Злобен хейт в коментари под статията

GeorgiTodorov

Active Member
Често отварям Топспорт, за да проверя спортните новини и ми направи впечатление, че са наели човек, който да пише коментари под почти всяка статия. Коментаторът ползва няколко персонажа. Тези, които съм забелязал носят никовете: ВсевишнияМонтанец и Jestokata. Със сигурност и в много други онлайн медии използват същия похват, за да стимулират читателите си да оставят коментари, но в конкретния случай ми направи впечатление, че коментарите в сайта на Топспорт са изключително злобни и цинични.

Топспорт   Смъртни заплахи за звезда на „орлите .png
Топспорт   Смъртни заплахи за звезда на „орлите 2.png

Не мислите ли, че подобен тип коментари по-скоро биха отблъснали хората да пишат коментари? Няма ли един, отново провокативен, но смислен коментар да работи по-добре?
 
Последно редактирано:
От: Злобен хейт в коментари под статията

Зависи какво цели медията. Щом са оставили възможност за коментиране, значи искат да се коментира. Логично е да има и модерация, но това струва пари, особено за модератор, който да има акъл и да е наистина безпристрастен.
Агресивните коментари със сигурност отблъскват повечето хора. Привличат предимно агресивни типове с къс фитил, които лесно се филмират. Толерирането на подобни коментари със сигурност не би довело никоя медия до нещо добро. Това най-добре се усеща, когато прочетеш коментарите от събитие, което се е случило преди 4-5 години.
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Зависи какво цели медията. Щом са оставили възможност за коментиране, значи искат да се коментира. Логично е да има и модерация, но това струва пари, особено за модератор, който да има акъл и да е наистина безпристрастен.
Агресивните коментари със сигурност отблъскват повечето хора. Привличат предимно агресивни типове с къс фитил, които лесно се филмират. Толерирането на подобни коментари със сигурност не би довело никоя медия до нещо добро. Това най-добре се усеща, когато прочетеш коментарите от събитие, което се е случило преди 4-5 години.

Може и да се лъжа, но ми се струва, че това си е човек от техния екип. Стана ми чудно защо биха използвали подобен похват.
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Е и в спортала има един бобснаденица, който е доста активен и пъргав с коментари от рода "ТЪПА К.У.Р.В.А!" и т.н. До колко има ползва от това не знам :)
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Е и в спортала има един бобснаденица, който е доста активен и пъргав с коментари от рода "ТЪПА К.У.Р.В.А!" и т.н. До колко има ползва от това не знам :)

Явно ползата е тъпаците да се чувстват в свои води и да се отпуснат да коментират.
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Явно ползата е тъпаците да се чувстват в свои води и да се отпуснат да коментират.
В бг много се котира политика, хейт за независимо какво е само да го има и кльоките. Една единица трафик си е една единица трафик, така както един вот на избори от мангал, почерпен с кебапче и каменица се равнява на същия глас от личност с 3 висшета.... Реалност..
 
Зарази хейта съм си моднал темата, така че да нямам коментари. Не е готино, ама така се извратиха, че няма дапизтрая такива коментари на мой сайт. Това са комплексари без работа, които просто си убиват времето. Едва ли са платени. В нашата страна простаците витаги са в свои води.
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Аз пък имам в мой сайт, всеки ден по 2 просташки коментара на човек, който не съм наел аз. Псува екипа, псува сайта или публикацията. И така от 2 години... По=скоро някой е платил да го прави, не вярвам сам да има тази мотивация. Но нямам регистрации за коментарите и не знам как да го банна.
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Аз пък имам в мой сайт, всеки ден по 2 просташки коментара на човек, който не съм наел аз. Псува екипа, псува сайта или публикацията. И така от 2 години... По=скоро някой е платил да го прави, не вярвам сам да има тази мотивация. Но нямам регистрации за коментарите и не знам как да го банна.

Ако сайтът ти е на политическа тематика, със сигурност е на хонорар да хейти :)
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Според мен никой на никого не плаща... има достатъчно озлобени и нищожни човечета с липса на интелект, за които бълването на цинизми по форумите е единственото различно развлечение от яденето, спането и срането.
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Ти да не си на 12 години?

На достатъчно съм за да имам ясна представа за пишещите /в голямата си част / подобни коментари. А ти, ако имаш някакво мнение по темата не е зле да го изразиш, а не да задаваш безсмислени въпроси чиито отговори изобщо не би трябвало да те касаят.
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Очевидно е, че никаква представа нямаш за коментиращите във форуми и новинарски сайтове, а въпросът ми е породен от мненията ти в тази и други теми, които показват, че нямаш елементарен житейски и интернет опит, но въпреки това се правиш на компетентен. Ако си някой много малолетен това е обяснимо, но ако не си е по-скоро жалко.
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Инцидентно и за кратко бях на подобна "работа" и мога да потвърдя, че отделни организации, лобита и естествено най-вече политически формации, отделят средства и формират бюджети, с които поддържат платени тролове. Работата им е да пишат коментари под статии, касаещи конкретни теми, следвайки определен прост модел или сценарий. Апропо, никак не се гордея с това и много набързо приключих с временния си ангажимент.
 
Последно редактирано:
Не мислите ли, че подобен тип коментари по-скоро биха отблъснали хората да пишат коментари? Няма ли един, отново провокативен, но смислен коментар да работи по-добре?
Да, зависи как се определя медията. Ако е някаква боклучива и мумийна, това е нормално, защото така будят реакции, респективно контент, респективно връщащи се хора, готови да "бранят" позицията си, използвайки същото ниво. За мен това е крайно олигофренско. Това да нямат граница ми идва малко в повече. А щом е така, определено тегля игорна. Има много медии, между другото, които разчитат на това. ;)
 
От: От: Злобен хейт в коментари под статията

Инцидентно и за кратко бях на подобна "работа" и мога да потвърдя, че отделни организации, лобита и естествено най-вече политически формации, отделят средства и формират бюджети, с които поддържат платени тролове. Работата им е да пишат коментари под статии, касаещи конкретни теми, следвайки определен прост модел или сценарий. Апропо, никак не се гордея с това и много набързо приключих с временния си ангажимент.

Добре, че си приключил бързо с това :) Вчера, докато пусках темата се замислих колко е неудовлетворяващо да пишеш подобни неща из нета.
 
От: Re: Злобен хейт в коментари под статията

Да, зависи как се определя медията. Ако е някаква боклучива и мумийна, това е нормално, защото така будят реакции, респективно контент, респективно връщащи се хора, готови да "бранят" позицията си, използвайки същото ниво. За мен това е крайно олигофренско. Това да нямат граница ми идва малко в повече. А щом е така, определено тегля игорна. Има много медии, между другото, които разчитат на това. ;)

Уж, Топспорт са сериозна медия, чета там спортните новини, защото публикуват нови неща по-често от Gong и Sportal, но просто ми стана чудно, защо една на пръв поглед сериозна медия прибягва до такива методи. Възможно ли е да са направили профил на посетителите си и да се е оказало, че всички са олигофрени...

P.S. Явно са таргетирали футболните хулигани и наркомани.
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Не знам дали това важи за Топспорт, но някои медии умишлено допускат такива мнения като похват за "справяне" със задълбочените и смислени коментари. Ако си експерт по темата от новината и искаш да направиш някакъв по-задълбочен коментар наличието на подобни мнения, като тези от картинките, със сигурност ще те откаже. Така под новините ще има само простотии, които никой не чете и медията си запазва пълен монопол върху информацията. Отнема се възможността на хората, желаещи да пишат смислени и интересни неща, да споделят мнението си. Тази анархия, всъщност е по-лоша и от най-драконовската цензура. Подобни практики показват и че медията всъщност не уважава своите читатели.
 
Re: От: Re: Злобен хейт в коментари под статията

Уж, Топспорт са сериозна медия, чета там спортните новини, защото публикуват нови неща по-често от Gong и Sportal, но просто ми стана чудно, защо една на пръв поглед сериозна медия прибягва до такива методи. Възможно ли е да са направили профил на посетителите си и да се е оказало, че всички са олигофрени...

P.S. Явно са таргетирали футболните хулигани и наркомани.

Не знам колко са сериозна медия, но аз съм виждал сериозни медии и те не биха позволили подобни коментари, особено от такова естество - брутално.

Спортал - там може да намериш още линкове от кешфиеста, ще се учудя ако има някаква модерация. :) Колкото за Гонг, там си държат на качеството и рядко засичам нещо над моралните етикети. :) Както викаше един познат - не гледай дизайна, гледай контента. Така реално преценяваш набързо какво се крие и като идея и като имидж. ;)

Колкото и да си ултрас и футболен фен, това е too much.... :)
 
От: Злобен хейт в коментари под статията

Принципно извън чисто професионалните и специализирани медии не съм виждал такава, в която няма хейт. Спортал, едно време и топ спорт са върха, но първо място се държеше от Спорт 1. Гонг е типично лайно в целофан, там модерацията е на ниво шестокласници, които са на групички, а самата структура на форума го обрича в него никога да не се появи смислена тема и дискусия. Форумите на отборите са класи нагоре.

Колкото до хейта, като че ли най-малко го има в Икономедия заради различната модерация, но и там си има хранене.
 

Горе