За референдума на Слави

Blinky

Owner
Питаха едно момче по БНР - на 26 години от Лондон, как се информира за референдума, за да си състави мнение как да гласува.
Каза, че там се работи много и нямат време да следят ситуацията ежедневно и затова българите на острова се информират от Фейсбук ( вероятно брадва, петел, и какво ли не още).
Това доста ме смути.
Да ти кажа честно ти източници са голям боклук, но и големите, които взимат пари от властта не са по-малко зло. В споменатите от теб се пишат пълни измишльотини и дори малко невероятни неща, но в другите пък малко по-реални и в същото време такива, че да те настроят към определено решение. За това не е много сигурно от кои медии може да се извлича най-обективна информация.

Sky

Well-Known Member
Абе какво информиране, всички сляпо го подкрепят без дори да знаят въпросите и евентуалните последици.
Аз лично не познавам човек, който да знае поне един от въпросите за тоя реферндум.

Blinky

Owner
Абе какво информиране, всички сляпо го подкрепят без дори да знаят въпросите и евентуалните последици.
Аз лично не познавам човек, който да знае поне един от въпросите за тоя реферндум.
Е как да не знае. Нали са ги изчели преди да го е зачеркнал? Или? Не ми се вярва чак пък толкова да сме зле. :)

Sky

Well-Known Member
Е как да не знае. Нали са ги изчели преди да го е зачеркнал? Или? Не ми се вярва чак пък толкова да сме зле. :)
Брат ми - никога не се е интересувал и не е гласувал. Но за реферндума стана в 6 сутринта след работа, с автобусчето до село да подкрепи чалгаджията.
Питах го знае ли въпросите изобщо и отговора, беше че слави правел там нещо си и трябвало да го подкрепи без значение какво и защо.
Така бяха и всички останали.

EGraphix

Active Member
Това е г/д като референдума за Белене. Питаш народа относно ядрени централи... все едно е компетентен. Както казах, не е хубаво да се гледат други държави и как там работел референдум и тн. Пряката демокрация работи в изградени и израснали общества, тук е все едно да дадеш на маймуна калашник. Първо гласуваме, после мислим.

Blinky

Owner
Брат ми - никога не се е интересувал и не е гласувал. Но за реферндума стана в 6 сутринта след работа, с автобусчето до село да подкрепи чалгаджията.
Питах го знае ли въпросите изобщо и отговора, беше че слави правел там нещо си и трябвало да го подкрепи без значение какво и защо.
Така бяха и всички останали.
Ее, чак не ми се вярва. По принцип хората отиват да гласуват, защото се предполага, че знаят какво искат. Ако не за тях, поне за децата им в бъдеще, нали така? :) Как ще отидеш без идея какви ще са последствията от гласа ти? Все едно да се качиш на кола пиян и да не знаеш какви последствия може да има? Така де, разумните хора знаят и за това си имат идея.

RealMoney

Well-Known Member

Blinky

Owner

nandibandi

Well-Known Member
Братът на sky сигурно е в някое от видеотата по-горе....
Бърни, това е много ниска топка. ИскАх да ти шибна един шамар, но нямам желание - едва ли ще има полза. Ти си гербераст, а това говори за наличие на тежко психическо заболяване. o_O

BurnX

Well-Known Member
Бърни, това е много ниска топка. ИскАх да ти шибна един шамар, но нямам желание - едва ли ще има полза. Ти си гербераст, а това говори за наличие на тежко психическо заболяване. o_O
Не е мъжкарско нали ?С тия заучени от Биг Брадър фразички ти си за шамари....

nandibandi

Well-Known Member
Не е мъжкарско да нападаш опонент, като обиждаш близките му, които не са участници в спора - да. Фрази от биг брадър може да заучаваш ти, аз съм се изолирала от бг тв-помията.

BurnX

Well-Known Member
Не е мъжкарско да нападаш опонент, като обиждаш близките му, които не са участници в спора - да. Фрази от биг брадър може да заучаваш ти, аз съм се изолирала от бг тв-помията.
Какво съм обидил близките му? Самия човек вкара брат си и каза че гласува без да знае за какво.... в клипчетата показват точно такива хора , които не знаят за какво гласуват....

jkminkov

Active Member
Това е г/д като референдума за Белене. Питаш народа относно ядрени централи... все едно е компетентен. Както казах, не е хубаво да се гледат други държави и как там работел референдум и тн. Пряката демокрация работи в изградени и израснали общества, тук е все едно да дадеш на маймуна калашник. Първо гласуваме, после мислим.
да го питаме народа след 30 години като изтече ресурса на Козлодуй, най-евтиния ток ще е от централите на Костов...

Blinky

Owner
Да питаш народа за ядрена централа е като да питаш кучето, каква кола да си вземеш.
Е как каква. Кабрио, да му се вее езика. :) Същото е при народа - решение, което не е практично, но пък ще му е густо....

rujel

Active Member
Да питаш народа за ядрена централа е като да питаш кучето, каква кола да си вземеш.
Това е напълно вярно сравнение. На практика да питаш народните представители за същото е съвсем леко по-малко глупава инициатива. А абсолютно същото по глупост е да питаш народа за това кои да са неговите народни представители. Така, че нещата не са розови като цяло и решението кой да взима решение не е очевиден...

iliqnktz

Active Member
Нека да питат народа, дали минималната заплата в България, не трябва да стане 5000 лева, според мен ще бъде на кантар работата, защото всеки ще има нужда от време за размисъл. Аз не вярвам, че в България, някой отива и гласува на сляпо!

Да питат народа, дали иска да почива 5 дни и да работи само по два. Аз не вярвам, че в България, някой отива и гласува на сляпо!

Да го питат също така, иска или не иска държавата да си смени герба, знамето, химна, девиза, името, населението?! Аз не вярвам, че в България, някой отива и гласува на сляпо!

Поне от подобни глупости ни спаси Б.Б, като каза, че прага за референдуми (да се организира и да влезе в парламента за обсъждане или като закон) си е добър, което действително поне отложи сегашния бълвоч до днешна дата.

И трите точки са абсолютен цирк и ако бъдат приети, ще стане още по-зле и от сега. Това само малоумник дето няма грам акъл няма да го забележи. Нито чалгата, нито изборите са генералният проблем. В Румъния да не би да забраниха чалгата, че дръпнаха така? Да не би една Австрия да е по-зле от нас, защото не са си сменили избирателната система с мажоритарна? Или пък една Швеция с под 10 милиона население са по-зле от нас, защото имат 349 депутата? Почти забравих и прочутата субсидия.. Много ми харесва как сравнява сульо и пульо, къде и колко се плаща. Ама май забравя да спомене, че една Германия е 80 620 000 души, една Великобритания 64 100 000 души, а една Франция е 66 030 000 (данни от 2013 година).

Ето това ни е будното гражданско общество, щом подобен бълвоч поглъща над два милиона гласа "ЗА" на всяка точка.

1. - Дали да се въведе мажоритарна избирателна система с абсолютно мнозинство в два тура - с "да" са гласували 2 509 864 българи. Отрицателен вот са отбелязали 560 024 избиратели. Недействителните бюлетини и такива с нееднозначен отговор са 330 928.
  2. - За въвеждането на задължително гласуване на избори и референдуми са гласували 2 158 929 българи. 905 691 избиратели пък са отговорили на въпроса с "не". Недействителните бюлетини са 336 180.
  3. - Дали държавната субсидия за партиите да се намали на един лев за всеки получен действителен глас на парламентарни избори - с "да" са отговорили 2 516 791 избиратели. Отрицателен отговор са дали 523 759 българи. Недействителните бюлетини са 359 778.

Представям си следващият път, ако изнесе не един, ами десет концерта.

П.С: Очертава се още "дълго" да си имаме кенеф вместо държава, поне докато господин.. пардон Н.В СУЛТАН ЕРДОГАН, не реши да пусне някой друг милион арабска смес насам и/или да прибере под игото си санджак Кърджали, плюс минус околие, след което пак да чакаме някой да ни спасява.

Горе