Знаете ли решението на тази задача?

От: Знаете ли решението на тази задача?

a) 27см.
б) 54см.
в) 63см.
г) 72см.
д) 81см.

:twisted:
 
От: От: Знаете ли решението на тази задача?

Грешка при деленето с 0.5 :D - 72см

Ясно колко ти е натоварен деня, колко моя :D
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

ето една от мен цитирам по спомени

Имате 3 карти като има две 7ци и едно асо. Целта е да уцелите асото.

Дава ви се право да изтеглите една карта без да я поглеждате, след това крупието премахва едната 7ца от останалите 2 карти.

Дава ви се право да смените избора си и да смените изтеглената карта с тази която е останала, въпроса е дали ще я смените и ако да защо?
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Колко дълга е рибата?


Една риба е толкова дълга, колкото е обема на бирата, която може да се изпие с тази риба.
Аксиома на Вискяр Градинаров "За тъждеството между разстояние и обем"​
Дължината на рибата може да бъде в ярдове, а обема на бирата в литри.
Аксиома на Вискяр Градинаров "За допустимостта на смесване на
различните мерни системи"​
 
Последно редактирано:
От: Знаете ли решението на тази задача?

ExiBu.jpg1330460051_41.jpgdemotivation.us_TRUST-ME-Im-an-engineer_13514828867.jpg
Както казваше едно време професора по ОКИ "Компютрите са тъпи и не могат да мислят и обработват данни".
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Ето и една задача от мен малко по сложна:
Трима работници отиват на хотел. Плащат за стая 30 лв. Всеки дава по 10 лв. След като се настаняват в стаята обаче касиерката вижда, че е пропуснала да включи промоционалната отстъпка и цената на стаята е 25 лв.


Дава на пиколото 5 лв., които да върне на работниците. Пиколото обаче решава да задържи 2 лв. за себе си и връща по 1 лв. на всеки от работниците. Така всеки един от тях е дал по 9 лв. 3Х9 = 27 + 2 лв. в пиколото = на 29 …
Къде е едното останало левче?
http://www.inter-view.info/2012/11/zada4a-za-otlichnici.html
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

ето една от мен цитирам по спомени

Имате 3 карти като има две 7ци и едно асо. Целта е да уцелите асото.

Дава ви се право да изтеглите една карта без да я поглеждате, след това крупието премахва едната 7ца от останалите 2 карти.

Дава ви се право да смените избора си и да смените изтеглената карта с тази която е останала, въпроса е дали ще я смените и ако да защо?

ще я сменя - вероятността да съм изтеглил 7-цата е по-голяма
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

ето една от мен цитирам по спомени

Имате 3 карти като има две 7ци и едно асо. Целта е да уцелите асото.

Дава ви се право да изтеглите една карта без да я поглеждате, след това крупието премахва едната 7ца от останалите 2 карти.

Дава ви се право да смените избора си и да смените изтеглената карта с тази която е останала, въпроса е дали ще я смените и ако да защо?
Отговорът е не защото процента за тази която си избрал е 66% да е вярната.Тази задача е от филма 21
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Ето и една задача от мен малко по сложна:

http://www.inter-view.info/2012/11/zada4a-za-otlichnici.html

Ае стига де, задачата е супер елементарна - нищо не се губи.
Тримата мъже са дали точно 30 лв, както казваш - 25 лв на касиерката (за стаята) и 2 на пиколото (откраднати) и по 3 лв. ресто общо на тримата = 30 лв.:)
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Ае стига де, задачата е супер елементарна - нищо не се губи.
Тримата мъже са дали точно 30 лв, както казваш - 25 лв на касиерката (за стаята) и 2 на пиколото (откраднати) и по 3 лв. ресто общо на тримата = 30 лв.:)

Всеки може да събере 25 + 3 + 2 въпросът е да обясниш илюзията с изчезването на левчето. Иначе е ясно на всички, че нищо не се губи.
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Всеки може да събере 25 + 3 + 2 въпросът е да обясниш илюзията с изчезването на левчето. Иначе е ясно на всички, че нищо не се губи.
Еми това ти е обяснението. Не си сметнал право резултата и не се получават 29 лв. а точно 30 лв. колкото и трябва да са. Няма загуба. Има грешно смятане.
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

А ако имаш две туби по 5 и 3 литра ,как ще направиш така,че в едната туба да останат 4 литра.За да се затрудните малко ,се опитайте да намерите 2 начина.
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

HTML:
<script type="text/javascript">
document.write(6/2*(2+1)); // при мен е 9 
</script>
А ако имаш две туби по 5 и 3 литра ,как ще направиш така,че в едната туба да останат 4 литра.За да се затрудните малко ,се опитайте да намерите 2 начина.
Тубата с 5 литра, ще я изсипя и ще стане с 4 литра.
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Не може с едно изсипване да стане 4 литра,няколко пресипвания са.
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Отговорът е не защото процента за тази която си избрал е 66% да е вярната.Тази задача е от филма 21

Това не е вярно.
66% вероятност има да изтегля 7-цата - т.е. картата която НЕ трябва.
За това ще ги сменя - защото в началото вероятността да съм изтеглил 7-ца е по-голяма.

А ако имаш две туби по 5 и 3 литра ,как ще направиш така,че в едната туба да останат 4 литра.За да се затрудните малко ,се опитайте да намерите 2 начина.

готово.
Незнам дали това е късия или дългия начин :D

5546191C.jpg
 
Последно редактирано:
От: Знаете ли решението на тази задача?

математиката е тъпа наука. щото ако имам 1 лев, а после имам 2 лева ще имам 2 пъти повече нали чисто математически. ама е очевАдно, че иимам само 1 път повече, щото вече имам 1 лев дето си е мой.

е тва е, аз така го измислих преди години и реших за себе си, че математиката е вредна за здравето. живея здравословно и последния ми досег с математика, дори висша беше преди 5-6 години в първи курс когато реших една матрица и ми писаха тройка, на която бях доволен и се направих на мотика.

айде
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Да,това е решението на задачата.Другият вариант е от голямата туба сипваш в малката и в голямата остават 2 литра,изсипваш ги и тях в малката,където остава място за един литър.Отново пълниш голямата и сипваш в малката туба и така остават само 4 литра.
 

Горе