Земетресение - май 2012

От: Земетресение - май 2012

Страна нямах предвид земетресението а това дето сте се загрижили за българският език
 
От: Земетресение - май 2012

Не знам къде видя, че някой се е загрижил за българския език - загрижеността е за българите, които не го уважават. Дори ти, който си сравнително по-възрастен от повечето тукашни потребители и се предполага, че поне си получил по-добро средно образование, правиш грешка на всяко второ членуване, а в същото време чужденците, за които членуването е едно от най-трудните неща, се стараят да го спазват. Въпрос на отношение.
 
От: Земетресение - май 2012

Страна никога не съм претендирал да имам перфектен правопис и не се гордея с това - доста често пиша умишлено диалектно но това е отделно и не е за оправдание на предното
Мисълта ми е че ако това чак толкова не ви травмира недейте да плачете за неграмотните българи.
 
От: Земетресение - май 2012

Май, темата придоби нов смисъл. Вече ще говорим за сътресения в българската грамотност.
 
От: Земетресение - май 2012

То за земетресението какво да говорим повече - всяко чудо за три дни

Единствените безкрайни неща на този свят са вселената и човешката глупост - но за първото не е сигурно
 
От: Земетресение - май 2012

Не знам къде видя, че някой се е загрижил за българския език - загрижеността е за българите, които не го уважават. Дори ти, който си сравнително по-възрастен от повечето тукашни потребители и се предполага, че поне си получил по-добро средно образование, правиш грешка на всяко второ членуване, а в същото време чужденците, за които членуването е едно от най-трудните неща, се стараят да го спазват. Въпрос на отношение.
Страната е дърт хейтър, имам наблюдения, относно тази личност..:) Прави се на свръх образована вода ненапита, но си е хомосапиенс и не издържа без хейт:)
Предлагам масов линч:)
 
От: Земетресение - май 2012

Без хейтъри сте загубени :)

Иначе това беше от земетресенията за които поколения наред, колкото и да няма, ще намерят какво да говорят.
 
Последно редактирано:
От: Земетресение - май 2012

Страна никога не съм претендирал да имам перфектен правопис и не се гордея с това - доста често пиша умишлено диалектно но това е отделно и не е за оправдание на предното
Писането на диалект не означава неграмотно писане. Диалектите са богатство за всеки език.
 
От: Земетресение - май 2012

Днес в Италия пак ги разтресе много здраво. Да не идва отново тук нещо около 6, че ужасТ.
 
От: Земетресение - май 2012

Да, трусна ни в Италия прилично. Аз съм на около стотина километра от епицентъра и изживяването беше ужасно. Представям си хората, намиращи се в близост. Официално обявените жертви са 10, но това е само за сега. Точно до мен има училище - изкараха децата на двора. Десет минути след труса тук, разбрах, че се е разлюляло отново и в България...
Господ да ни пази!
 
От: Земетресение - май 2012

то от този трус ще излезе, че са повече жертвите, отколкото от предишните
 
От: Re: Земетресение - май 2012

Днес докато си седях в ме трусна този към 10:30 часа, който беше 3,8. И по късно още един сякаш усетих, но съм сигурен, защото бях на приземно ниво. :)

Как бе при вас в тези часове?

Имаше и после ама беше по-слабо. Гледам сега в Италия към 13:55 пак ги е ударило 5.8
 
От: Земетресение - май 2012

Да, ужасно е! В 13,56 българско време пак ни разстресе - в разстояние на 10 минути се изредиха три труса, всичките с магнитут над пета степен... Съобщават непрекъснато за нови жертви и пострадали...

Тукашния най-голям сайт за групово пазаруване пуснал рекламен туит с текс: "Да се спасяваме от земетресението на екскурзия в Сан Диего!" Хората естествено ги погнаха веднага, че се възползват по такъв грозен начин с трагедията. В последствие, управата на сайта излезе с втори туит с извинения и обещания да дарят по 1 евро за пострадалите от земетресенията от всяка сделка, която ще направят днес.
 
От: Земетресение - май 2012

Еееее, че те голямо дарение ще направят.
 
Последно редактирано:
От: Земетресение - май 2012

Тукашния най-голям сайт за групово пазаруване пуснал рекламен туит с текс: "Да се спасяваме от земетресението на екскурзия в Сан Диего!"

Е те са намерили къде да предлагат екскурзии. Верно не е като в Япония, ама и в Калифорния си ги тресе доста често.
 
От: Земетресение - май 2012

Правят си реклама хората. :cry: Навсякъде им изтипосаха името и не спират да говорят и за това.

Иначе в момента из италианския нет тече кампания от името на управите на засегнатите зони с молба към гражданите да "освободят" wi -fi мрежата. Приканват се гражданите, които имат действащ безжичен нет да премахнат паролите за да могат всички, които имат нужда да ползват свободно интернет. Като гледам хората откликват с ентусиазъм. Соц мрежите са задръстени с въпроси и отговори как точно се прави това. :D
 
От: Земетресение - май 2012

Това за отключването на Wi-Fi мрежите е страхотна идея и наистина може да помогне в такава критична ситуация.
 
От: Земетресение - май 2012

те мережите хубаво ще ги отворят, но да гледат да си затварят прозорците, там където ги има, че братята мангали да не вземат да се командироват за едни спасители на полезни вещи от домовете на хората.
 

Горе