Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Нещо не ми стана ясно? Правиш блог с хиляди уникални статии за нула време, но той не е класиран добре в търсачките и дори така е по-добре, за да не те хванат! Обаче как тогава привличаш трафик и то не от 200 души, а хилядарки дневно? :) Това е ключът към бараката, нали? :lol:

Идеята, която ми се породи от твоята тема, си работи бързо и безотказно, но няма да спечеля дивиденти и симпатии, ако я споделя тук, по обясними причини. :cry:
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Аз може би не разбрах добре, но ако някои букви се заменят Гугъл на какви думи те показва в търсачката си. Например ако направя Fashion да стане Fаshiоn - с А и О на кирилица. Сайтът ми не би трябвало да бъде разпознат като fashion?

Само текста или и заглавието и Title трябва да се преправят?

Също възможно ли е да се надхитри адсенс по подобен начин? Аз имам проблем с образователни секс статии. Ако заменя кирилско Е с латинско Е в думата секс - вместо празни реклами може би ще започнат да ми сервират някакви банери. Някой експериментирал ли е?
 
От: От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Аз може би не разбрах добре, но ако някои букви се заменят Гугъл на какви думи те показва в търсачката си. Например ако направя Fashion да стане Fаshiоn - с А и О на кирилица. Сайтът ми не би трябвало да бъде разпознат като fashion?

Само текста или и заглавието и Title трябва да се преправят?

Също възможно ли е да се надхитри адсенс по подобен начин? Аз имам проблем с образователни секс статии. Ако заменя кирилско Е с латинско Е в думата секс - вместо празни реклами може би ще започнат да ми сервират някакви банери. Някой експериментирал ли е?

Може и да съм схванал грешно, но май идеята е да можеш да ползваш наготово хиляди статии, без никакви корекции и да се отчитат като уникални. Класиране в търсачката май не е целта и екстрата в случая. Разчиташ на привлечен трафик от социалки и директни линкове. :)
 
От: От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Класиране в търсачката май не е целта и екстрата в случая. Разчиташ на привлечен трафик от социалки и директни линкове. :)

Благодаря. Но тогава защо трябва да ги правим уникални ако не разчитаме на търсачката?
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Има още един начин, който съм описал в друга тема, публикувана в този форум. Темата е за кликбанк, но вътре съм добавил, че уникален контент се получава и ако заменим нормална буква - i със accented í такава, Доста ме е яд, че съм си забравил паролата за старият профил.
Тази промяна в Word става за 2 секунди.
Ако искате да се класирате по определена дума, то просто не променяйте буквите по нея. Този метод все още си работи и е способен да докарва някакви странични доходи. Ако станете много алчни ще се порежете сами.
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Сега ще се опитам да обясня.

Когато променяте текста по този начин, боло то с латински букви към кирилик текст или с кирилик букви към латински текст или с ацентед букви ( пример: http: //www . spanishdict.com/answers/100808/how-to-type-spanish-letters-and-accents-# . UsvlzfQW2xU ) Вие правите текста уникален, като умишлено допускате огромно количество граматически грешки. Точно това е ключът. Търсачките виждат, че в мрежата присъства текст, който е изключително уникален, но също така вижда, че в тези статии са допуснати огромно количество грешки. За това ви индексирват, но не ви дават голям ранк, съответно на няколко хиляди статии, вие дърпате много малко трафик, но все пак дърпате. Сега повторете този метод колкото пъти можете и малкото трафик който дърпа един блог, ще се умножи по усилията, които вложите.

В подкрепа на борбата за по-висок ранк към този текст добавете ютуб ембед код ( ютуб е притежание на гугъл, няма да си оставят магарето в калта ) прибавете изображение ( името на изображението да е с име на статията или поне ключовата дума ) Ако ползвате уърдпрес, като платформа, а не сайт, има подходящи плугини, които ви дават възможност да си направите интернал линк мрежа ( линкове, които водят от статия към друга статия във същия блог ), както и плугъни, които да слагат еьтернал линкове към авторитетни сайтове, като уикипедиа.

На края трябва да имате статия с изображение, видео, интернал и ехтернал линкове. Това е при условие, че искате малко по-голям ранк на скапания текст който предлагате на търсачката. Понеже е голяма игра, за всичките тези неща, заложете на количество - количество такъв вид текст.

Не мога да ви кажа точно къде е границата. На 50 000 статии в един домейн ме клопнаха - значи не може да става и дума да качите толкова. На 3000+ съм добре, значи някъде между 3 000 и 50 000 статии :D Гразницата може да я откриете на принципа проба-грешка, но не ви съветвам.
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

дърпате трафик, та дърпате трафик, откъм приходи има ли файда цялата работа или не, защото ако само идва трафик без да има ефект от него е загуба на време
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Е, вече как ще си монетизирате трафика си е въпрос на избор. Адсенс върви най-добре. Пробвал съм и контент локинг - също не лошо.
 
Венци дай един линк към някой твой блог на ЛС, ако не е тайна разбира се :). Светни ме моля те и какво означава това

"Та, ето каква е идеята. Качвате 2000-3000 статии в блог ( гледайте нишата да е една, ранква се по-лесно ) влизатя във СЯЛ-а и от там сменяте буквите на всички статии, иначе трябва да ви пере съчмата, да си играете буква по буква." във СЯЛ-а ?? Как се сменят буквите на всички статии?
 
Последно редактирано:
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Ето един пример http://health.woman4woman.us/

В хостинга си намери къде се намира СЯЛ базата от там може да смениш всички букви с команда. Аз позлвам update details set descr = replace(descr, 'буква1', 'бъква2')
 
SQL намирам базата, но не мога да разбера как или къде да въведа тази команда? Блъскам си главата вече час, но не мога да разбера откъде става замяната или къде да въведа командата, която си описал!
 
От: Re: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

SQL намирам базата, но не мога да разбера как или къде да въведа тази команда? Блъскам си главата вече час, но не мога да разбера откъде става замяната или къде да въведа командата, която си описал!

През PhpMyAdmin след като се логнеш ще видиш всички таблици в твоята база данни. Отвори си таблицата с текстове/статии. Отгоре има меню: Structure, Browse, SQL .... ( http://screenshots.en.sftcdn.net/en/scrn/23000/23079/phpmyadmin-7.jpg ). SQL ти отваря формичка в която да пишеш команди. За съжаление, ако не си в час с това по-добре не пипай, че можеш да си замажеш всичко.
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Ако не разбираш как да го направиш в SQL ползвай WORD. Както казах по горе, става с 2 клика. Събираш по 30 статии в един файл, може и повече и сменяш буквите. После копи / пейст в блога.
 
Re: От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Ако не разбираш как да го направиш в SQL ползвай WORD. Както казах по горе, става с 2 клика. Събираш по 30 статии в един файл, може и повече и сменяш буквите. После копи / пейст в блога.

Мерси, ще пробвам.
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

@Венци

Виждам, че на примерния сайт (woman4woman) си сложил адсенс. Няколко въпроса:

- до сега банвали ли са те (от адсенс) заради типа съдържание, с подменени символи

- колко е стар акаунтът

- с такова съдържание, за което става дума в темата ли ти одобриха акаунта, или е бил от преди това одобрен и сега го ползваш по този начин

Малко са извън темата въпросите ми, но бих си направил изводи, които в момента ме интересуват, ако дадеш отговори :)
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

@Венци

Виждам, че на примерния сайт (woman4woman) си сложил адсенс. Няколко въпроса:

- до сега банвали ли са те (от адсенс) заради типа съдържание, с подменени символи

- колко е стар акаунтът

- с такова съдържание, за което става дума в темата ли ти одобриха акаунта, или е бил от преди това одобрен и сега го ползваш по този начин

Малко са извън темата въпросите ми, но бих си направил изводи, които в момента ме интересуват, ако дадеш отговори :)

Имам няколко акаунта, всеки на различна възраст. Най-стария е на 2 години, а най-новия е на 4 месеца. До сега не са ме банвали от адсенсе заради такъв контент, но мой приятел си изпати, защото видя че бота ми има огромен капацитет и публикува 275 000 статии за 5 дена на 4 домейна. Насра се просто. Че даде и сайт мап на всичкото отгоре. Естестжено след месец-два му деиндексираха статиите и му баннаха адсенс акаунта.
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Кво няма, аз даже се чудя как гугъл въобще индексира с толкова много статии качени за толкова малко време, за мен лично всеки които качи над 50 статии за 2-3 дни направо си ги е крал, то май и за гугъл така.
Може ли да дедеш линк към бот-а пак, че тези вече са невалидни, а ми е интересно да го разгледам.
 

Горе