За птиците и природата - Градина Вискяр

От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Пак е незаконно това е акцизна стока, всичко що е акцизно е незаконно да го правиш и за лична употреба, дали ще е тютюн, ракия, нафта .... всичко

Мисля, че е незаконно ако го продаваш. Аз ще го сея за лична употреба. Благодаря все пак за отговорът!
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Българската експедиция „Опашката на дракона“
(Докато някои псевдофилософстват за финанси, политика и врътпрес дивове.)

12549034_978701532186644_8958973461803245755_n.jpg


12472233_978703385519792_6715513741544683899_n.jpg
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Губер - изхвърлен от "стопаните" си, IQ над средното за този форум...

1929436_10206154909252522_3326610117519369445_n.jpg
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Имал съм Каракачанска овчарка , много хубаво куче беше, но с много лош нрав, за градски условия, а и за селски, доста териториално животно и с особен нрав, не всеки може да справи, почти зверове са, трябва някой да обяснява на бъдещите стопани с какво се захващат, това е почти като да гледаш вълк в къщи.

Това е овчарско куче не е за апартамент, 15 години го гледах, така, че знам за какво говоря!
И въпреки това не оправдавам изхвърлянето на животни, това са изверги!
Като не можеш да го гледаш, пусни обява все ще се намери някой да го вземе!
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

12924541_981378208644760_1566204168662092186_n.jpg

(Не се доверявай на място, където не расте нито един плевел)
В Градина Вискяр има много доверие. :p
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Градинаров, тва всичко на ръка ли го махаш? Аз днес се разбих да плевя малините и остана и за утре - ако не завали. Много доверие и в моя имот, чак ми писна. :)

Я дай мнението си на експерт (отново), че го закъсах с един торф. Купих си 5 килограмови пакети от магазина, пресадих стайните цветя и в момента се боря с едни мушици из цялата къща. Кацат по прозорците и пердетата - няма изчистване тая сган. Какво може да се направи по въпроса? Мога ли да пръскам със спрей против насекоми директно в саксиите?
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Нанди, смени пръстта. Не си попаднала на подходящата. С пръскане няма да стане, временно решение.

Крейзи, как да я сменя без да прецакам корените на цветята? Защо мислиш, че няма да стане? Дали има друг препарат, който мога да ползвам в затворено помещение - нещо специално за целта? Може и нещо алтернативно - домашен метод? Нали някои билки пъдят насекомите...
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Ако са белокрилки са много упорити. Веднъж ми бяха нападнали хибискуса. Опитвах ги с разни пръскала, накрая стана с разреден разтвор на течен сапун. Слагаш го в ръчна пръскалка.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Ако са белокрилки са много упорити. Веднъж ми бяха нападнали хибискуса. Опитвах ги с разни пръскала, накрая стана с разреден разтвор на течен сапун. Слагаш го в ръчна пръскалка.

Супер, обаче в какво съотношение вода: сапун правиш разтвора и къде пръскаш - в почвата или върху стеблата и листата?
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Като сме на аграрна тема, да попитам и аз.
Един клиент от Велинград предложи да ми прати диви ягоди.
Аз съм много скептичен че ще виреят на терасата в Бургас.
Ама той настоя ...
Та кажете има ли смисъл или да не се мори човека.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Като сме на аграрна тема, да попитам и аз.
Един клиент от Велинград предложи да ми прати диви ягоди.
Аз съм много скептичен че ще виреят на терасата в Бургас.
Ама той настоя ...
Та кажете има ли смисъл или да не се мори човека.

Вискяра е експерт по ягодите - само той може да ти помогне. Много е странно, обаче да гледаш диви ягоди на балкон. Непременно трябва да споделиш опит, ако ги завъдиш. :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Според мен няма смисъл, аз веднъж бях взел луковица на лале от Витоша, то е защитен вид май при това, беше отдавна, явно съм бил много глупав по това време:wink: и го сложих в една саксия ей така за експеримент и познай какво стана:D, дивото си е диво
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Аз пък мисля, че ако ягодите са някакъв хибрид, пригоден да вирее в саксия, Станчо ще яде диви ягоди, та може и някой буркан конфитюр да затвори. :)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

@nandibandi ти брала ли си диви ягоди?
Голема мъка е, веднъж отидохме да берем, аз половината ги изядох, а нервите ми стигнаха да набера само още една шепа, вярно вкусни, ама са вкусни там където си растат, на балкон нищо няма да е същото, ако изобщо стане нещо.
 

Горе