За социалните помощи вече ще се бачка!

Според вас това справедливо ли е?

  • Да - справедливо е

    Votes: 16 72.7%
  • Не - безработните да мрат от глад

    Votes: 0 0.0%
  • Не - трябва да бачкат през всички работни дни по 8 часа дневно

    Votes: 4 18.2%
  • Не - помощи трябва да се дават без изискване за труд

    Votes: 2 9.1%
  • Не - друго (напишете коментар в темата)

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    22

happyslacker

New Member
Сега вече ще "раздават" социални помощи само на тези, които извършват общественополезен труд.

Обаче не ми стана ясно защо този труд трябва да го вършат само 14 дни по 4 часа дневно...

Източник: Социални помощи срещу 14 дни труд
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

И преди си беше така. Просто сега ще работят малко повече дни.
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Проблемът е, че няколко процента от получаващите помощи може да пострадат и да имат нужда после от психиатрично лечение. Не всеки реагира спокойно на принудата да мете улиците (бачкал до скоро в банка примерно, банката фалирала и сега трябва да мете улиците - това ще е голям психологически шок, който може да доведе до сериозни психологически проблеми и дори самоубийство).

И между другото какво значи "социални помощи"? Защото аз включвам в това понятие и обезщетението за безработица.

"Помощите" срещу труд не са истински помощи, а нещо съвсем друго.
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Еми тоя бивш банкер ще го вземат веднага някъде за 300 лв да седи на бюро и няма да се самоубива. Обаче какъв е стимула да работиш цял месец за 300 лв - пред това да дремеш без да работиш за 100 лв по-малко. Е, няма го.
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Бедна ви е фантазията какви изроди има. На въпроса ми към един такъв, какво търси на опашката за помощи ( не си спомням точно какви) при положение, че има повече пари и от мен?!?! Оня ми отвръща, че така щял да си избива телефоните и малко от тока:shock:

Това беше преди да почнат да ги карат да работят. Сега сигурно има друга врътка. Но е факт, че стават много измами с тея помощи и ги вземат хора, който най-малко се нуждат.
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Обезщетенията за безработица не са социални помощи. Никакви помощи не са защото докато работиш си плащаш вноски заради риска някой ден да си загубиш работата и парите идват от там. Тези хора няма да работят обществен труд докато имат право да си вземат тези обезщетения.
Социалните помощи са за хора, които са трайно безработни и нямат намерение да си търсят работа. Затова им викат ПОМОЩИ, а онова другото е ОБЕЗЩЕТЕНИЯ.

И в момента си работят за социалните помощи. Така е много отдавна. Просто сега са увеличили малко срока.
 
Последно редактирано:
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

НЕКА МАМИЦАТА ИМ СОЦИАЛНО СЛАБА СГАН!!!
ДА ГИ ГЪРЧАТ ЩОТО ТАКА ИМ ИЗНАСЯ МИЗЕРНО ДА ЖИВЕЯТ И ДА СЕ ОПЛАКВАТ
АМА НЕ ИМ СЕ РАБОТИ
ПОМНЯ ПРЕДИ ГОДИНИ КАТО НАКАРАХА СОЦИАЛНИТЕ ДА ЧИСТЯТ УЛИЦИТЕ ГРАДИНКИТЕ ...
ХАХАХ И НЯКАКВЪИ ЛЕЛИЧКИ НАМРЪЩЕНИ С МЕТЛИ и нагри мирани на токчета и със ланчета прическа гръм костюмче и с метла ....
мамка им... да се гърчат за помощи - ако не да ходят да работят

Ам сиганити и тях ли горките?
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Съгласен съм с амоун, чернилките закво раждат по осемстен деца? Като им взимат интервюта, хем гладни, хем важни. Да мрат!
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Евала, това е едно от малкото хубави работи дето стават. Тия дето са на професия безработен ще се регистрират, пък истински безработните ще вземат да свършат и нещо полезно. Каква е тая тъпотия социални помощи - да вземат да си ги заработят - всеки може да свърши нещо полезно, колкото и да е негоден.
А и какво ще се депресират - човек трябва да може да работи всичко, кви са тия глупости... И аз съм бил ратайче и не ме е било срам :)
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Евала, това е едно от малкото хубави работи дето стават. Тия дето са на професия безработен ще се регистрират, пък истински безработните ще вземат да свършат и нещо полезно. Каква е тая тъпотия социални помощи - да вземат да си ги заработят - всеки може да свърши нещо полезно, колкото и да е негоден.
А и какво ще се депресират - човек трябва да може да работи всичко, кви са тия глупости... И аз съм бил ратайче и не ме е било срам :)

Ами то няма и от какво да те е срам. В живота абсолютно винаги ще си ратай, освен ако не се преродиш в марсианец или не станеш Обама.
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Срамна работа няма, срамното е някой друг да те ЕКСПЛОАТИРА и да извлича полза било материална било финансова от твоята работа.

Може и чистач и мияч да си но трябва да си уговориш САМ условията за работа и заплащане директно с лицето, фирмата или институцията на която чистиш а не някой така наречен "работодател" или посредник да го направи вместо теб и за това да прибере 50% от заслуженото ти заплащане (за справка фирмите за почистване на витрини, офиси и прочие)
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Група цигани подпира метла.Е на тва му се вика справедливост.
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Леле тия са луди! Именно циганите няма да метат улиците, институциаята в която работя ми дава възможнност да наблюдавам отблизо именно тези ресурси. Та тези ресурси смятат, че иамат най-големите права в държавата, а държавата им го позволява! Предлагам следващата антикризизсна мярка да бъде следната "При теглене от банкомат да се мете двора на общината, а ако някой откаже да му се усвояват парите от сметката в полза на oбщината"!
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Това е добра мярка, но всички занем кои взимат помощи най-много. Не съм расист, но като ти се плесне някаква аборигенка, завършила училище още е почването му ти ства едно много готино. А ти примерно си се наредил да си плащаш данъка за апартамента и/или колата. Направо супер добро е така. :)

Тази държава не става и в това отношение. Според мен трябва тук да действа закона за естествения подбор на Ч. Дарвин. А именно ако не ставаш - не ставаш. Защото ако се допускат слаби звена, в един момент ще започнат да преобрладават и представете си цялата нация (силната част от нея) работи за мързели и мижитурки. А когато това се случи, то изчезването ни е в кърпа вързано. Не съм съдист и т.н. Напротив, опитвам се да помагам на тези, които имат желание и си гонят нещата. Но най-мразя накой да толерира паразитирането - това, което държавата малко или много толерира. Новината не е лоша, но има мнгоо път да се измине. Не ми се вижда нормално на 1 българче да се ражда по 2-3 мангалчета. Демек, стимулира се повече раждаемостта на роми отколкото на бълграи, поне резултатите това показват, а пък нека ми обясняват, че не целят това горе управниците и другите жалки организации.
 
От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Ще накарат те мангалите да работят...да и един мармот...


По скоро ще започнат да крадат повече! :)
 
От: От: За социалните помощи вече ще се бачка!

Ще накарат те мангалите да работят...да и един мармот...


По скоро ще започнат да крадат повече! :)
Не говори за кражби,че скоро си имахме проблем с такива апаши.Ще застрелям скоро някой и с чувала в Струма на рибите.
 

Горе