За скоростна оптимизация на един сайт- Какво да го правя тоз клиент :)

ilianskia

Member
Тоз клиент с проекта му, какво да го правя :)
Дава от 200 до 300 $, но.. изискванията дали са изпълними :)
Особенно поддръжката за 12 месеца след дата на оптимизация :)
Сайт правен от индианци :) и с опит да се оптимизира от пакистанци :)


 
Възложен ти е проекта или просто браузваш какво искат и за какви пари разни избушляци?
 
Тоз клиент с проекта му, какво да го правя :)
Дава от 200 до 300 $, но.. изискванията дали са изпълними :)
Особенно поддръжката за 12 месеца след дата на оптимизация :)
Сайт правен от индианци :) и с опит да се оптимизира от пакистанци :)


Слагай му Нитропак и го пускай по пързалката. Не заслужава тоя пич реална оптимизация.
 
Очакваш мнения на други дали си струва офертата ли :) ?
Слагай му Нитропак и го пускай по пързалката. Не заслужава тоя пич реална оптимизация.
Как решавате кой какво заслужава?
 
Очакваш мнения на други дали си струва офертата ли :) ?

Как решавате кой какво заслужава?
сайта има активни 50 плъгина, клиента иска оптимизация на скоростта на зарежда в споделена среда, където контрола е ограничен, иска включена 12 месечна поддръжка и безплатно отстраняване на последващо възникнали конфликти във функционалностите на сайта, кооито по никакъв начин ве можеш да докажеш дали са били преди или след намесата. Изисква ниво на познания Експерт и дава 200-300 долара. Такъв клиент се поема при цена 200$ на час и минимална начална ставка 5 часа, един от които е запознаване със структурата на сайта и проблемите му.
 
Този 12-месечен период за поддръжка, демек да гарантираш, че ще се задържи все така скоростта на сайта при положение, че ще има добавяне на ново съдържание, плъгини, ъпдейти на теми, плъгини. Звучи доста рисковано честно казано. Всеки месец ще ти се налага да го гледаш и ръчкаш според мен. Няма как да се случи, ще ти излезе през носа тези $200-300.
 
Привет, вчера щях да отговоря, но за жалост имаше профилактика на форума. Разгледах сайта, това е сайт който има доста блъскане понего, искат поддръжка защото ще качват снимки редовно и редактират. Моят съвет е 1500 долора за оптимизация е абсолютно коректно, след това месечно по 100 или 200 долара като поддръжка е нормално, ако искате поддръжка ще плащат, а щом индиец е правил сайта, значи не са плащачи и търсят евтиното, а най-вероятно всичко ще е кракнато понего. Успех все пак.

Поздрави,
Станимир И
 
сайта има активни 50 плъгина, клиента иска оптимизация на скоростта на зарежда в споделена среда, където контрола е ограничен, иска включена 12 месечна поддръжка и безплатно отстраняване на последващо възникнали конфликти във функционалностите на сайта, кооито по никакъв начин ве можеш да докажеш дали са били преди или след намесата. Изисква ниво на познания Експерт и дава 200-300 долара. Такъв клиент се поема при цена 200$ на час и минимална начална ставка 5 часа, един от които е запознаване със структурата на сайта и проблемите му.
След като не ти допада офертата я подминаваш. Кому е нужно оферта от този вид да се дъвче във форум? Много е важно всеки да си цени труда, но при ясни правила каквито има по-горе (офертата: търся негър да ми работи, аз ще му вдигна паметник "обещавам") не виждам защо се обсъжда. Темата е въпрос, а не констатация!
 
След като не ти допада офертата я подминаваш. Кому е нужно оферта от този вид да се дъвче във форум? Много е важно всеки да си цени труда, но при ясни правила каквито има по-горе (офертата: търся негър да ми работи, аз ще му вдигна паметник "обещавам") не виждам защо се обсъжда. Темата е въпрос, а не констатация!
Да подминах я, но ти попита как преценяваме кой, колко и какво заслужава. Аз ти дадох отговор. Илиански също попита какво да го прави такъв клиент и получава отговори. Защо е нужно да задаваш въпрос, след като ти е досадно да прочетеш отговора?!?
 
Това за 12-месечната гаранция е вероятно да означава че 200-те кинта ше ги получиш след това.

В Ъпуърк първо се гледа бюджета и второ - откъде е "клиента".
Така отпадат около 92% от проектите.
 
Защо е нужно да задаваш въпрос, след като ти е досадно да прочетеш отговора
След като имаш готови условия по договора и няма точка по договаряне. Решението на @alexkuzmov за мен не е приемливо. Дори потенциалния клиент да не уважава бъдещия си работник. Решението на @Станимир И е коректно и нищо не пречи да се опита предоговаряне на сумата. Говоря за нормална етика :)
 
След като не ти допада офертата я подминаваш. Кому е нужно оферта от този вид да се дъвче във форум? Много е важно всеки да си цени труда, но при ясни правила каквито има по-горе (офертата: търся негър да ми работи, аз ще му вдигна паметник "обещавам") не виждам защо се обсъжда. Темата е въпрос, а не констатация!
Нека всичко обсъдим. Опитът на някои е полезен за всеки тук. Всичко такова е полезно. Отговорите са и реално начина на мислене и справяне в дадена ситуация. Мен винаги ми е било интересно, макар, че тук е ясно що за дървена оферта е. :)
 
Благодаря за мненията.
Офертата я имам както е написана.
Директно се е свързал с мен.
Клиента е от Франция :)
Споделянето ми е за нещо подобно като във фейсбоок групите се споделят смешни обяви за работа със заплата за ИТ от 1000 лева и изисквания за човек с опит от 2-3 години :), или както се постват снимки на некви смешници, грозници- и жени и мъже и се пита-"Този какво го правим" :)
Бях сигурен че Станимир, Noke и s1yf0x ще се вкл. с отговори.Благодаря.
Аз и горе долу подобни условия предложих като върнат отговор на поканата за проекта.
А този ми писал днес - защо съм отговярал изобщо щом не съм съгласен на всичките му условия от- до описани в поканата/предложението му.

И да съгласен съм Noke, че хайде да не са 92%, но доста от директните покани са с ниски предложени пари, а с големи очаквания.
Като държави и клиенти от опита ми до сега проблеми са ми били тези от Израел, Гърция, Австралия и Франция :)
Извън темата на форума е, но дори и в Линкедин, се срещат вече доста интересни/смешни обяви за ИТ специалисти.
Като пример на снимката:
 
@alexkuzmov @Blinky а защо гледате само от едната страна. Не може ли клиента да попадне на лош изпълнител и да плати много пари за нищо. @alexkuzmov ти реално предложи инсталация на плъгин/модул (не съм в час с WP) за 2-300$. Е това не ме кефи!
 
@alexkuzmov @Blinky а защо гледате само от едната страна. Не може ли клиента да попадне на лош изпълнител и да плати много пари за нищо. @alexkuzmov ти реално предложи инсталация на плъгин/модул (не съм в час с WP) за 2-300$. Е това не ме кефи!
Понякога инсталацията и настройката на кеширане във WP по ефективен начин и да не пречи на другите инсталирани плъгини отнема много повече време от тези 200-300 долара. Е мен пък това не ме кефи :)
 
@alexkuzmov @Blinky а защо гледате само от едната страна. Не може ли клиента да попадне на лош изпълнител и да плати много пари за нищо. @alexkuzmov ти реално предложи инсталация на плъгин/модул (не съм в час с WP) за 2-300$. Е това не ме кефи!
Даже по-лошо и плъгина е платен.
 
@alexkuzmov @Blinky а защо гледате само от едната страна. Не може ли клиента да попадне на лош изпълнител и да плати много пари за нищо. @alexkuzmov ти реално предложи инсталация на плъгин/модул (не съм в час с WP) за 2-300$. Е това не ме кефи!
Истина е. Но вероятността да минеш тънко и да ти се размине и по-малка (демек да получиш супер сървис за малко пари). И при големите бюджети се намират тук таме някой "експерт", който да те накара да ревеш, но е по-рядко явление. Срещал си в соц. мрежите онези мемета с клиентските очаквания и клиентските бюджети. Както се викаше, добре, че е базика, че да си кажем истината. :)

Ако реши автора, може да се пусне и да види какво е. Но това е ако си пада по садо-мазо и скубане на подмишници. :)
 

Горе