За референдума на Слави

Питаха едно момче по БНР - на 26 години от Лондон, как се информира за референдума, за да си състави мнение как да гласува.
Каза, че там се работи много и нямат време да следят ситуацията ежедневно и затова българите на острова се информират от Фейсбук ( вероятно брадва, петел, и какво ли не още).
Това доста ме смути.
Да ти кажа честно ти източници са голям боклук, но и големите, които взимат пари от властта не са по-малко зло. В споменатите от теб се пишат пълни измишльотини и дори малко невероятни неща, но в другите пък малко по-реални и в същото време такива, че да те настроят към определено решение. За това не е много сигурно от кои медии може да се извлича най-обективна информация.
 
Абе какво информиране, всички сляпо го подкрепят без дори да знаят въпросите и евентуалните последици.
Аз лично не познавам човек, който да знае поне един от въпросите за тоя реферндум.
 
Абе какво информиране, всички сляпо го подкрепят без дори да знаят въпросите и евентуалните последици.
Аз лично не познавам човек, който да знае поне един от въпросите за тоя реферндум.
Е как да не знае. Нали са ги изчели преди да го е зачеркнал? Или? Не ми се вярва чак пък толкова да сме зле. :)
 
Е как да не знае. Нали са ги изчели преди да го е зачеркнал? Или? Не ми се вярва чак пък толкова да сме зле. :)
Брат ми - никога не се е интересувал и не е гласувал. Но за реферндума стана в 6 сутринта след работа, с автобусчето до село да подкрепи чалгаджията.
Питах го знае ли въпросите изобщо и отговора, беше че слави правел там нещо си и трябвало да го подкрепи без значение какво и защо.
Така бяха и всички останали.
 
Това е г/д като референдума за Белене. Питаш народа относно ядрени централи... все едно е компетентен. Както казах, не е хубаво да се гледат други държави и как там работел референдум и тн. Пряката демокрация работи в изградени и израснали общества, тук е все едно да дадеш на маймуна калашник. Първо гласуваме, после мислим.
 
Брат ми - никога не се е интересувал и не е гласувал. Но за реферндума стана в 6 сутринта след работа, с автобусчето до село да подкрепи чалгаджията.
Питах го знае ли въпросите изобщо и отговора, беше че слави правел там нещо си и трябвало да го подкрепи без значение какво и защо.
Така бяха и всички останали.
Ее, чак не ми се вярва. По принцип хората отиват да гласуват, защото се предполага, че знаят какво искат. Ако не за тях, поне за децата им в бъдеще, нали така? :) Как ще отидеш без идея какви ще са последствията от гласа ти? Все едно да се качиш на кола пиян и да не знаеш какви последствия може да има? Така де, разумните хора знаят и за това си имат идея.
 
Братът на sky сигурно е в някое от видеотата по-горе....
Бърни, това е много ниска топка. ИскАх да ти шибна един шамар, но нямам желание - едва ли ще има полза. Ти си гербераст, а това говори за наличие на тежко психическо заболяване. o_O
 
Братът на sky сигурно е в някое от видеотата по-горе....

stop_posting.png
 
Бърни, това е много ниска топка. ИскАх да ти шибна един шамар, но нямам желание - едва ли ще има полза. Ти си гербераст, а това говори за наличие на тежко психическо заболяване. o_O
Не е мъжкарско нали ?С тия заучени от Биг Брадър фразички ти си за шамари....
 
Не е мъжкарско да нападаш опонент, като обиждаш близките му, които не са участници в спора - да. Фрази от биг брадър може да заучаваш ти, аз съм се изолирала от бг тв-помията.
 
Не е мъжкарско да нападаш опонент, като обиждаш близките му, които не са участници в спора - да. Фрази от биг брадър може да заучаваш ти, аз съм се изолирала от бг тв-помията.
Какво съм обидил близките му? Самия човек вкара брат си и каза че гласува без да знае за какво.... в клипчетата показват точно такива хора , които не знаят за какво гласуват....
 
Това е г/д като референдума за Белене. Питаш народа относно ядрени централи... все едно е компетентен. Както казах, не е хубаво да се гледат други държави и как там работел референдум и тн. Пряката демокрация работи в изградени и израснали общества, тук е все едно да дадеш на маймуна калашник. Първо гласуваме, после мислим.

да го питаме народа след 30 години като изтече ресурса на Козлодуй, най-евтиния ток ще е от централите на Костов...
 
Да питаш народа за ядрена централа е като да питаш кучето, каква кола да си вземеш.
Е как каква. Кабрио, да му се вее езика. :) Същото е при народа - решение, което не е практично, но пък ще му е густо....
 
Да питаш народа за ядрена централа е като да питаш кучето, каква кола да си вземеш.
Това е напълно вярно сравнение. На практика да питаш народните представители за същото е съвсем леко по-малко глупава инициатива. А абсолютно същото по глупост е да питаш народа за това кои да са неговите народни представители. Така, че нещата не са розови като цяло и решението кой да взима решение не е очевиден...
 
Нека да питат народа, дали минималната заплата в България, не трябва да стане 5000 лева, според мен ще бъде на кантар работата, защото всеки ще има нужда от време за размисъл. Аз не вярвам, че в България, някой отива и гласува на сляпо!

Да питат народа, дали иска да почива 5 дни и да работи само по два. Аз не вярвам, че в България, някой отива и гласува на сляпо!

Да го питат също така, иска или не иска държавата да си смени герба, знамето, химна, девиза, името, населението?! Аз не вярвам, че в България, някой отива и гласува на сляпо!

Поне от подобни глупости ни спаси Б.Б, като каза, че прага за референдуми (да се организира и да влезе в парламента за обсъждане или като закон) си е добър, което действително поне отложи сегашния бълвоч до днешна дата.

И трите точки са абсолютен цирк и ако бъдат приети, ще стане още по-зле и от сега. Това само малоумник дето няма грам акъл няма да го забележи. Нито чалгата, нито изборите са генералният проблем. В Румъния да не би да забраниха чалгата, че дръпнаха така? Да не би една Австрия да е по-зле от нас, защото не са си сменили избирателната система с мажоритарна? Или пък една Швеция с под 10 милиона население са по-зле от нас, защото имат 349 депутата? Почти забравих и прочутата субсидия.. Много ми харесва как сравнява сульо и пульо, къде и колко се плаща. Ама май забравя да спомене, че една Германия е 80 620 000 души, една Великобритания 64 100 000 души, а една Франция е 66 030 000 (данни от 2013 година).

Ето това ни е будното гражданско общество, щом подобен бълвоч поглъща над два милиона гласа "ЗА" на всяка точка.

  1. - Дали да се въведе мажоритарна избирателна система с абсолютно мнозинство в два тура - с "да" са гласували 2 509 864 българи. Отрицателен вот са отбелязали 560 024 избиратели. Недействителните бюлетини и такива с нееднозначен отговор са 330 928.
  2. - За въвеждането на задължително гласуване на избори и референдуми са гласували 2 158 929 българи. 905 691 избиратели пък са отговорили на въпроса с "не". Недействителните бюлетини са 336 180.
  3. - Дали държавната субсидия за партиите да се намали на един лев за всеки получен действителен глас на парламентарни избори - с "да" са отговорили 2 516 791 избиратели. Отрицателен отговор са дали 523 759 българи. Недействителните бюлетини са 359 778.

Представям си следващият път, ако изнесе не един, ами десет концерта.

П.С: Очертава се още "дълго" да си имаме кенеф вместо държава, поне докато господин.. пардон Н.В СУЛТАН ЕРДОГАН, не реши да пусне някой друг милион арабска смес насам и/или да прибере под игото си санджак Кърджали, плюс минус околие, след което пак да чакаме някой да ни спасява.
 

Горе