Земетресение ?!

От: Земетресение ?!

Тресе само където има земетресение. Земетресението е в София и затова само те са го усетили, кое му е странното? Има видове земетресения, някои люлеят, други тръскат. Четвърта степен тръскане не е малко, но е по-безопасно от люшкането. Плащам $100 за видеоклип с Радев, който бяга по потник по улицата, след земетресението от тая вечер!
 
От: Земетресение ?!

Тресе само където има земетресение. Земетресението е в София и затова само те са го усетили, кое му е странното? Има видове земетресения, някои люлеят, други тръскат. Четвърта степен тръскане не е малко, но е по-безопасно от люшкането.

VtoriChepik земетресенията не се класифицират по това дали люлеят или тръскат но е вярно , че е по безопасно люшкането. И люшкането и тръскането са си едно и също заметресение - люшкането са усеща по силно на по -високите етажи в сградите , а тръскането на по долните .Вертикални и хоризонтални заматресиния също няма .


Делят се на плиткофокусни и дълбокофокусни , в зависимост от това на каква дълбочина е труса .
Няма да ви изнасям лекции само да ви кажа че снощното земетресение в София е било плитко, затова е с локален ефект и няма разрушения и жертви.

И не е било взрив ами си е било чисто земетресение.
 
Последно редактирано:
От: Земетресение ?!

Да добре че казаха, че няма да има втори трус и добре, че може да им се вярва....

Ма ся като спат повечето и да беше станало каша, поне нямаше да е паника.

За видео как радев бяга по пижама за колко долара ше си търгувате
 
От: Земетресение ?!

07:02
Нови трусове!
Тоя път нещо от горния етаж се срути..

Новинарите да пишат...

Почти ме фанахте пак по потник


radev трябва да си смениш квартирата ...София се води силно сеизмична зона и всички сгради се оразмеряват на макс. земетръс така , че не е страшно ...
 
От: Земетресение ?!

07:02
Нови трусове!
Тоя път нещо от горния етаж се срути..

Новинарите да пишат...

Почти ме фанахте пак по потник
И мене наще ме събудиха, че пак има
Следи си този сайт

http://www.emsc-csem.org/index.php?page=home

Гърция бая ги люлее и то все на едно и също място
 
От: Земетресение ?!

добре намери ми една на центъра за 200 лв

може и у вас да живея в някои ъгъл в краен случай

Може ама нямам имотче в София :)
Иначе те разбирам защото и аз едно време живеех на квартира в центъра на София в по стара сграда и едно земетресние ми беше изкарало така акъла.Страшничко си е ...
 
Последно редактирано:
От: Земетресение ?!

Аз пък бях чел, че има хоризонтални и вертикални земетресения. А може ли да обясните каква е разликата между тръскане и люшкане?

Една приятелка, която е на 3-я етаж каза, че при тях са се разлюляли лампите :( И по радиото казаха, че между тези 2 труса е имало няколко по-слаби, но аз поне не ги усетих, може би защото бях в банята.
 
От: Земетресение ?!

Netsurfer, благодаря за полезния сайт! :)
 
От: Земетресение ?!

Аз пък бях чел, че има хоризонтални и вертикални земетресения. А може ли да обясните каква е разликата между тръскане и люшкане?

Не съм чувала за вертикални и хоризонтални земетресения като класификация може и да има не споря

От инженерна гледна точка най-важни са движенията в почвата при земетръс и ефекта който предизвикат върху конструкциите на сградите .Най- силни са земетресените сили/ разрушителните деформации и напрежения / в основите на сградите и на първите етажи, а на по - високите намаляват но там по силно се усеща клатенето / люшкането /.

voic4e ако те интересуват по вече подробности пиши ми на скайп ще ти обясня .
 
Последно редактирано:
От: Земетресение ?!

Току що казаха по канал едно , че снощното е било главното земетресение ,а в продължение на седмица се очакват няколко вторични трусове и че от БАН успокоявали че те ще са по слаби и няма да бъдат усетени от по вечето хора.
 
Последно редактирано:
От: Земетресение ?!

Ейй то човек да не си удари х*я в паветата, земетресение било
 
От: Земетресение ?!

Бреййййййййй
АxCx голяма реклама си направи :lol:
 

Горе