За ученическите раници

От: От: За ученическите раници

@nortrant, това с вторият комплект е много добра идея, обаче има хора, които нямат пари да си купят дори един.

Разбирам! Но същите тези хора няма да имат пари и за таблет...
за съжаление тези които нямат пари - ще трябва да продължат по същия начин...

но има вариант и за повечето от тях - има доста места на които се продават учебници втора употреба (дори в сайтовете за обяви като прдавалник)
т.е. ако детето пази учебниците - парите може да се върнат още като завърши :)
с тези пари (г/д) ще се купят за следващия клас... и така мисля, че е по-поносимо.
Ако няма пари за всичките - то може да се купят най-използваните и дебели учебници.
И не само това - като се знае програмата може да се купят така учебници, че всеки ден раницата да е с г/д еднакво тегло - поносимо тегло, такова каквото е нормално да бъде.

Има много запазени (като нови) втора употреба учебници - дори който има финансова възможност - може да купи от тхя защото просто няма смисъл от нови...след като ще вършат същата работа.

Да не говорим, че всички тези идеи които не са нови!, може да прераснат в една инициатива и практика в която контактите между родители да са такива, че да се знае всяка година, че учебници на половин цена ще има (родител на дете в първи клас и на дете във втори се свързват и всяка година учебниците по-голямото отиват за по-малкото, съответно същия контакт е направил и родителите на детето от втори клас с родителите на дете от трети).
 
Последно редактирано:
От: За ученическите раници

Учебниците до 7-ми клас, включително, са безплатни.
Предложението да ги направят на две части е най-удачното.
 
От: От: За ученическите раници

a учебниците връщат ли се всяка година?

Да. Пишат се един куп документи, като има списъци с имената на получилите и съответно върналите учебници. Системата е такава, че учебници се купуват веднъж и се използват няколко години.
 
От: За ученическите раници

К По този начин учебници с тегло 6-7 кг. ще се заменят с таблет за под 1 кг.. Все пак сме 21 век мамка му.
Достатъчно затлъстели и мързеливи де4урлига има. Дайте им и по един таблет и гледай сеир..
 
Waldes, не пускай бомбата за теглото и залежалостта на учениците, че това е една нова вселена за обсъждане. Темата може да стане километри!

Има едно нещо, което се сетих ей сега.

! Аз като бях ученичка още и преподавателите ми така и не се решиха кой от предоставените и официални учебници е най-добър. Учител по Х ще каже, че няма да купуваме, защото са много и тя/той ще ни дава да си снимаме само нужните неща. Учител У обаче, ще иска да си вземам всичко. От тук идва въпросът с многото добрени учебници по 1 и същ предмет.
 

Горе