Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

S.Petkov

New Member
Здравейте казвам се Ст Петков и имам нужда от следната помощ и съвети занимавам се с Фотография и ми трябва сайт
държа да кажа че досега не съм се занимавал и скаквото идае програмиране

1.за сайта съм избрал хостинг и домейн от суперхост бг как са като хост параметри на хоста
15 GB пространство
6.5 GB
150 GB трафик
65 GB
100 пощенски кутии
15 Add–on домейна
50 MySQL v.5
200 поддомейна
50 FTP потребители
PHP / Perl / Python
"Google AdWords™" - промоционален
кредит за 90 лв.
?

2. за платформата се колебая между joomla или wordpress ?
За целта на сайта ще е да популяризира работата на фотограф с нарошено зрение и неговия екип
може ли съвет за изграждането на такъв сайт
 
Здравей,

хостинга е предоволен за такъв тип сайт. Относно системата, инсталирай си Wordpress. Joomla е много оплетена, работи се трудно с нея, а и според мен не е писана много кадърно.
 
От: Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

Хостинга както каза колегата е достатъчен. За системата аз специално предпочитам Joomla, други ще ти препоръчат Wordpress а трети ще ти предложат да ти напишат CMS всеки си държи на неговото. За системата специално която и от двете да избереш ще е добро решение.
 
От: Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

Хостинга е супер за този сайт, относно системката и аз мисля че wp ще ти е идеално
 
От: Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

благо даря за информацията
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

И аз се присъединявам към мнението на колегите. Wordpress ще е по-добре за теб, щом нямаш много опит, още повече, че съм срещал страхотни теми на тема фотография, така, че смятам ще ти е перфектно.

Смятам, че има доста повече информация и повече хора биха могли да ти помогнат, при изграждането на сайта върху Wordpress платформа.

Пожелавам ти успех и ако имаш нужда от помощ, бъди сигурен, че все ще се намери някой от форума, който може да ти помогне да започнеш с твоят първи уеб сайт :)
 
От: Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

Здравей S.Petkov, въпреки лошия ти правопис и пунктуационни грешки съм готов да ти помогна в изграждането на сайта с каквото мога.
Свържи се с мен на skype: kaicata или пиши на лично съобщение и ще ти направя сайта, защото съм пристрастен към фотографията и още повече, че ще е за фотограф на който зрението е с проблеми.
Надявам се да бъда полезен.
 
От: Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

Аз съм за собствена система. Защо? Защото имаш 100% контрол, всичко е по начина, по който ще ти е най-удобно и не товариш сървъра с излишни глупости. А пък има само един голям минус - трябва да намериш кадърен човек, който да ти пише системата. Разбира се, че ще те таксува. Пък и самото писане отнема време и нерви и на двама ви.
 
От: Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

Аз съм за Wordpress.
За начинаещи е незаменима. Особено ако поназнайваш английски - има отговори за всеки въпрос, който ти хрумне и за безброй дето никога няма и да ти хрумнат.
Интеграцията на медии -изображения, видео и какво ли не е много лесна.
Безброй теми за дизайн и за новаците отскоро има и автоматичен ъпдейт.
 
От: Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

Подкрепям agatha65 на 100%.
Четейки поста на колегата S.Petkov и вниквайки в идеята за създаване на сайта и неговата насоченост да седнеш да правиш собствена система за която трябва да плащаш на програмист си е направо .... доста тежка задача, за която не ми се мисли направо.
При положение, че има Wordpress, който се ползва от милиони потребители, хиляди безплатни теми и до голяма степен задоволяващ нуждите на потребителите защо да се плаща за кастъм? Какво повче би предложил кастъма за нуждите които има питащия, с кое не би се справил wordpress в случая?
Пак предлагам на S.Petkov напълно безвъзмездно да му инсталирам и конфигурирам Wordpress на български, да го консултирам, да му покажа от къде да си избере тема, да настроим системата така както ще му хареса и няма да искам да ми каже дори "Благодаря". Ще го направя заради идеята, че човек с проблеми иска да популяризира своя труд и се бори.
Това от мен, ако S.Petkov иска да му помогна пак казвам напълно безвъзмездно в удобно за мен време, нек ада ми пише, ако лине-здраве да е.
 
От: Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

Аз съм за собствена система. Защо? Защото имаш 100% контрол, всичко е по начина, по който ще ти е най-удобно и не товариш сървъра с излишни глупости. А пък има само един голям минус - трябва да намериш кадърен човек, който да ти пише системата. Разбира се, че ще те таксува. Пък и самото писане отнема време и нерви и на двама ви.

и аз съм за собствена система! Дори да правя два еднакви по тип проекта - пиша нова система!
Е, верно, отнема ми няколко месеца работа - но после мога да кажа, че е "писана", а не като другите - рисувана!

Освен, че всеки сайт е със собствена система, те са и на различни езици! Всеки сайт - различен език!
Досега съм направил около 100 сайта и съм много доволен!

Препоръчвам на @S.Petkov, да седна да научи - html, css, php, JavaScript, Perl, Ruby, Visual Basic, C Sharp, Delphi, BASIC и ASP.NET! Има още няколко древни езика - ако има желание ще му обясня и за тях.
ЧАК тогава може да седне да прави сайт.
разбирай - 2030 г. :)

това беше към оффтопика на @ediz.

по темата: @S.Petkov може да ползваш и blogspot. Няма да се тревожиш за хост. Купуваш един домейн, избираш темплейт и си готов :)
 
От: Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

@nortrant, това не беше офтопик. Пък би било загуба на време човека сам да седне да учи тези глупости само и само, за да направи своя система. Защо го плашиш с толкова езика? Елементарен html и да речем php са достатъчни за работеща система. CSS и js, за естетика и готово.
 
От: Здравейте имам нужда от помощ за израбодката на сайт

Защото за да има собствена система той трябва да плати. Ти това му препоръчваш.
Щом пише във форума, значи няма намерение/възможност да плаща да му пишат сайт!
Поради тази причина, твоя коментар е извън темата.

Човека се занимава с фотография, освен това е с нарушено зрение (ако съм разбрал правилно), ти го караш да учи html и php? Нищо няма да направи с тях, дори да ги научи.
По-добре е да изтегли подходящ темплейт и да го ползва.
 

Горе