Земетресението в Турция и Балканския полуостров!

Панелките строени през 80те би трябвало да са направени качествено, защото земетресението във Вранча през 1977 е сринало сгради, населението се е поуплашило и съответно нещата след това са позатегнати.
После в средата на 90те при тая разпасана държава не знам доколко може да се има доверие.
Преди живеех в ЕПК блок в София, строен през 83-та, и когато правехме основен ремонт и премахнахме шпакловката, на много места по бетона се видя да стърчи арматурата. Строителите не бяха спазили елементарното правило арматурата да бъде поне на Х сантиметра навътре в бетона, а не на повърхността, защото във втория случай освен че стоманобетонът не става толкова здрав, също така това води и до деградиране на самата арматура, което пък е основната причина за преждевременно бракуване на стоманобетона.

Отделно, че при връзките между стените и таваните беше натъпкано с вестници (при външните стени уплътненията между панелите пропускаха влага, която явно е стигала до тези вестници, напоявала ги е и са седели постоянно влажни - идеална среда за ръждясване на връзките). Под подовата замазка намерих кутии от цигари, фасове и други боклуци, а ел. инсталацията имаше спайки на няколко места, защото са пестели жица. Преградните стени бяха иззидани накриво. Въобще си личи, че блокът е строен през пръсти.

Така че нямам голямо доверие на старите сгради. Дано не ни удари такова земетресение, че да разберем дали са по-здрави от новите. Може и да не са.
 
Аз точно това направих, в града вече не ми изглежда особено привлекателно поради куп причини.
Даже предприемачи тука , могат и са ми да си построят къщите :)
То хубаво къща на село , но като няма канализация и водопровод не е много удобно , да не говорим за болници и детски градини ,,,,,,
 
Последно редактирано:
Изглежда, че панелките от соца са по-корави от модерното строителство. Поне така твърдят.
Не си далеч от истината. И аз съм чувал такова нещо.

Къщата е доста добро решение, но за жалост не всеки може да си позволи там, не говоря за финансовия аспект, а по-скоро за логистичния и удобствата на града.
 
Даже предприемачи тука , могат и са ми да си построят къщите :)
То хубаво къща на село , но като няма канализация и водопровод не е много удобно , да не говорим за болници и детски градини ,,,,,,
Е да, затова гледах да има баня и тоалетна вътре. Също така и да е близо до града, за половин час се стига. Все още си живея в апартамента и в къщата има да се оправят доста неща, но като цяло е много добре да я има като вариант, пък дали ще е само като нещо допълнително или човек ще реши да живее там постоянно е въпрос на личен избор, но поне като се наложи, ще има къде да отиде.
 
Е да, затова гледах да има баня и тоалетна вътре. Също така и да е близо до града, за половин час се стига. Все още си живея в апартамента и в къщата има да се оправят доста неща, но като цяло е много добре да я има като вариант, пък дали ще е само като нещо допълнително или човек ще реши да живее там постоянно е въпрос на личен избор, но поне като се наложи, ще има къде да отиде.
И кола -златен стандарт:)
 
Технология на НАСА се използва за откриване на хора, блокирани под развалините в Турция и Сирия

1676460749500.png
Технологията разчита на микровълновия радар, за да открие дори и най-малките движения на тялото. Снимка: НАСА

Разработената от НАСА технология е внедрена след опустошителни земетресения в Турция и Сирия, за да помогне на интервенционните екипи да намерят хора, хванати в развалини, съобщи американската космическа агенция във вторник, излъчва DPA в сряда.

Космическата агенция посочи, че спасителните групи в Турция са получили технология за отделяне ( производно ), проектирана от НАСА и от базираната във Флорида SpecOps Group, която може да открие хора, хванати в развалини, според Agerpres.


https://www.digi24.ro/stiri/sci-tec...-sub-daramaturile-din-turcia-si-siria-2252409
 
Технология на НАСА се използва за откриване на хора, блокирани под развалините в Турция и Сирия

Виж файлът 27878
Технологията разчита на микровълновия радар, за да открие дори и най-малките движения на тялото. Снимка: НАСА

Разработената от НАСА технология е внедрена след опустошителни земетресения в Турция и Сирия, за да помогне на интервенционните екипи да намерят хора, хванати в развалини, съобщи американската космическа агенция във вторник, излъчва DPA в сряда.

Космическата агенция посочи, че спасителните групи в Турция са получили технология за отделяне ( производно ), проектирана от НАСА и от базираната във Флорида SpecOps Group, която може да открие хора, хванати в развалини, според Agerpres.


https://www.digi24.ro/stiri/sci-tec...-sub-daramaturile-din-turcia-si-siria-2252409
Ако са чипирани хората, доста по-лесно ше ги откриват, дори от сателит :)

Задължителен чип за всеки гражданин, казвам аз!

ПП: За селяните не е задължително - те живеят в къщи и колиби все пак.
 
Ако са чипирани хората, доста по-лесно ше ги откриват, дори от сателит :)

Задължителен чип за всеки гражданин, казвам аз!

ПП: За селяните не е задължително - те живеят в къщи и колиби все пак.
С външни тоалетни!
 
На външните тоалетни проблема при земетресенията е, че ако са направени калпаво и те завари вътре... може да паднеш долу. :)
Технология ''асансьорна шахта'' при строеж на външни тоалетни - нова директива на ЕС.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
На външните тоалетни проблема при земетресенията е, че ако са направени калпаво и те завари вътре... може да паднеш долу. :)
поне ще паднеш на меко
 
Технология ''асансьорна шахта'' при строеж на външни тоалетни - нова директива на ЕС.
Нищо общо . Външните тоалетни всъщност са забранени от известно време, но ти като искаш си построй такава,
Едва ли някой ще се опитва да те спира.
 
Последно редактирано:
На външните тоалетни проблема при земетресенията е, че ако са направени калпаво и те завари вътре... може да паднеш долу. :)
Не говори така , че може да предизвикаш съдбата:)
 
Нищо общо . Външните тоалетни всъщност са забранени от известно време, но ти като искаш си построй такава,
Едва ли някой ще се опита да те спре.
Характерно за глупавите хора е, че:
1. Компенсират с агресивно поведение;
2. Нямат чувство за хумор.

Не, не искам да си строя външна тоалетна, но ако исках, никой не може да ме спре. Не и на село.
 
Не, не искам да си строя външна тоалетна, но ако исках, никой не може да ме спре. Не и на село.
Нямаше нищо в поста ти, но няма какво да ти обяснявам.
Или се правиш на тъпа или наистина си.

 
Последно редактирано:

Горе