минимален риск и висока възрвъщаемост. Но ако под риск се разбира само инвестираните пари (а в повечето случаи са повече ресурси - време, усилия, знания), то тогава е еквивалетно на горе казаното от dimitar_ak.

Не разбирам защо защо хората мислят, че 1 домейн, хостинг план и някой друг платен дизайн на обща стойност 100$ е нещо, което ги стряскат като размер на инвестиция, като тези пари реално ги дават за какви ли не глупости. Естествено излишно е да споменавам, че трябват знания и време, за да може въпросната инвестиция да тръгне. Не съм сигурен, че реално знаят какво е голяма инвестиция, ако това им се види такава.

Първата инвестиция, която всеки прави и е длъжен да прави, за да има последователност е една единствена - времето. Всеки почва с инвестиране във време за обучение, разбиране за нещата. После идват и другите - идейте, проучването, курсовете (за доусъвършенстване, ако има нужда). И после след силна основа идват реалните парични инвестиции. Но силно подготвен всеки би имал шанс, независимо от всичко. Виждали сме много успешни истории и има книги по въпроса. Обаче факт е, че има и многократно повече неуспешни, за които сме чели по-малко и не се пише много много за тях. И нормално. В повече случаи неуспешните истории за стартирване на бизнес вървят ръка за ръка с успешните. Защо? Много просто, защото няма съвършенни хора, сценарии, схеми и т.н. И неуспешните помагат в стимулацирането на хората, които малко или много са предобедени още преди да се замислят за инвестиране или тръгване по пътя на бизнеса. Тези хора виждат, че като им се поднася цялта истина ще могат реално да преценят дали това наистина е за тях. Какво печелят и какво губят.
 
От: За нужните инвестиции при интернет бизнес

старо и нерелативно, моля извинете.
 
Последно редактирано:
От: За нужните инвестиции при интернет бизнес

тоест ако идеята не ни е уникална по-добре да не се бутаме между шамарите ?
 
От: За нужните инвестиции при интернет бизнес

тоест ако идеята не ни е уникална по-добре да не се бутаме между шамарите ?

Ако идеята ти не е уникална и нямаш голяма инвестиция. Примерно както гугъл направиха конкуренция на фейсбук. Много зависи и за каква конкуренция става въпрос много ясно, ако се бориш със сайт, които има 1000 уникални, едва ли ще ти трябва инвестиции като на гугъл за да го минеш.
 
От: За нужните инвестиции при интернет бизнес

Малко оффтопик, ама все чувам, че .com домейните са най-важни. Какво им има на .info, .net и .me, че аз само такива съм си регистрирала:(
 
От: За нужните инвестиции при интернет бизнес

Най-примамливата характеристика на .com домейните е, че потребителите ги изписват по подразбиране. Никой не си прави труда да запомни разширението на сайта и шибва ком-а накрая без да мисли много.

net и org също не са лоши алтернативи. Инфо домейните са евтини и съответно се ползват масово за спам и/или боклучави сайтчета
 

Горе