За самозапалилия се Пламен

От: За самозапалилия се Пламен

В България хора се самоубиват всеки ден по различни причини откакто е създадена държавата. Тъжно, но факт. Самоубивали са се когато сме били царство. Самоубивали са се докато сме били под турско робство. Самоубивали са се по време на комунизма. Самоубиват се сега при демокрацията. Ще продължат и занапред. Това е положението.
Навсякъде по света е така, не е само тук. Даже бях чел някъде, че Япония са на първо място по самоубийства. За да стигне човек до такова решение, има някакво психично отклонение. Много хора са били затворени в килии, яли са плъхове, умирали са от глад и до последно са се борили за живота си. Според мен не може да има външен фактор, който да доведе до такова решение - всичко е вътре в мозъка.
 
От: За самозапалилия се Пламен

Мир на праха му, но за мен това не е мъжка постъка, а постъпка на безумец.

Когато искаш да умреш, поне умри като мъж и войн, а не като факла.

Нека почива в мир, но едва ли, тъй като това е действие против библията. Лично аз не бих го направил и във възможно най-лошите обстоятелства.
 
От: За самозапалилия се Пламен

променено :)
 
Последно редактирано:
От: За самозапалилия се Пламен

Глупаво е да търсим логична причина за нещо толкова нелогично, и е безумие да канонизираме и сравняваме с герой такъв човек.За мен това си е слабост( да не поставям по крайни диагнози)! Ами ако Левски се беше самозапалил?Ако Бенковски се беше самозапалил?Постъпката на Горанов е плод на нездрав разум, а не на високи социални идеи!
 
От: За самозапалилия се Пламен

Навсякъде по света е така, не е само тук. Даже бях чел някъде, че Япония са на първо място по самоубийства. За да стигне човек до такова решение, има някакво психично отклонение. Много хора са били затворени в килии, яли са плъхове, умирали са от глад и до последно са се борили за живота си. Според мен не може да има външен фактор, който да доведе до такова решение - всичко е вътре в мозъка.

И аз съм на същото мнение. България не е затвор, от който не можеш да се измъкнеш. На който не му изнася тук да си пробва късмета навън. Сега някой може да каже, че не е толкова лесно. Тук са приятели семейство ала бала, ами ако човек ги има тия неща и държи на тях, едва ли ще иска да се самоубива.

Е как кой бе нали поставил ултиматум и не го изпълнили, хайде стига сега че се бори да сваля ТИМ това добре, но се пали и го сравняват с Левски вече това лоша работа.

ТИМ престъпна групировка от Варна ли бяха? Ако човекът е искал да ги сваля защо се самоубива? Защо просто не отиде да ги разтреля собственоръчно. След като е склонен да загуби живота си, значи няма нищо за губене.
 
От: За самозапалилия се Пламен

Боди и аз така смятам, може се бориш по всякакъв начин не да си посегнеш на живота. Явно се мисли за Ян Палах знам ли.

Иначе са икономическа групировка, с огормни активи и интереси от цяла БГ.
 
От: За самозапалилия се Пламен

Респект към крайното решение на момчето, но не би трябвало да се превръща в светец. От началото на протестите са зачестили доста самоубийствата. Мисля, че над 20, но за тях малко се знае. И все са по същите причини, както на Пламен. Онзи човек, който изби цялото си семейство и се самоуби е пак по същата причина. Стигнал дъното и е взел решението. Беше 2 дена в новините и сега надали някой се сеща за събитието.
 
От: За самозапалилия се Пламен

Онзи човек, който изби цялото си семейство и се самоуби е пак по същата причина. Стигнал дъното и е взел решението. Беше 2 дена в новините и сега надали някой се сеща за събитието.

за военния от Пловдив ли става на въпрос?
абсурдно е да ги сравняваш...нямат нищо общо.
 
От: За самозапалилия се Пламен

Гледах сега новините. Щели да обявят ден за национален траур, измислили стихове за него, чак паметник предлагат да му се прави.
 
От: За самозапалилия се Пламен

Най-трагичното е, че дори и след този трагичен случай нищо няма да се промени. На политиците им пука за някой си който се е запалил :(
 
Последно редактирано:
От: За самозапалилия се Пламен

Това утрешния ден да се обяви за ден на национален траур е най- идиотската разпоредба, която съм чувал от доста време. Най- малкото, в България годишно се самоубиват около 1000 души, а като гледам положението в България бройката ще се увеличи. Е, каква е разликата между този човек и останалите хиляда? Абсолютно никаква. Значи по същата трябва да се обяви дена на траур за всеки един от тях.

А да не говорим колко малоумно е идеализирането на подобен акт.
 
От: За самозапалилия се Пламен

Решението за траура е взето от правителството. А само във Варна днес е имало три нови самоубийства.

Искам да ви обърна специално внимание на един от коментарите отдолу. Запазих го като картинка, защото след време едва ли някой ще вярва, че са ставали такива неща. Ето го:
standojdjiof.png
 
От: За самозапалилия се Пламен

Това утрешния ден да се обяви за ден на национален траур е най- идиотската разпоредба, която съм чувал от доста време. Най- малкото, в България годишно се самоубиват около 1000 души, а като гледам положението в България бройката ще се увеличи. Е, каква е разликата между този човек и останалите хиляда?

Разликата е, че с останалите хиляда не могат да си направят ПР.

А да не говорим колко малоумно е идеализирането на подобен акт.

Това само може да насърчи и други да прибегнат до самоубийство.
 
От: За самозапалилия се Пламен

Намерил е най-лесният начин ,ако това е спасение всички трябва да се запалим.Пълна глупост борба му е майката.
 
От: От: За самозапалилия се Пламен

Решението за траура е взето от правителството. А само във Варна днес е имало три нови самоубийства.

Искам да ви обърна специално внимание на един от коментарите отдолу. Запазих го като картинка, защото след време едва ли някой ще вярва, че са ставали такива неща. Ето го:
standojdjiof.png
Амин! Да се свети името му! Тоя фен май е повтарял в 3 клас 5-6 пъти. Как пък една дума не написа вярно?!
 
От: За самозапалилия се Пламен

Интересно е, че в една медия вчера "новина" беше колко души са се самоубили за денонощие.
Днес пък "новината" е колко деца заплашват да се самоубият всеки месец.
:mad:
 
От: За самозапалилия се Пламен

Да не твърдиш, че хората са се наговорили да се самоубиват в един и същи ден, за да повлияят на резултата от изборите или нещо подобно? Или може би изобщо няма самоубийства и медиите си ги измислят, за да навредят на имиджа на някого?
 
От: За самозапалилия се Пламен

Твърдя, че това не е новина и няма място в новинарските хроники. Винаги е имало и ще има самоубииства, а журналистите търсят евтина сензация.
ПП: Как пък и това го свърза с политиката
 
От: За самозапалилия се Пламен

Винаги е имало самоубийства, обаче ти сериозно ли вярваш, че във Варна е нормално да стават по три на ден? По твоята логика в новинарските хроники не трябва да влизат още катастрофите, криминалните престъпления и всичко останало, което "винаги е имало".
 
От: За самозапалилия се Пламен

Хората се самоубиват от безизходица. Съчетана със слаба психика. Това, че само една медия е отразила факта е жалко. Не е нормално да се самоубиват по 3 - ма души дневно в бяла държава!
 

Горе